ΕΚΛΟΓΕΣ...

Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Danielli »

Υπάρχει μια μεγάλη μερίδα του ελληνικού λαού που λέει «εγώ έχω»…29,6 είναι ένα μεγάλο ποσοστό…μεγάλο για ετούτο τον τόπο!
Αυτο έδειξε το αποτέλεσμα... :?
Που θα πάει... θα έρθει η εποχή του "Εγω Είμαι"!!! @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Danielli »

@};- :cry:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Δοκιμάζεται…και συσπειρώνετε!

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας δεν είναι του «εγώ έχω»…

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας είναι η Εποχή του Θεού…
Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας προς τα εκεί…


Τα όρνεα θα αργήσουν να τραφούν από εμάς! Ας φαγωθούν μεταξύ τους!
:cry: @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

τώρα διάβασα και το ΄΄αλλο ποστ!! :cry: :cry: :cry: @};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33696
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας δεν είναι του «εγώ έχω»…

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας είναι η Εποχή του Θεού…
Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας προς τα εκεί…


Τα όρνεα θα αργήσουν να τραφούν από εμάς! Ας φαγωθούν μεταξύ τους!
@};- @};- @};- @};- @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33626
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- @};- @};-

:cry: :cry:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε: Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας είναι η Εποχή του Θεού…
Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας προς τα εκεί…
@};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας είναι η Εποχή του Θεού…
Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας προς τα εκεί…
@};- @};-

Ευχαριστω :x :x :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17555
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:cry: @};- @};- @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Μειώστε την απόσταση που μας χωρίζει και θα δείτε ότι τίποτα δεν μπορεί να μπει ανάμεσά μας. Αφήστε την Αγάπη μου να μπει στα κύτταρά σας και θα δείτε όλες τις δυσκολίες που προέρχονται από μνήμες, να διαλύονται. Και θα αναδύεται η θύμηση της πατρίδας σας. Αυτή η θύμηση θα σας κάνει δυνατούς, γιατί θα γνωρίζετε ποιοι είστε και που κατευθύνεστε. Ο προορισμός σας δεν βρίσκεται στην 3η διάσταση. Θα δείτε ξεκάθαρα τον δρόμο, τόσο φωτεινό που δεν θα έχετε πλέον καμία αμφιβολία για την πορεία σας. Σ' αυτές τις δύσκολες στιγμές σας δίνω το "χέρι μου" για στήριγμα. Δεν είναι όραμα, είναι υπαρκτό. Και αν δεν το αισθάνεστε είναι γιατί οι αμφιβολίες μπαίνουν ακόμα ανάμεσά μας. Ομως είμαι εδώ. Πάντα είμαι εδώ. Είμαι δίπλα σας και γνωρίζω όσο κανένας άλλος, πόσο εύκολα μπορείτε να παρασυρθείτε από την υλική δόνηση. Που σας τοποθετεί σε έναν διαρκή πόλεμο με τον ίδιο σας τον εαυτό. Θέλετε να αποδείξετε ότι είστε δυνατοί, ότι είστε καλοί, ότι είστε υπηρέτες της αγάπης και γι' αυτό πολεμάτε διαρκώς. Ο ένας με τον άλλον. Ομως τίποτα δεν χρειάζεται να αποδείξετε. Τίποτα σε κανέναν. Αγγίξτε Με! Για να διαπιστώσετε ότι είστε σαν και Εμένα. Ιδια ουσία, θεϊκή! Αφήστε αυτήν την θύμηση να σας κατακλύσει. Δέστε πόσο όμορφοι είστε! Κανείς δεν μπορεί να 'βλάψει' αυτήν την ομορφιά. Αφήστε την λοιπόν να εκδηλωθεί. Μέσα από την ίδια σας την ζωή. Οταν η γαλήνη κυριεύσει τις σκέψεις σας, τότε θα αναδυθεί από την καρδιά σας η αγάπη. Τότε θα εκδηλώσετε την αλήθεια. Και τότε θα εκδηλώσετε και Εμένα.
:cry: :cry: :cry: @};- @};-
Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας είναι η Εποχή του Θεού…
Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας προς τα εκεί…
Ναι! @};- :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24733
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Μην μας διαφεύγει όμως ότι αυτή η μερίδα δεν είναι όλοι οι ΄Ελληνες…

Ας προετοιμαστούμε… ακόμα κι αν δεν είμαστε όλοι οι ΄Ελληνες μαζί, τουλάχιστον μια αρκετά μεγάλη μερίδα,. θα παραμείνουμε ΑΝΘΡΩΠΟΙ, με όποιο κόστος!

