Εμπειρίες και απορίες..

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ξέρω ότι μπήκα στο σπίτι σας.
θα χαιρόμουν πολύ, Μιχαήλ, αν μετά από λίγο καιρό έλεγες...

"μπήκα σπίτι μας!"

χαίρομαι πάντα όταν κάποιος το νιώθει... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Στην ουσία έτσι είναι. Σπίτι μας... @};-
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Οποιοσδήποτε πει οτιδήποτε η αλήθεια είναι βιωματική για τον καθένα ξεχωριστά..Εγώ πάντως θέλω να ακούω τις γνώμες όλων των ατόμων εδώ μέσα
Μιχαήλ, μην έχεις πρόβλημα μ΄εμας...ούτε να νοιώθεις περαστικός....
Ευχαριστώ... @};-
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Είδες ΜΙχαήλ....εδω πέρα από όλα τα "θεωρητικά" που μπορεί οποιοσδήποτε να γράψει και να διαβάσει.....υπάρχει και κάτι άλλο...που δεν το βρίσκεις αλλου....

Εδω...μπορείς και να "νοιώσεις" και αυτό εγώ το λεω ΖΩΗ

@};-
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Silver μπορεί να έχουμε διαφορετικό μονοπάτι αλλά νομίζω πως ξέρεις ότι έχουμε κινώ προορισμό...
Ευδαιμονια μου καλο το παραμυθι σου αλλα δεν εχει...κοκκινοσκουφιτσα!
Η γλωσσα που χρησιμοποιεις ειναι εντελως ξυλινη και το υφος σου σε μενα εκπεμπει κατι το ψευτικο ακομα κι οταν λες την λεξη ευχαριστω.
Συγνωμη Ευδαιμονια μου που δεν ειμαι τοσο αφελης για να πιστεψω οτι καθε βραδακι πινεις καφεδακι και πιανεις κουβεντουλα με τον Αρχαγγελο Μιχαηλ και οτι θεραπευεις τις γιαγιουλες του χωριου σου απο τον πονοκεφαλο.

Εγω Ευδαιμονια μου δεν κινουμαι σε μονοπατι και δεν εχω κανεναν προορισμο.
Απεχθανομαι και τις δυο αυτες κλισε εκφρασεις που τις ακους πολυ συχνα απο τα στοματα των παπαδων και των δεσποταδων και καθε λογης σωτηρων της ψυχης του ανθρωπου.

Σου ευχομαι ολοψυχα καποτε να "νιωσεις" @};- :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και εγώ είχα "κουβεντα" με τον Μιχαήλ! :oops: :oops:
και όχι μόνο...

για μένα το αόρατο, Γιαννάκη, εξέλιξε όλο αυτό που έχεις νιώσει από εμένα...

Σκέψου μόνο πως με χαρακτήρισες στην αρχή της γνωριμίας μας!
Αν δεν μου έδινες την ευκαιρία να σου δώσω μέρη από τον Εαυτό μου, δεν θα είχαμε την σχέση που έχουμε, που θεωρώ ότι είναι τόσο δεμένη, μέσα από αυτό που ένιωσες από εμένα, και όχι μέσα από αυτό που άκουσες!

σ' αγαπώ πολύ μικρούλη μου! :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Mα σε σενα φαινεται! το εκπεμπεις χιλιομετρα μακρια κι εκει ειναι η διαφορα :-D :-D :-D
Δεν φτανει μονο που το δηλωνεις αλλα το αποδεικνειεις με το εργο σου, την αγαπη σου, τα λογια σου αλλα ακομα και στο προσωπο σου.

Γι αυτο και σε αγαπω! :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και δεν θα αγαπήσεις κανέναν άλλον άνθρωπο που δεν βρίσκεται σ' αυτήν την εσωτερική κατάσταση?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:και δεν θα αγαπήσεις κανέναν άλλον άνθρωπο που δεν βρίσκεται σ' αυτήν την εσωτερική κατάσταση?
Γιαννάκη μου το να μπορέσει κάποιος να απαντήσει σ΄αυτή την ερώτηση είναι σαν να γράφει διατριβή στο διδακτορικό του...

