Προφητείες...των Χόπι (Ινδιάνικη φυλή)

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα αλλάξει η κατανόηση...Τόσο απλά!

...η συνέχεια επί της Ζωής! :-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Αυτο γινεται ηδη :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σε ορισμένους...σε όσους δουλευουν υπεύθυνα και με αλήθεια...Ναι γίνεται...το ξέρω, το βλέπω, το νιώθω...

τα ποσοστά είναι ανατρεπτικά...και χαίρομαι πολύ γι' αυτό!

Οι επιγνώσεις (διανοητικό επίπεδο) θα έρθουν με πολύ φυσιολογικό τρόπο σε πνευματικές συνειδητοποιήσεις (πνευματικό επίπεδο)...κάτι που τώρα υπολείπεται ακόμα...

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Vaso έγραψε:
ο άλλος που θα συνεχίζει να ζει στις 3 διαστάσεις,στην διττότητα,
θα αντιληφθεί την εσωτερικη αυτη αλλαγη?
η απάντηση είναι ξεκάθαρη Γιώργο...ΟΧΙ, δεν θα το αντιληφθεί, παρά σαν μια αναστάτωση, άγχος, ένταση κλπ.
Δεν μπορεί ο φυσικός άνθρωπος να ξεπεράσει το αστρικο του με μιάς, και αυτό είναι που τον συνδέει με το νευρικό του σύστημα...

για να περάσει κανείς στην 5η χρειάζεται, το λιγότερο, να ξέρει την 4η...Τα ψυχικά του περιεχόμενα και τους δαίμονες του...

Αλλιώς πως? μαγικά?


:x
Τα είπες όλα!
Δεν έχω κάτι να συμπληρώσω! @};- O:-)
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

^tasoulis^ έγραψε:Αυτο γινεται ηδη :x
Φυσικά και συμβαίνει Τάσο..
Κάθε άνθρωπος έχει τους δικους του χρόνους..
Δεν περιμενουν όλοι το 2012,ή,το 2013 για να εχουν μια διευρυνση της συνειδητότητάς τους. O:-)
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Vaso έγραψε:σε ορισμένους...σε όσους δουλευουν υπεύθυνα και με αλήθεια...Ναι γίνεται...το ξέρω, το βλέπω, το νιώθω...

τα ποσοστά είναι ανατρεπτικά...και χαίρομαι πολύ γι' αυτό!


:x :x :x :x
O:-) @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ερώτηση: εμείς είμαστε όλοι στην 3η διάσταση. Πάνω από αυτή είναι η 4η και μετά η 5η κλπ. Τι εννοείτε ότι θα πάνε στην 5η διάσταση; Θα εξαϋλοθούνε; :?

Τι εννοείτε ότι "θα περάσουν στην 5η διάσταση"; Τι θα αλλάξει στον τρόπο που αντιλαμβάνονται; Και γιατί θα γίνει το 2012 αυτό, δηλαδί, και δεν μπορεί να γίνει μια οποιαδήποτε άλλη στιγμή; Από στιγμής που είναι θέμα εξέληξης πνευματικής και κατανόησης δηλαδί, το να διευρυνθεί η συνείδησή σου και η κατανόησή σου, είναι κάτι που γίνεται ούτως ή άλλως σταδιακιά.

Δεν ξέρω, πολύ αφηριμένα μου ακούγονται όλα αυτά... :?

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θοδωράκο διάβασε εδώ, έχουμε γράψει για το 2012 :x

viewtopic.php?t=782&postdays=0&postorde ... 12&start=0

΄Ολα ξεκινούν από ένα σημαντικό αστρολογικό γεγονός, που ερμηνεύτηκε βάσει κάποιων προφητειών...

Πέρα όμως απο τις προφητείες, είναι πλέον ανάγκη ο άνθρωπος να αναπτυχθεί σε ένα άλλο επίπεδο κατανόησης και ποιότητας, από αυτό το καθαρά υλικό και διανοητικό...

Ολες οι διαστάσεις βρίσκονται μέσα μας εν δυνάμει και αυτό φαίνεται ολοκάθαρα, αν παρατηρήσεις ενορατικά τους ανθρώπους.

