ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

:x :x @};- @};-
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οπότε για το 3Β θα αφήσω το χρόνο να κυλήσει, αλλά ναι θα το πάρω
όμορφα Ζεφυράκι! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Ευχαριστώ Βασούλα μου >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
MARIELA
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009 1:15 pm

Δημοσίευση από MARIELA »

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ.

ΧΘΕΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΝΤΡΑ.
ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΤΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΡΡΩΣΤΟ, ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΘΕΣΗ.
Η ΦΙΛΗ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ Ο ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΕ ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ ΜΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ, ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΒΟΥ - ΝΤΟΥ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ Κ.Λ.Π.

ΕΔΩΣΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΤΗ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ, ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ, ΕΦΑΓΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΟΠΗΔΑΕΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ.

ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ. ΧΟΡΟΠΗΔΟΥΣΕ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ....

ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΗ ΧΑΡΑ, ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΙ ΝΙΩΘΩ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.
ΟΠΟΙΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ, ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΣΤΟΧΟ.
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

Χαιρομαι Μαριελλα μου :x :x O:-)
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Ευγε κοριτσάκι :*
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Μαριέλα μην δίνεις και πολύ σημασία στους περίεργους, εφόσον για εσένα είναι αλήθεια αυτό, δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Το σκυλάκι σίγουρα σε ευχαριστεί για την πράξη!

Και μια δική μου..

Την προηγούμενη Κυριακή το βράδυ, πονούσε ο λαιμός μιας καλής φίλης η οποία με ψιλοδούλευε για το ρεικι..Και την ρώτησα αν θέλει να της κάνω, οπότε δέχτηκε με επιφυλάξεις βέβαια.. μετά από 3-4 λεπτά ρεικι στον λαιμό σταμάτησε ο πόνος, ο βήχας, όλα, οπότε και κοιμήθηκε σαν πουλάκι..! Την επομένη με ευχαρίστησε!

Χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι σε αυτόν τον δρόμο, μαζί με όλους εσάς :x @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Μπράβο gilda :x

Μη σε στεναχωρούν αυτοί πού κοροιδεύουν.....απλά δε γνωρίζουν!!

Τις 5 Μαιου θα κάνει η αδελφή μου εχγείρηση στο Θυροειδή .Δύσκολη περίπτωση λογω κολπικής μαρμαριγής .

Την ρώτησα αν θέλει να της στείλετε ρέικι αλλά δε δέχτηκε..!!

Δε γνωρίζει τίποτα για την αποστολή ενέργειας.

Με στεναχωρεί που δε θέλει αλλά δε μπορώ να κάνω τίποτα παραπάνω..Μονο την Αγάπη μου μπορώ να στείλω κοντά της και να ευχηθω να πάνε ολα καλά.
^:)^
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Παιδιά οι επιλογές του καθένα είναι ελεύθερες και δεν συμβαδίζουν πάντα με τις δικές μας.. Και κάτι άλλο.. η αποστολή ενέργειας σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν τι είναι ρέικι και πώς δουλεύουμε με το ρέικι το να τους στείλουμε ενέργεια απλά απαλύνει λίγο κάποιες φορές τα συμπτώματα που έχουν.. δεν βοηθάει σε βάθος χρόνου.. ή στην θεραπεία.. για να γίνει αυτό ο άνθρωπος χρειάζεται να δουλεψει και ο ίδιος με τον εαυτό του..
Και κάτι σημαντικό.. σε περιπτώσεις χειρουργείων ή νοσοκομείων χρειάζεται να είμαστε πολύ προσεκτικοι όταν στέλνουμε ενέργεια και ποτέ δεν στέλνουμε στον ασθενή κατευθείαν αλλα στέλνουμε στην βελτίωση της κατάστασής του.. Πάντα όμως ΜΟΝΟ με την άδεια του ανθρωπου στον οποίον στέλνουμε ενέργεια..
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Συμφωνώ Ηλία!
Δε γίνετε να γνωρίζουν όλοι γιά το ρείκι..και ειναι φυσικό να αντιδρούν κάπως με το άκουσμα (αποστολή ενέργειας)

Εχω διαβάσει οτι δε στέλνουν ρέικι σε ώρα χειρουργείου γι αυτό και πάντα γράφω την συγεκριμενη μέρα που θα γίνει..αλλά σε αυτό που γράφεις >>
το να τους στείλουμε ενέργεια απλά απαλύνει λίγο κάποιες φορές τα συμπτώματα που έχουν..
δε συμφωνώ.

Αν μπορούμε να απαλύνουμε έστω και λιγάκι τον πόνο του άλλου ,δε βλέπω τον λόγο να μη του σταλθεί ενέργεια απο τη στιγμή που θα το ζητήσει ο ίδιος..

Κατι μας οδήγησε όλους στο δρόμο τού ρεικι και κάτι θα οδηγήσει και τους υπόλοιπους
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Αν μπορούμε να απαλύνουμε έστω και λιγάκι τον πόνο του άλλου ,δε βλέπω τον λόγο να μη του σταλθεί ενέργεια απο τη στιγμή που θα το ζητήσει ο ίδιος..

Μα δεν είπα ότι δεν είναι σημαντικό το να στείλουμε ενέργεια.. είπα απλά ότι είναι πολύ σημαντικό ο άνθρωπος που την λαμβάνει να γνωρίζει...

και βεβαια στέλνουμε ενέργεια σε όποιον ζητήσει.. και έχει ανάγκη..
Δεν είπα κάτι διαφορετικό ....
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ΚΑΙ Ο ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΕ ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ ΜΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ, ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΒΟΥ - ΝΤΟΥ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ Κ.Λ.Π.
Μαριέλα μου, έχει μεγάλη πλάκα γιατί κάτι τέτοιο έτυχε σε μένα! Πήγα εχθές σε μια φίλη μου η οποία έχει επίσης έναν άντρα σπαστικό που του αρέσει συνέχει να πειράζει τους άλλους με μία δόση κακιούλας μέσα!!
Του πήγα λοιπόν δώρο ένα σακουλάκι καπνό, επειδή μου το είχαν δώσει κι εγώ δεν μπορούσα να τον καπνίσω και μου λέει την ώρα που του το έδωσα:΄"Έκανες τα μαγικά σου πάνω?" Κι εγώ γελώντας του λέω: "Α, μπα, σε σένα έτσι κι αλλιώς δεν πιάνουν.."
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να είναι όλοι καλοπροαίρετοι, θα πρέπει να αφήσουμε χρόνο και χώρο να γνωρίσει ο καθένας το ρέικι ή όποια άλλη εναλλακτική θεραπεία με το δικό του τρόπο αν και εφόσον θέλει.

Ούτε κι εγώ δεν μπαίνω στη διαδικασία να πείσω κάποιον για το ρέικι.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
MARIELA
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009 1:15 pm

Δημοσίευση από MARIELA »

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. @};-
ΟΠΟΙΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ, ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΣΤΟΧΟ.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31641
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μαριέλα >:d< >:d<

είναι πολύ σημαντικό τελικά να μην νοιωθεις την αναγκη να πεισεις καποιον @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”