Γείωση

Συντονιστής: Vasoula

ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

Vaso έγραψε:Τι σημαίνει να δίνεις ρέικι και να έχεις γειωθεί πριν? :-?

Αν νιώθεις Στυλιανή ότι δεν είσαι γειωμένη, σημαίνει ότι τα πεδία σου δεν έχουν ισορροπήσει και σου προκαλούν δυσαρμονία.
Δηλαδή τι χειρότερο μπορείς να πάθεις, δίνοντας ρέικι?

Η αρνητική ενέργεια δεν είναι τίποτα άλλο από συναισθηματικά μπλοκαρίσματα που δεν έχουν ομαλή ροή και κατανομή στο φυσικό σου σώμα. Δεν παίρνεις λοιπόν "αρνητική" ενέργεια από κανέναν, αν εσύ είσαι ισορροπημένη και εργάζεσαι με τον εαυτό σου.

Το ρέικι δεν είναι πολωμένη ενέργεια για να βλάψει, αλλά οι άνθρωποι είναι πολωμένοι...Αυτό σημαίνει ότι κι εσύ που δίνεις ρέικι, αν δεν έχεις εξισορροπήσει τα μπλοκαρίσματα, την ώρα που συνδέεσαι με την ενέργεια, "καθαρίζεις" και τα δικά σου.

Εκτός κι αν θεωρείς ότι η "αρνητική" ενέργεια ανήκει μόνο στους άλλους...

:x
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ, ΠΑΡΑΜΟΝΟ ΑΠ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΙΩΣΕΙΣ , ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΣΕΙΣ!
ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ....... ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ,ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ!
ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΕ ΜΕΝΑ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ,ΕΤΣΙ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΜΟΥΝΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΧΑΛΙΟΜΟΥΝΑ ,ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ :oops: :oops: :oops:

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΩΣ ΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΟΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ,ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!
ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ.....Ο ΤΡΟΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟΣ :x :x :x

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!ΟΠΟΤΕ ΚΟΙΤΑΖΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!!!!!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ολα αυτά για το ρέικι εξ αποστάσεως μου φαίνονται λίγο εξωπραγματικά!! Εγώ που έχω πάρει όλους τους βαθμούς είχα μέχρι τώρα έναν σωρό ενδοιασμούς για τα πολύ σύντομα σεμινάρια με την ελάχιστη ύλη για μυητικές γραμμές, μη έγκυρα πτυχία, γενεαλογίες και τα σχετικά και ξαφνικά βλέπω κι αυτό με το ρέικι από απόσταση σήμερα και καράφλιασα κανονικά η γυναίκα!! Μα τελικά γιατί τόσες διαφοροποιήσεις και τόση αβεβαιότητα; Γιατι να μην υπάρχει ένας δρόμος χαραγμένος για τις μυήσεις ειδικά όταν όπως λέει και ο Lee Rad και ο Αrjava Peter, οι εξ αποστάσεως μυήσεις δεν είναι αποτελεσματικές; Δεν είναι αλήθεια μήπως ότι ο κάθε δάσκαλος αγκυροβολεί με την μύησή του την υψηλότερη συνειδητότητά του στον μαθητή; Εγώ στην θέση σου Στυλιανή θα φοβόμουν πολύ να κάνω μια μύηση όταν έχω πάρει εξ αποστάσεως την μύηση του τρίτου βαθμού. ¨Ηδη τώρα που ο τρίτος βαθμός μου κράτησε τρεις μέρες αντι για έξι φοβάμαι επίσης να κάνω μυήσεις και σκέφτομαι να επαναλάβω μάλιστα τον δεύτερο και τον τρίτο βαθμό για να μαι σύγουρη γι αυτό που δίνω!!! Είναι μεγάλη ευθύνη για μένα η μύηση πολύ μεγαλύτερη από την συνεδρία και συμφωνώ απόλυτα με τον Arjava που λέει ότι αν η μύησή σου δεν είναι εξ επαφής (συνάντηση) και καλά αφοιμοιωμένη καλύτερα να μην αρχίσεις ακόμα με τις μυήσεις!!! Δεν ξέρω...τι να πω...Αν η Βάσω που ξέρει πολύ περισσότερα συμφωνεί εμένα μου περιτέυει, αλλά για να είμαι ειλικρινείς τους εξ' αποστάσεως συντονισμούς πολυ τους φοβάμαι!!! Ασε που παίζει μεγάλο ρόλο και η ενέργεια που ανταλάσεται μέσα σε μια ομάδα. Τον τρίτο βαθμό τον πήρα μονη μου και πολύ μου κόστισε!!!
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Ναταλία μου να σου πω κάτι ?

