τα σύμβολα του ρέικι - Ανοιχτή συζήτηση

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Η ιερότητα και ο σεβασμός των συμβόλων ξεκινούν από μέσα μας, από το προσωπικό μας άνοιγμα και την πίστη στον άνθρωπο.

Με την μύηση του 1ου βαθμού αποκτάμε και την πρώτη επαφή με την συμπαντική ενέργεια χωρίς όμως στην ουσία να συνειδητοποιούμε το μεγαλείο της και την εφαρμογή της στην καθημερινή μας ζωή (γείωση).

Από κει και πέρα εξαρτάται από το πως θα πλησιάσει ο καθένας μας το ρέικι, θα ζήσει μαζί του και θα το εφαρμόσει.
Οι περισσότεροι περιμένουν ότι αυτόματα συντελείται ένα θαύμα χωρίς προσωπικό κόπο και εργασία.

Τα σύμβολα δεν γίνονται εύκολα κατανοητά εαν δεν προηγηθεί η βουτιά στον εαυτό.
Επίσης πιστεύω ότι δεν έχουν την ίδια επίδραση σε όλους τους ανθρώπους, δηλαδή όσο πιο ανοικτός και ξεκάθαρος είσαι τόσο πιο μεγάλη είναι η βοήθεια των συμβόλων.

Το σημαντικότερο είναι η ξεκαθάριση του τι ακριβώς ζητάμε από το ρέικι. Γιατί παίρνουμε τους βαθμούς και τι νόημα έχουν για την εξέλιξή μας.

Όσον αφορά τις ανατολικές θρησκείες η Χρυσούλα δεν υπερβάλει με το νούμερο των μάντρα που πρέπει να επαναλάβεις ξανά και ξανά.
Ας θυμηθούμε τον χρόνο που έπρεπε να παραμείνουν οι μαθητές μέχρι να κρίνει ο δάσκαλος ότι ήταν έτοιμοι για τον επόμενο βαθμό ρέικι.
Σκόπος είναι το απόλυτο ξεκαθάρισμα της επιθυμίας, η θέληση για να αποκτήσεις αυτό που ζητάς και η απόλυτη εμπιστοσύνη στο <ανώτερο>.

Τα σύμβολα μας δίνονται ενεργοποιημένα αλλά για να μπορέσουμε να τα χρησιμοποιήσουμε πραγματικά χρειάζεται να τα αποκωδικοποιήσουμε-ενεργοποιήσουμε και στο προσωπικό μας επίπεδο διατηρώντας ξεκάθαρη την θέλησή μας και σύμφωνη με την αλήθεια της ψυχής μας.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

(Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, μιας και με αφορά, γιατί είμαι καθ'οδόν για το 2ο βαθμό, αναμένω τις απαντήσεις... :x )
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εγώ ώς συνήθως δηλώνω ΠΑΡΟΥΣΑ
Και εγω δηλωνω παρουσα στο Συμβολο του απείρου!

(ρε Χρυσουλα τα θελει ο κώλος μας όμως έ;)
Οσον αφορά το συμβολο της σύνδεσης απο αποσταση....εγω δεν το ειχα χρησιμοποιησει ποτε.
Ξέρω ομως οτι παντα ρεικι λαμβαναν οπου έστελνα.
Με αφορμή λοιπον το θεμα ανιχνευω μεσα μου το γιατι...
Δεν ειχε να κανει ουτε με "σεβασμο"ουτε με ανασφαλεια μιας και ποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να νοιωσω αδυναμη σε αποστολή.....
Δεν ειχα νοιωσει την δονηση....
Οταν κανω το Hon Sha Ze Sho Nen :* :* τώρα λες και ολοκληρη μπαινω μεσα του λες κι ολοκληρο το ακουω λες και ολοκληρο αυτο κι εκεινο συνδεομαστε με το απειρο.Ειναι το συμβολο που με διακτυνίζει.
Αντιθετα με το Dai Ko Mio που με κεντράρει απολυτα παλι με μια δονηση μαγική.
Νομιζω οτι τα συμβολα ειναι "σχεση"αν δεν βρεις το σημειο επαφης Εσυ μαζι τους αυτα απλα περιμενουν υπαρχουν δονουνται μεχρις οτου να συντονιστείς και εσυ μαζι τους.
Η εμπιερια μου με το Hon Sha Ze Sho Nen είναι τοσο ενδεικτική που οσοι ειματαν μαζι νοιωθουν τι ακριβως λεω.
Βασουλα μου...Hon Sha Ze Sho Nen >:d< @};- :*
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το σύμβολο του απείρου, μια και δηλώνεις παρούσα σφαιρούλα μου, είναι ένα προσωπικό σύμβολο, που ενεργοποιήθηκε μέσα μου από τον "φίλο" μου!

