ΙΝΟΜΟΙΩΜΑΤΑ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

όμως κάθε φορά και πιο σταθερά παραμένεις στο ποιός πραγματικά είσαι...Αυτό δεν οδηγεί σε σταθερή συμπεριφορά έξω σου, αλλά σε σταθερή αξία μέσα σου...και αυτό μόνο εννοούσα!
κατάλαβα...
δεν είμαι υπέρ του ταυτόχρονου συνωστισμού
Ούτε εγώ, είμαι ανοιχτός στον γενικότερο όμως :lol:
...........αλλά
δεν κατάλαβες κάτι? :roll:
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ούτε εγώ, είμαι ανοιχτός στον γενικότερο όμως
΄

ουά! όσο γι' αυτό...ανοιχτότερη δεν γίνεται!!! :D :D :D

η κριτική είναι ένα βαθύτερο "αισχρό" αίτιο διαχωρισμού και αμφισβητούμενης ηθικής...
Η αρχή του υλικού νόμου!!!!!

Αυτή και αν δημιουργεί, όχι απλά ινομυώματα, αλλά όγκους!!!
Τεράστιους και συμπαγεις!!!
Και αλλίμονο που θα δράσουν....!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33622
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ναι ο έρωτας ειναι υπέροχος, μα για να φτάσεις στην ελευθερία αυτή, χρειάζεται να έχεις βρει τον Εαυτό σου...

Και να τον έχει βρει κι ο άλλος! Για να είναι πραγματικά αυτό που λες...μεγαλειώδης!
Αλλιώς, δυστυχώς, είναι αλισβερισι...
Μέχρι να βρούμε λοιπον ολοκληρωτικά τον Εαυτό μας γιατί αυτό ούτε απο τη μια μέρα στην άλλη γίνεται, ούτε σταματάει ποτέ, μέσα σε μια ήδη υπάρχουσα σχέση δουλεύει ο καθένας με τον εαυτό του και δουλεύουν και οι δυο στο θέμα σεξ όσον αφορά την πράξη!και φυσικά δεν νοείται αποχή απο την πράξη μέχρι την κατάκτηση όλων αυτών γιατί τοτε μιλάμε για ουτοπία! :roll: :wink:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31622
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Αυτή η λανθασμένη πίεση της κοινωνίας μας για την μητρότητα, κάνει την ψυχή να αντιστέκεται και να το εκδηλώνει με χίλιους τρόπους...
Υπάρχει και η άλλη επίσης ακράια πλευρά στην μητρότητα που στηρίζεται και αυτή στην μη εκπλήρωση της εσωτερικής επιθυμίας μιας γυναίκας να τεκνοποιήσει λόγω εμπόδιων όπως πρότυπα ή εξωτερικοί παραγόντες, που επίσης δρα με ξεσπάσματα στην υγεία μιας γυναίκας

Οι δυο όψεις απο τη μια η πίεση να γίνεις μάνα! και απο την άλλη η αποφυγή λόγω ασυνείδητων προτύπων και στερεοτύπων μιας γυναίκας που ενδόμηχα επιθυμεί, αποτελούν τα άκρα στο ίδιο νόμισμα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι εννοείς Φωτεινούλα με αυτό?
Οι δυο όψεις απο τη μια η πίεση να γίνεις μάνα! και απο την άλλη η αποφυγή λόγω ασυνείδητων προτύπων και στερεοτύπων μιας γυναίκας που ενδόμηχα επιθυμεί, αποτελούν τα άκρα στο ίδιο νόμισμα
ότι θέλεις να κάνεις παιδάκι και το αποφεύγεις για να μην σου πουν ότι έχεις πρότυπα?

:cry: :cry:

Πες μου ότι δεν λες αυτό!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31622
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Όχι !!!! :D

είναι πολλές γυναίκες στην εποχή μας, γιατί παλαιότερα ίσχυε το κάνε παιδιά για αυτό γεννήθηκες γυναίκα, που ενώ νοιώθουν και ψυχολογικά και οργανικά την αίσθηση ότι θέλουν ένα παιδάκι απομακρύνονται απο αυτή την επιθυμία τους γιατί ΄πιστεύουν ότι δεν το αξίζουν, ή ότι η δική τους φύση είναι να είναι δωσμένες στην καριέρα ή οτι είναι πολύ μεγάλες πια, τρώγοντας λοιπόν κόλλημα δεν βρίσκουν τρόπους να τα συνδυάσουν και να προχωρήσουν στην εκπλήρωση της επιθυμίας τους
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33622
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Εγώ Βάσω εννοώ γιατί και εγώ ήθελα να το επισημάνω αυτό που είπες και συ μην φτάσουμε στα άλλα πρότυπα του φεμινισμού!Δεν κάνω παιδί γιατί θα χαλάσει το σώμα μου, γιατί ακολουθώ την καριέρα μου, γιατί είμαι ανάξια να μεγαλώσω ένα παιδί!Και το τελευταίο πίστεψε με όσο κι αν σε θλίβει είναι αυτό που εγώ έχω να αντιμετοπίσω όταν κοιτλαω κατάματα τον εαυτό μου! :cry:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, αυτό δεν με ανησυχεί... :)

Να έχεις υπόψη σου ότι όταν μία ψυχή θέλει να έρθει και σε επιλέγει, δεν έχεις τρόπους να το αρνηθείς...

