ετος 2012

Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21723
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

zefira έγραψε:Τρομερό δεν είναι??? :D :D :D :D :D :D :D

Εμένα το μάτι μου πήγε πρώτα στους αριθμούς και μετά διάβασα αυτό που έγραψες :wink: :wink: :wink:
Γιατί?
Θα έχανε τίποτε το μήνυμα από την αλήθεια του, αν το έστελνε στις 11.32?
Δεν καταλαβαίνω τί εννοείτε ρε κορίτσια... :shock:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88664
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εύη μου όχι βέβαια, δεν αλλοιωνόταν τίποτα από την αλήθεια του μηνύματός μου! Εννοείται…

΄Όμως υπάρχει πίσω από το 11.11. ολόκληρη «μυστική» δοξασία, για άνοιγμα πνευματικής πύλης και δραστηριοποίησης της δόνησης σε κάποια άλλη πνευματική διάσταση, που ενεργοποιείται με αυτόν τον κωδικό!

Η πράξη, η νοητική σκέψη και ο λόγος εκπέμπουν σε κάποια δονητική συχνότητα που ξεκινά από την φυσική δράση και ολοκληρώνονται στην πνευματική!

Μην με ρωτήσεις…ε και?

Κάποτε μου είχε πει ο φίλος μου ο Γιαννης που στηρίζει με πολύ προσωπική προσπάθεια το σάιτ Αγγελόπολις, ότι κάθε λέξη που γράφεται στο διαδίκτυο αποκτά την σημασία της με ενεργοποίηση στον χωροχρόνο….Και ήταν αυτός ο λόγος του που με στήριξε σε φυσικό επίπεδο, στην απόφαση μου να βγάλω τα μηνύματα της καθοδήγησης στο διαδίκτυο…

Δεν εξηγούνται όλα με την λογική Ευούλα μου, και ούτε πρέπει…
Η εμπιστοσύνη σ’ αυτό που νιώθεις, χωρίς να το βλέπεις, είναι μια σημαντική πύλη που το άνοιγμά της σε οδηγεί μόνο στον Εαυτό σου!!!
:D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εύη μου ολα ερχονται για ......επιβεβαίωση των οσων πιστεύεις οτι "είδες" :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

:thumbsup: Θα συμφωνήσω κορίτσια. :D
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21723
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Vaso έγραψε:Εύη μου όχι βέβαια, δεν αλλοιωνόταν τίποτα από την αλήθεια του μηνύματός μου! Εννοείται…

΄Όμως υπάρχει πίσω από το 11.11. ολόκληρη «μυστική» δοξασία, για άνοιγμα πνευματικής πύλης και δραστηριοποίησης της δόνησης σε κάποια άλλη πνευματική διάσταση, που ενεργοποιείται με αυτόν τον κωδικό!

Η πράξη, η νοητική σκέψη και ο λόγος εκπέμπουν σε κάποια δονητική συχνότητα που ξεκινά από την φυσική δράση και ολοκληρώνονται στην πνευματική!

Μην με ρωτήσεις…ε και?

Κάποτε μου είχε πει ο φίλος μου ο Γιαννης που στηρίζει με πολύ προσωπική προσπάθεια το σάιτ Αγγελόπολις, ότι κάθε λέξη που γράφεται στο διαδίκτυο αποκτά την σημασία της με ενεργοποίηση στον χωροχρόνο….Και ήταν αυτός ο λόγος του που με στήριξε σε φυσικό επίπεδο, στην απόφαση μου να βγάλω τα μηνύματα της καθοδήγησης στο διαδίκτυο…

Δεν εξηγούνται όλα με την λογική Ευούλα μου, και ούτε πρέπει…
Η εμπιστοσύνη σ’ αυτό που νιώθεις, χωρίς να το βλέπεις, είναι μια σημαντική πύλη που το άνοιγμά της σε οδηγεί μόνο στον Εαυτό σου!!!
:D :D
Δεν θα σου έκανα αυτή την ερώτηση, γιατί θα ήταν αντιπαράθεση απλά για την αντιπαράθεση.
Όμως...
΄Όμως υπάρχει πίσω από το 11.11. ολόκληρη «μυστική» δοξασία, για άνοιγμα πνευματικής πύλης και δραστηριοποίησης της δόνησης σε κάποια άλλη πνευματική διάσταση, που ενεργοποιείται με αυτόν τον κωδικό!
... δεν θα ήταν πολύ απλό?
Ή κάτι δεν καταλαβαίνω...(που δεν καταλαβαίνω, αυτό είναι σίγουρο) :shock: :shock: :shock:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Οχι ,κατι πιο απλό που δεν σκεφτηκες.........εμαθες να καταλαβαινεις τα συσκολα!!!! 8) :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Γενικά οι αριθμοί έχουν κραδασμούς.

Όταν έχουμε τους ίδιους αριθμούς στη σειρά υπάρχουν και ανάλογα μηνύματα και επιβεβαιώσεις είτε για αυτό που σκέφτεσαι είτε για αυτό που κάνεις.

Αριθμοί στη σειρά όπως το 1111 ή το 4444 ή 7777 κλπ, έχουν ανάλογα μηνύματα.

