Με τι επαγγελμα ασχολειστε;

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ουάου η Σύρος είναι για μένα το τόπος!!!

Εσύ κόλλησες σαν βδέλλα!!!

Εντάξει πάντως, να πας όπου θέλεις...Καλύτερα κάπου αλλού, για να έχω και πρόσβαση σε άλλο μέρος...

Για το κρεββάτι μου...δεν έχω όνειρα για σένα...Αυτό μου έλειπε!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Εσύ κόλλησες σαν βδέλλα!!!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Εντάξει πάντως, να πας όπου θέλεις...Καλύτερα κάπου αλλού, για να έχω και πρόσβαση σε άλλο μέρος...
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Μα και μαζί να πηγαίναμε..δεν υπήρχε περίπτωση να μέναμε μαζί...αλλά θα είμασταν αγκαλίτσα!!!! :D :D :D :D :D :D :wink:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16624
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

γεια σας και απο μενα 8) 8)
Περιποιηση χεριων -ποδιων, αποτριχωση,τεχνητα νυχια,αρωματοθεραπεια,ρεικι,ψυχοθεραπεια :shock: :shock:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

Τα τελευταία χρόνια, βγάζω τα προς το ζην από τους υπολογιστές.
Ξεκίνησα από τεχνικός.Συνέχισα στο προγραμματισμό,στο DesiGn και στα λειτουργικά συστήματα.
Αυτή την εποχή,διδάσκω σε σχολές ECDL Core/Image Maker & WeB Starter.
Παραδίδω ιδιαίτερα σε ιδιώτες και σεμινάρια για λογαριασμό διαφόρων φορέων.

Επίσης,εργάζομαι ως FreeLancer (εξωτερικός συνεργάτης) με μια εταιρεία κατασκευής Ιστοσελίδων και
συνεργάζομαι με εταιρείες και Sites του εξωτερικού,αναλαμβάνοντας ProjeCts κατ εντολή του πελάτη,
(Software Engineering),προσφέροντας συγχρόνως και το ανάλογο Support.
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Παραδίδω ιδιαίτερα σε ιδιώτες
Θάνο, αναλαμβάνεις και "βλήματα"???? :lol:

Ετσι ρωτάω...για να ξέρω, μήπως κάποιος μου ζητήσει.... 8)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

Βάσω :lol: χα! είναι ερώτηση παγίδα η συγκεκριμένη το κατάλαβα!
και το έχω σαν αρχή να μην απαντάω σε τέτοιου είδους ερωτήσεις. 8)

Όπως συνηθίζω να λέω,ο παντογνώστης σε υπολογιστικά θέματα,πρώτος το λίθο βαλέτω.
Κανείς δεν γεννήθηκε ξέροντας.Όλοι στην πορεία τα μάθαμε.

Κάθε τι στον κόσμο αυτό,είναι θέμα εξάσκησης και ειλικρινά δεν βλέπω γιατί οι υπολογιστές θα έπρεπε να αποτελούν την εξαίρεση στον κανόνα.

Αναλαμβάνω οποιονδήποτε έχει μεράκι να μάθει και δεν το κάνει αβαρία. :D
Οι υπολογιστές είναι κάτι που μου αρέσει πολύ και αν είμαι ικανός,
να μεταδώσω λίγο από την αγάπη μου για το αντικείμενο,τότε αυτό θα με κάνει χαρούμενο.
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Pou Vriskomai? έγραψε:Βάσω :lol: χα! είναι ερώτηση παγίδα η συγκεκριμένη το κατάλαβα!
και το έχω σαν αρχή να μην απαντάω σε τέτοιου είδους ερωτήσεις. 8)
Τι εννοεις ειναι ερωτηση παγιδα;
Το νοημα της ειναι καθαρο! Και η απαντηση ή ναι ή οχι!
Και το οτι δεν απαντας, σε... ερωτησεις, μηπως δηλωνει καποια αδυναμια;
Κάθε τι στον κόσμο αυτό,είναι θέμα εξάσκησης και ειλικρινά δεν βλέπω γιατί οι υπολογιστές θα έπρεπε να αποτελούν την εξαίρεση στον κανόνα.
Γιατι υπαρχει και αλλος κοσμος, στον οποιο δεν χρειαζεται εξασκηση;

