ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΑ (Βιολογική απόδειξη της μετεν/σης)

nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΑ (Βιολογική απόδειξη της μετεν/σης)

Δημοσίευση από nikos »

Η βιολογική απόδειξη της μετενσάρκωσης!
Το βιβλίο που κρατάτε στα χέρια σας είναι μια επιστημονική εξερεύνηση της μετενσάρκωσης. Το κύρος του Dr. Stevenson, μετά από 40 χρόνια έρευνας και περισσότερες από 2.600 περιπτώσεις που έχει συγκεντρώσει, είναι αδιαμφισβήτητο.
Το βιβλίο εστιάζει κυρίως σε περιπτώσεις στις οποίες εκ γενετής σημάδια και σωματικές ανωμαλίες ταιριάζουν με τα τραύματα των προηγούμενων ζωών που διηγούνται κυρίως παιδιά. Η πλούσια εικονογράφηση του βιβλίου με δεκάδες φωτογραφίες που αντιστοιχούν σε περιγραφόμενες περιπτώσεις προηγούμενων ζωών αποτελούν απόδειξη για την πραγματικότητα της μετενσάρκωσης.
Πριν αποφασίσετε αν θα απορρίψετε ή θα συμφωνήσετε με την πραγματικότητα της μετενσάρκωσης, διαβάστε πρώτα αυτό το βιβλίο.

Ian Stevenson M.D
Από τις εκδόσεις Διόπτρα.
Δείτε απόσπασμα εδώ:http://www.dioptra.gr/greek/docs/263.doc

Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον!
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27428
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Στο βιβλίο ο Stevenson δίνει αποδείξεις για μετεσναρκώσεις που έχουν συμβεί μετά από λίγες εβδομάδες ή χρόνια από το θάνατο του ατόμου.
Σίγουρα δεν θα μπορούσε να έχει αποδεικτικά στοιχεία για μετενσαρκώσεις μετά από εκατοντάδες χρόνια.

Είχα όμως την εντύπωση ότι θα πρέπει να περάσει αρκετός χρόνος από την μια μετανσάρκωση εως την άλλη.
Ποιά είναι η γνώμη σας ?
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Οχι πάντα Ελισάβετ μου! Εχω διαβάσει για περίπτωση μετενσάρκωσης που μια κοπέλα ξαναγέννησε τον βιολογικό της πατέρα!!! Αυτό είπαν ότι αποδείχθηκε μέσω τσάνελίνγκ γιατί ή ίδια ι γυναίκα μεγαλώνοντας τον πατέρα της ένιωθε μια διαφορετική σχέση μαζί του, κάτι που μπλόκαρε την μητρική της σχέση. Ο πατέρας της είχε πεθάνει όταν αυτή ήταν πάρα πολύ μικρή για να τον θυμάται, τα αδέλφια της όμως όχι, και πήγε για τσανελίνγκ. Ηταν ένα αγγλικό βιβλίο που μου το είχε δανέισει μία συμμαθήτρια στο λύκειο και δεν μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο του αυτή τη στιγμή!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Υποθέτω ότι εκει που αποφασίζουν οι ψυχες ο χρόνος είναι σχετική εννοια.
Οπότε μπορει να συμβαινουν και τα δύο.
Και να επιστρεψει κανεις σύντομα ή να περιμένει αιώνες.
Αυτο που αναφέρεις Ναταλία, ακούγεται ως καρμική υποχρεωση.

:x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Δεν ξέρω αν είναι καρμική υποχρέωση και ούτε τι ακριβώς σημαίνει αυτό αλλά εγώ είχα ανατριχιάσει όταν το διάβασα Ντάνυ μου! Δεν θα ήθελα να μου συμβεί....ειδικά όχι με την μάνα μου.... Με τον πατέρα μου κανένα πρόβλημα.....καλοδεχούμενος!!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Δεν ξέρω αν είναι καρμική υποχρέωση και ούτε τι ακριβώς σημαίνει αυτό αλλά εγώ είχα ανατριχιάσει όταν το διάβασα Ντάνυ μου! Δεν θα ήθελα να μου συμβεί....ειδικά όχι με την μάνα μου.... Με τον πατέρα μου κανένα πρόβλημα.....καλοδεχούμενος!!!
Γιαυτο καλύτερα να τα λύσεις τα θεματα που έχεις μαζί της τώρα, οσο είναι καιρός, για να μην έχει και συνεχεια! :D :D :D :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88635
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλί η ψυχή δεν αναγνωρίζει το "καλός" ή το "κακός", αλλά μόνο το πεδίο που θα κινηθεί η εξέλιξή της, με βάση τους Νόμους!

Γι' αυτό χρειάζεται να θεραπεύσει τις συναισθηματικές εμμονές και αυτό το κάνει με δύο τρόπους. ΄Η το αφήνει στην φυσική πορεία της εξέλιξης, ή εργάζεται εσωτερικά για να επιταχύνει την διαδικασία, ενόσω έχει φυσική συνείδηση.

Αλλος τρόπος δεν υπάρχει! :-D :-D

΄Οταν η συνείδηση αγνοποιηθεί, τότε δεν υπάρχουν αιτίες καλού-κακού και όλα είναι μέρος της δημιουργίας! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Και εγώ ξέρω πως χρειάζεται πολύ χρόνο για να ενσαρκωθεί ξανά μια ψυχή. Περίπου επί 7 τον φυσικό χρόνο ζωής μιας ενσάρκωσης. Αν και αυτός ο χρόνος έχει να κάνει με το πόσο συνειδητά ζούσε η ψυχή τα συναισθήματα και τις σκέψεις της.
Αλλά τα τελευταία 50 χρόνια, λόγω υπερδιπλασιασμού του πληθυσμού, ενσαρκώνονται όλο και πιο γρήγορα οι ψυχές, σαν κάτι να τρέχουν να προλάβουν..; :D

Μερικοί λένε μάλιστα πως με τον ρυθμό που αυξάνεται ο αριθμός τον ανθρώπων, σε λίγο καιρό, θα γεννιούνται παιδιά χωρίς ψυχή! Μόνο αιθεροφυσικό σώμα δηλαδή..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μερικοί λένε μάλιστα πως με τον ρυθμό που αυξάνεται ο αριθμός τον ανθρώπων, σε λίγο καιρό, θα γεννιούνται παιδιά χωρίς ψυχή! Μόνο αιθεροφυσικό σώμα δηλαδή..
Μπα, Βασίλη μου, εγώ διάβασα το αντίθετο!! :-D

Διάβασα ότι οι ψυχές που περιμένουν στη σειρά για να ενσαρκωθούν είναι πολύ περισσότερες από τα σώματα που υπάρχουν...
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ούτως ή άλλος δεν έχει νόημα να αναρωτιόμαστε..! :-D
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

VasilisM έγραψε:Ούτως ή άλλος δεν έχει νόημα να αναρωτιόμαστε..! :-D

:thumbsup: :D ;)
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πράγματι!! :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”