Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31622
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ο αλλος που γνωρίζεις σε ελκυει και σωματικά-φυσικά αλλιώς αποκλειεις τον παραγοντα φυση

ομως οπως το εχω ζησει δεν σε ελκυει μονο ο φυσικος παραγοντας αλλα και ο συναισθηματικος σε ενα ερωτα και αυτο μαλιστα εχει και την περισσοτερη γλυκα στο στομα

ο συναισθηματικός λεγοντας ειναι ο δικός σου ουσιαστικα συναισθηματικός κόσμος που ζηταει να ερθει στην επιφανεια απο την αφανεια με την βοηθεια του αλλου, το ιδιο συμβαινει και στον αλλο

αυτο για εμενα ειναι ο πρωτος ερωτας που σου ερχεται μπαμ και κατω εχεις την αισθηση ότι αλλος εχει αυτο το κατι που δεν μπορεις να αρνηθεις και τραβιουνται και οι δυο σαν μαγνητες ετοιμοι στην αρχη να αντιμετωπισουν καθε αντιξοοτητα εσωτερικη με σημαια την αγαπη ειναι μια υποσχεση και αυτη στον ερωτα εκεινη την στιγμη

η ουσια ομως ειναι όταν αρχισει το παιχνιδι του συναισθηματος να θυμουνται και οι δυο αυτην την υποσχεση στον εαυτο τους και να ειναι σε διαθεση συγχρονικα ψυχη με ψυχη να συνεργαστουν στην προσωπικη εσωτερικη αυτη εργασια, με το ενα χερι οπως λεει και η Βασω να κραταει τον συντροφο και με το αλλο τον Θεο

η συνεργασία σαν εννοια εμεπριεχει τον σεβασμό, την ελευθερια, την συντροφικότητα χωρις όμως να χανεσαι εσυ μεσα στον αλλο και ο αλλος μεσα σε εσενα

πολλες φορες απαιτησα απο τον εκαστοτε συντροφο να κανουμε τα ιδια πραγματα, την ιδια στγμη να ειμαστε δλδ συνεχεια μαζι πιστευοντας πως ετσι δηλωνω την συγχρονικοτητα των ψυχων μας.......... :-( , ο συχρονισμος των ψυχων ειναι μια μαγικη αλχημεια που δεν χωραει σε λογικα και απολυτως φυσικα καλουπια

οταν εσυ εργαζεσαι εσωτερικα με το ενα χερι στον Θεο το αλλο χερι στελνει στον συντροφο και η ληψη και ο μετασχηματισμος στην ζωη του αλλου συμφωνα με την ψυχη του γινεται με ενα μοναδικο και ελευθερο για τον ιδιο τροπο

σκεψεις O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ωραια ολα αυτα Βασω και πολυ σωστα.. αλλα αφορουν ολες τις σχεσεις γενικα ειτε ειναι φιλικες , επαγγελματικες, συγγενικες... στις ερωτικες ομως δεν αρκει μονο αυτο..
χρειαζονται κι αλλα πραγματα οπως η εμφανιση, η σεξουαλικοτητα η γοητεια κλπ. και αυτο επισημανα.
καμια φορα ομως κοιταμε μονο αυτα και δεν κοιταμε την ουσια... εκει ειναι που την εχουμε φαει στο δοξα πατρι :-D
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31622
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

μωρε τωρα που το σκεφτομαι όταν το συναισθηματικό ειναι τοσο δυνατο το φυσικό παει περιπατο και αυτο τελικα :-?

δλδ πχ εμενα αν με ρωταγες στο 21 αν θα εκανα ποτε σχεση με αντρα κατα 13 χρονια μεγαλυτερο μου θα σου ελεγα ότι εισαι τρελος :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Fotinoula την 20 Οκτ 2009 5:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Valia

Δημοσίευση από Valia »

silver29 έγραψε:καμια φορα ομως κοιταμε μονο αυτα και δεν κοιταμε την ουσια... εκει ειναι που την εχουμε φαει στο δοξα πατρι :-D
εννοείς ότι δίνουμε βάση στην εξωτερική εμφάνιση και παραβλέπουμε τα ουσιώδη χαρακτηριστικά στοιχεία του ατόμου?? αυτό συνήθως γίνεται στον έρωτα με την πρώτη ματιά, όχι πάντα... νομίζω...
Δεν μπορεί δλδ συνέχεια να "την τρως στο δόξα πατρί", αυτό προσωπικά το πάθαινα μέχρι τα 24, μετά γιοκ....
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

εμενα εχει χαλασει το μηχανημα της ηλικιας και το παθαινω μεχρι σημερα!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

εμένα μπούκωσε απο τότε και σταμάτησε να δουλεύει...
αλήθεια, που πηγαίνεις για σέρβις???
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

κλασσικα στης Βασω
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι σταθερά του αλλάζω κάθε Πέμπτη μπουζί και πλατίνες! :)) :))

μάλλον βγήκαμε οφ τόπικ! :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Δημοσίευση από Valia »

και συ στης Βάσως???!!!!!!!!

καλά, πάντως, είναι φοβερή,ε??
και κάνει και καλές τιμές και διευκολύνσεις!! ;)
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Εγω θα συμφωνησω με το Γιαννακη....στα 41 μου ακομα την τρωω κατακουτελα και την καταλαβαινω σε σταθερη βαση....
οσο για σερβις...εχω εγγυηση εφ ορου ζωης...ειμαι αυτολιπαινομενος ;)

Υ.Γ..Βαλια για τα μαλλια δεν ξερω....απο κιλα ομως εισαι σουπερ..μην ακους τα 'γεματουλα' και αλλες π@@@@ες :D ..δεν ισχυει
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Valia

Δημοσίευση από Valia »

:x :x :x
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Madraoulas έγραψε:Εγω θα συμφωνησω με το Γιαννακη....στα 41 μου ακομα την τρωω κατακουτελα και την καταλαβαινω σε σταθερη βαση....

Κι εγώ συμφωνώ μ'αυτό αν και είμαι πολύ μικρότερη από 41 :D :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και για πέστε μου εσείς του "κατακούτελα"... :))
πόσες επιτυχημένες σχέσεις έχετε κάνει? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Δημοσίευση από Valia »

ναι,ναι να μας πουν, Βάσω μου! γιατί ο Γιαννάκης τραβάει τα μαλλιά του με την πάρτη μου :-?

το λέω εγώ τώρα αυτό που έχω κάνει άπειρες επιτυχημένες σχέσεις.. γκουχ γκουχ... :?
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Εεεεεεεεεεεεε να σκεφτώ :-? :-? :-? :?

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”