ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

Συνήθως δεν παίρνω μέρος σε παγκόσμιες κινητοποιήσεις για θεραπεία του πλανήτη...Η δική μου εργασία μαζί του περιλαμβάνει και το συλλογικό ασυνειδητο και γίνεται καθημερινά...

΄Ομως αυτή η έκκληση του Ουίλιαμ Ραντ με συγκίνησε...
Νιώθω ότι έχει να κάνει με την ανάληψη του πλανήτη και θα συμμετέχω...

Βάζω εδώ την μετάφραση που μου έστειλε η Χρυσουλίτσα :x , για όποιον ακόμα θέλει... :x :x :x


------------------------------------------------------------------------



O Rand έστειλε πρόσκληση σε όλους τους Ρέικι ανά τον κόσμο με τους οποίους έχει επαφή μέσω ιστοσελίδας ReikiNews@reiki.org να κάνουν ένα 15λεπτο διαλογισμό την Πέμπτη 12.2.2009 και ώρα 7:30μ.μ (τοπική ώρα) για την Παγκόσμιο Ειρήνη…

Αναφέρει στο μήνυμα τα εξής: Αυτή η μέθοδος είναι πολύ αποτελεσματική γιατί καθώς οι άνθρωποι διαλογίζονται ο καθένας στην δική του τοπική ώρα η ενέργεια σαν ένα πελώριο κύμα τυλίγει όλο τον πλανήτη. Η ενέργεια της Ειρήνης μέσα από την υψηλή Κοσμική Συνείδηση θα παραμείνει στον Πλανήτη όχι μόνο 24 ώρες αλλά και πολύ περισσότερο. Στον προγενέστερο διαλογισμό που έγινε αναφέρθηκε, ότι βιώθηκαν ισχυρές πνευματικές εμπειρίες. Κάποιοι είδαν Χρυσό Φως να περιβάλλει τον Πλανήτη και άλλοι ένοιωσαν τον ιστό του φόβου να διαλύεται και να αντικαθίσταται από εμπιστοσύνη του ενός προς τον άλλο αλλά και στον μέλλον γενικότερα.

Ζητά να χρησιμοποιήσουμε, αφού τις κατεβάσουμε από το Ιντερνετ, μια σειρά καρτών διαλογισμού για την παγκόσμιο Ειρήνη. Βρίσκονται στην θέση (Additional World Peace Cards
http://www.silvermarketnewsonline.com/PeaceGrids.pdf

Αυτές οι κάρτες όπως ανέφερα παρακάτω είναι φτιαγμένες σύμφωνα με ένα Grid που τοποθέτησε ο ίδιος ο Rand σε κάποια σημεία του πλανήτη όπου υπάρχει ισχυρή μαγνητική δράση δηλαδή στους πόλους του πλανήτη καθώς και στην Πόλη της Ιερουσαλήμ όπου η ειρήνη βιάζεται σε καθημερινή βάση…Το λέει grid και μοιάζει με μενταγιόν με 12 γωνίες όπου υπάρχουν τα σύμβολα 12 θρησκειών ακόμα και αυτά των ιθαγενών, ώστε να εκλείψουν οι διαφορές και να ενωθούν όλοι οι άνθρωποι.

Ο σκοπός του διαλογισμού είναι να εστιαστείς στις κάρτες και να διαλογισθείς για την Ειρήνη. Γνωρίζουμε, ότι ένα σύμβολο βοηθά στην εστίαση. Ο Rand προτείνει τις κάρτες. Ζητά να κοινοποιηθεί αυτό το μήνυμα σε όσους μπορούμε.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Re: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τέλεια! @};-
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Θα βλεπουμε δηλαδή μια κάρτα και θα κάνουμε το συμβολο απόστασης;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Δεν χρειάζεται απαραίτητα το σύμβολο γιατί οι κάρτες έχουν επάνω τα σύμβολα όλων των θρησκειών και στοχεύουν στην ένωση όλων των ανθρώπων. Αν λοιπόν οραματισθούμε την ενέργεια της Ειρήνης να καλύπτει όλο τον πλανήτη μέσα από ένα ανοικτό κέντρο καρδιάς τότε ένα τεράστιο κύμα αγάπης και αδελφοσύνης θα τυλίξει τον πλανήτη για τις επόμενες ώρες και ίσως και για πολύ περισσότερο..
Είναι η καθαρή μας πρόθεση που θα κινητοποιήσει την ενέργεια και η εστίαση στις κάρτες θα διευκολύνει όσους έχουν δυσκολία στον οραματισμό.... Αύριο στις 7:30μ.μ. Μετά μπορούμε να γράψουμε απόψεις τι νοιώσαμε και θα τις μεταφέρω στο International Center for Reiki Training...Αυτός είναι ο 2ος διαλογισμός... Ο πρώτος με βάση τις απόψεις των συμμετεχόντων δημιούργησε εκπληκτικές πνευματικές εμπειρίες γιατί οι καρδιές πολλών των ανθρώπων έστειλε δυνατά μηνύματα..... @};- @};- @};- @};-
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Τον κάναμε με την Αμαλία πριν 10 μέρες πάλι που είχε στείλει μειλ ο Ράντ, ήταν απίστευτη η ενέργεια, και η Αμαλία ακουμπούσε το χαρτι με τις εκτυπωμένες κάρτες (από λέιζερ εκτυπωτή), και όταν τελειώσαμε την αποστολή το χαρτι είχε μαζέψει σαν να ήταν καμμένο σε φούρνο!!!! :-o :-o :-o :-o
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα συμβούλευα, αυτό το εγχείρημα να μην το κάνουν, όσοι δεν έχουν ρέικι, β. βαθμού...

Μερικές φορές η πρόθεση δεν αρκεί, για όλη αυτή την ενεργειακή κίνηση, που επιφέρει μια παγκόσμια συμμετοχή...

απλά συμβουλή...ο καθένας κάνει ότι νιώθει... :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

>:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βάσω τι κίνδυνος υπάρχει για τους υπόλοιπους?
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Οταν το καναμε ηταν υπεροχη εμπειρια.
θελω να το ξανακανω , θα ειμαι στο αεροπλανο λογικα εκεινη την ωρα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κίνδυνος δεν υπάρχει συγκεκριμένος, Ελενάκι!

Μπορεί όμως να μην μπορέσεις να διαχειριστείς την ενέργεια που λαμβάνεις και να αποσυντονιστείς...

Σε μια αποστολή ενέργειας, με παγκόσμια συμμετοχή, δεν μπορείς μόνο να στείλεις. Μπαίνεις σε όλο αυτό ολικά...

αποτέλεσμα...πόνος στο στομάχι, ίλιγγος...

τίποτα σπουδαίο, αλλά γιατί πρέπει να το υποστείς?

και σαφώς, λέω, συμβουλεύω...
Ο καθένας νιώθει μόνος του τις δυνάμεις του με την ενέργεια...

@};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλα που το διευκρίνησες....οχι δεν θέλω αλλες ταλαιπωρίες ...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Οσοι έχουν το σύμβολο μάστερ, να το βάλουν πριν ξεκινήσουν...

Η σύνδεση γίνεται κανονικά και με τα τρία σύμβολα του β. βαθμού...

Αυτοί που έχουν καρούνα, μπορούν να βάλουν μαζί και το κρίγια, για υλοποίηση του στόχου τους...


καλή αντάμωση παιδάκια... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16545
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Δυστυχως δεν θα μπορεσω :-( .
την επομενη ελπιζω [-o<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

καλή αντάμωση στην γη ..........
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”