Οι δύσκολες στιγμές, μου είχε πει ο Δάσκαλός μου, κρατάνε μόνο ένα δευτερόλεπτο.
Οτιδήποτε είναι Φως δοκιμάζεται…

Δοκιμάζεται…και συσπειρώνετε!

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας δεν είναι του «εγώ έχω»…

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας είναι η Εποχή του Θεού…
Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας προς τα εκεί…
Ναι αυτοί είναι μόνο μια μικρή μερίδα του 29 % :?
αν δούμε τα αποτελέσματα προσεκτικά ,
η πλειοψηφία των Ελλήνων απάντησε @};-

Στις δύσκολες στιγμές που έρχονται , δεν το βάζουμε κάτω , δεν υποχωρούμε ,
Συσπειρωνόμαστε , προετοιμαζόμαστε και προχωράμε ,με δύναμη και αλληλεγγύη @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11739
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};-
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Στις δύσκολες στιγμές που έρχονται , δεν το βάζουμε κάτω , δεν υποχωρούμε ,
Συσπειρωνόμαστε , προετοιμαζόμαστε και προχωράμε ,με δύναμη και αλληλεγγύη
Ναι! :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26122
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Ερχονται στην ζωή σας εκείνες οι στιγμές που θεωρούνται από εσάς 'δύσκολες'. Που εκεί χρειάζεται πίστη για να τις υπερπηδήσετε. Είναι οι στιγμές της δοκιμασίας, για να αισθανθείτε την αλήθεια της Αγάπης. Οτιδήποτε είναι από φως, δοκιμάζεται. Και η Αγάπη είναι φως. Σ' αυτές τις στιγμές μπορεί να αισθανθείτε "μικροί" ή ακόμα και δειλοί! Να ατενίσετε το Σύμπαν και να αντιληφθείτε ότι η "επιστροφή" είναι ένας δύσβατος δρόμος, και εσείς δεν έχετε, ή σας φαίνεται πως δεν έχετε, το κουράγιο να τον διανύσετε μέχρι τέλος. Είναι οι στιγμές που σας πνίγει ο θυμός, η απελπισία, ο πόνος, η αδικία, ο φόβος. Είναι οι στιγμές όπου ο εαυτός σας διχάζεται και η ενσάρκωση αποσπάται από το πνεύμα. Σας διαβεβαιώ, ότι αυτές οι στιγμές είναι ιερές! Μην ταράζεστε και θα διαπιστώσετε ότι κρατάνε ένα δευτερόλεπτο! Το φως έρχεται σαν ενοποιό στοιχείο και σας ευθυγραμμίζει ξανά με τον Ανώτερο Εαυτό σας. Σας ενώνει με την αιώνιο