Ρέικι 1ος βαθμός

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88665
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ανιμα, κοριτσάκι μου, το ξέρω αυτό πολύ καλά! Και επίσης ξέρω πόσο "δυσάρεστη" γίνομαι μερικές φορές... :-( :-(

Είναι δύσκολο να πείσω τα "λιοντάρια" ότι δεν είναι "λαγοί"!!!
Το ίδιο δύσκολο είναι όταν τους λέω ότι ο "αετός" που έχουν μέσα τους, δεν μπορεί να πηγαίνει βόλτα με λουράκι από το λαιμό!!!
Γεννήθηκε για να πετάει...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε:Ανιμα, κοριτσάκι μου, το ξέρω αυτό πολύ καλά! Και επίσης ξέρω πόσο "δυσάρεστη" γίνομαι μερικές φορές... :-( :-(

Είναι δύσκολο να πείσω τα "λιοντάρια" ότι δεν είναι "λαγοί"!!!
Το ίδιο δύσκολο είναι όταν τους λέω ότι ο "αετός" που έχουν μέσα τους, δεν μπορεί να πηγαίνει βόλτα με λουράκι από το λαιμό!!!
Γεννήθηκε για να πετάει...

:x :x :x
Τι λες Βάσω μου; Σε μένα τουλάχιστον μόνο "δυσάρεστη" δεν γίνεσαι!

Ευχαριστώ σου έχω πει; :D >:d<
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Vaso έγραψε:Ανιμα, κοριτσάκι μου, το ξέρω αυτό πολύ καλά! Και επίσης ξέρω πόσο "δυσάρεστη" γίνομαι μερικές φορές... :-( :-(

Είναι δύσκολο να πείσω τα "λιοντάρια" ότι δεν είναι "λαγοί"!!!
Το ίδιο δύσκολο είναι όταν τους λέω ότι ο "αετός" που έχουν μέσα τους, δεν μπορεί να πηγαίνει βόλτα με λουράκι από το λαιμό!!!
Γεννήθηκε για να πετάει...

:x :x :x
Βασουλα μου νιωθω οτι δεν εχω αλλο αποθηκευτικο χωρο!!!Ψυχη και καρδια γεμισαν απο τα <λογια> διαμαντια σου.
Τωρα πια θελω να ξερεις ,οτι καθε σου λεξη θα απλωνεται σε καθε μου κυταρο :x :x :x :x :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Γλαύκη
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 11:41 am

Δημοσίευση από Γλαύκη »

meinall σε διαβάζω και είναι σαν να διαβάζω τον εαυτό μου...ειδικά πέρυσι που είχα πρωτογνωρίσει τη Βάσω, υπήρξα η πιο σπαστική του σεμινάριου από τις άπειρες απορίες μου και την αμφισβήτησή μου (καλοπροαίρετα όμως, απλά γιατί βιαζόμουνα να μάθω και γιατί είχα τόσα γιατί μέσα μου..)
πολλά λύνονται, πολλά θα λυθούν στο μέλλον, προχωράω στο μονοπάτι μου σιγά σιγά με εμπιστοσύνη και πίστη...αυτό που νιώθω ένα χρόνο μετά μέσα μου είναι πολλή περισσότερη γαλήνη - φυσικά έχω άπειρη δουλειά ακόμη μπροστά μου..κοιτάζοντας όμως πίσω, έχω αφήσει πίσω και αρκετά σκοτάδια..
βάσω σ' ευχαριστούμε (πάντα) @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

>:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88665
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

έχω αφήσει πίσω και αρκετά σκοτάδια..



:-( :-( :-( >:d< >:d< >:d< @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31641
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Γλαύκη >:d< >:d< >:d< :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Η Louise Hay, μια που την αναφέρεις, δίνει κάποιες θετικές επιβεβαιώσεις μεν, αλλά, όπως θα γνωρίζεις, τις εξαρτά με τις αιτίες τους. Γιατί, φυσικά, γνωρίζει και η ίδια ότι οι θετικές επιβεβαιώσεις δεν αρκούν για να απαλύνουν τα ασθενή συμπτώματα ενός μπλοκαρισμένου συναισθήματος.
Για να αλλάξεις οπτική για την Ζωή, χρειάζεται πρώτα να έχεις βρει το νόημά της μέσα σου!

Ο λόγος που απομακρύνθηκε ο ΄Ανθρωπος από τον θεό του, είναι ακριβώς γιατί αφελώς πίστεψε ότι ο θεός είναι εκτός του. ΄Ετσι ακριβώς όπως πιστεύει ότι το συναισθηματικό του πεδίο δεν περιλαμβάνεται στην Ολότητα του «είναι» του και το αφήνει να δρα ανεξέλεγκτα ώστε άλλοτε να ορμά και άλλοτε να «λουφάζει»…
:x @};-
Ανιμα, κοριτσάκι μου, το ξέρω αυτό πολύ καλά! Και επίσης ξέρω πόσο "δυσάρεστη" γίνομαι μερικές φορές...
Βασούλα δεν γίνεσαι ποτέ δυσάρεστη >:d<
οι τηγανιές σου πάντα βοηθάνε ;)
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Αυτό το καλοκαίρι έκανα επανάλειψη τον 1ο βαθμό μετά από 2,5 χρόνια που είχα κάνει όταν αποφάσισα να ασχοληθώ με το ρέικι και πραγματικά το βίωσα τόσο όμορφα και τόσο διαφορετικά από την πρώτη φορά :x

δεν είχα άγχος και καμία προσδοκία για το τι θα δώ η το τι θα νιώσω.
κατά την διάρκεια των μυίσεων αφού ήμουν τελείως χαλαρή άκουγα την καρδιά μου να χτυπά δυνατά και ένιωθα τόσο όμορφα όπως νιώθεις όταν είσαι ερωτευμένος :x :x :x

καθώς είχα τα μάτια μου κλειστά είχα την αίσθηση ότι έβλεπα την καρδιά μου να ανοίγει και να μεγαλώνει όλο και πιο πολύ.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88665
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αχ! :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε: κατά την διάρκεια των μυίσεων αφού ήμουν τελείως χαλαρή άκουγα την καρδιά μου να χτυπά δυνατά και ένιωθα τόσο όμορφα όπως νιώθεις όταν είσαι ερωτευμένος :x :x :x

καθώς είχα τα μάτια μου κλειστά είχα την αίσθηση ότι έβλεπα την καρδιά μου να ανοίγει και να μεγαλώνει όλο και πιο πολύ.
Τι ευχαριστη εικόνα, τι ευχαριστο συναισθημα :x >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31641
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ζουζουνίτσα >:d< :x O:-) :-D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”