ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα βρεις κάποιον που να κάνει συνεδρίες Γιώτα μου...

εγώ έχω μεν την βιτρίνα, αλλά δεν έχω χρόνο για συνεδρίες αύρα-σώμα, ίσως αργότερα... :-D

Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα στο site, αν σε ενδιαφέρει...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

ευχαριστώωωω!!! :-D
ακούγεται πολύ ιδιαίτερο.....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πολλές αρχαίες παραδόσεις μιλούν για το "σώμα φωτός"...Το αύρα-σώμα εργάζεται για να επαναφέρει την αρμονία με αυτό το σώμα φωτός.

Εργάζεται με τα χρώματα των ενεργειακών κέντρων σε κάθε πεδίο του εαυτού μας. Με την τοποθέτηση των ελαίων μπορούμε να φέρουμε αρμονία στο σύστημά μας και να αποκαταστήσουμε τα "μήκη κύματος" μέσα στον Εαυτό μας, με την καθαρή δονηση των Ελαίων Ισορροπίας...

Βέβαια, γνωρίζετε την άποψή μου...Τίποτα δεν λύνεται μαγικά...
Κάθε βήμα μας προς την εσωτερική αρμονία χαρακτηρίζεται από αφοσίωση και πίστη σ' αυτό που κάνουμε και στο πόσο θα μας ωφελήσει...

Η αμφισβήτηση, αν είναι μέσα από πειραματισμό, είναι μια υγιής κατάσταση, όμως έχω διαπιστώσει ότι οι άνθρωποι αμφισβητούν προς χάρη της ίδιας της αμφισβήτησης...

΄Οταν κάποιος σκεφτεί, ότι ένα μπουκάλι αποκλείεται να φέρει αποτέλεσμα, φυσικά δεν θα φέρει κανένα...Δεν έχει αφήσει αυτό το ευεργετικό περιθώριο στον εαυτό του να ωφεληθεί μέσα από μια πρακτική που θα μπορούσε να τον συντονίσει με τον εσωτερικό του θεό...

΄Οταν αποκλείουμε τον θεό από την ζωή μας, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει...Απλά, εμείς τον αποκλείουμε...

όταν αποκλείσουμε την ευεργετική δυνατότητα από ένα βοηθητικό εργαλείο για την αρμονία μας, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ευεργετεί το εργαλείο, απλά εμείς το αποκλείουμε...

Ο πειραματισμός με ανοιχτή καρδιά μπορεί να φέρει αποτελέσματα, που άλλοι έκαναν χρόνια για να τα αποκτήσουν...

Εγώ ωφελήθηκα από το αύρα-σώμα...Παρ' όλα αυτά είναι αστείο να ακούω ερωτήσεις τύπου "έχω κρίση πανικού, θα με ωφελήσει το αύρα-σώμα?"....

΄Ενα βοήθημα που είναι για εναρμόνιση ολόκληρου του Εαυτού μας, δεν γίνεται να περιοριστεί σε ένα μικρό μέρος του...ακόμα και αν εμείς έχουμε μάθει να ζούμε αποκλειστικά μέσα σ' αυτό!

Η φαντασία, η διεύρυνση, η δεκτικότητα όλα παίζουν ρόλο στο αποτέλεσμα, που όμως δεν επικεντρώνεται στο σώμα μας ή στο πρακτικό μέρος της ζωής μας μόνο...

Αυτό το πρακτικό μέρος, η καθημερινότητα, δεν τροποποιείται ούτε με το αύρα-σώμα, ούτε με τους αγγέλους, ούτε με τίποτα...
Συνήθως όμως η αγάπη για ολόκληρον τον Εαυτό΄μας διαφοροποιεί και το πρακτικό του μέρος, την εκδήλωσή του...

ευκαιρίες και δυνατότητες είναι όλα, για να αναπτυχθεί και το μέρος που οί άνθρωποι κρύβουν μέσα στην λογική τους...Το πνευματικό...
Η αφύπνιση αφορά εκείνο το χρώμα που μέσα μας δονείται πάντα σε χρώμα λευκό...

Για το αύρα-σώμα το λευκό είναι ένα χρώμα που τα περιέχει όλα!
Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Η μίξη των δύο επιπέδων, μέσα από την ανατάραξη, φέρνει στην επιφάνεια την δική μας αναγνώριση της αιτίας και του αποτελέσματος!
Πόσο καταπληκτικό είναι αυτό!!!!!!

