ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτήν την φορά, δεν θα γράψω εγώ...
Αυτήν την φορά απλά θα μεταφέρω κάποια λόγια Αγάπης, γραμμένα από έναν αγαπημένο Άνθρωπο...

έναν Άνθρωπο που ακολούθησε πιστά τον Δρόμο Αγάπη-Σοφία...
Και αυτό το "πιστά" μην το παρεξηγήσετε...
Αντέδρασε, θύμωσε, κλωτσησε...όσο κανείς!
Αμφισβήτησε, ερεύνησε, απομακρύνθηκε για λίγο, ίσα για να βρει τις ισορροπίες του, μα πάντα η σκέψη του αγκάλιαζε με Πίστη όσα είχε διδαχτεί σ' αυτόν τον Δρόμο...Στην ουσία, ήταν πάντα Παρών, ακόμα και όταν σιωπούσε...
Δεν άφησε τον Δρόμο αυτόν, να δράσει σαν μια γνώση ακόμα, αλλά χτυπήθηκε μέσα σε κάθε Αλήθεια του...
Χτυπήθηκε από πρότυπα, από ανάγκες, από εξουσίες...
Δεν εγκατέλειψε όμως...
Δεν αναζήτησε άλλες λύσεις, πιο βολικές...
Έμεινε με πείσμα και Θάρρος...
Θεός εσύ? Θεός κι εγώ? Άνθρωπος εσύ? Άνθρωπος κι εγώ...
Η αναζήτηση του Θείου ήταν γι' αυτόν τον Άνθρωπο γολγοθάς, μα και βαθιά λαχτάρα...

Και έτσι για την ιστορία, γνωριστήκαμε το 2006 στο φόρουμ του Εσωτέρικα, όπου εγώ έγραφα τότε σαν Ρωρ...
Κάτι με ρώτησε, κάτι της απάντησα και εξαφανίστηκε από τον ορίζοντά μου...
απαπαπαπαπα...

Και όμως...όταν το Σύμπαν θέλει, θέλουμε κι εμείς...
Μπήκε δειλά δειλά στο φόρουμ (τραβάτε με κι ας κλαίω δηλαδή) και από σύμπτωση!!!!!!!! βρήκε ξανά την Ρωρ...
Πλακωθήκαμε με σεβασμό άπειρες φορές...ούτε που θυμάμαι πόσες...
Γιατί και οι δύο μας Στοχεύαμε τον Θεό...απλά μέχρι να βρει τον Στόχο της με Αλήθεια, στόχευε εμένα!
Μου ζήτησε να γνωρίσει τον Θεό και εγώ της έδειχνα πως να αγαπήσει τον ΄Ανθρωπο...

και Ερωτευθήκαμε... γιατί αυτό σημαίνει Αιώνια Φιλία!

@};- @};- @};-
evi έγραψε:Αγαπημένοι μου φίλοι, σήμερα είναι μια καινούρια μέρα.
Μια ημέρα που έχει το άρωμα της ελευθερίας, της απαλλαγής από μια χρόνια τυραννία. Σας ακούγεται λίγο κουλό αλλά μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα, θα σας εξηγήσω αμέσως τί εννοώ.

Γνωρίζετε όλοι σας, πώς και γιατί, ποιά ήταν η εσωτερική μου ώθηση και αναζήτηση που με έκανε να μπω σε αυτή την ομάδα. Γνωρίζετε όλοι σας, πως εξ’αρχής αυτό που έψαχνα είναι ο θεός. Η αλήθεια είναι πως δεν είναι ακριβές αυτό. Με την τωρινή μου κατανόηση, αντιλαμβάνομαι πως δεν έψαχνα τον θεό αλλά τον Άνθρωπο. Σαν τον καλό μου φίλο, τον Διογένη…
Ο σκοπός μου ήταν και είναι, να πολεμήσω τον ανθρωπάκο, να ανακαλύψω τον Άνθρωπο μέσα μου και να του επιτρέψω να εκφραστεί.