Αν μπορεί κάποιος να κατανοήσει ότι όλα είναι ενέργεια και όλα έχουν ένα επίπεδο κραδασμού (συχνότητας), θα εξοικειωθεί με το άγνωστο μέσα του...

Κάποιοι "εκπέμπουν" στην συχνότητα του τριτοδιάστατου κόσμου και ακολουθούν την ζωή απο την πιο χαμηλής της έκφραση.

Κάποιοι έχουν καταφέρει να "ανεβάσουν" την κατανόηση εσωτερικά και στην 4η διάσταση και να έρθουν σε επαφή με τα ψυχικά τους περιεχόμενα, χωρίς να μπορούν στην ουσία να "αναβαθμίσουν" την ζωή τους, παρά μόνό διανοητικά...Συναισθηματικά είναι ακόμα ανώριμοι για το μεγάλο άλμα στο ασυνειδητο...

΄Ετσι έχουμε ήδη μια διαφοροποίηση στον κραδασμό των ανθρώπων μεταξύ 3ης και 4ης διάστασης...

΄Οσο προχωράς προς τα μέσα, όλα γίνονται ολοένα και πιο αληθινά και έτσι έχεις άμεση αντίληψη της πραγματικότήτας και του αληθινού...
Σε μια τέτοια κατανόηση ο άνθρωπος έχει διαφοροποιηθεί ήδη από τον φυσικό κόσμο. Η μεταλλαξη δεν αφορά την φυσική του ζωή, αλλά την αληθινή του ζωή...

Θα τολμήσω να πω, με κίνδυνο να παραπέμψουν τα λόγια μου στην θρησκεία, ότι όλα μας τα έχει πει ο Ιησούς, ο μεγαλύτερος "εχθρός" του χριστιανισμού...

Η δική του προσπάθεια να αφυπνίσει το εσωτερικό μέρος των ανθρώπων, καταγράφηκε σαν μια απλή διαδικασία αγάπης, με την οποία θα μπορούσαν οι άνθρωποι να βιώνουν την ζωή τους με ενότητα...

χα! ας γελάσω...

Μια ματιά αρκεί για να μπορέσει κανείς να δώσει αξία στον αληθινό του κόσμο και στις ποιότητες εκείνες που δεν περιέχουν παρά μόνο την Ψυχή του...

όλα τα άλλα είναι απλές εξαρτήσεις ενός νου που δεν θέλει να νιώσει ελεύθερος, γιατί φοβάται ότι δεν θα μπορέσει να επιβιώσει...

αυτά...ίσως είπα και πολλά! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΓιώταΜε
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 07 Σεπ 2011 12:54 pm
Τοποθεσία: Θα δείξει ,ακόμη πουθενά!

Δημοσίευση από ΓιώταΜε »

ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ, 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΊΟΥ 2011

Τι μας επιφυλάσσει ο κομήτης Elenin;
Τι περιέγραφαν οι Σουμέριοι?Απο δεξιά προς τα αριστερά nibiru ή elenin το φτερωτό άρμα των θεών.και τι είναι αυτές οι σφαίρες που το ακολουθούν προς τα αριστερά? Ο κομήτης ονομάστηκε Ελενιν, από αυτόν που υποτίθεται ότι τον ανακάλυψε, τον Λέονιντ Ελενιν...
Κάποιοι πιστεύουν πως δεν πρόκειται για πραγματικό πρόσωπο, αλλά ότι το όνομα είναι ένας κωδικός.

Εικόνα

Σχόλιο δικό μου: Την συγκεκριμένη εικόνα την είχα βρει κάποτε,
όταν διάβαζα για τους δρακονιανούς, μου φάνηκε περίεργη η πύλη,
το αστέρι το περίεργο κτλ , ξαφνικά ομως συνάντησα ψάχνοντας και εδώ την εικόνα αυτή , με το όνομα 'Ελενιν που δεν απέχει πολύ ,
από τις δικές μου αναζητήσεις τότε.