Αυτό βλέπεις, δεν υπάγεται στην ελεύθερη βούληση του εγώ, γιατί το εγώ απλά δεν έχει ελεύθερη βούληση...Σκέψου το!

Σε συγκεκριμένους γονεις, την συγκεκριμένη στιγμή!!!

Νιώθω την επιλογή της ψυχής πολύ δυνατή για να μπορέσει το εγώ μας να την αποτρέψει να έρθει...

Αλλά αυτή είναι μόνο η δική μου γνώμη και η δική μου εμπειρία!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31622
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

επείδη ακριβώς σε κάθε εκδηλωμένη μορφή ασθένειας στο σώμα υπάρχει κουβάρι απο πίσω, τελικά αυτό το κουβάρι καθώς το ξετυλίγεις μπορέι να βρεθείς προ εκπλήξεων για πολλά που μεχρι τότε αγνοούσες, και για κάθε έναν αυτό το πολλά μπορεί να είναι κάτι τελείως διαφορετικό απο αυτό που μπορεί να είναι για κάποιον άλλον
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα σας πω μια ιστορία αληθινή...

Μια φίλη μου είχε βρει έναν σύντροφο, πολύ καλό και ζούσαν μαζί. ΄Ηθελαν και παιδάκι, εκείνη ειδικά, αλλά δεν ερχόταν.
Πήγε σε όλους τους γιατρούς και τελικά τους είπαν ότι ο συγκεκριμένος άνδρας δεν θα μπορούσε να κάνει ποτέ παιδί με την συγκεκριμένη γυναίκα, γιατί κάποια όξινη μορφή του κόλπου εκείνης σκότωνε όλα τα σπερματοζωάρια εκείνου...
Αποφάσισαν να ζήσουν μαζί, θεωρώντας ότι η σχέση τους είχε μεγαλύτερη αξία.

Πέρασαν πολλά χρόνια, και οι δυό είχαν ξεχάσει αυτό το όνειρο...
Και μια μέρα, (εκείνη γύρω στα 42 και εκείνος γύρω στα 40), ήρθε το πολυπόθητο...Χαχαχαχα! ΄Εκαναν ένα κοριτσάκι!! Θαύμα ε?
Αμ δε... Το θέμα είναι ότι η κορη τους τους το είπε κιόλας :shock:
Μόνο εσάς ήθελα για μαμά και μπαμπά, αλλιώς δεν θα ερχόμουν!!!

Συγκινήθηκα τόσο πολύ, όπως έχω συγκινηθεί και με τον ερχομό της Εμμανουέλας!!! :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Τέλειοοοοοοο :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Παιδια να σας πω πως εγω απέκλεια φυσικά καθε περίπτωσηενός παιδιου αφου είχα ήδη τα παιδια μου στα 22 μου χρόνια και ένα διαζύγιο στα 24 μου.Οταν λεγα αποκλειεται ήταν κατι παραπανω απο πιστη.
Ο Ταξιάρχης ήλθε στ 37 μου χρόναι απλολυτα επιθυμητός και ενω τα μεγαλα μου μωρα με εμαθαν να παλευω ,ο μικρος με έμαθε να ζω.
Ουτε κι εγω δεν το πιστευ οτνα εβλεπα την κοιλιά μου,ηταν ενα όνειρο απο τοτε που τον συνελαβα μεσα μου και τα τρία μαζί είνα μια μουσική. :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33622
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :D :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Καλέ γιατί γελατε για το όνειρο ή για την μουσική;

Η μήπως για την κοιλιά ........
Οταν ο πατέρας μου με είδε με την κοιλιά αρνιόταν να δει την κοιλιά μου.Ηταν τρελο αυτό που υπεστησαν και δεν ευρισαν και τον λογο,μωρα είχα διαζυγια είχα κι εναν τρελο καλλιτεχνη για συντροφο με αλλα δυο παιδια..........
χαχαχα κι Ταξίαρχης ήθελε να ρθει πολυ και για μενα και γαι κεινον!
Ηταν αποφαση ψυχής.Ουτε μια στιγμη στην ζωή μου δεν σκεφτηκα δεν ενοιωσα ότι εκανα το μωρό μου έτσι όπως το έκανα.Αντιθετα ακριβως αυτο εχει γινει πέταγμα για τοκαθε τι.Και η κάθε δυσκολία του Ταξιαρχη αλλα και των μεγαλων μου είναι ενα μαθημα ψυχής.Είναι οι πρωτοι και οι πιο κοντινοί δασκαλοι.Μετα πανε οι άντρες της ζωή μου!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”