Χθες το βράδυ, λίγο πριν την αποστολή, ένοιωσα αυτό που λέγεται κατά κόρον και χωρίς βαθειά γνώση τίς περισσότερες φορές, πως «Ο θεός είναι μέσα μας». Πάντα αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν αυτός ο στριμμένος και λίγο παρανοϊκός γέρος να βρίσκεται μέσα μου. Αυτός είναι αποκομμένος και ζει την νιρβάνα του, πάνω σε λευκά σύννεφα. Κοιτώντας όμως τον κόσμο γύρω μου και αναγνωρίζοντας τα σκοτεινά μου κομμάτια, πειθόμουν πως ο θεός είναι όντως και μέσα μου και γύρω μου. Αλλιώς πώς ο κόσμος είναι τόσο σκατά; Καθ’ εικόνα και ομοίωσή του, όπως λένε κι οι γραφές. Και γι’ αυτό τον πολεμούσα… Δεν αναγνώριζα την εξουσία του, στην οποία όμως, δυστυχώς ήμουν εμπλεγμένη και απολύτως δέσμια. Ήθελα να τον διώξω… να τον αλλάξω. Και όσο τον πολεμούσα, τόσο τον ισχυροποιούσα, διότι δεν είχα καταλάβει πως δίνω εξουσία σε κάτι που δεν είναι νομιμοποιημένο να την έχει. Πως εγώ του έχω παραχωρήσει την δύναμή μου, δεν μου την πήρε αυτός. Εγώ είμαι αυτή που πίστεψα στην ύπαρξη και στην αδιαμφισβήτητη εξουσία του, πάνω σε ζωή και σε θάνατο. Εγώ πίστεψα πως παίζει ζάρια με τις ζωές μας και καθορίζει τις μοίρες μας.
Εγώ τον δημιούργησα κι όχι εκείνος εμένα. Δικό μου δημιούργημα είναι κι όχι εγώ δικό του.

Εγώ ο ανθρωπάκος.
Εγώ ο αδύναμος και βολεμένος.
Εγώ ο υπάκουος.
Εγώ ο φοβισμένος.

Εγώ μαζί με δισεκατομμύρια άλλους ανθρωπάκους, δημιουργήσαμε ένα τέρας, μια τρομερή μηχανή ελέγχου, που τελικά μας έπιασε στα γρανάζια της και μας έκλεισε στα πιο σκοτεινά μπουντρούμια, καταδικασμένους να βλέπουμε όσο φως μας επέτρεπε, μόνο και μόνο για να μην αυτοκτονούμε μαζικά.

Με τα χρόνια, όποια ικμάδα αντίστασης και όποια ανάμνηση του εαυτού μας, αντικαταστάθηκε με την παραίτηση και την αποδοχή. Αυτό τον θεό έχουμε, έτσι πορευόμαστε… Και ζούσαμε με την ελπίδα πως στον άλλον κόσμο τα πράγματα θα ήταν καλύτερα και θα αμειφτούμε για όλα τα δεινά που περνούσαμε εδώ.

Έτσι σκέφτηκε ο ανθρωπάκος και αποφάσισε να μην πολυσκοτίζεται, να γεννάει παιδιά, να τιμάει την μάνα του και τον πατέρα του και να είναι ένας καλός εργάτης και υπηρέτης του συστήματος. Και το σύστημα γιγαντωνόταν, γινόταν όλο και πιο αδηφάγο, όλο και πιο απαιτητικό, έως που του στέρησε ακόμα και την μικρή, μικρούλα χαραμάδα ελπίδας. Και στην σκοτεινιά, ίσως ΜΟΝΟ στην σκοτεινιά, ξεχωρίζουν οι Άνθρωποι από τα ανθρωπάκια.
Γιατί τότε, όταν όλα είναι χαμένα, όλα όσα πίστεψες, όλα μέσα στα οποία ένοιωσες ασφαλής χάνονται… Και απομένεις μόνος σου με τον εαυτό σου. Ποιόν εαυτό; Ποιόν θα αποφασίσεις να αφήσεις να εκφραστεί; Θα θυμηθείς; Θα εμπιστευτείς ή από φόβο για άλλη μια φορά θα προσκολληθείς στο τεράστιο κύμα της μάζας για να νοιώσεις λίγο πιο ασφαλής;

Θα εμπνευστείς από άλλους Ανθρώπους, που ήρθαν κατά καιρούς και αμφισβήτησαν την παντοδυναμία του συστήματος; Που όρθωσαν τον πνεύμα τους, απέναντι στο πολιτικώς ορθό της εκάστοτε εποχής; Που δεν δίστασαν να το κάνουν ακόμα και όταν το τίμημα ήταν βαρύ, για έναν απλό λόγο. Επειδή πίστευαν πως είναι το σωστό.