Δεν ξέρω μάτια μου αν έτσι σε μπερδεύω περισσότερο.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21723
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

galazia_sfaira έγραψε:Οχι ,κατι πιο απλό που δεν σκεφτηκες.........εμαθες να καταλαβαινεις τα συσκολα!!!! 8) :D
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Καλλιοπάκι κόψε το δούλεμα... :lol:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21723
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

zefira έγραψε:Γενικά οι αριθμοί έχουν κραδασμούς.

Όταν έχουμε τους ίδιους αριθμούς στη σειρά υπάρχουν και ανάλογα μηνύματα και επιβεβαιώσεις είτε για αυτό που σκέφτεσαι είτε για αυτό που κάνεις.

Αριθμοί στη σειρά όπως το 1111 ή το 4444 ή 7777 κλπ, έχουν ανάλογα μηνύματα.

Δεν ξέρω μάτια μου αν έτσι σε μπερδεύω περισσότερο.
Για να δούμε αν απέμεινε κανένα εγκεφαλικό κύτταρο ζωντανό, μετά τις τόσες βαφές..

Εννοείς δηλ. πως για κάποιο λόγο και με κάποιο τρόπο, λειτουργούν σαν επιβεβαιώσεις πνευματικές.
Δηλ. η σκέψη, η πράξη ή ο λόγος τη δεδομένη στιγμή ήταν εναρμονισμένος με ... με τί?? :shock: :roll:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!!!!!!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21723
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Kαι τί είναι το Σύμπαν?
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88664
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΕΣΥ Ευούλα μου ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ, του ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ....

δεν είμαστε μόνο εδώ τα περιορισμένα ανθρωπάκια...ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!!!

ενεργοποιείς με τον λόγο και την νόηση τον ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88664
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Eυη μου, το ξέρω...σε νιώθω! Δεν είναι εύκολο σε έναν ορθολογιστή να αναφέρεις την λέξη "πνευματικός", "φως", "ανώτερος Εαυτός", "Πνεύμα», «Πνευματικές διαστάσεις», χωρίς να του δώσεις κίνητρα να το σκεφτεί και με την λογική…

Σου δίνω λοιπόν κίνητρο να σκεφτείς με την λογική σου, αν αυτό που νιώθεις για σένα είναι αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ, ή είναι ένα κομμάτι από αυτό που ΕΙΣΑΙ, ή αν είναι μόνο αυτό που θα ήθελες να είσαι, ή ακόμα και αν αυτό το μέρος περιέχει και τμήματα πρόσθετα, με αυτό που οι άλλοι θα ήθελαν να είσαι…

Είναι ένας πολύπλοκος συλλογισμός, ότι πρέπει για έναν ορθολογιστή, που θέλει όμως να πειραματιστεί με τον εαυτό του, να δει τα όρια του και μέχρι που μπορεί να «τεντώσει» τον νου του…

Κάθε φορά που σκέφτεσαι, νιώσε αυτές τις σκέψεις σαν δονητικές συχνότητες και προσπάθησε να ακούσεις καθαρά τι ακριβώς μπορούν να σου μεταφέρουν, ή τους επιτρέπεις να σου μεταφέρουν.


Μεταξύ του «μπορούν» και του «επιτρέπεις» είναι ο ΕΑΥΤΟΣ που ξεδιπλώνεται….
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 883
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

΄Όμως υπάρχει πίσω από το 11.11. ολόκληρη «μυστική» δοξασία, για άνοιγμα πνευματικής πύλης και δραστηριοποίησης της δόνησης σε κάποια άλλη πνευματική διάσταση, που ενεργοποιείται με αυτόν τον κωδικό!

Η πράξη, η νοητική σκέψη και ο λόγος εκπέμπουν σε κάποια δονητική συχνότητα που ξεκινά από την φυσική δράση και ολοκληρώνονται στην πνευματική!
Συγκλονιστικό γιατί όταν ακριβώς μια αλήθεια συνηχεί με την αλήθεια του Σύμπαντος τότε αυτομάτως σύμφωνα με την παραπάνω δοξασία ανοίγει η Πύλη 11:11 και την καταχωρεί.
Εκείνη την στιγμή γίνεται μια μικρή σύγκλιση. Όταν ο Νους μας καταφέρει να εκφράζει αλήθειες που τυχαίνουν να εναρμονίζονται με την κοσμική αλήθεια τότε αρχίζουμε σε προσωπικό επίπεδο να παίρνουμε το μύνημα ότι η στιγμή της προσωπικής μας σύγκλισης πλησιάζει. Τίποτα δεν αλλάζει σε μια αλήθεια αν η ώρα είναι 11:11 ή 11:18 όμως σε προσωπικό επίπεδο αν παρατηρήσεις ότι κάποια λόγια σου ή σκέψεις σου καταγράφονται την συγκεκριμένη στιγμή τότε το μήνυμα που παίρνεις είναι " Να είσαι έτοιμη!!" Γιατί ακριβώς δεν γνωρίζω αλλά η Αίσθηση μου λέει ότι οι δονήσεις σου αρχίζουν να περνούν σε κοσμική κωδικοποίηση.
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88664
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:wink: :wink: Aχ Χρυσουλίτσα!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”