Εν πασει περιπτωσει... μαθηματα για αρχαριους, εδω στο forum ποτε θα ξεκινησεις;
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

Skapaneas έγραψε:
Pou Vriskomai? έγραψε:Βάσω :lol: χα! είναι ερώτηση παγίδα η συγκεκριμένη το κατάλαβα!
και το έχω σαν αρχή να μην απαντάω σε τέτοιου είδους ερωτήσεις. 8)
Τι εννοεις ειναι ερωτηση παγιδα;
Το νοημα της ειναι καθαρο! Και η απαντηση ή ναι ή οχι!
Και το οτι δεν απαντας, σε... ερωτησεις, μηπως δηλωνει καποια αδυναμια;
Κάθε τι στον κόσμο αυτό,είναι θέμα εξάσκησης και ειλικρινά δεν βλέπω γιατί οι υπολογιστές θα έπρεπε να αποτελούν την εξαίρεση στον κανόνα.
Γιατι υπαρχει και αλλος κοσμος, στον οποιο δεν χρειαζεται εξασκηση;

Εν πασει περιπτωσει... μαθηματα για αρχαριους, εδω στο forum ποτε θα ξεκινησεις;
Skapanea μου,Take it easy φίλε :D
Αρχικά και βασικότερο όλων,παρερμήνευσες τα λόγια μου.
Ότι είπα,το είπα αστειεύομενος και αυτό διαφαίνεται τόσο από
το Emoticon που γελάει (στο διαδίκτυο βλέπεις,τα emoticons εκφράζουν συναίσθημα) αλλά
ακόμα περισσότερο από το τέλος της απάντησης μου,όπου τελικά, ξεκάθαρα απαντώ στην αρχική της ερώτηση και λέω,ότι αναλαμβάνω οποιονδήποτε.

Από εκεί και έπειτα συνειδητοποιώ το γεγονός ότι ο γραπτός λόγος παρερμηνεύεται εύκολα και το ότι δεν με γνωρίζεις αλλά αναρωτιέμαι αφενός από πότε έχεις αναλάβει υπερασπιστική γραμμή για λογαριασμό της Βάσως; και αφετέρου πως μπορείς να κρίνεις και να αποφαίνεσαι τόσο εύκολα και ελαφρά τι καρδία (βλέπε "μήπως δηλώνει κάποια αδυναμία;") κάποιον που δεν τον γνωρίζεις καθόλου; εκτός κι αν μου εφαρμόζεις την μέθοδο της διαλεκτικής,όπου και έτσι να είναι πάλι είναι λίγο άκαιρη και άτοπη καθώς γίνεται χωρίς την συγκατάθεση μου.

Έχω δε την αίσθηση πως αν κάποια στιγμή,κάτι από τα λεγόμενα μου ενοχλήσει την Βάσω ,θα με βάλει στην θέση μου,όπως η ίδια ξέρει και πως δεν θα έχει ανάγκη από συνηγόρους.
Όπως επίσης είμαι βέβαιος,ότι η ίδια δεν ερμήνευσε τα όσα είπα,με τον τρόπο που εσύ το έκανες,για τον απλούστατο λόγο, ότι η ίδια με γνωρίζει,με ότι συνεπάγεται αυτό.

Από εκεί και έπειτα και αφού με την συγκατάθεση σου,ευελπιστώ ότι λύσαμε την όποια ασυνεννοησία προέκυψε,προχωράω στο δεύτερο σκέλος.

Δεν γνωρίζω αν είναι ρητορικό ή προσωπικό το ερώτημα σου με αποδέκτη εσένα τον ίδιο, αναφορικά με το αν υπάρχει και άλλος κόσμος.

Εγώ πάντως δεν μπορώ να σου απαντήσω σε κάτι τέτοιο και θαρρώ πως ούτε και κανείς άλλος μπορεί.Κανείς δεν είναι σε θέση να σου πει στα αλήθεια τι υπάρχει και τι όχι.Μόνο, ότι εσύ αντιλαμβάνεσαι.