Το καλό όμως είναι πως όταν γεννήθηκε ο ανθρωπάκος, όταν γεννήθηκα εγώ, γεννήθηκα με τα κλειδιά της φυλακής στο χέρι. Και στην πορεία, μπορεί να ξέχασα πού τα έβαλα, υπήρχε όμως η αμυδρή ανάμνηση της Αλήθειας. Μιας αλήθειας αδιαμφισβήτητης αλλά καλά κρυμμένης. Πως μέσα μου, σε αυτό το σώμα φέρω το Πνεύμα, φέρω αυτό που με διαχωρίζει από τα ζώα και τα έντομα, αυτό που με κάνει Άνθρωπο.

Δεν μπορεί να ήρθα εδώ για να παρακολουθώ τις ειδήσεις, να σκοτώνομαι με τον διπλανό μου, να παλεύω να κρατήσω ό,τι αποκτήματα έχω, να παντρεύομαι, να κάνω παιδιά και να περιμένω την αρρώστια και μετά το θάνατο. Δεν είναι δυνατόν να είναι μόνο αυτό. Υπάρχει και κάτι άλλο. Κάτι που δεν μου έχουν πει αλλά εγώ ήξερα, γνώριζα από πάντα πως υπάρχει. Και αυτό έψαχνα….

Αυτό κατανόησα χθες. Βαθειά… Όχι σαν απλή γνώση, την οποία την είχα…αλλά σαν αλήθεια…

Κατανόησα επίσης πως το έψαχνα έξω. Αλλού… Πως περίμενα κάποιον να μου το πει, κάποιον να μου το δώσει, κάποιον να μου το χαρίσει. Αλλά δεν είναι έτσι. Κανείς δεν μπορεί να μου χαρίσει κάτι που μου ανήκει. Κανείς δεν μπορεί να μου υπαγορέψει πώς να σκέφτομαι, πώς να αποφασίζω και πώς να ζω, αν εγώ δεν του το επιτρέψω. Κανείς δεν μπορεί να μου παραχωρήσει ένα εγγενές μου δικαίωμα. Και κανείς δεν μπορεί να μου το πάρει. Κανείς. Μόνο εάν εγώ, ως ανεύθυνος ανθρωπάκος του το παραχωρήσω.


Βλέπετε, ήμουν ένας ανθρωπάκος, που κάποτε ονειρεύτηκε πως είναι Άνθρωπος.

Υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν πως η μάχη έχει χαθεί. Πως το σκοτάδι υπερίσχυσε. Πως η δύναμη του ελέγχου νίκησε το Πνεύμα. Και παρόλα αυτά, αποφασίζουν, να αγωνιστούν να διαφυλάξουν μέσα τους, ο,τι έχει απομείνει.

Εγώ πάλι πιστεύω, πως η μάχη είναι σε κρίσιμο σημείο αλλά δεν έχει χαθεί. Και δεν θα χαθεί όσο υπάρχουν άνθρωποι, που αυτές τις στιγμές, παρόλο που πιστεύουν πως όλα είναι χαμένα και τίποτε δεν έχουν να κερδίσουν, στρέφονται μέσα τους, αφυπνίζονται και αγωνίζονται για το δικαίωμά τους να λέγονται Άνθρωποι.

Καλημέρα σας…Αν με ρωτήσετε ποια είμαι θα σας πω πως είμαι ένας Άνθρωπος που κοιμόταν και πίστευε πως είναι ανθρωπάκος.

Μα τώρα άρχισε να ξυπνάει… @};-

Τώρα μπορώ να το πω. Ο Θεός πέθανε. Ο Θεός δεν υπάρχει... Καλά σαράντα... :-D




@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17555
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

θέλω πολύ να έρθει η μέρα που θα πω κι εγώ μια τέτοια καλημέρα.
Καλημέρα σας…Αν με ρωτήσετε ποια είμαι θα σας πω πως είμαι ένας Άνθρωπος που κοιμόταν και πίστευε πως είναι ανθρωπάκος.
Ευχαριστώ τόσο πολύ γι΄αυτό το μοίρασμα :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6443
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ευάκι... @};- >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33696
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Annoula »

Ευούλα :romance-smileyheart: :romance-smileyheart: :romance-smileyheart:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Ευακι!!! @};- :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Εύη, σε ευχαριστώ @};- :x :x :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Danielli »

Ευη .....σε ευχαριστω για αυτο το συγκλονιστικο μοιρασμα ... @};- :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33626
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ευη >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21701
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Evoula »

