Ερ. Γιατί πρέπει να πληρώνω για να λάβω τις μυήσεις;

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Λίτσα, Ελένη καλησπέρα,

μα η αντιπαράθεση δεν είναι η ουσία!

Η ουσία είναι η κριτική!

Αλλιώς πολύ απλά, αυτό που λέτε εσείς, είναι και η απάντηση.

Κανείς δεν θα διαφωνούσε σε μια τέτοια προοπτική.

΄Αλλωστε και το αρχικό μου post σ' αυτό αναφερόταν.

Ξεκαθάριζε την ιδιοτέλεια και νομίζω ότι και πρακτικά όλοι την αναγνωρίζουν, ανεξάρτητα από το αν πληρώνουν ή όχι!

΄Οπως αναγνωρίζουν και τις γνώσεις και τον εγωισμό. Δεν είναι οι άνθρωποι "μαριονέτες". Ξέρουν να αντιλαμβάνονται. Δεν ήταν λοιπόν εκεί η αντιπαράθεση.

Τα βαθύτερα μηνύματα των post είναι μακρυά από τις προσδοκίες μου και δεν με αφορούν. Με αφορά ομως ο σεβασμός όλων εμάς που συμμετέχουμε σ' αυτό το φόρουμ. Και αυτόν υπερασπίζομαι.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι και λέω καταλάβουμε γιατι βάζω και εμένα μέσα είναι ότι οποιος κρίνει πρέπει να είναι τέλειος..
Δέν υπάρχει άνθρωπος που να είναι τέλειος.. κανένας.. αρα δεν μπορει να κρίνει.. δεν έχουμε αυτό το δικαίωμα.. στο παρελθόν όλοι μας έχουμε κριθεί από ανθρώπους για τα ελατώματά μας ή για διάφορους λόγους.. τότε πως μας φάνηκε;; τι σκεφτήκαμε;;;

Και αν νομίζει κανείς ότι πλησιάζει την τελειότητα και μπορει να κρίνει ασ διαβάσει το ακόλουθο απόσπασμα απο το βιβλίο " "Ημερολόγιο Σοφίας" απο τον Λέων Τολστόι

"Τίποτα δεν είναι πιο βλαβερό αγια την εσωτερική σου τελείωση απ' όσο η αντίληψη ότι τα πάς καλά. Στο δρόμο γιατην ευτυχία , για την πραγματική ηθική βελτίωση , προχωρούμε τόσο ανεπαισθητα , τόσο απαρατήρητα, που τις επιτυχίες μας τις βλέπουμε μόνο μετά από μεγάλες, μακρές χρονικές περιόδους. Αν νομίζεις ότι οδεύεις προς την τελείωση και προσέξεις κάτι τέτοιο, τότε να ξέρεις ότι έχεις σταματήσει και κινήσαι προς τα πίσω..."
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Deodonus έγραψε:Και το ερώτημα παραμένει:
"Γιατί πρέπει να πληρώνω για να λάβω τις μυήσεις;".

Μην ξεφεύγουμε παρακαλώ από το θέμα. Αμά είναι να ανοίξουμε συζητίσεις φιλοσοφικο-πνευματικού περιεχομένου, ας το κάνουμε στα ανάλογα topics.

Ευχαριστώ.
Nομίζω ότι καμιά απάντηση δεν μπορεί να δοθεί σε ενα τετοιο forum χωρις να λαβει μερος η ψυχη και ο νους άρα οι απαντήσεις απο μονες τους ειναι φιλοσοφικου -πνευματικου και αλλου περιεχομένου.Επισης έσχετα με το ότι υπαρχουν επι μερους θέματα,στην ουσία και το forum αντιπροσωπευει το όλον......στην πράξη κι όχι μόνο στην θεωρία.
Τελικά αλλο το εχω άποψη κι αλλο βιώνω την άποψη που υποστηριζω.
Ας εσωστραφώμεν λοιπον.......γιατι τα όρια της ζώης μας παμε να σπασουμε κιοχι να μπουμε μεσα σε αλλα ,ενός τιτλου και μιας θεσης του στυλ 1+1=2.
Μια γλυκειά καλημερα σε ολους.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γλυκειά μου Καλλιόπη

ακριβώς αυτά τα όρια!!!