Μ' αρέσεις πάρα πολύ >:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλί, ο τρόπος που θα βιώσει κάποιος τις μυήσεις στο ρέικι είναι προσωπικός...

Ούτε εγώ θα έδινα ποτέ μύηση ουσούι ρέικι από απόσταση και έχω εξηγήσει ήδη τους λόγους...΄Ομως δεν μπορώ να επέμβω στον δρόμο κανενός ανθρώπου, ούτε θέλω, ούτε έχω αυτήν την ανάγκη...

Νομίζω ότι το να αφήνουμε το δικαίωμα του προσωπικού βιώματος στον κάθε άνθρωπο, είναι ο σεβασμός μας προς την ψυχή του...
Τον μη συνεπή δρόμο με την εξελικτική του πορεία, ο καθένας μας τον περνάει επί του πρακτικου...

Αν έχει πάρει λάθος διαδρομή, η ίδια του η ζωή θα του το επιβεβαιώσει, δεν χρειάζεται εμένα ή εσένα...

Γι' αυτό λέω πάντα, ότι κάνουν οι άνθρωποι είναι καλώς καμωμένα, αν μέσα σ' αυτό που κάνουν είναι καθημερινά καλά...Η ασθένεια, μην ξεχνάς ότι είναι ένα φυσικό σημάδι, ότι έχεις ταλαιπωρήσει την ψυχή σου με τον εγωισμό σου...

Σου έστειλα ένα mail που σου εξηγώ τα πράγματα στο ουσούι ρέικι, για να μην έχεις μέσα σου ασάφειες...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Τον τρίτο βαθμό τον πήρα μονη μου και πολύ μου κόστισε!!!
Ναταλία καλώς ήρθες! Αυτό δεν το κατάλαβα.. :-?
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Βασίλη μου εννοεί ότι δεν ήταν κι άλλα άτομα εκείνη την ώρα όπως στον 1ο και το 2ο και ήταν μόνη της με τη δασκάλα. :x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Γίνονται και μαζικές μυήσεις δηλαδή; :-?
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βασιλή φαίνεται να υπάρχουν δύο μυητικές γραμμές μέχρι σήμερα...

Η μία δίνει τις μυήσεις μαζικά στους ανθρώπους...Δηλαδή όσοι είναι παίρνουν την μύηση μαζί
Η άλλη δίνει τις μυήσεις προσωπικά...Δηλαδή όσοι και να είναι οι συμμετέχοντες, παίρνουν μύηση ένας ένας!

τώρα, από ότι έχω ακούσει προστίθενται και άλλες δύο...

η μία που δίνει τις μυήσεις μέσα στο σεμινάριο από απόσταση...Δηλαδή ο μάστερ-ρέικι δίνει τις μυήσεις στους συμμετέχοντες από απόσταση μαζικά και όχι στον καθένα...

και η άλλη που δίνει τις μυήσεις από απόσταση κυριολεκτικά, χωρίς να είναι απαραίτητη η συμμετοχή σε σεμινάριο...


εσύ αποφασίζεις τι σου ταιριάζει!!!! :x :x :x :x

αντί για σχόλια περί ορθοδόξου ή ανορθόδοξου τρόπου μετάδοσης, καλύτερη είναι η σιωπή... ;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 03 Ιούλ 2009 11:14 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το ξεδιαλύναμε και αυτό..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