΄Ομως νιώθω, ότι έρχεται η στιγμή που θα το "παραδώσω" και σε άλλους...



Βασίλη μου, γι' αυτό έγραψα αυτό το τόπικ...
Για να ξεκαθαρίσουν μέσα στους ανθρώπους, οι μύθοι από την αλήθεια... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Vaso έγραψε:το σύμβολο του απείρου, μια και δηλώνεις παρούσα σφαιρούλα μου, είναι ένα προσωπικό σύμβολο, που ενεργοποιήθηκε μέσα μου από τον "φίλο" μου!

΄Ομως νιώθω, ότι έρχεται η στιγμή που θα το "παραδώσω" και σε άλλους...
Βάσω μου δεν ηξερα κατι συγκεκριμενο........αλλα ξερω το συμβολο και στο κομοδινο μου στον χωρο που κάνω Ρεικι...εχω βαλει ενα κολιε με μαργριταρια που ποτε δεν φορεσα αλλα ....παντα στολιζα στο σχημα του απείρου και στον ενα κύκλο εχω ενα αγγελακι και στον αλλο το κρυσταλο πρασσινο πολύ ομορφο ;)
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Vaso έγραψε:το σύμβολο του απείρου, μια και δηλώνεις παρούσα σφαιρούλα μου, είναι ένα προσωπικό σύμβολο, που ενεργοποιήθηκε μέσα μου από τον "φίλο" μου!

΄Ομως νιώθω, ότι έρχεται η στιγμή που θα το "παραδώσω" και σε άλλους...
Μπορείς αν θέλεις να το εξηγήσεις λίγο; Απ' όσα ξέρω τα σύμβολα είναι ενεργοποιημένα από τον Ουσούι, που του δόθηκαν μέσω channeling (έννοια την οποία δεν έχω κατανοήσει απόλυτα, παρόλα αυτά την χρησιμοποιώ..), αυτό που λες είναι ότι σου έχει δωθεί κάποιο σύμβολο ενεργοποιημένο; :-?
Vaso έγραψε:Βασίλη μου, γι' αυτό έγραψα αυτό το τόπικ...
Για να ξεκαθαρίσουν μέσα στους ανθρώπους, οι μύθοι από την αλήθεια... :x
Είναι πολύ σημαντικό για τους νεοεισερχόμενους! :x @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο Ουσούι, Βασίλη μου, ήταν ένας άνθρωπος!
Το ότι κατάφερε να "ενεργοποιήσει" μέσα από την ατομική του δόνηση τα θεραπευτικά σύμβολα, που ήδη υπήρχαν, σημαίνει ότι ήταν σε θέση να λάβει την μύησή του αιθερικά και να μπορεί μέσω αυτής, να μεταδίδει από άνθρωπο σε άνθρωπο την δυνατότητα σύνδεσης με το θεϊκό...

Δεν βρήκε νέα σύμβολα, απλά ενεργοποίησε τα ήδη υπάρχοντα στο σύμπαν, μέσα από την ύψιστη δόνηση...

Αυτό επιτυγχάνεται μέσα από τον προσωπικό δρόμο...Η επαφή μας με το θεϊκό, όπως και να το λένε οι άνθρωποι, είναι η δυνατότητα που μας δίνεται μέσα από το ρέικι...
Αλλά δεν φτάνει μόνο το ρέικι, για να βιώσεις το θεϊκο...

Εχω ξαναγράψει, ότι το "κανάλι ρέικι" εμένα δεν μου λέει και πολλά πράγματα στα βιώματά μου με το θεϊκό...
Γιατί για μένα το "κανάλι" δεν αντιπροσωπεύει τον Εαυτό μου ολόκληρο, αλλά ένα μέρος του...
Η δική μου ανάγκη ήταν να βιώσω μέσα από τον Εαυτό μου τον θεό και προς τα εκεί οδεύτηκα...

