Πώς μπορούμε να καθαρίσουμε τους κρυστάλλους.

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

γενικα απο ότι εχω καταλαβει με τους κρυσταλλους ειναι να αφηνεσαι να σου δειξουν και αυτοι τις αναγκες τους οπως με τα ζωακια και τα φυτα συμβαονει το ιδιο
Ευχαριστώ Φωτεινή μου @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

ANGELS ON EARTH έγραψε:
Αν ένας κρύσταλος δεν σπάσει αλλά είναι λίγο τσακισμένος σε κάποια μέρη του μπορώ έτσι κι αλλιώς να τον κρατήσω; Εχει ακόμα την δύναμή του; Μήπως χρειάζεται περισσότερο ρέικι;;;
Εξαρτάται πόσο τσακισμένος είναι και που!!άν είναι πυραμίδα και οι γωνίες έχουν γίνει χάλια, χάνει και το σκοπό του μετά ο κρύσταλλος!! :x
Είναι ένας οβαλ σφαιροειδής ονυχας.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ναταλί εγώ αν είναι σφαίρα δεν θα είχα πρόβλημα, και πάλι όμως εξαρτάται πόσο πληγωμένος είναι!!!είναι όμως αυτό που νιώθω εγώ!!κράτα τον στο χέρι και νιώσε τον!! :x :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 06 Οκτ 2009 5:26 am

Δημοσίευση από vaggelis »

Για να καθαρίσετε τους κρυστάλλους μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και <<κουτχουμι>> από το αύρα σώμα!!!
Όταν αγαπάς ζεις, όταν αγαπιέσαι αξίζεις, όταν αγαπάς και αγαπιέσαι αξίζει να ζεις.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

λάθος! όχι την πεμπτουσία Κουτχούμι, αλλά Σέραπις! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:λάθος! όχι την πεμπτουσία Κουτχούμι, αλλά Σέραπις! @};-
Πολυ σωστα γιατι οπως λεει και μια ψυχη το κίτρινο χρώμα του Κουτχούμι οδηγεί στην φωτισμένη γνώση της ύπαρξης. Φέρνει ενέργειες και συνείδηση από τον κόσμο των ζώων, των φυτών και των ορυκτών και προωθεί την επικοινωνία μ’ αυτούς τους κόσμους. ;)
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

ÐÜíù ðïõ äéÜâáóá ôéò ôåëåõôáßåò 3 ôïðïèåôÞóåéò êáé Ýöõãá áðü ôï ôüðéê óõìöùíþíôáò ìå ôéò áðáíôÞóåéò ðïõ äüèçêáí, Ýðåóå óôá ÷Ýñéá ìïõ ìéá åñãáóßá ðïõ áíôéóôïé÷åß ðåìðôïõóßåò ìå êñõóôÜëëïõò. ÓõãêåêñéìÝíá, ôï Êïõô÷ïýìé ãéá ðáñÜäåéãìá, ðïõ áíáöÝñáôå, ëÝåé üôé áíôéóôïé÷åß óôï êå÷ñéìðÜñé, óôïí êáëóßôç êáé óôïí êéôñßíç. :?
(åäþ óå èÝëù óõíÜäåëöå :-D )
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αγαπητέ συνάδελφε SoulSeek δεν καταλαβα ακριβως την ερωτηση σου, εαν δηλ. οι ποιοτητες των κρυσταλλων αυτων ειναι συμβατες ή ιδιες με τις ποιοτητες του Κουτχουμι?
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Μάλλον κάτι τέτοιο έννοεί γιατί ο Κουτχούμι έχει μια σύνδεση με αυτούς τους κρυστάλλους κατά τους θεοσοφιστές!! Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι είναι και αυτή η πεμπτουσια η πιο κατάλληλη!! Ετσι δεν είναι;
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

τι ειναι το κουτχουμι ? μου θυμιζει το κουρκουτι
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

Ç áðïñßá ìïõ Ýãêåéôáé óôï üôé êé åãþ èåùñïýóá üôé ìüíï ôï serapis bey ìðïñåß íá ÷ñçóéìïðïéçèåß ãéá êáèáñéóìü, åíþ áõôü ôï Üñèñï áíôéóôïé÷åß êÜèå ðåìðôïõóßá ìå äéÜöïñïõò êñõóôÜëëïõò.
Êáé ìïõ 'êáíå åðßóçò åíôýðùóç üôé áíôéóôïé÷åß êáé ôï êå÷ñéìðÜñé óå ðåìðôïõóßá, ôç óôéãìÞ ðïõ ôï êå÷ñéìðÜñé äåí åðéäÝ÷åôáé ôßðïôá óå õãñÞ ìïñöÞ ãéá ôïí êáèáñéóìü ôïõ.

