ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:ναι εννοείται Δωρούλα! :D :D :D :D

άλλωστε έχω γράψει γι' αυτό στο δεύτερο βιβλίο μου...
οπότε θα σας το περάσω το βραδάκι... :D :D :D :D
Bασούλα μου με ενδιαφέρει πολύ η εμβάθυνση σ'αυτό το κομμάτι..
Θέλω πολύ να το διαβάσω... Θα περιμένω ώς το βράδυ!
Βασούλα μου Ευχαριστώ

Δωρούλα μου... Ευχαριστώ και σένα!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16624
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

galazia_sfaira έγραψε:Εγω έχω ένα συμβάντο :idea: απο χθες με την ομαδα μου που ακομα δεν εξήγησα.
Με επιασε ενω λαμβανα ενα ανακατωμα στο ηλιακο και στο σημειο αναμεσα στα φρυδια μια ενταση.
,.
Εγω το εχω ακομα μαζι μ ενα σφιξιμο στη καρδια δεν μπορω ν ανασανω :( :( :( :( :(
Καλημερα.
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Είναι τυχαίο που έχουμε παρόμοια συμπτώματα όλες.

Μήπως συμβαίνει κάποια αλλαγή γενικότερα που την αντιλαμβανόμαστε όλες ( λέω εγώ τώρα)? :shock: :?:
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι θα πει << δουλέυω με καρδιά>> ? και πως είναι χωρίς αυτήν ?

Απο αρρυθμίες αλλο τίποτα ..... :( η αφεντιά μου.....
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16624
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

zefira έγραψε:Είναι τυχαίο που έχουμε παρόμοια συμπτώματα όλες.

Μήπως συμβαίνει κάποια αλλαγή γενικότερα που την αντιλαμβανόμαστε όλες ( λέω εγώ τώρα)? :shock: :?:
Περαστικα 8) 8) ΜΑΣ :roll:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΛΕΣ????????//

Δεν ξερω αν είναι τυχαιο...παντως ζαλιζομαι, έχω βαρος στην καρδιά και η κορη μου σηκώθηκε τη νυχτα και εφταξε αφέψημα γιατι ειχε ανακατεμα στο στομαχι....

Σε ποιαν να πρωτοαπαντησω, που γραφετε κάτι και νομιζω ότι τα εγω γραψει εγώ...

Δεν θυμάμαι ποια εγραψε τι....

Ελενάκι, εσυ μου εδωσες συμβουλες για το γραφείο? Τι να πω , έχω δοκιμασει και τις δυο τεχνικες...αλλες φορες πιανουν αλλες οχι...

Για να καταλαβετε τι επικρατει εκει, αρκει να σας πω οτι την επομενη εβδομαδα εχουμε πενθημερη απεργια και παιρνουν από τωρα κανονικες αδειες...οσο και να εισαι ψυχραιμος, οργιζεσαι....γιατι εμεις που απεργουμε χανουμε χρηματα...

Και η καρδιά ποναει...και το ηλιακο ποναει...στο 2ο δεν εδωσα σημερα καμμια σημασια...που καιρος....οσο για το 1ο , ειπα ..αστο να παει στο .....
Άβαταρ μέλους
xamogelo
Δημοσιεύσεις: 1020
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2008 8:17 am
Τοποθεσία: Κύπρος

Δημοσίευση από xamogelo »

Μήπως είναι κάτι που έχουμε προσβληθεί όλεςςςς ίσως και όλοι, και εγώ δυο μέρες έχω τα ίδια συμπτώματα , πονάει η καρδιά μμμμμ σφίξιμο στο λαιμό λές και με πνίγουν .... κτυποκάρδια μόνο που δεν είναι στο θρανίο.... φαίνεται καπου αλλου είναι :D ....
εχω και μια δυσκολη μέρα με συνεδριάσεις απανωτές .... αστα να πανεεεεεεεε που λεει και το τζιλτακι....
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Κορίτσια, σας έχω εξηγήσει ότι ο λόγος αποκτά και θεραπευτική αξία, μερικές φορές...μην το αγνοείτε!!

΄Ολες, εδώ και κάποιες ημέρες, έχουμε επικεντρωθεί σε ένα μοίρασμα που στις περισσότερες έφερε αρκετές επιγνώσεις.

Πως φανταστήκατε ότι έρχονται επιγνώσεις χωρίς και τον απαραίτητο σωματικό καθαρισμό?

Σταματήστε λοιπόν την γκρίνια, ή σταματήστε να διαβάζετε...χαχαχαχαχαχα!!!!! :lol: :lol:

αετούλι μου δουλεύω με το κέντρο της καρδιάς σημαίνει, όταν κάνω ρέικι σ' αυτό το κέντρο, εργάζομαι μέσω διαλογισμού με τις επιγνώσεις αυτού του κέντρου που είναι η αγνή αγάπη, η αγνή συμπόνια και η αγνή συγχώρεση, του εαυτού μας!!!

Και ότι τον δυσκόλεψε ή τον δυσκολεύει να νιώσει τις αξίες του, που ειναι και οι ποιότητες της ψυχής του.

Συνήθως δουλεύεται με το ηλιακό!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Δεν συμβαίνει κάτι, είναι η φθινοπωρινή ισημερία
Πολλοί άνθρωποι είχαν τα δικά σας συμπτώματα και οι περισσότεροι κοιμήθηκαν άσχημα χθες.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Καλωσύνη σου που το γραφεις αλλα εμεις έχουμε ρέικι και ξέρουμε πως λειτουργεί η ενέργεια.