Σ' αυτήν την διαδρομή, συντελέστηκαν για μένα προσωπικά βιώματα, και μέσα σ' αυτά ήταν και αιθερικές μυήσεις με ενεργοποίηση ενός συμβόλου που για μένα "ξεδίπλωσε" την ολική σύνδεσή μου με τον Εαυτό μου, σε όποιο πεδίο κι αν εκδηλώνομαι...
΄Ετσι αυτό το σύμβολο, που δεν είναι δική μου επινόηση, ενεργοποιήθηκε μέσα μου και λειτουργεί όπως και τα σύμβολα του ρέικι!

>:d< >:d<

΄Εχε υπόψη σου ότι η αλήθεια για τον κάθε ένα μας είναι τελείως προσωπική υπόθεση, γι' αυτό έγραψα σ' αυτό το τόπικ "ανοιχτή συζήτηση", ίσως για να ενθαρρύνω όποιους μας διαβάζουν, να καταθέσουν και την δική τους άποψη, όχι με έννοια αντιπαράθεσης, αλλά ενός εποικοδομητικού διαλόγου, που θα είναι για όφελος όλων μας!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Μέσα από την ύψιστη δόνηση..
Η δόνηση μας, αλλάζει, έτσι; Αυτό μπορώ να πω ότι το νιώθω, αλλά αυτή η αλλαγή έρχεται μέσα από τις μυήσεις ή έρχεται μέσα από την προσωπική εργασία με τον εαυτό μας, ή σε συνδυασμό (ρωτάω γιατί εγώ άρχισα να ΝΙΩΘΩ δονήσεις και ενέργειες μετά τις μυήσεις του πρώτου βαθμού); Οπότε ο Ουσούι είχε την μεγαλύτερη δόνηση που μπορεί να έχει κάποιος; Συγνώμη που ξεφεύγω από το θέμα, απλά μια διευκρίνηση..

Όσον αφορά τα σύμβολα, έχω διαβάσει σε διάφορα sites ότι έχουν δοθεί σύμβολα και μυήσεις σε πολλούς, οι οποίοι μετά δημιουργούν ένα καινούργιο, "σύστημα", Angel reiki Κλπ. Το σύμβολο που σου έχει δοθεί δηλαδή βοήθησε εσένα στο γνωρίσεις σε βάθος τον εαυτό σου και να έρθεις σε ολική όπως το είπες σύνδεση μαζί του, αυτό το σύμβολο μπορεί δηλαδή να βοηθήσει και άλλους, ή είναι κάτι καθαρά προσωπικό για εσένα; Και οι μυήσεις που πήρες μπορείς να τις δώσεις και σε άλλους; (Φυσικά αν θέλεις μου απαντάς σε όλα αυτά..)

>:d< :-D
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D :-D :-D

χαίρομαι για τις "απορίες" σου, Βασίλη!
αλλά αυτή η αλλαγή έρχεται μέσα από τις μυήσεις ή έρχεται μέσα από την προσωπική εργασία με τον εαυτό μας, ή σε συνδυασμό
η αλλαγή στην δόνηση, έρχεται, και στο λέω ξεκάθαρα, από την προσωπική εργασία...
Οι μυήσεις έχουν συντονιστική αξία με το πνευματικό σου πεδίο, από όπου και δημιουργούν "κανάλι" καθόδου...

Είσαι λοιπόν ένα "κανάλι ρέικι" όπως και να γίνει...
Τι σημαίνει όμως αυτό?
Για ορισμένους σημαίνει πολλά, για άλλους λιγότερα...
Εξαρτάται σε ποιό επίπεδο τοποθετείς την έννοια "θεραπεία"...

΄Αλλωστε, μια ματιά να ρίξεις γύρω σου, θα δεις ανθρώπους με ρέικι που είναι το ίδιο εγωιστές με ανθρώπους χωρίς ρέικι...
Η διαφορά τους είναι, ότι έχουν την δυνατότητα να διοχετεύουν την ενέργεια και μέχρι εκεί...
Αν σου αρκεί αυτό, παραμένεις ένα κανάλι που σιγά σιγά αποσυντονίζεται με τις δυσκολίες της ζωής του και δεν μπορεί ούτε καν αυτό να είναι...Δηλαδή ένα απλό "κανάλι"...

