Πρενίτης

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Πρενίτης

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο γαλήνιος Πρενίτης είναι μια πέτρα της ανιδιοτελούς αγάπης και ο κρύσταλλος για την θεραπεία των θεραπευτών. Τονώνει τη διαδικασία οραματισμού και σας βάζει σε βαθύ διαλογισμό, όπου μπορείτε να έρθετε σε επαφή με τον Ανώτερο Εαυτό σας. Όταν διαλογίσεστε με τον κρύσταλλο αυτό, έρχεστε σε επαφή με το ενεργειακό πλέγμα του σύμπαντος. Λέγεται ότι συνδέεται με τον Αρχάγγελο Ραφαήλ και με άλλα πνευματικά και εξωγήινα όντα.

Ο κρύσταλλος αυτός σφραγίζει το αυρικό πεδίο με μια προστατευτική ασπίδα θείκής ενέργειας. Είναι μια πέτρα χρήσιμη για την κατασκευή ενεργειακού φράγματος, γιατί ηρεμεί το περιβάλλον και φέρνει ειρήνη και προστασία. Είναι μια εξαιρετική πέτρα για να την τοποθετήσετε στον κήπο σας και σας βοηθά να κάνετε το σπίτι σας ένα θαραπευτικό ησυχαστήριο για τον ίδιο σας τον εαυτό.

Ο πρενίτης είναι μια χρήσιμη πέτρα για το "ξεκαθάρισμα", βοηθώντας σας να αποχωριστείτε τα αγαθά που πλέον δεν χρειάζεστε και να οργανώσετε αυτά που χρειάζεστε με τον κατάλληλο τρόπο. Βοηθά όσους συλλέγουν αγαθά ή αγάπη επειδή νιώθουν εσωτερική έλλειψη ή κενό. Αυτό μπορεί να προέρχεται απο εμπειρίες στέρησης και ένδειας ή έλλειψης αγάπης στο παρελθόν. Με την βοήθεια του πρενίτη επανέρχεται η εμπιστοσύνη στο σύμπαν και η ψυχή μπορεί και πάλι να πιστέψει στη θείκή εκδήλωση.

Σε ψυχολογικό επίπεδο, ο πρενίτης ανακουφίζει τους εφιάλτες, τις φοβίες και τους βαθείς φόβους, αποκαλύπτοντας την α-σθένεια που τους δημιούργησε.

(Η βίβλος των κρυστάλλων, Judi Hall)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Είναι μια εξαιρετική πέτρα για να την τοποθετήσετε στον κήπο σας και σας βοηθά να κάνετε το σπίτι σας ένα θαραπευτικό ησυχαστήριο για τον ίδιο σας τον εαυτό.

Ο πρενίτης είναι μια χρήσιμη πέτρα για το "ξεκαθάρισμα", βοηθώντας σας να αποχωριστείτε τα αγαθά που πλέον δεν χρειάζεστε και να οργανώσετε αυτά που χρειάζεστε με τον κατάλληλο τρόπο. Βοηθά όσους συλλέγουν αγαθά ή αγάπη επειδή νιώθουν εσωτερική έλλειψη ή κενό. Αυτό μπορεί να προέρχεται απο εμπειρίες στέρησης και ένδειας ή έλλειψης αγάπης στο παρελθόν. Με την βοήθεια του πρενίτη επανέρχεται η εμπιστοσύνη στο σύμπαν και η ψυχή μπορεί και πάλι να πιστέψει στη θείκή εκδήλωση.
Πανω στην ωρα ηρθε :x .....
Μια φωτο θα ηταν χρησιμη ευχαριστω 8) :*
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μαργαρίτα άν σου πω ότι σε σκεφτόμουνα εσένα όταν έγραφα για αυτον τον λίθο???? :-o :-o :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:-o 8-> Για πες ,για πες :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Εικόνα
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Ευχαριστω..... :* :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Valia

Δημοσίευση από Valia »

Καλά, είναι πανέμορφος!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Πηρα ενα δαχτυλιδι με πρενιτη >:d< >:d<
Απο αυριο θα τον ενεργοποιησω :-? :x :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:* :* :* :* :* :*
Να το φορεσω πανω μου η να το κρεμασω πανω σ αυτα που θελω να φυγουν? :-? :-? :-? :-? 8)
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Νιώσε........!! :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Βοηθά όσους συλλέγουν αγαθά ή αγάπη επειδή νιώθουν εσωτερική έλλειψη ή κενό. Αυτό μπορεί να προέρχεται απο εμπειρίες στέρησης και ένδειας ή έλλειψης αγάπης στο παρελθόν. Με την βοήθεια του πρενίτη επανέρχεται η εμπιστοσύνη στο σύμπαν και η ψυχή μπορεί και πάλι να πιστέψει στη θείκή εκδήλωση.

παραενιωσα :D :D :D :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :D :D :D :D :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

μαργαριτα και εγω εχω ενα μεγαλο κομματι πρενιτη θα σπυ στειλω φωτογραφια οταν καταφερω να συνενοειθω καπωσ καλυτερα με την τεχνολογια. :x @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

πρενίτης Ινδίας :x


Εικόνα
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”