Γιατί δεν υπάρχουν όρια στην "διάνοια"...

΄Ομως να συμπληρώσω...

Δέχομαι όλες τις απόψεις, άλλωστε εδώ συμμετέχουμε ολιστικά!

Ψυχή-σώμα-πνεύμα

Η ψυχή "παίζει"...
το σώμα "ανταποκρίνεται"
το πνεύμα "καθοδηγεί"

Αν κάτι από αυτά τα τρία δεν ανταποκριθεί, τότε γίνεται παρεξήγηση, παρανόηση και διαχωρισμός!

Και όταν το αντιληφθούμε, βάζουμε όρια (είναι φυσική λειτουργία)
Και όταν μπουν όρια, οι άνθρωποι δυστυχώς δεν μπορούν να συνεννοηθούν...

Αισθάνθηκα ότι ξαφνικά σταμάτησε το "παιχνίδι"
και έτσι το σώμα ανταποκρίθηκε σε κάτι που δεν αναγνώρισε, αφού σαν παράμετρο αναγνώρισης του είχα βάλει την λέξη "παιχνίδί"

Τώρα όμως το ξέρω!
Και του έβαλα ακόμη μια παράμετρο!

΄Οταν αντιλαμβάνεται οτιδήποτε άλλο εκτός από "παιχνίδι", να σιωπά!

Και πιστεύω ότι το "αντιλήφθηκε" και έτσι θα ανταποκριθεί :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Η διαφωνία είναι η κατάκριση όσων πληρώνονται για να κάνουν σεμινάρια ρέικι και να δίνουν τις μυήσεις... και έρχομαι εγώ να ρωτήσω..

το νερό είναι πολύτιμο αγαθό;;;; για όλους μας;;;

το πληρώνουμε ή δεν το πληρώνουμε;;;;

γιατί κάθε τι στον πλανήτη χρειάζεται μια ενέργεια... ακόμη και αν είναι η ανταλλάγη χρηματων!!
Άβαταρ μέλους
Caligo
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Μάιος 2007 3:54 pm

Δημοσίευση από Caligo »

:D Καλημέρα σε όλους

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου συνέβει.

Σαν καινούργιο μέλος μπήκα για να νοιώσω την ενότητα της νέας αυτής εμπειρίας και έπεσα κατευθείαν σε αυτο το θέμα. Με έκαναν να νοιώσω άσχημα οι απαντήσεις που δόθηκαν στον Χρήστο (άσχετα με το αν συμφωνώ ή όχι).

Δεν ξέρω πόσο ελεύθερα θα μπορώ να εκφράσω όποιες σκέψεις αύριο. Νομίζω είναι σημαντικό να δεχθούμε όλοι με κατανόηση ό,τι γράφεται. Δεν ένοιωσα να με προσβάλλουν ή να με απειλούν οι τοποθετήσεις όλων αλλά ένοιωσα ότι έπεσαν όλοι επάνω του.

Κάποιος άσχετος (όπως έγω) βλέπει τις απαντήσεις που ακολούθησαν μια τοποθέτηση και καταλαβαίνει πως 'ισως να έλειπε η αγάπη σε αυτόν που θέλησε να εκφράσει κάτι.

Δεν ξέρω αν αυτό βοήθησε κάπου-αν και είμαι σίγουρη ότι βοήθησε διαφορετικά τον καθένα- αλλά επείδη 'τρόμαξα' με αυτό που είδα ένοιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.

Καλώς σας βρήκα.

Μαρία
Veritas Lux Mea
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλώς ήρθες Μαρία,


To γνωρίζω ότι η αντιμετώπιση σου φαίνεται ίσως σκληρή…
Γιατί φυσικά, όταν διαβάζουμε κάτι, λειτουργεί και για την δική μας αντίληψη προσθετικά…Βγάζουμε τα δικά μας συμπεράσματα για τον εαυτό μας, μέσα από απαντήσεις, επιθέσεις, σκληρότητα, που βιώνει κάποιος άλλος. Είναι η αλληλεπίδραση του ενός.