Αυτό που φέρνει στην επιφάνεια το φέρνει με ανατάραξη επίσης?

Βάσω μου σ' ευχαριστούμε θερμά για το μεγαλείο αυτό.>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτό που φέρνει στην επιφάνεια το φέρνει με ανατάραξη επίσης?
Αν εννοείς πόνο, Ζεφυράκι, θα σου πω πως η αρμονία χρειάζεται κάποιον χρόνο για να επέλθει...Δεν είναι απλά "αλείφτηκα με το μίγμα και καθάρισα". Οι καθαρισμοί του είναι όπως όλων των συστημάτων...Εξαρτάται από εσένα πως θα τους βιώσεις...

όμως, επειδή έχω άποψη, θα σου πω ότι είναι ηπιότεροι από το ρέικι, αλλά η διαδικασία είναι περισσότερο χρονοβόρα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Υπεροχο τοπικ @};-
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

όμως, επειδή έχω άποψη, θα σου πω ότι είναι ηπιότεροι από το ρέικι, αλλά η διαδικασία είναι περισσότερο χρονοβόρα...
Αυτό το φαντάστηκα ότι κάπως έτσι θα είναι.

Σε ευχαριστώ πολύ Βάσω μου. :x :x @};- @};-
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Τα επιλέγει κάποιος σε 4αδα δλδ, αφού τα αναταράξει και τα δοκιμάσει στο σώμα του; Έχουν κάποιο άρωμα διαφορετικό ένα από τ' άλλο ή μόνο το χρώμα αλλάζει;
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Δεν έχω ξαναδιαβάσει κατι σχετικό με το θέμα αυτό και οι ερωτήσεις μου ειναι πολλές...!!

Θα περιμένω όμως λιγάκι μήπως και ενημερωθεί περισσότερο το τοπικ ώστε να μη ζαλίζω την Βασουλα :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πάρα πολλές πληροφορίες θα βρείτε και στο site του Reiki Center

http://www.reikicenter.gr/gr/aura-soma- ... asoma.html

στην κατηγορία Aura-Soma

έχει πολλές πληροφορίες για τα παρακάτω..
  • Πώς δημιουργήθηκαν τα έλαια ισορροπίας
  • Η αποκρυπτογράφηση των χρωμάτων
  • Πώς διαλέγουμε μπουκάλια
  • Τι αντιπροσωπεύει η θέση επιλογής
  • Μπουκάλια ισορροπίας
  • Πομάδες
  • Πεμπτουσίες
  • Επιλογή χρωματικής ακτίνας
  • Σπρέι για τον καθαρισμό χώρων
  • Ατομικά σπρέι Αrchageloi
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Ωραία Ηλία >:d<
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D :-D :-D
Τα επιλέγει κάποιος σε 4αδα δλδ, αφού τα αναταράξει και τα δοκιμάσει στο σώμα του; Έχουν κάποιο άρωμα διαφορετικό ένα από τ' άλλο ή μόνο το χρώμα αλλάζει;
Γενικά τα έλαια ισορροπίας είναι άοσμα για τους περισσότερους ανθρώπους. Για μένα έχουν ένα πολύ διακριτικό άρωμα, που μόλις το συλλαμβάνει η όσφρηση...΄Οσο εργάζεσαι μαζί τους όμως αυτή η αίσθηση δυναμώνει...

όταν έκανα την πρακτική μου είχα ανακαλύψει ένα γερμανικό βιβλίο που έμπαινε και στην θεραπεία ασθενειών με τα ΄Ελαια Ισορροπίας...

Υπάρχει στο αύρα-σώμα η μέθοδος Beamer Light Pen, που είναι για χρωματοθεραπεία μέσω των ελαίων ισορροπίας τα οποία έχουν μπει σε αμπούλες...
Το φως του φακού περνάει μέσα από την αμπούλα και κατευθύνεται στην πονεμένη περιοχή.
Μπορεί να γίνει είτε με επιλογή του ίδιου του "θεραπευόμενου", είτε με επιλογή του χρήστη...

Είναι μια συμπληρωματική μέθοδος που εναρμονίζεται με όλες τις άλλες θεραπείες και ενισχύει το έργο τους, είτε πρόκειται για εναλλακτικές, είτε για συμβατικές...