Aχ Φίλη μου... :cry: >:d< >:d< >:d< >:d<

Αγαπημένα μου Φιλαράκια, συντρόφια μου, θα σας πω ένα μυστικό. Το μεγάλο λάθος που κάνουμε εμείς οι άνθρωποι είναι ο πόλεμος. Ό,τι πολεμούμε, το θρέφουμε, το θεριεύουμε, δημιουργούμε με τα ίδια μας τα χέρια το ανήμερο θεριό που στο τέλος τρώει τις σάρκες μας. Κατασπαράσει το Πνεύμα μας και ό,τι όμορφο έχουμε μέσα μας.
Η Σοφία του πολεμιστή βρίσκεται στην Καρδιά του. Βρίσκεται σε αυτό το αιώνιο, που τόσο το έχουμε απαξιώσει. Σε αυτό που μας κάνει τόσο ξεχωριστούς, τόσο ιδιαίτερους, τόσο όμορφους αλλά το έχουμε θάψει βαθειά μέσα μας, επειδή κάποιοι μας είπαν, πως δεν θα μας βοηθήσει σε τίποτε να είμαστε έντιμοι, υπεύθυνοι, δημιουργικοί, θαραλλέοι, ειλικρινείς, να έχουμε αυτοσεβασμό και πίστη σε αυτό που νοιώθουμε. Κι εμείς τουςοιστέψαμε. Μας έδειξαν το είδωλό μας αντεστραμμένο και σαν διεστραμμένοι Νάρκισσοι, θεωρήσαμε πως αυτό είμαστε. Πως αυτό είναι ο κόσμος. Και σε ό,τι πιστέψαμε, τελικά καταδικαστήκαμε να ζήσουμε μέσα του.

Έχουμε ΜΙΑ ζωή. Μία και Μοναδική. Και είναι ΤΩΡΑ. Είναι αυτή. Αυτή έχουμε και αυτή πρέπει να τιμήσουμε. Γι' αυτό είμαστε εδώ. Απλά ξεχάσαμε... Και απογοητευτήκαμε. Φοβηθήκαμε. Νοιώσαμε ανίσχυροι. Και αυτή η ανημπόρια μας, ταϊζει το τέρας.

Ξεχάστε όσα σας έμαθαν. Ξεχάστε ό,τι πιστέψατε. Πάρτε ένα σφουγγάρι και σβήστε τα όλα. Δεν είναι τίποτε, μια κίνηση... Ξεκινήστε απο την αρχή. Σαν μικρά παιδιά που τώρα γνωρίζουν τον κόσμο.
"Αφήστε τα παιδιά να έρθουν σε μένα, γιατί σε αυτά ανήκει η Βασιλεία των Ουρανών"...
Δείτε τον κόσμο με τα μάτια τα δικά σας, πετάξτε τα ματομπούκαλα που σας έβαλαν με το ζόρι, πριν ακόμα μάθετε να περπατάτε. Αρχίστε να χρησιμοποιείτε την κρίση σας και να ακούτε την καρδιά σας. Κάντε ερωτήσεις. Αμφισβητήστε. Μην φοβάστε. Το τέρας πρέπει να φοβάται... Όχι εμείς.

Δεν υπάρχει θεός. Ο θεός πέθανε για μένα. Πέθανε, επειδή σταμάτησα να τον πολεμάω. Επειδή κατάλαβα, σαν τον άλλον φίλο μου, τον Δον Κιχώτη, πως απέναντί μου, δεν είχα τίποτε άλλο παρά έναν μισογκρεμισμένον και ξεκοιλιασμένο ανεμόμυλο. Τί να σου κάνει ένας ανεμόμυλος; Πώς να σε τιμωρήσει; Πώς να σε κρίνει; Πώς να σε τρομάξει; Χούφτα σκόνη είναι, φτιαγμένος από άνθρωπο, για τις ανάγκες του ανθρώπου.
Δεν είναι αστείο, να φοβάστε τον ανεμόμυλο;
Δεν είναι αστείο, να νοιώθετε πως του χρωστάτε;
Δεν είναι αστείο, να κάνετε το σωστό που ο ανεμόμυλος σας έχει πει; Πόσο λογικό είναι ένας ανεμόμυλος να μπορεί να κρίνει, να βλέπει, να δικάζει και να συγχωρεί;