Δεν θα πω αν ο τρόπος είναι σωστός ή όχι. Δεν κρίνω την ανάγκη κανενός να εκφραστεί, και ιδιαίτερα μέσα σ’ αυτό το φόρουμ, που προασπίζει την ελευθερία.

Ελευθερία όμως σημαίνει ότι σέβομαι τα «ηθικά» όρια που υπάρχουν στα λόγια μου, πριν γίνουν προσβλητικά για κάποιους ανθρώπους που οφείλω, αν μη τι άλλο, να σεβαστώ για την διαφορετική τους άποψη αφ’ ενός, και αφετέρου γιατί για κάποια στιγμή στην ζωή μου λειτούργησαν για μένα σαν «δάσκαλοι». Με ότι μικρό ή μεγάλο με τροφοδότησαν, που μπορεί και στην πορεία να «αποβάλλω».

Το ότι «έπεσαν» όλοι πάνω του, σημαίνει ότι κάπου μέσα στα εσωτερικά τους όρια, αισθάνθηκαν τα λόγια του Χρήστου, σαν μια ιδιαίτερη εμμονή, που για να επιβληθεί άρχισε και χρησιμοποιούσε παρομοιώσεις με διδασκάλους, που για τον καθένα μας αντιπροσωπεύουν κάτι, από ιερό, έως.. τίποτα!

Η δική μου αντιμετώπιση, γιατί γι’ αυτήν μόνο μπορώ να μιλήσω, ήταν να προσπαθήσω να δώσω στον Χρήστο να αντιληφθεί το δικαίωμα της διαφορετικής άποψης όλων μας, και να τον απομακρύνω από την διάθεση της κριτικής, που για μένα είναι το σημαντικότερο εμπόδιο μεταξύ ανθρώπινης αντίληψης και πνεύματος.

΄Όμως, όπως γνωρίζουν όλοι όσοι με ξέρουν, δεν μπορώ να ανεχτώ εμμονές και παροτρύνσεις, ο προσηλυτισμός είναι κάτι που απεχθάνομαι από την νεαρή μου ηλικία και όπου τον συναντήσω απομακρύνομαι…
Η άποψη του Χρήστου σταμάτησε να είναι απλά άποψη, όταν προσπάθησε να στρέψει με επιμονή την «κοινή γνώμη», χωρίς σημαντικά επιχειρήματα, σ’ αυτό που εκείνος πρεσβεύει.

Διαφωνώ με την άποψή σου, αλλά θα δώσω και την ζωή μου να μπορείς ελεύθερα να την εκφράζεις. Αλλά να την εκφράζεις, να μην την επιβάλλεις...

Λύπάμαι για την εντύπωση της μη ελευθερίας, που σε έκανε να τρομάξεις…Να ξέρεις όμως ότι η αγάπη δεν χαϊδεύει μόνο.
Γιατί έτσι σε κάνει «φυτό»!

Η αδυναμία της ψυχής μπορεί να την κάνει ευάλωτη σε «σκληρά λόγια». Σε βαθύτερο επίπεδο όμως αναγνωρίζει την αλήθεια τους. ΄Όταν βέβαια είναι έτοιμη γι’ αυτό.