και το έχω συναντήσει άπειρες φορές, άνθρωποι να νομίζουν ότι δεν λειτουργεί η μύηση και θέλουν να την ξαναπάρουν, θεωρώντας ότι έχασαν την σύνδεση.
Βασικά, δεν έχασαν την σύνδεση, αλλά μάλλον δεν αντιλήφθηκαν με τι ακριβώς συνδέθηκαν, και αυτό είναι το μείον στην παραδοσιακή διδασκαλία του ρέικι, που δεν διευκρινίζει παραπάνω...
έχω διαβάσει σε διάφορα sites ότι έχουν δοθεί σύμβολα και μυήσεις σε πολλούς, οι οποίοι μετά δημιουργούν ένα καινούργιο, "σύστημα", Angel reiki
Το αγγελικό ρέικι για μένα προσωπικά, είναι μια μεθοδευμένη κίνηση ενάντια στο Ουσούι Ρέικι!
Δεν ξέρω αν έχει νόημα ή σκοπό, αλλά έτσι όπως εγώ νιώθω, βάζει τους ανθρώπους σε μια κατάσταση να συνδέονται με Αρχαγγέλους και να θεωρούν οτι συντελείται η θεραπεία μέσω αυτών...

Σ' αυτήν την περίπτωση, ο άνθρωπος παραμένει πάντα "κανάλι" των αρχαγγελικών θεραπευτικών ενεργειών, και δεν προσπαθεί να κατανοήσει τον εαυτό του και το θεϊκό μέσα από προσωπικά βιώματα...Αφήνεται στους αρχαγγέλους, όπως οι πιστοί αφήνονται στον εκάστοτε άγιο...

Είναι η πρώτη φορά που λέω δημόσια την άποψή μου για το αγγελικό ρέικι, αλλά μέσα μου πια είναι κρυστάλλινη αλήθεια και φυσικά η δική μου...
Δεν με ενδιαφέρει να αντιπαρατεθώ με κανέναν που έχει πάρει αγγελικό ρέικι ή το διδάσκει...γιατί θεωρώ ότι ο καθένας έχει σαν επιβεβαίωση, για ότι πράττει, την ιδια του την ζωή και την πνευματική του ολοκλήρωση...

Το σύμβολο που σου έχει δοθεί δηλαδή βοήθησε εσένα στο γνωρίσεις σε βάθος τον εαυτό σου και να έρθεις σε ολική όπως το είπες σύνδεση μαζί του, αυτό το σύμβολο μπορεί δηλαδή να βοηθήσει και άλλους, ή είναι κάτι καθαρά προσωπικό για εσένα;
Το σύμβολο που ενεργοποιήθηκε εντός μου, ήταν για τον δικό μου δρόμο...Αυτός ο δρόμος όμως, περιλαμβάνει πια κι άλλους ανθρώπους και έτσι το όφελος του συμβόλου δεν είχε αντίκτυπο μόνο σε μένα, αλλά και σε άλλους!

Βασίλη μου, η προσωπική ανάπτυξη είναι προσωπική μέχρι κάποιου σημείου. ΄Οταν απευθύνεσαι και υποστηρίζεις και άλλους ανθρώπους, σταματά ο δρόμος να είναι μόνο προσωπικός...

Εξελίσσεσαι μέσα από την ομαδικότητα και τις αξίες της ενότητας και της αγάπης...΄Η παραμένεις μόνος σου στον ατομικό σου δρόμο, μέχρι να αποκαταστήσεις το σχέδιο της αγάπης εντός σου και να μπορείς και να το υποστηρίξεις μέσα στο σύνολο!
Δεν υπάρχουν άλλες επιλογές, παρά μόνο αυτή του δρόμου της αγάπης, όταν είσαι σ' αυτήν την συχνότητα...

οι μυήσεις που πήρες μπορείς να τις δώσεις και σε άλλους; (Φυσικά αν θέλεις μου απαντάς σε όλα αυτά..
Με χαρά σου απαντάω...
Οι αιθερικές μυήσεις που παίρνει κάποιο άτομο είναι προσωπικές.
Αυτές που εγώ πήρα, δεν μπορώ να τις μεταβιβάσω...

Η έμπνευση-καθοδήγηση για ένα ακόμα σύστημα που θα βοηθήσει κι άλλους στο φυσικό επίπεδο, έχει να κάνει και με τις προσωπικές αιθερικές μυήσεις, αλλά και με την εντιμότητά σου...Και εκεί δεν μπορώ να πω κάτι άλλο, εκτός από την ευθύνη που αναπτύσσει ο καθένας μας, να μπορεί να είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

Το σύστημα που εμπνεύστηκες, πόσο το χρειάζεσαι για ατομική αξία ή πόσο νιώθεις ότι μπορεί να βοηθήσει τους συνανθρώπους σου...