Ότι είπα,είναι ότι σε αυτό το κόσμο,σε αυτή τη διάσταση,το να μάθουμε κάτι έχει να κάνει με την εξάσκηση.Την επίμονη,την υπομονή και το μεράκι.Δεν σου λέω κάτι που δεν ξέρεις ήδη.
Καθώς είσαι ευφυής άνθρωπος με σπουδές και παιδεία και γνωρίζεις καλά πως για να γίνεις εκπαιδευτικός διάβασες για να μπείς στο πανεπιστήμιο,δεν μπήκες με την επιφοίτηση του Αγίου πνεύματος.

Μην μπαίνεις στο "τριπάκι" να αναλύεις το κάθε τι γιατί πολλές φορές χάνεται η ουσία,δεν διευκολύνεται η ροή του διαλόγου καθώς προκαλούνται παρεξηγήσεις εκ του μη όντως αλλά κι εσύ συχνά πυκνά, καταλήγεις σε αδιέξοδα μιας που δεν υπάρχει για το κάθε τι μια απάντηση.

Τέλος,με χαρά είμαι διατεθειμένος,αν δημιουργηθεί μια ανάλογη ενότητα εδώ στο ForUm η οποία άπτεται του αντικειμένου μου,
να συνεισφέρω τα μέγιστα.

Ελπίζω να σε κάλυψα.
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θάνο, να ξεχωρίσεις σε παρακαλώ τα μαθήματα...

σε αρχάριους και "βλήματα"....


Καμία παγίδα δεν έκρυβε η ερώτηση...Τελείως ξεκάθαρο ότι αναφερόμουν σε μένα...

Μέχρι και τα αβοκάντο το κατάλαβαν...(Νίκο όχι???)

Λοιπόν ότι έμαθα, το έμαθα μόνη μου!!!
Και φυσικά, όπως βλέπεις, μια χαρά τα καταφέρνω, αφού δεν έχω τινάξει τον υπολογιστή μου!!! Χαχαχα!!!

...Καλά αυτό μην το πάρετε τοις μετρητοίς ε??? Πότέ δεν ξέρεις πότε θα μου σκάσει...
Θάνο, αν δεις ότι αργώ να μπω στο φόρουμ, τρέξε... :D :oops:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ωπ!!! Τι έγινε τώρα?

Θάνο μου, δεν νομίζω ότι ο Σκαπανέας με υπερασπίστηκε...
γιατί θεωρεί ότι δεν μπορώ να το κάνω εγώ!

Σίγουρα το απρόσωπο φόρουμ "σηκώνει" τέτοιου είδους παρερμηνείες σε εκφράσεις.

Σαφώς δεν θα σε παρεξηγούσα ποτέ, γιατί σε ξέρω...άρα έχε κατανόηση για τις παρερμηνείες που μπορεί να εγείρει μία απάντηση...

Σίγουρα τα τοπικ δεν γράφονται για να συμφωνούν όλοι, αυτό το ξέρω. Οι "υγιείς" αντιπαραθέσεις προωθούν και την εξέλιξη της ζωής μας. Δεν χρειάζεται όλοι να συμφωνούν μεταξύ τους. Αυτο θα ήταν ανιαρό ε?

Γι΄αυτό όμως που είμαι σίγουρη, είναι ότι έχεις απόλυτο δίκιο: ο,τιδήποτε μας ενδιαφέρει το μαθαίνουμε κιόλας με εξάσκηση...Και δεν πιστεύω ότι ο Σκαπανέας θα είχε αντίρρηση σε αυτό!!

΄Ετσι λοιπόν, το να "ζούμε" και σε άλλες διαστάσεις, είναι απλά θέμα εξάσκησης και εμπιστοσύνης στον Εαυτό μας!!!
΄Οπως ακριβώς εδώ, σ' αυτήν την διάσταση, το να γνωρίσουμε κάτι βαθύτερα, έγκειται κατ' αρχήν στο πόσο μας εμπιστευόμαστε!!!