Νομίζω ότι αυτό που ρωτάει η Βάσω -και δεν απευθύνεται φυσικά μόνο σ΄εσένα- , είναι το κομβικό σημείο :-?

>:d<
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Εντάξει ρε Silver, όπως νομίζεις. Δεν σε αδικώ, στο κάτω κάτω δεν με ξέρεις, κάνα 2-3 post μου διάβασες.

Τώρα αν είμαι ψεύτικος κακό του κεφαλιού μου κάνω. Δεν ζήτησα από κανέναν να με πιστέψει, δεν το έχω ανάγκη.
Το αν πίνω καφεδάκι παρέα με Μιχαήλ μπορείς να τον ρωτήσεις...

Εγώ Ευδαιμονια μου δεν κινουμαι σε μονοπατι και δεν εχω κανεναν προορισμο
Απλά δεν το ξέρεις. Όλοι εδω μέσα το ξέρουν.
Και η Βάσω το έχει αναφέρει αρκετές φορές.

Τέλος πάντων, από εμένα δεν τρέχει τπτ και αν κάνω λάθος σε παρακαλώ άσε με να το ανακαλύψω μόνος μου.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πολλοί είναι "δυσπιστοι" παιδιά με τις "επικοινωνίες"... δυστυχώς κυκλοφορεί πολύ ψέμα και στο χώρο των εναλακτικών... Ο καθένας πιστεύει ότι εκείνος θέλει... μην ξεχνάμε ότι και εδω υπήρχαν μέλη που υποστηριξαν ότι μιλάνε με "αγίους"... και έλεγαν διάφορα... τα παλιότερα μελη θα θυμούντε τι είχε γίνει.. και τι έλεγαν αυτά τα μέλη...
Εγω δεν αμφισβητώ κανέναν.. νοιώθω απο τα λεγόμενα του άλλου την αλήθεια.. δεν ξέρω αν πεφτω μέσα ή έξω πάντα.. αλλα αυτό νιώθω εγω..

Οταν μου είπε η βάσω για τις επικοινωνίες της πριν διαβάσω και ακούσω τα μηνυματα ήμουν επιφυλακτικός... όπως θα ήταν και πολύς κόσμος... πλέον δεν είμαι...

Εγω προσωπικά δεν είχα κάποια τετοια εμπειρία.. επικοινωνίας.. και δεν νομίζω ότι είναι "απλό" και "εύκολο" να φτάσεις στο σημείο να έχεις τετοιες επικοινωνίες χωρίς να μπλέκεται το Εγω και η προσωπικότητα μέσα ....

Θεωρω ότι πρέπει να έχεις δουλέψει πολύ με τον εαυτό σου για να φτάσεις σε αυτό το σημείο...
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Η άποψη μου πάνω σε αυτό Ηλία είναι ότι πάντα μας <<μιλάνε>>. Τώρα πόσο εμείς αντιλαμβανόμαστε εξαρτάται από αυτό που λες ίσως για το εγώ και την προσωπικότητα.

Αν δεν κάνω λάθος από αυτά που διάβασα εδω και εσύ Βάσω από μικρή έκανες επικοινωνία, πριν δηλαδή γνωρίσεις τον εαυτό σου. Ξέρω κι άλλους βέβαια. ’λλη πάλι προσπαθούν και δεν μπορούν, ίσως γιατί προσπαθούν τόσο.

