Εμπειρίες και απορίες..

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Ίσως να είναι κάτι άλλο αυτό που έκανες. Έμενα ο ρόμβος όταν κάνω διαλογισμό αυτό που ανέφερα μου κάνει.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βρε Βασω πες του τιποτα μου σπαει τα νευρα
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Γιατί τι έκανα? :-o
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

eudemonia έγραψε:Γιατί τι έκανα? :-o


Ti σου έκανε βρε Γιαννάκη το παλλικάρι?
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Silver δε ξέρω αν το λες για πλάκα η ειρωνικά (όχι ότι θα παρεξηγηθώ βέβαια) αλλά θα ήταν καλύτερα να με ρώταγες για όποια απορία έχεις σε αυτό που είπα, καλά είναι να ρωτάμε κάτι που δεν καταλαβαίνουμε και όχι να διαφωνούμε χωρείς να ξέρουμε πώς και τι.

Λες στην Βάσω να μου πει. Να μου πει τι? Ότι έχω παραισθήσεις
ς?
Μπορεί να ακούγεται κάτι απότομα γιατί το γράφω σε 3 γραμμές ενώ άλλος θα το έκανε ίσως σε μια σελίδα αλλά αυτό δεν το κάνει μπούρδα. Πιο ακαταλαβίστικο ίσως, γι αυτό ρωτάμε. Όπως κάνω και εγώ όταν έχω απορίες στο ρεικι.

Εντάξει ξέρω ότι δεν εξηγώ όταν τα λέω αλλά μην με πιάνετε από τα μούτρα, θα την βρούμε την άκρη... :-D
Πάντως χωρείς πλάκα εγώ από όταν ήρθα στην παρέα σας συνειδητοποίησα κάποια πράγματα που μου διέφευγαν, τα ήξερα αλλά εδω τα συνειδητοποίησα.

@};- :x
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

τα ήξερα αλλά εδω τα συνειδητοποίησα.
Καλά παμε καλα παμε....
Πρωτα ξερουμε μετα συνεδητοποιουμε μετα βιωνουμε μετα επιβεβαιώνουμε και ισως "μας βρίσκουμε".... ;)
Εχουμε δρομο και δρομί ουφ...άντε παμε Μιχαήλ! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Δεν θα πω ψέματα, δεν είχα δώσει σημασία σε κάποια πιο απλά ας πούμε ενώ έχω προχωρήσει παρακάτω. Τώρα αισθάνομαι καλύτερα που τα συνειδητοποίησα γιατί τα έβαλα σε μια σειρά, ήταν σαν να λέμε 213456789, τώρα είναι 123456789

:x
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Σε νοιωθω,ολοι μας οχι μονο εσύ ! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σε αυτο το θεμα λυνουμε αποριες και υπαρχουν δασκαλοι που ειναι καταλληλοι γι αυτο.
Αφου εχεις αποριες ακομη, πως εισαι σε θεση να λυνεις τις αποριες των αλλων?
Και μαλιστα σε ενα θεμα που εχεις να κανει με ερωτησεις και απαντησεις σχετικα με το ρεικι κι εσυ ουτε καν εχεις ρεικι και επιλεον αμφισβητεις τις μυησεις κλπ?
Προσωπικα επειδη ξερω την περιπτωση σου, αγνοω τις απαντησεις σου. Απλα εκνευριστηκα γιατι σε αυτο το θεμα μπαινουν και επισκεπτες και καινουργια παιδια που δεν γνωριζουν προσωπα και καταστασεις.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x :x :x :x

Μιχαήλ τα απλά ήταν δύσκολα και για μένα, να τα βάλω σε σειρά...
12345...έπρεπε κι εγώ ξεκίναγα από το 8! :))

Ε, δεν πειράζει...να πεθάνω πήγα, αλλά το έμαθα...

το απλό μπαίνει πρώτο και τελευταίο! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Δεν έγραψα για να λύσω την απορία του Βασίλη, του είπα κάτι σχετικά που συνέβη σε εμένα.
Έχω απορίες και πάντα θα έχω, αλλά κάποια θέματα που έχω βιώσει νομίζω μπορώ να πω την άποψη μου. Δεν μπορείς να μου πεις ότι δεν τα βίωσα.
Δεν αμφισβητώ της μυήσεις, δεν έγραψα ποτέ κάτι τέτοιο, είπα ότι δεν χρειάστηκα εγώ, δεν χρειάζεται να κάνεις ρεικι για να νιώσεις η να ζήσεις κάποια πράγματα.
Δεν ξέρεις την περίπτωση μου γιατί απλά δεν με ξέρεις, μόνο γραπτά βλέπεις.
Δεν χρειάζεται να νευριάζεις όταν δεν συμφωνείς με κάποιον. Δεν νομίζω να έχεις να χωρίσεις κάτι μαζί μου.

Μου φαίνετε θα βάλω υπογραφή: Μην με ακούτε περαστικός είμαι και λέω βλακείες...

Πάντως αν τα μπερδεύω τόσο τα πράγματα μπορώ και να μην απαντώ, αν αυτό θέλει κάποιος, έστω και ένας...

@};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νομίζω ότι είναι θέμα εξοικείωσης μεταξύ μας, Μιχαήλ...

αλλιώς μπαίνεις στην αρχή σε έναν χώρο και αλλιώς εξελισσεται η σχέση μέσα από τον διάλογο και το μοίρασμα...

αρκεί να δοθεί ο χρόνος για να νιώσει κανείς ασφαλής και να "εκθέσει" περισσότερο τον εαυτό του...

και ο χρόνος δίνεται από όλους μας...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ρε παιδιά μην τσακώνεστε O:-)! Οποιοσδήποτε πει οτιδήποτε η αλήθεια είναι βιωματική για τον καθένα ξεχωριστά..Εγώ πάντως θέλω να ακούω τις γνώμες όλων των ατόμων εδώ μέσα! :-D :x
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μιχαήλ, μην έχεις πρόβλημα μ΄εμας...ούτε να νοιώθεις περαστικός....

Ο,τι ξέρει ο καθένας μας.....αυτό καταθέτει....

Απλά είμαστε λίγο -ευαισθητοι να το πω? ευάλωτοι να το πω? - σε κάποια πράγματα και αντιδρούμε παρορμητικά....

@};-
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Ευχαριστώ Βάσω, έτσι είναι.
Ξέρω ότι μπήκα στο σπίτι σας. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με της απόψεις τον άλλων. Ότι λεν είναι δική τους αλήθεια όχι δική μου.

Silver μπορεί να έχουμε διαφορετικό μονοπάτι αλλά νομίζω πως ξέρεις ότι έχουμε κινώ προορισμό...

@};-

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”