σπίθα του πνεύματος. Και βρίσκεστε ξανά στην αγκαλιά του Πατέρα / Μητέρας Θεού, για να συνεχίσετε με επίγνωση το έργο σας. Ο πειρασμός του συμβιβασμού είναι πάντα παρών. Είναι η υλική δόνηση που τον μεγαλώνει και τον τοποθετεί μπροστά σας σε γιγαντιαίες διαστάσεις. Ομως η Αγάπη τον διαλύει, τον κάνει ασήμαντο και στο τέλος ανύπαρκτο. Και είναι ανύπαρκτος στην ουσία. Γιατί τίποτα δεν μπορεί να σταθεί μεταξύ υμών και Εμού. Δεν υπάρχει τίποτα που να μας χωρίζει, εκτός από αυτό που αφήνετε εσείς να εισχωρήσει ανάμεσά μας. Μειώστε την απόσταση που μας χωρίζει και θα δείτε ότι τίποτα δεν μπορεί να μπει ανάμεσά μας. Αφήστε την Αγάπη μου να μπει στα κύτταρά σας και θα δείτε όλες τις δυσκολίες που προέρχονται από μνήμες, να διαλύονται. Και θα αναδύεται η θύμηση της πατρίδας σας. Αυτή η θύμηση θα σας κάνει δυνατούς, γιατί θα γνωρίζετε ποιοι είστε και που κατευθύνεστε. Ο προορισμός σας δεν βρίσκεται στην 3η διάσταση. Θα δείτε ξεκάθαρα τον δρόμο, τόσο φωτεινό που δεν θα έχετε πλέον καμία αμφιβολία για την πορεία σας. Σ' αυτές τις δύσκολες στιγμές σας δίνω το "χέρι μου" για στήριγμα. Δεν είναι όραμα, είναι υπαρκτό. Και αν δεν το αισθάνεστε είναι γιατί οι αμφιβολίες μπαίνουν ακόμα ανάμεσά μας. Ομως είμαι εδώ. Πάντα είμαι εδώ. Είμαι δίπλα σας και γνωρίζω όσο κανένας άλλος, πόσο εύκολα μπορείτε να παρασυρθείτε από την υλική δόνηση. Που σας τοποθετεί σε έναν διαρκή πόλεμο με τον ίδιο σας τον εαυτό. Θέλετε να αποδείξετε ότι είστε δυνατοί, ότι είστε καλοί, ότι είστε υπηρέτες της αγάπης και γι' αυτό πολεμάτε διαρκώς. Ο ένας με τον άλλον. Ομως τίποτα δεν χρειάζεται να αποδείξετε. Τίποτα σε κανέναν. Αγγίξτε Με! Για να διαπιστώσετε ότι είστε σαν και Εμένα. Ιδια ουσία, θεϊκή! Αφήστε αυτήν την θύμηση να σας κατακλύσει. Δέστε πόσο όμορφοι είστε! Κανείς δεν μπορεί να 'βλάψει' αυτήν την ομορφιά. Αφήστε την λοιπόν να εκδηλωθεί. Μέσα από την ίδια σας την ζωή. Οταν η γαλήνη κυριεύσει τις σκέψεις σας, τότε θα αναδυθεί από την καρδιά σας η αγάπη. Τότε θα εκδηλώσετε την αλήθεια. Και τότε θα εκδηλώσετε και Εμένα.

