Πρόληψη Ρυτίδων......

Black.Fantasy
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012 11:02 am

Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Black.Fantasy »

Πάτησα τα 30 φέτος και με έχει πιάσει ένα άγχος γι'αυτό το θέμα :bounce:

Ψάχνω, ψάχνω εδώ στο νετ για μια καλή κρέμα για τις πρώτες ρυτίδες αλλά έχω μπερδευτεί δεν ξέρω ποια θα είναι καλή ή όχι. Μήπως χρησιμοποιεί καμία σας μια τέτοια κρέμα να μου πει και εμένα; Και φυσικά να είναι οικονομική! :shifty:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23585
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Η αποψη μου ειναι οτι η ομορφια ξεκιναει απο μεσα... Οσες κρεμες και να βαλεις, αν η ψυχη σου εχει "γερασει", θα εχεις και ριτιδες...

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Black.Fantasy
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012 11:02 am

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Black.Fantasy »

Ναι δεν διαφωνώ μαζί σου. Αλλά δεν γίνεται να μην περιποιηθούμε τον εαυτό μας ;)
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από elenaki »

Και παλι μπορεις να απευθυνθεις στο Ελενακι μας (ELEN M) για την πιο ποιοτικη κρεμα φτιαγμενη με Αγαπη!!
Εγω παντως οτι εχω δοκιμασει απο τα χερακια της ειναι καταπληκτικα και προπαντων φυτικα με βοτανα απο τη Μητερα Φυση.. :x :x :x O:-) O:-) O:-)
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Valia

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Valia »

που είναι η Άννα να μας πει για την εξάλειψη των ρυτίδων??? :D
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33693
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Annoula »

Είπαμε κοιμάμαι τα βράδια σα μούμια στην κατάψυξη για φρεσκαδούρα και χτυπάω μπότοξ μέρα παρά μέρα έτσι για να μας βρίσκεται. Τα καλοκαίρια είναι λίγο πιο εύκολο λόγω ζέστης, εκεί που ζορίζομαι λίγο είναι το χειμώνα γιατί τόσο κρύο δεν παλεύεται. Αλλά μπρος στα κάλλη τι είναι το κρύο. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Valia

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Valia »

τουλάχιστον έχει αποτελέσματα κοπελιά :)) :)) :)) επάξια κερδίζεις τον τίτλο Miss Atsalakoti =)) =)) =)) =))
Valia

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Valia »

Black.Fantasy έγραψε:Πάτησα τα 30 φέτος
αααα τώρα το είδα αυτό... λυπάμαι, αλλά για τέτοιες ηλικίες δεν νομίζω ότι υπάρχει λύση :-?
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από elenaki »

Είπαμε κοιμάμαι τα βράδια σα μούμια στην κατάψυξη για φρεσκαδούρα και χτυπάω μπότοξ μέρα παρά μέρα έτσι για να μας βρίσκεται. Τα καλοκαίρια είναι λίγο πιο εύκολο λόγω ζέστης, εκεί που ζορίζομαι λίγο είναι το χειμώνα γιατί τόσο κρύο δεν παλεύεται. Αλλά μπρος στα κάλλη τι είναι το κρύο.
Ε πεστο ρε κοπελια να παρω κι εγω τα μετρα μου!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30124
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Αννούλα!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
FairyAngel
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2012 1:06 pm

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από FairyAngel »

Εκτός από τις φυσικές κρέμες που σου λένε τα κορίτσια που και για μένα είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να δοκιμάσεις και κάτι ελαφρύ από κάποια γνωστή μάρκα, νομίζω estee lauder είναι καλή για αντιγηραντικές. Κι εγώ προτιμώ τις φυτικές αλλά δε ξέρω αν το αποτέλεσμα είναι τόσο εμφανές σε τέτοιες περιπτώσεις όπως με τις άλλες.
Black.Fantasy
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012 11:02 am

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Black.Fantasy »

Στην ηλικία μου οκ θα πεις αντιρυτιδική δεν είναι τόσο σοβαρό το θέμα για να αγοράσω κάποια κρέμα τόσο ακριβή... αλλά όντως αυτές οι φυσικές κρέμες είναι καλές; δεν ξέρω καμία φίλη μου να χρησιμοποιεί γι'αυτό το σκέφτομαι..
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από elenaki »

Στην ηλικία μου οκ θα πεις αντιρυτιδική δεν είναι τόσο σοβαρό το θέμα για να αγοράσω κάποια κρέμα τόσο ακριβή... αλλά όντως αυτές οι φυσικές κρέμες είναι καλές; δεν ξέρω καμία φίλη μου να χρησιμοποιεί γι'αυτό το σκέφτομαι..
Απο την εμπειρια μου,λογω του οτι ειμαι αισθητικος,και εχω δοκιμασει επανω μου οτι μπορεις να φανταστεις απο κρεμα,θα σου πω οτι δεν αξιζει να δωσεις ενα σωρο χρηματα για μια κρεμα επωνυμη,γιατι αυτο που θα πληρωσεις ειναι η μαρκα και οχι το υλικο..
Οι φυτικες κρεμες ειναι οτι καλυτερο για μενα..εκει εχω καταληξει!Το δερμα μας σε οποια ηλικια και να ειναι μονο ενυδατωση χρειαζεται..δεν θελει πολλα το καημενο..λιγο νερακι και καλη ψυχικη διαθεση..γιατι αν δεν εισαι καλα μεσα δεν θα εισαι και εξω..δοκιμασμενο!!
Εσυ αποφασιζεις!! :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33622
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πρόληψη Ρυτίδων......

Δημοσίευση από Δωρουλα »

..γιατι αν δεν εισαι καλα μεσα δεν θα εισαι και εξω..δοκιμασμενο!!
συμφωνω και επαυξανω! O:-) O:-)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΥΓΕΙΑ - ΟΜΟΡΦΙΑ”