Ïðüôå ç åñþôçóÞ ìïõ åßíáé áí ãßíïíôáé üíôùò áõôÝò ïé áíôéóôïé÷ßóåéò ðïõ ëÝåé (êáíïíéêÜ èá 'ðñåðå íá ôéò ðáñáèÝóù üëåò ôþñá ãéá íá 'ìáé óùóôüò áëëÜ äåí Ý÷ù ðñü÷åéñï ôï Üñèñï) Þ áí ôéò êÜíåé ãéá åìðïñéêïýò ðëçí "ìïíôÝñíïõò" ëüãïõò.
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Για τα παραπανω δεν ξερω εαν ισχυουν, σιγουρα υπαρχει μια λογικη
με τις ακτινες και τα χρωματα των κρυσταλλων.
Αλλα ενα θα σου πω, δεν σου φτανουν τοσα μαντζουνια που εχεις για να τους καθαριζεις θελεις να βασανιζεις το μυαλο σου και να αδειαζεις τις τσεπες σου,(γενικα το λεω) .θα σου θυμισω μια διαφημιση πολυ παλια που ισως την ξερεις. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΕΝΑ ΦΙΣΣΣΣΣΣΣΤ ΜΕ ΟΒΕΡΛΑΙΤ :D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

silver29 έγραψε:τι ειναι το κουτχουμι ? μου θυμιζει το κουρκουτι
Γιαννακη χωρις πλακα τωρα παρτο πισω αυτο που εγραψες για τον Κουτχουμι ο τυπος δεν αστειευεται . Παρακαλα να μην το δει.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

τι εγραψα παιδι μου? απλα δεν ξερω τι ειναι το κουτχουτι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιαννάκη, ο Κουτχούμι είναι αναληφθείς διδάσκαλος και μια πνευματική ακτινα που ενισχύει την εσωτερική σοφία.

διάβασε εδώ, για να μην σου πω να ψάξεις στο ιντερνετ. Μια αρχική προσέγγιση είναι...

http://www.reikicenter.gr/gr/reiki-masters/kuthumi.html


Τώρα γι' αυτό που ρωτάς Γιάννη, ουδέποτε έμαθα στα σεμινάρια του αύρα-σώμα ότι η πεμπτουσία Κουτχούμι, κάνει για καθαρισμό των κρυστάλλων. Και όχι μόνο αυτή, αλλά καμία πεπτουσία δεν κάνει για καθαρισμό των κρυστάλλων, εκτός από την Σέραπις.

Μεμονωμένα δεν γνωρίζω, αλλά κεντρικά, η μόνη πεμπτουσία που ενδείκνυται για τους κρυστάλλους είναι η πεμπτουσία Σέραπις, γιατί το λευκό έχει εξαγνιστικές ιδιότητες και περιέχει όλο το φάσμα του φωτός.
΄Ετσι το καταλαβαίνω, γιατί αλλιώς ο κάθε κρύσταλλος έχει ιδιαιτερότητες με το κάθε χρώμα και δεν έχει κανείς τόσο ευρεία γνώση, ώστε να κάνει τις αντιστοιχίες...

Αλλωστε ο καθένας βαδίζει πάνω σ' αυτόν τον δρόμο, εμπειρικά.
Κανείς δεν μπορεί να εκφραστεί σαν αυθεντία, παρά μόνο για τον εαυτό του.
Εγώ έχω πειραματιστεί με τους κρυστάλλους και το αύρα σώμα πάρα πολύ. ΄Ενιωσα πολύ μεγάλη αντίδραση, όπως ένιωσα και οικειότητα από τους κρυστάλλους και έτσι, για τον εαυτό μου και μόνο, μπορώ να γνωρίζω ότι αυτό που έμαθα στα σεμινάρια, είναι και αληθινό. Ο Σέραπις ήταν η μόνη ουσία που δέχονταν οι κρύσταλλοι με αγάπη και ανακούφιση...
΄Οπως επίσης μεγάλο άνοιγμα αντιληφθηκα όταν τους έκανα απλά ρέικι.

Πειραματίσου κι εσύ... :-D :-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”