Ευλογία σε όλους


:cry: @};- @};- @};-
@};- @};- @};- :x :x :x :x
Vaso έγραψε:Οι δύσκολες στιγμές, μου είχε πει ο Δάσκαλός μου, κρατάνε μόνο ένα δευτερόλεπτο.
Οτιδήποτε είναι Φως δοκιμάζεται…

Δοκιμάζεται…και συσπειρώνετε!

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας δεν είναι του «εγώ έχω»…

Είμαι σίγουρη πως η εποχή μας είναι η Εποχή του Θεού…
Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας προς τα εκεί…


Τα όρνεα θα αργήσουν να τραφούν από εμάς! Ας φαγωθούν μεταξύ τους!
@};- @};- :x :x :x >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

ας προχωρήσουμε ένα βήμα πιο μέσα...

Ο κάθε άνθρωπος σήμερα απογοητεύεται και αποθαρρύνεται, συλλογιζόμενος...
Που πήγαν οι ανθρώπινες αξίες?
Που πήγε η Αγάπη? Η Ενότητα? Η συναίσθηση?

Οι άνθρωποι αποκτούν εύκολα πολιτικούς ηγέτες…
Εκεί που υπάρχει μεγάλη έλλειψη είναι στους Πνευματικούς οδηγούς…

Να επισημάνω λοιπόν ότι ο ρόλος ενός Πνευματικού οδηγού, δεν είναι να μας ορίζει τους νόμους, στους οποίους χρειάζεται να υπακούσουμε…
Δεν είναι ο ρόλος του να μεσολαβεί μεταξύ του ανώτερου και του κατώτερου…

Ο ρόλος ενός Πνευματικού οδηγού είναι να αθωώνει την υποκρισία, ενώνοντάς την με την Αληθινή Φύση του Ανθρώπου…Ο ρόλος του είναι να δημιουργεί γέφυρες και όχι τιμωρίες…Να παράγει Αγάπη και όχι αμαρτίες…
Να θέτει Στόχους ολοκλήρωσης διαπερνώντας σαν τόξο την Συνείδηση των ανθρώπων…Και όταν κοιτάξει κανείς μέσα του για να δει τι άφησε το τόξο που τον διαπέρασε, να μην βρίσκει τρύπα, αλλά Αγάπη…

Εμείς εδώ στην Ελλάδα, αφήσαμε τον ρόλο του Πνευματικού οδηγού, σε εκείνους που μας απομάκρυναν από τον θεό όμως…Εγκαταλείψαμε την Συνείδησή μας στο τόξο τους και όταν γυρίσαμε να κοιτάξουμε μέσα μας, είδαμε μόνο την τρύπα…Πουθενά δεν βρήκαμε Αγάπη…

Το λάθος ενός πολιτικού ηγέτη, μπορεί να βλάπτει τον λαό, αλλά πάντα υπάρχουν οι προοπτικές να τον αλλάξει…Αν στερηθεί αγαθά, μπορεί να ρίξει την κυβέρνηση και να τα ξαναποκτήσει…Τα αγαθά δεν τελειώνουν…
Το λάθος όμως ενός Πνευματικού οδηγού, δεν βλάπτει το σύνολο της ζωής μας αφαιρώντας της αντικείμενα, αλλά την Ψυχή μας, αφαιρώντας της την Ουσία…

Δεν κατάφερε η θρησκεία να επιτελέσει το έργο ενός Πνευματικού οδηγού…΄Ελαβε ρόλο ρυθμιστή χωρίς να γεφυρώνει τα χάσματα μεταξύ μας, γιατί δεν κατάφερε να γεφυρώσει το χάσμα μεταξύ της.
Δεν κατάφερε να εμπνεύσει τους ανθρώπους με τον Θεό, γιατί η ίδια ήταν δογματική και σκληρή μαζί του.

Και τώρα που ήρθε η στιγμή να νιώσουμε Ενότητα και Αγάπη, που είναι οι Πνευματικοί οδηγοί μας?

Στην παραλία και λιάζονται…

Ο διχασμός μεταξύ μας δεν ξεκινάει από ένα κόμμα ή έναν πολιτικό αρχηγό. Αυτό είναι απλά ένα φαινόμενο…
Ο διχασμός προκύπτει μέσα μας πρώτα, γιατί νομίζουμε ότι είμαστε ένα συναισθηματικό ον, που συμπεριφέρεται με λογική και στέκεται απέναντι από τον Θεό του, υποκρινόμενος τον άνθρωπο…

Και αυτό δεν είναι δουλειά ενός πολιτικού αρχηγού για να διευθετήσει, αλλά είναι εργασία ενός Πνευματικού οδηγού, που γνωρίζει τι σημαίνει Αγάπη και κυρίως τι σημαίνει Ουσία!

΄Ισως το έχω ξαναπεί…Η ηθική μπορεί να αφορά τα ήθη και τα έθιμα ενός λαού και μιας θρησκείας, μιας κοινωνίας και ενός έθνους…
Αυτό που αφορά όμως τον Θεό, δεν είναι θέμα παρά ενός Ανθρώπου…
΄Όπως και η Διδασκαλία της Αγάπης, δεν είναι θέμα ενός θεού, αλλά Ενός Ανθρώπου…

Ας το συνυπολογίσουμε, όταν κατηγορούμε τους ανθρώπους ότι δεν έχουν ίχνος συμπόνιας και αγάπης…Να δίνουμε τα του Καίσαρος τω Καίισαρι, για θέματα που αφορούν τον εσωτερικό μας Κόσμο και να μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι.

Αν ο Θεός παραμείνει δόγμα, δεν μας σώζει τίποτα, φιλαράκια

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”