Απ την άλλη υπάρχει και η επιβεβαίωση από κάποιον άλλον που κάνει, αλλά όπως είπα και αλλού προσοχή θέλει η αυθυποβολή πάνω σε αυτό...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Δεν ενοούσα ότι εξαρτάται απο την ηλικία...
Όσο για το άν μιλάνε σε όλους και πάντα.. αυτό είναι θέμα απόψεων.. για αυτό που λές ότι για να το αντιληφθούμε παίζουν ρόλο αυτά που ανέφερα αυτό εννοούσα κι εγω....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αν δεν κάνω λάθος από αυτά που διάβασα εδω και εσύ Βάσω από μικρή έκανες επικοινωνία, πριν δηλαδή γνωρίσεις τον εαυτό σου
Δεν κάνεις λάθος Μιχαήλ...Ναι είχα επικοινωνία...
Τον εαυτό μου τον γνώριζα τότε, αλλά φοβήθηκα και τον έχασα...Και χάθηκαν και οι επικοινωνίες μου!

Τι σημαίνει λοιπόν ότι τις είχα? Τίποτα, για όσο καιρό εγώ περνούσα βίαια στην ύλη και θεωρούσα βάρος την ζωή μου...

Τι σημασία έχει για την ζωή μας η κάθε επικοινωνία, αν δεν μπορούμε πρώτα να επικοινωνήσουμε με τον εαυτό μας?

Η επικοινωνία με το αόρατο, είναι ακριβώς όπως η επικοινωνία μεταξύ μας...Μιλάμε πολύ και δεν ακούμε...δεν νιώθουμε ο ένας τον άλλον...Γιατί βιαζόμαστε να τα πούμε όλα με μιάς!

Μια σχέση για να έχει εξέλιξη, πρέπει να υπάρχει φροντίδα και από τα δύο μέρη...Να δίνω και να παίρνω...Αν σε μια επικοινωνία και κατ' επέκταση σε μια σχέση με ένα ον, παίρνεις μόνο, δεν έχεις όφελος, παρά μόνο παροδικό, που χάνεται μέσα στην φυσική ζωή...

Το κατάλαβα και αποφάσισα να δώσω κι εγώ σ' αυτές τις επικοινωνίες...΄Ετσι μόνο αναπτύχθηκα και κάθετα και οριζόντια...
Που σημαίνει ότι το όφελος από αυτές ήρθε και πρακτικά στην φυσική μου ζωή...

Και επίσης να σου εντοπίσω κάτι που δεν γίνεται...
Δεν μας μιλάνε έτσι κι αλλιώς...Δεν μπορούν να μας μιλήσουν, αν τα αυτιά μας ακούνε μόνο τον θόρυβο των λέξεων...
Χρειάζεται η εσωτερική σιωπή για να δράσει ο Λόγος εντός σου!

Αλλιώς μιλάει ο νους σου και μια χαρά συντονίζεται με το πλασματικό και το φανταστικό...
Κάθε ΛΟΓΟΣ έχει ανταπόκριση στο είναι μας! Και η αξία του είναι πάντα ένα βήμα προς τον θεό!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Και επίσης να σου εντοπίσω κάτι που δεν γίνεται...
Δεν μας μιλάνε έτσι κι αλλιώς... Δεν μπορούν να μας μιλήσουν, αν τα αυτιά μας ακούνε μόνο τον θόρυβο των λέξεων...
Χρειάζεται η εσωτερική σιωπή για να δράσει ο Λόγος εντός σου!

Αλλιώς μιλάει ο νους σου και μια χαρά συντονίζεται με το πλασματικό και το φανταστικό...
Κάθε ΛΟΓΟΣ έχει ανταπόκριση στο είναι μας! Και η αξία του είναι πάντα ένα βήμα προς τον θεό!


Αυτό ήθελα να το πω...
Ναι δεν ακούς τίποτα, πολλοί περιμένουν να ακούσουν κάτι αλλά δεν είναι έτσι. Ενέργεια είναι την οποία ο κάθε ένας από εμάς την αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Με άλλα λόγια ίσως μα πάντα με το ίδιο νόημα. Όσο ποιο εσωτερική σιωπή υπάρχει και καθαρότητα τόσο και ποιο αξιόπιστα αυτά που παίρνουμε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάντα είναι γεμάτα Αγάπη...
Μετά είναι και το συναίσθημα που νιώθεις εκείνη την ώρα, σε μένα παίζει μεγάλο ρόλο

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”