Και σ' αυτήν την περίπτωση δεν χρειάζεται να πληρώσει κανείς για να μπει στην λίστα των δασκάλων του κάθε συστήματος!
Γιατί αυτό απλά συνεχίζει τον ανθρώπινο εγωισμό!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Βασικά, δεν έχασαν την σύνδεση, αλλά μάλλον δεν αντιλήφθηκαν με τι ακριβώς συνδέθηκαν, και αυτό είναι το μείον στην παραδοσιακή διδασκαλία του ρέικι, που δεν διευκρινίζει παραπάνω...
^:)^
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ευχαριστώ πολύ για τις ειλικρινείς απαντήσεις σου :x !
Και τώρα μερικές ακόμα απορίες..εφόσον είχα πάρει τον πρώτο βαθμό,και κατά την διάρκεια της περιόδου της αυτοθεραπείας, τις πρώτες μέρες την ώρα του διαλογισμού, έβλεπα κάποια σύμβολα (ιδεογράμματα λέγονται; ), και το συζητήσαμε βέβαια με τις αγαπημένες μου δασκάλες( :x ) και μου είπαν ότι μπορεί να είναι τα σύμβολα του 2ου βαθμού..βέβαια μετά το τέλος του διαλογισμού δεν μπορούσα να τα σχεδιάσω ή κάτι τέτοιο, ήταν αρκετά θολές οι εικόνες..η δική σας γνώμη πια είναι σε αυτό το θέμα;
Και κάτι πρόσφατο, την τελευταία μέρα της αυτοθεραπείας (21η) πάλι κατά την διάρκεια του διαλογισμού, ένιωσα μια έντονη ζέστη να κατεβαίνει και να διαπερνάει όλο μου το σώμα και ιδιαίτερα στους ώμους, όταν βγήκα από το διαλογισμό είχα ιδρώσει και είχα το αίσθημα του φόβου για λίγη ώρα..τι παίζει; :-?
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βασίλη μου είμαι πολύ προσεχτική με τα συμπεράσματα που μπορεί να βγάλω μέσα από τις περιγραφές προσωπικών βιωμάτων...

Τα σύμβολα που είδες μπορεί να ήταν οτιδήποτε...
Μέσα στο σύμπαν δεν υπάρχουν μόνο τα σύμβολα του ρέικι...
Υπάρχουν άρχέτυπα σύμβολα που τα "συναντάς" τυχαία, ενόσω αφήνεις τον νου σου να διευρυνθεί...
Τώρα πόσο "τυχαίο" είναι, θα το ανακαλύψεις στην πορεία... ;)
και είχα το αίσθημα του φόβου για λίγη ώρα
χαχα...συγνώμη που γελάω, αλλά είναι συνηθισμένο φαινόμενο, οι άνθρωποι να θέλουν ένωση με τον Ανώτερο Εαυτό τους και ότι αυτό συνεπάγεται, αλλά μόλις νιώσουν το διαφορετικό, το αόρατο, να φοβούνται...

΄Ολα είναι θέμα εμπιστοσύνης και εξοικείωσης, Βασίλη μου...

Και κυρίως όταν μέσα σου ξεκαθαρίσει αυτή η περιοριστική αντίληψη, ότι είμαστε τα μόνα όντα στο σύμπαν, και είσαι έτοιμος να έρθεις σε επαφή με όλα τα όντα στο σύμπαν...
Ενα από αυτά είναι και ο ΕΑΥΤΟΣ σου! ;)

Θα αντιληφθείς ότι δεν υπάρχει τίποτα να φοβόμαστε, γιατί αυτό που είμαστε είναι μόνο ΕΝΑ και μέσα σ' αυτό, αναγνωρίζεις την υψιστη συχνότητά του να αγαπάει!! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ναι αυτό με τον φόβο ήταν καθαρά δική μου αντίδραση!! :oops: :-D
Αλλά ήταν τέλεια η εμπειρία και ας μην την έχω αποκωδικοποιήσει ακόμα..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Βασίλη............ :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Φωτεινούλι! >:d< :x
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”