αντί για σχόλια περί ορθοδόξου ή ανορθόδοξου τρόπου μετάδοσης, καλύτερη είναι η σιωπή
Μ' άρεσε αυτό Βασούλα μου :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Επειδή βασικά το θέμα εδώ μέσα είναι για την γείωση, θα ήθελα να επανέλθω στο θέμα με κάποιες ερωτησούλες, που όμως δεν ξέρω πως ακριβώς να τις διατυπώσω. Εγώ ουσιαστικά αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα γείωσης που όμως παρ' όλες τις καθημερινές μου αυτοθεραπείες δεν καταφέρνω να το θεραπεύσω. Διαβάζοντας μέσα στο φόρουμ γενικά για το ρέικι στις τρεις ενότητες του ρεικι έχω κατατοπιστεί για αρκετά θέματα όμως όχι ιδιαίτερα για αυτό της γείωσης. Υπάρχουν πέρα από το πρώτο δεύτερο και τρίτο τσάκρα και τα τσάκρα των ποδιών και άλλοι τρόποι θεραπείας και γείωσης; Υπάρχει πέραν του ρέικι ένας τρόπος γείωσης που θα πρέπει να τον κάνω παράλληλα με το ΄ρέικι; Η θεραπεία ρέικι μου φέρνει πολλές ενδείξεις και φοβερούς πόνους ποδιών και μέσης ως ενδείξες της έλειψη γείωσης αλλα.....βλέπετε....είμαι και ξανθιά όσο κι αν το βάφω το καταραμένο και δεν μπορώ πολύ συχνά ούτε να ερμηνεύσω τι μου λέει το σώμα μου ούτε να αυτοβοηθηθώ!! Μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι για αυτό το θέμα; Υπάρχουν ασχολίες, διαλογισμοί ή τρόποι ζωής στην καθημερινότητα που να διευκολύνουνε την γείωση; Θεωρητικά το ότι βρίσκω την ζωή πολύ βαρειά και δεν μπορώ να αντιμετωπίζω καταστάσεις δεν μου αρκεί! Χρειάζομαι από πιαστώ από ΄μια άκρη για να ξεκινήσω το ξετύλιγμα του κουβαριού και έχω κουραστέι να βλέπω συμπτώματα χωρίς να μπορώ να εντοπίσω την πηγή τους. Χρησιμοποιώντας τα σύμβολα δευτερόυ κα τρίτου βαθμού νιώθω ότι πρέπει να βάζω σύμβολο απόστασης για σύνδεση με την αιτια, ΄σύμβολο νοητικό συναισθηματικό , το μάστερ για σύνδεση με ανώτερο εαυτό και μετά από καθένα από αυτά βάζω το σύμβολο της δύναμης. Κάνω κάτι λάθος;
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Υπάρχει πέραν του ρέικι ένας τρόπος γείωσης που θα πρέπει να τον κάνω παράλληλα με το ΄ρέικι;
Ναταλί υπάρχουν πολλοί τρόποι γείωσης. Οι πιο απλοί είναι το να ασχολείσαι με μικρά καθημερινά πράγματα, να περπατάς μέσα στη φύση, δίπλα σε ποτάμια, θάλασσα, ν' αγγίζεις το χώμα, να μυρίζεις τις μυρωδιές..

Εννοώ ότι όταν ζεις τη κάθε μέρα με επίγνωση και έχεις την προσοχή σου στραμμένη στο παρόν, σ' αυτό που κάνεις εκείνη τη στιγμή, είναι από μόνο του γείωση..

Επίσης μπορείς όταν περπατάς να οραματίζεσαι στις στις πατούσες σου το σύμβολο της δύναμης, να το ονομάζεις μέσα σου και κάθε φορά που κάνεις ένα-ένα βήμα να λες από μέσα σου "γείωση, γείωση". ΄Ετσι κάνεις μικρά φωτεινά βηματάκια γείωσης και το κάνεις οποτεδήποτε, πηγαίνοντας στη δουλειά ή για ψώνια..
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλί δεν καταλαβαίνεις στην ουσία τι είναι η γείωση, αλλιώς θα κατανοούσες ευκολότερα τον τρόπο να την επιτύχεις...


Γείώση λοιπόν είναι να αποδέχεσαι την ζωή στην Γη!
Για όσους πιστεύουν στην μετενσάρκωση, γείωση σημαίνει ότι αποδέχονται την αιτία και το αποτέλεσμα της ζωής τους.

Για όσους δεν πιστεύουν στην μετενσάρκωση, η γείωση είναι να θεραπεύουν την ζωή τους, αναλαμβάνοντας την ευθύνη της.

Συνήθως οι άνθρωποι δεν είναι γειωμένοι, γιατί η ζωή είναι σκληρή και γι' αυτό φταίει πάντα κάποιος άλλος!

Αν δεν σέβεσαι την ζωή σου, δεν μπορείς σε καμία περίπτωση να σέβεσαι την Γη. Αν δεν βρίσκεις όμορφη την ζωή σου, δεν μπορείς να βρίσκεις ομορφιά στην Γη...

Η αντίληψη αυτή που λειτουργεί από το υποσυνειδητο, δεν σου επιτρέπει και να γειωθείς, δηλαδή να βιωνεις την ενέργεια της Γης με χαρά, αγάπη και σοφία...

Ο Εαυτός μας είναι αδύνατον να αυτοπραγματωθεί μέσα από μια συνείδηση που φοβάται να αγαπήσει...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Αν δεν σέβεσαι την ζωή σου, δεν μπορείς σε καμία περίπτωση να σέβεσαι την Γη. Αν δεν βρίσκεις όμορφη την ζωή σου, δεν μπορείς να βρίσκεις ομορφιά στην Γη...
:-( :-( :-( :-( :-( Το χρειαζομουνα............ @};-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος margaritarenia την 11 Αύγ 2009 4:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”