Οι Λεονίδες, είναι βροχή μετεωριτών που έχουν σχέση με την πρόσθια πλευρά του κομήτη. Παίρνουν το όνομά τους από τον αστερισμό του Λέοντα. Οι μετεωρίτες φαίνεται να ακτινοβολούν από εκείνο το σημείο και φτάνουν στο peak το Νοέμβρη. Το ενδιαφέρον εδώ είναι ότι ο κομήτης Έλενιν βρίσκεται κοντά στον αστερισμό του Λέοντα αυτή τη στιγμή.

Το επίθετο ELENIN:

Το ELE σημαίνει Extinction Level Event (γεγονός επιπέδου εξαφάνισης) και το ΝΙΝ προέρχεται από 2 διαφορετικές ερμηνείες. Η μία είναι National Identification Number (Εθνικός Αριθμός Ταυτότητας) και ο άλλος ορισμός του είναι η σουμεριακή λέξη ΝΙΝ, που σημαίνει και "θεά" - πολλές θεές ονομάζονται ΝΙΝ. Επίσης, σχετίζεται με τον θεό ΝΙΝΟΥΡΤΑ, από το έπος του Γκιλγκαμές, που όσοι δεν το γνωρίζουν, είναι η ακριβής ιστορία του Νώε. Πολλοί πιστεύουν ότι η ιστορία του Νώε στη βίβλο, προήλθε από το έπος του Γκιλγκαμές. Είναι πανομοιότυπη ιστορία (πολύ παλαιότερη φυσικά). Η ιστορία του κατακλυσμού επαναλαμβάνεται σε πολλούς λαούς και σε πολλές εποχές της Γης...

Όλα τα ΜΜΕ του πλανήτη συζητάνε για μετατοπίσεις (πόλων) και αλλαγές... το Associated Press μιλάει για την ευθυγράμμιση του κομήτη Ελενιν με τη Γη και τον Ήλιο...

Μετά τον φονικό τρομερό σεισμό των 9 ρίχτερ της Φουκοσίμα, είχαμε 5 νέες εκρήξεις ηφαιστείων στη Χαβάη, τις Φιλιππίνες, τη Ρωσία και την Ιαπωνία. Είχαμε σεισμό στη Νέα Ζηλανδία, κατολίσθηση ολκής στη Βολιβία, και μια μεγάλη ρωγμή στο φλοιό της Γης στο Περού. Είχαμε εκρήξεις φυσικού αερίου ανά τον κόσμο, και πολλαπλές εκρήξεις στο Οχάιο- μέχρι που εκκενώθηκε ολόκληρη πόλη εκεί.

Η ταινία 2012 μιλάει για την ευθυγράμμιση του Κρόνου, του Ελενιν και της Γης... τι άλλο περιμένουμε άραγε να γίνει για να κατανοήσουμε ότι δεν συμβαίνουν όλα αυτά τυχαία …

Εικόνα

ΚΙΝΑ, ΕΣΣΔ, NASA φαίνεται να ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ( ; ) για επέλαση UFO
(σχόλιο μου : Αυτές οι χώρες, που αναφέρονται είναι αυτές που πιστεύω εγώ ότι θέλουν, εσκεμμένα να προκαλούν φόβο στους
ανθρώπους, που δεν γνωρίζουν. Γιατί είναι οι ίδιοι που φοβούνται
τις αδελφικές μας οντότητες, που έρχονται ακριβώς για αυτό το λόγο
)