Εμένα έφερε στην επιφάνεια τον βιασμό μου, ένα θέμα που χρειάστηκα να αποκωδικοποιήσω για να σταματήσουν οι αιμορραγίες μου...

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Βάσω μου οι πομάδες και οι πεπτουσίες πως ακριβώς χρησιμοποιούνται?

Οι πομάδες νομίζω ότι είναι για τον καθαρισμό του χωρου και της αύρας μας ή κάνω λάθος?
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Oι πομάδες του αύρα-σώμα είναι μια συμπληρωματική "τροφή" για το αιθερικό μας/ενεργειακό μας πεδίο

Καθαρίζουν αυτά τα πεδία μέσω αυτής της λεπτοφυούς δόνησης των υλικών με τα οποία είναι φτιαγμένα και τα "τρέφουν" συγχρόνως.

Μπαίνουν στην αριστερή παλάμη (3 σταγόνες αρκούν) και μέσα από ένα τελετουργικό καθαρισμού και ευχαριστιών, απλώνονται στην αύρα μας.

Οι πεμπτουσίες περιέχουν τις ενέργειες των δασκάλων, αυτό σημαίνει ότι έχουν την δυνητική να μας συνδέσουν με τα ανώτερα επίπεδα του Εαυτού μας και μέσω αυτών με ενέργειες δασκάλων, ώστε να έχουμε την έμπνευση των πνευματικών πεδίων.

Αυτό δεν σημαίνει ότι χρησιμοποιώντας τις πεμπτουσίες θα έρθει κανείς σε επαφή με πνευματικά όντα, χωρίς να αποκλείεται τίποτα.
΄Ομως δεν είναι αυτή η ουσία της εργασίας της κάθε πεμπτουσίας.
Η επαφή με ένα μέρος που οι άνθρωποι δεν εντάσσουν στην ζωή τους, δηλαδή με το πνευματικό τους πεδίο, είναι η αξία όλης της διαδικασίας...
Η σύνδεση με ανώτερες όψεις του Εαυτού μας, διευκολύνει τον διαλογισμό και την πνευματική μας εργασία...

Βάζουμε 3 σταγόνες στον καρπό, κάνοντας σχεδόν το ίδιο τελετουργικό με τις πομάδες...

Εκτός από τις πομάδες και τις πεμπτουσίες που είναι για προσωπική χρήση, υπάρχουν και τα αντίστοιχα σε σπρέι χώρου, που καθαρίζουν και εναρμονίζουν την περιρρέουσα ενέργεια.

όλες οι πομάδες και οι πεμπτουσίες έχουν και αρωματική "άποψη"...


Διευκρίνηση: ένα καθαριστικό σπρέι χώρου, είναι απλά βοηθητικό στην αρμονία και την ενεργειακή γαλήνη σε ένα δωμάτιο...
Ο κύριος όμως δημιουργός της αρμονίας ή της δυσαρμονίας σε ένα χώρο είμαστε μόνο εμείς και όσοι συγκατοικούν μαζί μας.

Τα συναισθήματα που απορρέουν από εμάς τους ίδιους, καθώς και οι σκέψεις μας, που είναι ενέργεια, είναι ο βασικός συμμετέχων στην διαμόρφωση της ενέργειας ενός χώρου...

Το διευκρινίζω, για να μην νομίζει κανείς ότι με ένα σπρέι μπορεί να αποβάλλει συναισθήματα βαριάς δονητικής συχνότητας, και να θεωρεί ότι ένα σπρέι θα τα απορροφήσει...

Την ενέργεια σε ένα χώρο την διαμορφώνουν πολλά πράγματα, ώστε να έρθει η αρμονία...

ένα βρώμικο και ακατάστατο δωμάτιο, ένα συναίσθημα απογοήτευσης ή απόγνωσης, θα διαμορφώσει την ενέργεια στον χώρο μας και το σπρέι απλά θα ενταχθεί σ' αυτήν την δυσαρμονία...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 29 Απρ 2009 9:56 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βάσω μου τι συγκλονιστικό τόπικ!!!

Νομίζω οτι όταν βρεις χρόνο θα είναι σημαντικό για τους ανθρώπους... >:d<

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”