Εσύ όμως κυρα μου τι δουλειά έχεις με το Ρέικι που δεν αποδέχεσαι,και μάλιστα σε ενα site άκρατου συναισθηματισμού;Απ'οτι ξερω εσενα το δόγμα σου ειναι δεν νοιώθω και υπαρχω

Ποιά ανάγκη σου καλύπτεις στο να εναποθέτεις την "παντογνωσία σου"εδω;

Καλώς την και καλως την!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Καλημερα σας ... ας δοκιμασω για μια φορα να πω οτι εχω με λιγο χιουμορ ... χαχαχχαχαχα
Δεν ξαναγινε ... εε ; !!!

Η Fotini ειπε μετα μουσικης ...
Δημήτρης Μπάσης
Η ΖΩΗ ξεκινα δυνατα και πατα σε αλλους γαλαξιες
ΣΥΝΧΟΡΕΙ τους πολυ τολμηρους , τους τρελλους και τις αξιες .

fab1612 : "Δεν συμβαίνει κάτι, είναι η φθινοπωρινή ισημερία"
τοχεις για τοσο απλο και μικρης σημασιας ???

Απ οσο μπορω να ζησω και να γνωριζω κατα την διαρκεια των ισημεριων ο τροχος του χρονου μας ειναι ισοσκελισμενος , εμεις ειμαστε ??? Η πιεση του συνειδητου Χρονου ειναι ισομερης , εμεις ειμαστε ??
Λεει ο Μπασιος πχ. : Η Ζωη τρεχει με ετη φωτος , ο καιρος δεν την τρομαζει , Προχορει και για αγαπες παλιες ΟΥΤΕ που το κουβεντιαζει ...

Μην ζητας τραγουδια ( γεγονοτα ζωης ) χθεσινα , Ξαναφορεμενα ( επαναληψη των γεγονοτων του παρελθοντος )
Μην ψαχνεις τα φεγγαρια τα παλια , τα περπατημενα ... Το φεγγαρι ειναι το Yin του ουρανου ...
μπες στο υπογειο και κανε τα απαραιτητα ... γιατι η ΖΩΗ δεν θα σε περιμενει ... ρεει δυνατα και πατα σε αλλους γαλαξιες ... εσυ εδω θα μεινεις ??
ΣΥΝΧΟΡΕΙ τους πολυ τολμηρους ( τους εναργειακα δυνατους και καθαρους ) , τους τρελλους και τις αξιες ( που εχουν εν-εξ-αρμονισει τις προτυπες αξιες ) και ο μεσος συμβατος ανθρωπος τους αποκαλει "τρελλους" .
Η Ζωη τρεχει με ετη φωτος , ο καιρος δεν την τρομαζει , Προχορει και για αγαπες παλιες ΟΥΤΕ που το κουβεντιαζει ...

Ειναι να μην μυριζει ελευθερια το ασμα ??

Μπραβο Fotini εγραψε με αυτο το ποστ σου ...
αλλα τι περιμενει κανεις απο μια Fotini ? φως φερνει ... χιχιχχι

ΑΝ δεν παρει το δρομο του κανεις να βαδισει ειναι Σπασμενο καραβι
http://www.youtube.com/watch?v=dJYmb_om ... re=related
και τι δεν βρισκει κανεις μεσα σε στοιχους τραγουδιων εε !!
αντε κανε ταξιδι με διχως καταρτια και διχως πανια σε νεκρικη ακτη ... σε αψυχη θαλασσα με νεκρα ψαρια ...

ΝαμασΤΕ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Qisan την 23 Σεπ 2008 6:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Tελικά αυτο το site δίνει νόημα ζωής όχι μονο σε οσους κι οσες το αγαπανε και είναι Ρέικι,αλλά και σε όσους το απεχθάνονται και ΔΕΝ έιναι Ρέικι
.Η σωτηρία της ψυχής είναι πολύ μεγαλο πράγμα τελικά.Θα βρεί τον τροπο σαν το νεράκι και θα σε οδηγήσει στην πηγή ,απο κει που αναβλύζει η αληθεια,η αγνότητα,η αγαπη.Τι κι αν αντιστέκεσαι,τι κι αν ο νους νομίζει οτι κρατα τα ηνία της ψυχής,τι κι αν επιτίθεσαι ,αρνείσαι,απορρίπτεις.
Είσαι στην πηγη!!!η ΨΥΧΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.
Σας αγαπω ολους!
ΑΥτος ο άκρατος συναισθηματισμος μου ,η σωτηρία της ψυχής μου!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο δόγμα :shock: :shock:
δεν νοιώθω και υπαρχω
θα με ενδιέφερε να γνωρίσω κάποιον με παγωμένα αισθήματα!!

για να του δείξω ίσως ότι μπορεί τα αισθήματα να παγώνουν, αλλά τα άλλα, τα συναισθήματα εργάζονται από το υποσυνειδητο ερήμην του...

Δεν συμβαίνει κάτι, είναι η φθινοπωρινή ισημερία
μάλλον άγνοια της ενέργειας σου έχεις, αγαπητέ fab

και το ξέσπασμα του θυμου, σύμπτωμα της έκλειψης λένε ότι είναι...

αν γνωρίζεις ενεργειακά τον εαυτό σου θα γνωρίζεις επίσης πως και γιατι σε επηρεάζει πχ. η σελήνη, όταν δεν έχεις εργαστει με το υποσυνειδητο!

Παρ' όλα αυτά μήπως θα μπορούσες να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω και να κάνεις τους συσχετισμούς του πόνου στο στομάχι με την ισημερία αυτή?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

καλησπέρα!

είμαι ο Γιάννης και είμαι καλά!

:D
Άβαταρ μέλους
yannis
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Δημοσίευση από yannis »

καλησπέρα!

είμαι ο Γιάννης και είμαι καλά!

ΟΤΙ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΥΣ!!!!!!! :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yannis την 23 Σεπ 2008 9:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”