Την ουρά του κομήτη Elenin συνοδεύουν εννέα αντικείμενα UFO( ; ) σε σχηματισμό, γεγονός που, από όσο γνωρίζουν οι επιστήμονες, δεν συμβαίνει στην φύση. Το ένατο φαίνεται να είναι επικεφαλής των άλλων 8 που είναι μοιρασμένα σε 4+4 και σε παράλληλες γραμμές αναμεταξύ τους.
Ο κομήτης Elenin (C/2010 X1) ανακαλύφθηκε για πρώτη φορά στις 10/12/10, από τον Ρώσο Leonid Elenin, στις 4/5/11 βρισκόταν σε απόσταση 274.000.000 χιλιόμετρα και αναμένεται να φτάσει πίσω από την Γη (σε απόσταση ασφαλείας) κοντά στις 8 Νοεμβρίου.
Με βάση τις εκθέσεις που δημοσιεύθηκαν από την Διαστημική Υπηρεσία της Κίνας, ο Sergio Toscano, διευθυντής για την Αστρονομική Έρευνα, είπε ότι πίσω από τον κομήτη Elenin θα μπορούσε να πλησιάζει ένα UFO.
«Πίσω από τον κομήτη, που ανακαλύφθηκε το Δεκέμβριο του περασμένου έτους, οι Κινέζοι επιστήμονες λένε ότι υπάρχει κάτι που ονομάζεται σύμπλεγμα, το οποίο σημαίνει σφαιρωτό σμήνος, ή ίσως εξωγήινο σκάφος», δήλωσε ο Toscano.
Σύμφωνα με την έκθεση, μυστηριώδη σήματα που έφτασαν δείχνουν έναν άγνωστο σχηματισμό «παράξενο και σκοτεινό».
Με τα λόγια του Toscano, οι Κινέζοι έχουν πει ότι το διαστημικό σκάφος βρίσκεται στο ίδιο μέρος για ενενήντα ημέρες ενώ «πριν από αυτό έμοιαζε σαν να έβγαινε από ένα εξωγήινο πολιτισμό», δήλωσε ο επιστήμονας της Αργεντινής.
Σύμφωνα με την Daily Chronicle, το φαινόμενο αυτό τεκμηριώνεται από τον Rosie Redfiel, τον νέο διευθυντή του Προγράμματος Αστροβιολογίας της NASA. «Αλλά όταν η NASA άρχισε να κάνει υπολογισμούς και τις προβλέψεις της τροχιάς του κομήτη, συνειδητοποίησαν ότι κάτι ήταν λάθος και το πρώτο πράγμα που έκαναν ήταν να εξαφανίσουν την ιστοσελίδα η οποία παρείχε πληροφορίες για το θέμα αυτό» δήλωσε ο Toscano.
Μια ανατριχιαστική έκθεση, που εκπονήθηκε για τον Πρόεδρο Μεντβέντεφ (Medvedev) από τον Υπουργό Σερντιούκοφ (Seryukov) του Ρωσικού Υπουργείου ’μυνας για την κατασκευή ενός ακόμη υπόγειου καταφυγίου στη Μόσχα, προειδοποιεί ότι, παρά την πρόοδο που σημειώνεται, η εμφάνιση του νέου κομήτη Elenin στο Ηλιακό μας σύστημα, σημαίνει «επιπλέον πόρους» οι οποίοι θα πρέπει να προστεθούν «άμεσα» καθώς το χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης του 2012, «δεν φαίνεται σύντομο (άμεσο)».
Πυροδοτώντας φόβους στον Υπουργό, ο Σερντιούκοφ λέει ακόμα σε αυτή την έκθεση, ότι σύμφωνα με τους νέους υπολογισμούς της τροχιάς του κομήτη, υπάρχει «τεράστια πιθανότητα» ότι αυτό το ουράνιο αντικείμενο είναι κάτω από κάποιο είδος «ευφυούς ελέγχου» και πως θα προσεγγίσει τη Γη μας «πολύ κοντύτερα» από όσο πιστεύαμε αρχικά, για το ερχόμενο φθινόπωρο.
Το παράδοξο στην όλη ιστορία είναι ότι εν λόγω κομήτης προσδιορίζεται να έχει κάποιο είδος «επαφής» με τον πλανήτη, μεγέθους του Δία, που ανακαλύφθηκε πέρα από την τροχιά του Πλούτωνα (και ονομάστηκε Τύχη).
Σχετικά με τους εξωγήινους που ελέγχουν τον κομήτη, η NASA επικαλέστηκε τον πρώην Καναδό Υπουργό ’μυνας Paul Hellyer, ο οποίος είχε δηλώσει γι’ αυτούς: «Δεκαετίες πριν, οι επισκέπτες από άλλους πλανήτες μας προειδοποίησαν για το που κατευθυνόμαστε και προσφέρθηκαν να βοηθήσουν. Αλλά εμείς –ή, τουλάχιστον, κάποιοι από εμάς– θεωρήσαμε τις επισκέψεις αυτές ως απειλή και αποφασίσαμε πρώτα να πυροβολήσουμε και μετά να ρωτήσουμε».
Κάποιοι σπεύσαν να διαδώσουν κατόπιν εορτής ότι το όλο θέμα που βγήκε στο διαδίκτυο σχετικά με τα άτια που ακολουθούν τον υποτιθέμενο κομήτη ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο.Κατ΄εμέ , άλλη μια φθηνή δικαιολογία της ελίτ προς την αποφυγή ενημέρωσης του πληθυσμού της γης.