Σε φιλώ
με αγάπη
Βάσω
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Η αλήθεια είναι ότι το κλίμα ήταν λιγο φορτισμένο.. αλλά για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις πάνω στο θέμα αυτό ακριβώς επειδή είναι πολύ λεπτό και παρεξηγημένο έπρεπε να είναι κάθετες.. αν καταλαβαίνεις τι εννοώ..
οι απαντήσεις που δόθηκαν στον Χρήστο δεν ήταν εχθρικές και δόθηκαν με αγάπη προς το Reiki και με σεβασμό στους ανθρώπους που μας έδωσαν αυτό το δώρο.. που μας στήριξαν στις δύσκολες στιγμές και που θα μας στηρίζουν όσα χρόνια κι αν περάσουν..
Ο Χρήστος ήταν και είναι φίλος της παρέας μας και οι απόψεις του είναι σεβαστές.. αλλα σε ένα θέμα που εξηγει την πληρωμη σε σχέση με το reiki έπρεπε η απάντηση να είναι ξεκάθαρη.. και σε ένα φόρουμ αγάπης για όλους και εσωτερικής αναζήτησης και έκφρασης συναισθημάτων δεν θα πρέπει να υπονοούμε τίποτα και δεν θα πρέπει να κρίνουμε κανένα ούτε να βάζουμε ταμπέλες στους εαυτούς μας που ετσι εκφράζει το ΕΓΩ μας και όχι το πνεύμα μας και την καρδιά μας..

Δεν χρειάζεται να νοιώθεις άσχημα και να μην φοβάσαι εδώ είναι ένας χώρος για όλους όσους αγαπούν...
για όλους όσους θέλουν να εκφραστούν...
για όλους τους ανθρώπους...
Άβαταρ μέλους
marilena
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 05 Μάιος 2007 10:41 am
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

Δημοσίευση από marilena »

Vaso έγραψε:
Λύπάμαι για την εντύπωση της μη ελευθερίας, που σε έκανε να τρομάξεις…Να ξέρεις όμως ότι η αγάπη δεν χαϊδεύει μόνο.
Γιατί έτσι σε κάνει «φυτό»!

Η αδυναμία της ψυχής μπορεί να την κάνει ευάλωτη σε «σκληρά λόγια». Σε βαθύτερο επίπεδο όμως αναγνωρίζει την αλήθεια τους. ΄Όταν βέβαια είναι έτοιμη γι’ αυτό.

Σε φιλώ
με αγάπη
Βάσω
\

Πόσο μεγάλες αλήθειες λες...
Ξέρεις το μικρό εγώ μας δεν τις αντέχει αυτές τις αλήθειες,
και κοιτά πως θα τις αμφισβητήσει, πώς θα θυμώσει, πως θα
αντιμιλήσει....Δεν αντέχεται η αλήθεια όντως, από όλους μας,
στη διάρκεια της ζωής μας...
Μόνο όταν καταλάβουμε πόσο μας λυτρώνει, "ανοίγουμε"
σιγά σιγά και δεν μας τρομάζει...
Ο ΘΕΟΣ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ, ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Αγαπητή Caligo,

είναι όντως αξιοθαύμαστο πώς, σε φαινομενικά ανύποπτο χρόνο, οι άνθρωποι γύρω σου μεταμορφώνονται και ξαφνικά αρχίζουν τα μάτια σου να βλέπουν όλη την σκιά που μπορούν να κρύβουν. Και όταν πρόκειται μάλιστα για άτομα που αγαπάς και εκτιμάς, τότε είναι που πληγώνεσαι.

Προφανώς και ο τρόπος αντιμετώπισης του συγκεκριμένου ατόμου ήταν αντικειμενικά σκληρός και σε μερικά σημεία παράλογος, καθώς δεν μπορείς να καταλάβεις τί συμβαίνει και αναρωτιέσαι "με τί πάθαν όλοι τους;".

Προσωπικά γνωρίζω και το υπόβαθρο (background) που προϋπήρχε και, δυστυχώς, έπαιξε μεγάλο ρόλο στην διαμόρφωση του κλήματος σε αυτό το topic (και σε κάποιο άλλο επίσης). Αλλά και πάλι, αυτό δεν σημαίνει ότι "δικαιολογώ" την όποια συμπεριφορά.

Αλλά τί να κάνεις; Όταν βλέπεις να σχηματίζεται η χιονοστιβάδα και αρχίζει να κατρακυλάει από το βουνό, απλά φεύγεις τρέχοντας, γιατί και να προσπαθήσεις να την σταματήσεις, το πιο πιθανό είναι να σε πάρει και εσένα μαζί.