Είναι η εποχή της Ελευθερίας ή της απολυτης Σκλαβιάς. Εσείς αποφασίζετε τί θα επιλέξετε. Εσείς επιλέγετε αν θέλετε να είστε Ελεύθερος Άνθρωπος ή μίζερο και φοβισμένο ανθρωπάκι. Μόνο εσείς. Μόνο εμείς. Το σύστημα σας θέλει κάτω από τον έλεγχό του και ξέρει πώς να το κάνει. Αν κάτι τρέμει είναι ο Ελεύθερος Άνθρωπος, γιατί είναι ανεξέλεγκτος. Δεν χειραγωγείται, κι έτσι το σύστημα δεν μπορεί να χώσει το χέρι του στα κατώτερα ένστικτά του, όχι επειδή δεν διαθέτει αλλά επειδή τα γνωρίζει, τα σέβεται και δεν τα φοβάται. Επειδή η εστίασή του είναι σε ό,τι ανώτερο κουβαλάει. Επειδή ξέρει πως κάθε στιγμή, κάθε ώρα επιλέγει. Και αυτό που επιλέγει, αυτό τον καθορίζει.

Ήρθαμε και ζούμε την εποχή του φόβου. Την εποχή που κάποιοι θέλουν να πιστέψουμε πως η ελπίδα χάθηκε. Πως δεν είμαστε τίποτε περισσότερο από μηχανές αναπαραγωγής και γρανάζια στην παραγωγική διαδικασία. Πως δεν είμαστε άνθρωποι αλλά τερμίτες.

Εγώ αποφάσισα να σταματήσω να νομίζω πως είμαι τερμίτης. Να σταματήσω να πιστεύω αυτούς που μου λένε πως το μόνο χρήσιμο που μπορώ να κάνω είναι να γεννάω τερμιτάκια και να χτίζω τα ανάκτορα της βασίλισσας. Γιατί ένας τερμίτης, δεν μπορεί να στοχάζεται, δεν μπορεί να αμφισβητεί, δεν μπορεί να γράφει, δεν μπορεί να γεννάει αριστουργήματα, δεν μπορεί να αγαπάει, δεν μπορεί να κλαίει, δεν μπορεί να αντιστέκεται.

Ένας τερμίτης δεν θα γράψει ποτέ τον Άμλετ, δεν θα ζωγραφίσει την Καπέλα Σιξτίνα, δεν θα σμιλέψει τον Ερμή, δεν θα αγαπήσει τον Ζορμπά, δεν θα γράψει την Ενάτη Συμφωνία, δεν θυσιαστεί για τον συνάνθρωπο, δεν θα θέσει την τερμιτοζωή του στην υπηρεσία του συνόλου. Ένας τερμίτης, δεν μπορεί να ακούσει την καρδιά του, να εκτιμήσει την Ομορφιά... Ένας τερμίτης, το μόνο που κάνει είναι να μασουλάει ξύλο και να φτιάχνει τις φωλιές του. Αριστοτεχνικές, δεν λέω, είναι καλός εργάτης ο τερμίτης...

Αλλά εμείς δεν είμαστε καλοί εργάτες. Δεν είμαστε τερμίτες. Είμαστε Άνθρωποι, φτιαγμένοι (όπως έγραψε άλλος αγαπημένος) από το υλικό των άστρων. Κουβαλάμε τα άστρα μέσα μας, κουβαλάμε το Φως, κουβαλάμε το Πνεύμα.
Ας το τιμήσουμε επιτέλους. Ας κάνουμε τον κόπο να θυμηθούμε...

Συγκινήθηκα... :cry:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ανθρωπινα λογια :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ευη....!!!!! @};- @};- @};-

το πιο τρομερό δεν το είπες...

πόσο οδυνηρό είναι, να είσαι ΄Ανθρωπος και να βλέπεις τους άλλους να νομίζουν ότι είναι μηχανές πίστης και υποταγής και να σε βρίζουν και από πάνω, που πας να διαταράξεις τα γρανάζια τους!!

αυτό που το πας?

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Αχ Ευακι μου... @};- :cry: >:d<
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21701
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Evoula »

Vaso έγραψε:Ευη....!!!!! @};- @};- @};-

το πιο τρομερό δεν το είπες...

πόσο οδυνηρό είναι, να είσαι ΄Ανθρωπος και να βλέπεις τους άλλους να νομίζουν ότι είναι μηχανές πίστης και υποταγής και να σε βρίζουν και από πάνω, που πας να διαταράξεις τα γρανάζια τους!!

αυτό που το πας?

:x :x :x

Αυτό είναι Κεφάλαιο από μόνο του... :lol:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33696
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΕΝΑ ΜΟΙΡΑΣΜΑ...

Δημοσίευση από Annoula »

Ευάκι :-( :-( @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”