Συναντήσεις ανταλλαγής ρέικι

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Η γιαγιά μου είναι από μυτηλήνη και δυστυχώς δεν έχω πάει ποτέ..
Κάθε καλοκαίρι όταν ήμουν μικρός έλεγα στη γιαγιά μου αντε γιαγιά φέτος να πάμε να δώ και εγώ το νησί σου.. αλλα ποτέ δεν καταφέραμε να πάμε.. πάντα κάτι γινόταν είτε κανονίζαμε κάτι άλλο είτε η γιαγιά δεν μπορούσε.. μέχρι που σταμάτησα και είπα ότι κάποια στιγμή ακόμη και μόνος μου θα πάω.. γιατί έχω ακούσει τόσα πολλά..
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ηλία μου ίσως θα νοιώθεις ότι δεν είναι τυχάιο.
Εγω ειμαι εδω παιδιά γαι ολους.
Θα κοιμηθούμε στρωματσαδα και θα τρώμε .....ότι μαγειρεύετε εσείς γιατι εγω ειμαι τεμπελα ει του θεματος οκ;Απ μακαρονάδες όμως φοιτητικές τα παω θαυμάσια χεχε.
Λοιπον πες τε μου ποτε αν και δεν πιστευω ότι φετος θα λειψω γιατι σκεπτομαι να παω καπου στο νησι που πραγματι ειναι υπεροχο .
Αντε κοπιάστε με την Κατερίνα.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι θα λέγατε για ανταλλαγή ρείκι από απόσταση?
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Τι θα λέγατε για ανταλλαγή ρείκι από απόσταση?
Αυτό είναι κάτι που το συζητάμε, αλλά το καλοκαίρι που πολλοί λείπουν ή βγαίνουν λόγω ζέστης δεν είναι εύκολο. Δεν είναι εύκολο να μαζευτούν πολλοί, όχι να γίνει γενικά.

Επίσης δεν ξέρω πόσο εύκολα θα μπορούσα να στείλω σε κάποιον που δεν έχω δει από κοντά, μια φωτογραφία δε μου φτάνει, ή έτσι νομίζω.

Το θέμα είναι να καταφέρουμε να συνεννοηθούμε τώρα που λείπουν πολλοί και έχει αδειάσει το φόρουμ.
8) 8) 8)
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Γεια σας ... παιδια εγω ειμαι μεσα για absentia η οπως αλλοιως λετε το μακρινο ρεικι ..... ( εγω ειμαι της κλασικης σχολης Usui Ryoho αλλα απ οσο ξερω μονο η ονοματολογια μπορει να διαφερει και ισως και συμβολο , Η ουσια ομως ειναι ιδια )

Ισως θαπρεπε να κανουμε ενα ξεχωριστο τοπικ που να μπορουμε να δειλωνουμε τις προτασεις για ωρες και ατομα που θα ειναι στο ραντεβου ....
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

εμένα μου έχει τύχει να στείλω ρέικι σε κάποιον που έχω δει μόνο φωτογραφία και πέτυχε και επίσης έχω στείλει σε άτομο που δεν είχα ούτε φωτογραφία αλλά έστειλα στο άτομο που το γνώριζε και το έστειλα μέσω αυτού και πάλι έπιασε...δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί το έκανα μόνο μια φορά αλλά νομίζω η δύναμη της ψυχής πολλά μπορεί να καταφέρει...@@ :wink:
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

να ρωτήσει και η άσχετη κάτι. Πώς στέλνουμε ρέικι απο απόσταση;; Έχω κάνει μόνο τον πρώτο βαθμο. Για ενημερώστε με.
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Μόλις μπήκα κατα τύχη σε μια άλλη ενότητα του φόρουμ και μια απο τις απαντήσεις με κάλυψε. Αυτό θα πει άμεση εξυπηρέτηση.
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ έγραψε:Τι θα λέγατε για ανταλλαγή ρείκι από απόσταση?
Παιδια οφειλω να σας ενημερωσω παλι σε αυτη τη θεση οτι απο τις 11 / 7 / 2007 λειτουργει η ομαδα Α... μ... η... ν... .

Σημειωστε οτι η προταση του Δημητρη εγινε στις 20 / 7 / 2007!

Προς το παρον στην ομαδα "εχουν"... ενταχτει εξη ατομα!

Αν υπαρχει γενικοτερο ενδιαφερον, μπορω να κοινοποιησω το σχετικο ομαδικο σχηματισμο και τον τροπο εισοδου νεων ατομων στην ομαδα ανταλλαγης reiki απο αποσταση!

Αλλα ολα αυτα στο topic Α... μ... η... ν..., το οποιο ικανοποιει και αλλη προταση ( και αυτη στις 20 /7 / 2007 ):
Qisan έγραψε:Ισως θαπρεπε να κανουμε ενα ξεχωριστο τοπικ που να μπορουμε να δειλωνουμε τις προτασεις για ωρες και ατομα που θα ειναι στο ραντεβου ....
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αγαπητέ skapanea το είχα διαβάσει το topic και για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα ότι είναι για ανταλλαγή reiki, αλλά ακόμα και αν το είχα καταλάβει δεν εννοούμε το ίδιο πράγμα .
Το να μαζευτούνε κάποια άτομα κάθε μέρα την ίδια ώρα είναι περίπτωση , εγώ δεν μπορώ να το κάνω για παράδειγμα.
Έγραψα και εννοούσα το εξής: πχ. Σπύρο μπορείς να μου στείλεις απόψε reiki; και αν ναι το κανονίζουμε , ή Αννούλα δεν πειράζει που δεν μπορείς να στείλεις ακόμα reiki, εαν θέλεις θα σου στείλω εγώ και ύστερα να καταθέτουμε το πως νιώσαμε . Αυτά .
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Συμπεριλάβετε και εμένα στην ομάδα για reiki απο απόσταση.... :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εννοείται κι εγώ...!!!!

Μία φορά την εβδομάδα, βραδάκι...

αλλά βέβαια μετά τις διακοπές...Από τον Σεπτέμβριο (αφού πολλοί αναχωρούμε την Παρασκευή...)

Και Αννα, δεν χρειάζεσαι απαραίτητα τα σύμβολα για να στείλεις από απόσταση...Μερικές φορές ο εστιασμός και η πρόθεση φτάνουν. Αν μπορείς βέβαια...

Μόλις γυρίσουμε από διακοπές, θα το οργανώσουμε...
εντάξει Δημήτρη, Qisan, Σκαπανέα, Εμμανουέλα, ΄Αννα, Σπύρο?
Ποιός άλλος, θα δούμε...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Εμμανουελα, Βασω, Σπυρο, Καλλιοπη, ..., ...
Απο την πλευρα μου ειστε ηδη μεσα, καθε βραδυ στις 11!
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

:idea: Ισως σας αρεσει ...
Ενας Admin να φτιαξει μια σελιδα οπου θα μπορει ο καθενας που θα συμμετασχει στο μακρινο ρεικι να βαλει την φωτογραφια του η τον προβληματισμο του ... η ενα συμβολο ....
Η σελιδα θα ειναι διαθεσημη ΜΟΝΟ τις ωρες που θα κανουμε ρεικι . και ισως μονο για οσους εχουν δειλωσει συμμετοχη .
Υποψιαζομαι πως αυτο θα κανει το καναλι επικοινωνειας δυνατοτερο - πλουσιοτερο ενεργειακα για ολους , καθως θα δεινει βασικες εικονες για εστιασμο ... ειδικα σε οσους δεν εχουν πειρα ... :-)
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Qisan καλή η ιδέα σου, για να δούμε!!!!

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”