Υπομονή λοιπόν. Μπόρα είναι, θα περάσει.


Veritas Lux Mea
Και σου εύχομαι να είναι πάντα.
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα προτιμούσα Θοδωρή, να μην φεύγεις όταν έρχεται η χιονοστιβάδα, αλλά να προσπαθείς να την σταματήσεις, για να μην τραυματίσει ανθρώπους που αγαπάς, όπως λες.

Επίσης θα προτιμούσα, να μην βλέπεις την σκιά των ανθρώπων που αγαπάς, αλλά το φως που δουλεύει από πίσω.

΄Ετσι θα καταλάβαινα ότι τους αγαπάς πραγματικά, και όχι γι' αυτό που εσύ θέλεις να είναι...

Είναι εύκολο να αγαπάμε ανθρώπους που λένε αυτά που μας αρέσουν. Το δύσκολο είναι να τους αγαπάμε άκόμα και όταν αυτά που λένε δεν μας αρέσουν.

΄Αλλωστε το ξέρεις καλά, σκοτάδι και φως δρουν παράλληλα!
Αυτό κι αν το ξέρουμε...
Εξαρτάται από ποιά μεριά το κοιτάμε!!! Από αυτήν που μας συμφέρει, ή από αύτήν που κάνει καλό?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

οι άνθρωποι γύρω σου μεταμορφώνονται και ξαφνικά αρχίζουν τα μάτια σου να βλέπουν όλη την σκιά που μπορούν να κρύβουν. Και όταν πρόκειται μάλιστα για άτομα που αγαπάς και εκτιμάς, τότε είναι που πληγώνεσαι.

Συγνώμη Θοδωρή.. για ποιά σκιά μιλάς;; Τη Βάσω εννοείς;;;
Γιατί πραγματικά δε νομίζω οτι με το να εκφράσει στο Χρήστο τη γνώμη της, έστω και με αυτό τον τρόπο προκειμένου να το καταλάβει, έβγαλες το συμπέρασμα οτι κρύβει μια σκιά;;!!!!

Αν κάνω λάθος διόρθωσε με.... !!
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πολλές φορές η αλήθεια ερχεται σε μορφή χιονοστοιβάδας.
και παρασέρνει όλα τα άλλα..

όσο για τη σκιά που λές.. όταν υπερασπίζεσαι την άποψή σου και την αλήθεια δημιουργείς σκια;

Μήπως θα ήταν πιο καλό να κοιτάμε τον εαυτό μας και τη δική μας σκιά και όχι να κρίνουμε τους άλλους και τη συμπεριφορά τους, όταν γνωρίζουμε οι ίδιοι την προσφορά τους σε χρόνο, ψυχή και αγάπη προς όλους...;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα ήθελα να σταματήσει αυτό το θέμα εδώ!
Σε περίπτωση που υπάρξει ακόμα μια απάντηση, το τόπικ αυτό θα κλειδώσει...

Σας παρακαλώ μέσα από την καρδιά μου :D

Απλά για μένα είναι οριοθέτηση της έννοιας "αγάπη"
και πως μπορεί κανείς να την αισθάνεται...

Και η εκτίμηση χάνει αμέσως το έδαφος, όταν ακούγονται λόγια που δεν μας αρέσουν...

"Μόνο για σήμερα σε κρίνω...και γι' αυτό αιώνια!" :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Katerina
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 12:43 am

Δημοσίευση από Katerina »

ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΝΗΘΩ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΑΘΗΚΑ (ΟΧΙ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑ) ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΥΕΡΓΕΤΗΣΑΝ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΩ...ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ...ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙ’ΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΒΟΓΚΗΧΤΑ ΜΙΑ ΑΔΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΡΙΣΩ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ, ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΚΛΕΠΤΥΣΜΕΝΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΗΓΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ "ΟΧΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ"...ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑ ΔΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΝΕ, ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ...ΙΣΑ-ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΛΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΘΕΣΗΣ...ΚΙ ΙΣΩΣ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”