Εικόνα

Σχόλιο απο τον συγγραφέα :

Τέλος ,ένας ακόμα δικός μου παραλληλισμός για το τι αντιπροσωπεύει το έργο τέχνης sfera con sfera που για κάποιους από εσάς είναι γνωστό.Η άποψή μου είναι ότι αντιπροσωπεύει τον Nibiru που έρχεται.



Δικό μου σχόλιο : Πίκα πίκα πικάτσου!!

:P




Πηγές: gadgetnewsgr.blogspot.com/2011/03/elenin.html
diadrastiko.blogspot.com/2011/05/nasa-ufo.html
Όταν οι άνθρωποι καταλάβουν πως κοιμούνται, τότε θα αρχίσουν να μπαίνουν,
στον δρόμο της αφύπνισης!!
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Θοδωρη,η προσωπικη μου αποψη ειναι πως ο καθενας κανει τις δικες του μεταβασεις,και γκρεμιζει τα δικα του πεπλα με τους δικους του χρονους.Απλα,ας πουμε οτι δινεται μια "ώθηση" στη Γη,διοτι ειμαστε κρίκος μιας συμπαντικής αλυσιδας,που συνεχως εξελισεται,και η Γη (που ειναι μια ζωσα οντοτητα) ανεβαζει κι εκεινη τις δονησεις της.
Με απλά λόγια δινεται μια ευκαιρία,οποιος θελει την αξιοποιει. O:-)
Δεν χρειαζεται να περιμενεις κανενα έτος για την προσωπικη σου αναπτυξη.
Πιστευεις αληθεια οτι πχ. η Βασω βρισκεται στην 3η διασταση?Ή οτι γειώνει στο συλλογικό της 3ης διάστασης σπόρους επιγνώσεων από την 5η?
Για μενα,5η διασταση,σημαινει να βαδιζεις με το πνευμα διπλα σου.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

...και από ποιές ενέργειες τότε θα είναι "προστατευμένη" η Ελλάδα, όπως είπες Βάσω;...
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

είναι ιερός τούτος ο τόπος...Θοδωρή...

αλλά αυτό από΄μόνο του δεν μπορεί να μας κάνει όλους "Σωκράτες"...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

... ναι, αλλά δεν απαντάς στην ερώτησή μου. Το ότι είναι "ιερός" το γνωρίζω. Από ποιές ενέργειες όμως λες ότι θα "προστατευτεί", δεδομένου ότι το 2012 μόνο θετικές ενέργειες θα φέρει - τουλάχιστον απ'όσα λέτε;
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

δεν θα τις φέρει το 2012 βρε Θοδωράκο μου...

εμεις οι άνθρωποι θα "ανοίξουμε" για να τις λάβουμε...
΄Οσοι είναι πιο ώριμοι γι' αυτό το άνοιγμα...

όσο για το "από τι θα μας προστατέψει"...

θεωρείς ότι δεν υπάρχει εδώ στον Πλανήτη άλλη ενέργεια? Μόνο η πνευματική δρα?

Υπάρχει η κοσμική ενέργεια? αυτή που δημιουργεί τις συνθήκες που ζουν οι άνθρωποι? Συλλογικό ασυνείδητο του Πλανήτη δεν υπάρχει?

Δεν είπα ότι θα μας προστατέψει κάτι στην Ελλάδα...

Είπα ότι εδώ, λόγω αυτής της ιερότητας, θα δοθούν στους ανθρώπους πιο καλές ευκαιρίες να ανοίξουν σε ποιο υψηλές δονήσεις του είναι τους.

κι αυτό βέβαια δική μου γνώμη ε? :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”