Πλάκα φυσικά κάνω για το κομπιούτερ. Δεν θέλω να μπω σε βαθύτερο επίπεδο, γιατί τα ενδιαφέροντά μου είναι αλλού...Αυτά που ξέρω φτάνουν και περισσεύουν. Για τα παραπάνω...θα έχω εσένα ε? :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

Απλά αίφνης, βρέθηκα σε μια κατάσταση του να νιώθω,ότι πρέπει να απολογηθώ για κάτι που είπα για χάριν αστεϊσμού
και αυτό μου φάνηκε κάπως άδικο. Ναι να το δεχτώ ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια αίσθηση του Humor και ακόμα ακόμα,
ότι το Humor μου στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν ατυχές αλλά από αυτό, έως το να φτάνουμε να βγάζουμε
συμπεράσματα και να κρίνουμε αβίαστα, απέχει 2 ωκεανούς και 3 θάλασσες.

Η συγκεκριμένη έκφραση "Είναι ερώτηση παγίδα και το έχω σαν αρχή μπλα μπλα μπλα.."
είναι μια συνήθης έκφραση που την λέμε στην παρέα για πλάκα .
Φυσικά δεν προσδοκώ να το γνώριζε κάποιος αυτό.
Όμως, δεν περίμενα να ερμηνευτεί και τόσο στραβά,όπως και το να αρχίσει μια φιλοσοφική ανάλυση για κάθε τι που ειπώνεται.
Το παιχνίδι των λέξεων είναι κάτι που το κατέχω και γνωρίζω a priori πως μπορεί να αποβεί ιδιαίτερα επικίνδυνο.

Anyway από την πλευρά μου τουλάχιστον δεν τίθεται θέμα.Απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.
’λλωστε πιστεύω,ότι αν υπάρχει καλή διάθεση,όλα ή -τουλάχιστον- τα περισσότερα λύνονται.

Όσο για το θέμα τεχνική βοήθεια το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ,
πως για ότι χρειαστείτε όχι μόνο εσύ Βάσω μου αλλά και όποιος άλλος είμαι πρόθυμος να βοηθήσω, είτε εντός είτε εκτός ForUm.
Το κάνω για χρόνια τώρα σε δεκάδες Forum Ελλάδας και εξωτερικού και είναι κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα.
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

το ξέρω Θάνο μου, ότι βοηθάς όποιον....και φυσικά όχι μόνο εμένα!

Σιγά που έχω ανάγκη....ε....την....βοήθειά....σου!!!
Το κομπιούτερ το παίζω στα δάχτυλα, όπως ακριβώς και το ποδόσφαιρο...Απ' έξω ξέρω όλα τα σχετικά με αυτά τα δύο... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

Το κομπιούτερ το παίζω στα δάχτυλα, όπως ακριβώς και το ποδόσφαιρο
Ήσουν πειστικότατη δεν μπορώ να πω :lol:
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Αγαπητε μου Pou Vriskomai?, αναρωτιεμαι ( σοβαρα αυτη τη φορα :wink: ) αν μια φραση δεν εχει ... πως το ειπες; α ναι!emoticons, δεν μπορεις να ξεχωρισεις αν ειναι λιγο πειρακτικη;

Τι πιο φυσικο να πεις:
Και να 'τανε μονο μια η αδυναμια, καλα θα ητανε...
Εδω κινδυνευουμε να τιναξουμε τα μαθηματικα στον αερα, αν αρχισουμε και τις μετραμε...

Τι να πω εγω μετα; Τι με παιρνει να πω πραγματικα;

Αλλά βλεπεις οι καθηγηταδες... δεν μπορουν να κανουν αστεια με τον τροπο τους...

Μηπως εχεις τιποτα απωθημενα απο το σχολειο; ( :lol: : για να μη το περεξηγησεις παλι )
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μηπως εχεις τιποτα απωθημενα απο το σχολειο;
Δεν ξέρω αν έχει ο Θάνος, Σκαπανέα, εγώ όμως...
Δεν ξέρω αν έχω εγώ απωθημένα ή οι καθηγητές μου!!! :oops:

Καθότι γερμανοί, οι δύστυχοι, δεν γνώριζαν ότι στην Ελλάδα υπήρχε και ένα διαβολάκι, που τους τάραζε την ησυχία τους :D :D :D :D

Πάντως με τα δικά σου μαθήματα, άσε...να είναι καλά το "μέσον" μου!!! :shock: :shock: :roll: :roll:

χημεία και στα γερμανικά!!! Ουάου, το καλύτερό μου, όπως ακριβώς το ποδόσφαιρο!!!! :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”