ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12186
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

aetos έγραψε:Αν όλοι αυτοί εκει εξω , αγαπούσαν τον εαυτό τους και το δωρό της ζωής , δεν θα κατεστρεφαν αλλα θα δομούσαν ....
Αν οι γονείς τους κατα κυριο λόγο , τους είχαν εμπνέυσει ως προς τα ανώτερα ιδανικά , θα είχαν τουλάγχιστον ενα σφίξιμο στην καρδιά για οσα εγιναν...
Για την πολιτεία και τους νόμους δεν αναφέρομαι , .....πάει πολύ μακριά και πάλι η βάση είναι τα προηγούμενα.....
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ. Οι κοινωνικοπολιτικές αναλύσεις και θεωρίες..έχουν γίνει και θα γίνονται...και??

....σκέφτομαι από εχθές πως αν ο καθένας από εμάς αποκτήσει συνείδηση ως προς το κοινωνικό σύνολο και τους συνανθρώπους του και σταματήσει να κλείνει τα μάτια σε οποιδήποτε άσχημη συμπεριφορά βλέπει (έχω γράψει σχετικά στο "Θέλω") τότε, λιθαράκι-λιθαράκι ίσως τα πράγματα βελτιωθούν.

...σκέφτομαι ακόμη πιο έντονα πως ΕΜΕΙΣ που έχουμε παιδιά μικρά ακόμη σε ηλικία (η κόρη μου είναι 3 ετών)..ΕΜΕΙΣ οφείλουμε να τα τροφοδοτήσουμε με ό,τι θεωρούμε αξίες σε αυτή τη ζωή..με την ελπιδα πως η γενιά των παιδιών μας θα είναι διαφορετική από την γενιά των τωρινών 15άρηδων.
Ο κάθε ένας μας για το παιδί του και όλοι μαζί για το κοινωνικό σύνολο.
....Από το μικρό σκουπιδάκι που πετάμε στο δρόμο..έως τους βανδαλισμούς περιουσιών - ιδιωτικών και δημοσίων (δηλαδή δικών μας).
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Συνεχίζω απο το άλλο τόπικ και ανρωτιέμαι!!η ψήφος έχει ισχύ!!η ολική αποχή δεν έχει???? :-? δεν θα ταρακουνηθούν αν δεν πάει κανείς στις κάλπες να ασκήσει τα διακαιώματά του???δε θα είναι μήνυμα ανασυγκρότησης και ανασύστασης!!έχω πολλά χρόνια να ψηφίσω και δε με βλέπω ούτε αυτη τη φορά γιατί δεν κατανοώ το νόημα του ψηφίζω κάποιον απο αντίδραση και όχι γιατί με εκφράζει ιδεολογικά!!!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ANGELS ON EARTH έγραψε:Συνεχίζω απο το άλλο τόπικ και ανρωτιέμαι!!η ψήφος έχει ισχύ!!η ολική αποχή δεν έχει???? :-? δεν θα ταρακουνηθούν αν δεν πάει κανείς στις κάλπες να ασκήσει τα διακαιώματά του???δε θα είναι μήνυμα ανασυγκρότησης και ανασύστασης!!έχω πολλά χρόνια να ψηφίσω και δε με βλέπω ούτε αυτη τη φορά γιατί δεν κατανοώ το νόημα του ψηφίζω κάποιον απο αντίδραση και όχι γιατί με εκφράζει ιδεολογικά!!!! @};-
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Δωρούλα και Σφαιρούλα, παρόλο που η λευκή ψήφος κι η αποχή εκφράζει κι εμένα- όπως και μια μεγάλη μερίδα ψηφοφόρων, σκέφτομαι ότι καμιά κυβέρνηση δεν εμποδίστηκε να κυβερνήσει με τον τρόπο αυτό... Ούτε λευκές ούτε άκυρες έδρες έχει η Βουλή. Κι ούτε υπάρχουν λευκές και άκυρες κυβερνήσεις και κυβερνητικές πολιτικές... Μόνο αν το ποσοστό της αποχής ήταν συντριπτικό, τότε ναι, θα γινόταν του..Τσαουσέσκου!
Κι ούτε νιώθω κι ασφαλής δίνοντας την ψήφο μου στα μικρά κόμματα, ακόμη κι αν δεν πρόκειται ποτέ να βγουν, αφού δεν συνάδω με την πολιτική τους, κι ακόμη κι αν έβρισκα κάποιο κάπως "πλησιέστερο", σε ποιους σχεδιασμούς της άρχουσας τάξης θα ενταχθεί άραγε στην πορεία;
:-?
Μπάχαλο...
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Για προχωρα ώστε να βαλουμε εναν θεμέλιο λιθον μετα το μπαχαλον..... :-?
Η διαπίστωση του μπαχαλου ειναι αποδεκτή απο ολους μας λίγο λιγο παραπανω να το παμε κοριτσια...λέω εγω η αφελεστατη :x
Ουφ.....
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Efthimia
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008 6:25 pm

Δημοσίευση από Efthimia »

Πολλα παιδια μεσα στο forum αυτη τη στιγμη. Καλησπερα σ'ολους :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

καλησπερα Ευθυμια!!!!

>:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
zwgrafia
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 12 Οκτ 2008 1:55 pm

Δημοσίευση από zwgrafia »

Παρακολουθω με ανοιχτο το στομα αυτα που εξλισονται τις τελευταιες μερες.
Πιστευω πως αργα η γρηγορα ολο αυτο θα γινοταν το παιδακι ηταν η αφορμη...Οταν αφηνεις επι σειρα ετων καποια ατομα εξω απο τις φυλακες να αλωνιζουν επειδη εξυπηρετουν την κυβερνηση ειναι λογικο καποια στιγμη αυτο να σου γυρισει μπουμερανγκ.

Οταν αντι τα παιδια στο σχολεια να τα μιλησουν, να τους πουν πεντε πραγματα, να τους ανοιξουν τα ματια...τα στελνουν σπιτι τους να δουν τηλεοραση τοτε αυτο το κρατος μας αξιζει...

Και θα γινουν καταστροφες, και κοσμος θα τραυματιστει και και...θα τα καθαρισουν, θα δωσουν αποζημιωσεις...και μετα τι?
Αφου ανα πασα στιγμη αυτο μπορει να ξαναγινει...οπως γινεται καθε χρονο και ολοι το παρακολουθουμε απαθεστατοι και συνεχιζουμε την ζωουλα μας...
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Λυπάμαι πολύ... Όχι για τον θάνατο του μικρού Αλέξη που έγινε αφορμή για όλα αυτά.. Κάθε μέρα στον κόσμο πεθαίνουν άδικα πόσοι και πόσοι...

Αλλά για τις καταστροφές που έχουν γίνει απο τότε!! Χτες επικράτησε το απόλυτο χάος... Μαγαζιά, αυτοκίνητα κλπ έχουν γίνει στάχτη!

Τι να πω... :-(
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21724
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Daemonia_Nymphe έγραψε:Λυπάμαι πολύ... Όχι για τον θάνατο του μικρού Αλέξη που έγινε αφορμή για όλα αυτά.. Κάθε μέρα στον κόσμο πεθαίνουν άδικα πόσοι και πόσοι...

Αλλά για τις καταστροφές που έχουν γίνει απο τότε!! Χτες επικράτησε το απόλυτο χάος... Μαγαζιά, αυτοκίνητα κλπ έχουν γίνει στάχτη!

Τι να πω... :-(
:oops:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

βρε καλως το Ευακι μας!!!!
ωραια αφηνω την σκυταλη σε σενα..
παω να κοιμηθω καμοια ωριτσα για να παω γραφειο μετα...
το βραδυ εχει και 2.. χρειαζονται δυναμεις..

φιλακια κοριτσαρα!!!!!



:* :* :* :* :* :* :*
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21724
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Γεια σου Αμαλάκι...
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Απο τοτε που γίνεται να βγάζει κανείς διαβατήριο χωρίς εκλογικό βιβλίαριο , ουτε εγω εχω πάει ποτε σε εκλογες ασχετα αν ψηφίζω δίπλα στο σπίτι μου , επειδή αισθάνομαι οτι είναι κοροιδία και χασιμο χρόνου..
Πάρ΄ολα αυτά δεν ξέρω αν είναι η οχι σωστό ...
Διαχωρίζουμε την ζωή μας ομως σε τρεις διαφορετικες καταστάσεις χωρίς να αντιλαμβανόμαστε οτι αυτό είναι που προκαλεί την διαμάχη.
Εχουμε ενα εξωτερικό κόσμο ''εξω απο εμας'' , ενα αλλο ''μεσα σε εμας'' και ενα τρίτο που αποκαλούμε κοινωνία ακόμη πιο ευρύ..
Αλλα και τα τρία είμαστε εμείς...
Ο Θόρυβος είναι εξω απο εμενα και με ενοχλεί ....οταν ομως ανεβαίνω τις σκάλες στις 3 το πρωί είμαι εγω και δεν τον ακούω....
.............
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21724
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Από πότε είναι συγκρίσιμα μεγέθη αυτά Daemonia Nymphe;
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Μα αν ήταν να κάναμε έτσι για κάθε αδικοχαμένο άνθρωπο τότε θα είχαμε κάθε μέρα κατάθλιψη!
Δεν προκαλούνται απο την άλλη κάθε μέρα τέτοιες ξαφνικές καταστροφές που επηρεάζουν τόσο κόσμο. Θα μπορούσαμε να είχαμε και θανάτους άλλωστε απο όλο αυτό..
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”