ΥΠΝΩΣΗ

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πασχαλίνα καλώς ήρθες!!! :-D

’ν διαβάσεις το συγκεκριμένο τόπικ απο την αρχή θα ενημερωθείς για την άποψη πολλών για την ύπνωση!!τον συγκεκριμένο δεν τον γνωρίζω εγώ προσωπικά και γενικά δεν έχω καμία γνώση του αντικειμένου καθώς δεν ένιωσα την ανάγκη να ασχοληθώ..... :-D

Καλή περιήγηση!!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

, ψάχνοντας και εγώ για ύπνωση έπεσα στην κοινότητα σας, δεν έχω κάνει ποτέ και σκέφτομαι να κάνω .. απλά για λόγους που σχετίζονται με άγχος
Γεια σου Πασχαλινα. Καλως ηρθες .
Ο υπνωτισμός και οτι σχετίζεται με αυτου του ειδους τις πρακτικές στηρίζεται στην υποβολή. Δλδ ο υπνωτιστής στέλνει υποσυνειδητα μηνυματα στον υποβαλλομενο με σκοπό να τον κατευθύνει προς το θεμιτό στόχο.
Θεωρητικά υπαρχουν καποια παροδικά αποτελέσματα .....μερικες φορές ...τα οποια καταργούνται οταν η σκεπτομορφή ξεθωριάσει ..και παλι απο την αρχή..
Ομως με αυτη την μεθοδο ανοιγουμε το υποσυνειδητο μας σε καθε ειδους επηρροή...και γινομαστε και ευάλωτοι ως προς τον υπνωτιστή...τον οποίον δεν γνωρίζουμε.
Αντι να προβούμε σε τετοιες λύσεις ειναι προτιμότερο να δούμε τις αιτιες του αγχους και μεσω τη πνευματικής οδού μετα, να κατευθυνουμε εμεις οι ιδιοι την σκεψη και το συναισθημα μας προς το φως..
pasxalina1968
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009 12:39 pm

θεραπεία

Δημοσίευση από pasxalina1968 »

Ναι γενικά υπάρχουν πολλές και διαφορετικές ( διαμετρικά αντίθετες) απόψεις για αυτή τη θεραπεία.. αλλά καλό είναι να δοκιμάζουμε.. νομίζω.. και για το ρεικι είχα ακούσει κάποια σχόλια αλλά εμένα με βοήθησε αρκετά.. αυτή είναι η λογική μου να δοκιμάζω :-D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πασχαλινα εσυ θα αποφασισεις ασφαλως τι θα ''δοκιμασεις'' ......το μονο που θα πρεπει να ξερεις ειναι οτι σε αυτά τα πεδία δεν παμε με τα ματια κλειστά.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

To μόνο που μπορεί να μάθει είναι να....βιώσει την εμπειρία.Τότε θα ξέρει τι σημαίνει "ανταμώνω με μάτια κλειστά".
Καλως μας ήλθες Πασχαλίνα! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
pasxalina1968
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009 12:39 pm

:)

Δημοσίευση από pasxalina1968 »

O:-) O:-)Μα κανείς online sto chat να μιλήσουμε ^:)^
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πασχαλίνα καλώς ήθρες και από εμένα! :x

όπως θα δεις σου διόρθωσα το ποστ με το όνομα του θεραπευτή.

Επειδή εδώ είναι δημόσιος χώρος και διαβάζεται ελεύθερα στο διαδίκτυό, θα ήθελα να γνωρίζεις ότι απαγορεύεται η αναφορά κρίσεων για οποιοδήποτε άτομο επωνύμως.

Αν χρειάζεσαι άποψη για την ύπνωση σαν θεραπευτική μέθοδο, υπάρχουν σ' αυτό το ποστ οι απόψεις των μελών.
Για το άτομο που θα εμπιστευθείς, νομίζω ότι ο μόνος που μπορεί να έχει την διάκριση να επιλέξει, είναι μόνο ο Εαυτός σου... @};-

να περνάς καλά και εύχομαι κάθε επιτυχία στην θεραπεία σου! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
pasxalina1968
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009 12:39 pm

:)

Δημοσίευση από pasxalina1968 »

:-o :-o :-o Οχχχ… δεν το γνώριζα.. ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Γειά σου Πασχαλίνα!!! @};-


Εχω κάνει ύπνωση πριν μερικά χρόνια και εχω να σου πω οτι,περα απο την εμπειρία δεν έχει να σου προσφερει κατι αλλο.!

Αν ομως εχεις αποφασίσει να δοκιμάσεις τοτε πρόσεχε μη πέσεις σε κομπογιανίτες.Το θέμα της ύπνωσης θέλει προσοχή..
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
pasxalina1968
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009 12:39 pm

Δημοσίευση από pasxalina1968 »

Επειδή το έψαξα λίγο ανακάλυψα ότι η ύπνωση είναι αναγνωρισμένη θεραπεία από την ιατρική και την ψυχολογία, από το 1950 .. το ρείκι είναι? Ρωτάω επειδή δεν γνωρίζω από αυτά…. :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τι ρωτάς καλέ Πασχαλίνα? αν είναι αναγνωρισμένο το ρέικι από την ιατρική?

τι σχέση έχει η επιστήμη με την πνευματική θεραπεία?

ξέρεις πολλούς ψυχιάτρους που να γιατρεύουν την ψυχή χωρίς φάρμακα???

εκτός κι αν πιστεύεις ότι η ψυχή σου είναι απλά το εγώ σου!

η ύπνωση ξεκίνησε από την ψυχολογία, αλλά κατέληξε και στην παραψυχολογία...Μέσω αυτής γίνονται αναδρομές στις προηγούμενες ζωές...Αυτό λες να το εγκρίνει η ψυχολογία? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
pasxalina1968
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009 12:39 pm

Δημοσίευση από pasxalina1968 »

Μιλώντας χθες με έναν επαγγελματία υπνοθεραπευτη .. μου εξήγησε ότι είναι κάθετα αντίθετος προς τις αναδρομές, και το μεταφυσικό στοιχείο που προσπαθούν κάποιοι άσχετοι θεραπευτές – υπνωτιστές να της δώσουν , και ότι την χρησιμοποιεί καθαρά για θεραπεία, αποφάσισα να πάω σε αυτόν και θα σας πω νεότερα, πάντος νομίζω ότι παραψυχολογία την κάνουν κάποιοι αγράμματοι και όχι οι επιστήμονες του χώρου της ψυχικής υγείας.. διότι εν έτη 2009 συνεχίζει να αναγνωρίζετε και να διδάσκετε στα πανεπιστήμια… όλα αυτά μετά από λίγο σερφαρισμα που έκανα αυτές τις μέρες… ούτε δικηγόρος των υπνωτιστών να ήμουνα :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πάντα στην θεραπεία μας, Πασχαλίνα, έχει λόγο η γνώση μας για τις αιτίες της ασθένειάς μας... Κυρίως χρειάζεται να γνωρίζουμε τι θέλουμε να θεραπεύσουμε και σε ποιό βάθος... @};-

Εύχομαι όλα καλά για την δική σου! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
pasxalina1968
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009 12:39 pm

Δημοσίευση από pasxalina1968 »

Συμφωνώ >:d<
pasxalina1968
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009 12:39 pm

Δημοσίευση από pasxalina1968 »

Ευχαριστώ, θα σας πω νεότερα @};- @};- @};- @};- @};-

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”