Ο ιδιωτικός βίος έχει την τιμή του;

Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Ο ιδιωτικός βίος έχει την τιμή του;

Δημοσίευση από angela_al »

Αναφέρομαι στο τηλεπαιχνίδι του Antenna, "η στιγμή της αλήθειας" που στην Αμερική έκανε πάταγο ως "The moment of truth" . Το είδατε; Τα ριάλιτι ήταν σοφτ μαργαρίνη μπροστά του...

Ο νεαρός αναγκάζεται να παραδεχτεί μπροστά στην μητέρα και την καλή του ότι διέκοψε εγκυμοσύνη της φίλης του, βρίσκει την κοπέλα του πιεστική, φαντασιώνεται άλλη στις ιδιαίτερες στιγμές τους, έγινε η αφορμή που χώρισε μια κοπέλα από τη σχέση της, έχει κι άλλο παράλληλο δεσμό!
-Ξαλάφρωμένος αισθάνομαι, λέει όταν τον ρωτά η παρουσιάστρια
-Εγώ με 100 κιλά πάνω μου, απαντά η κοπέλα του

Σε κάποιο προηγούμενο παιχνίδι η κόρη ομολογεί δημόσια ότι για κάποιο ποσό θα εγκατέλειπε παντοτινά τη μητέρα της!

Το έπαθλο, 25 με 50 χιλιάδες ευρώ...
:-o
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ουδέν κακόν αμιγές καλού...

Το εν λόγω τηλεοπτικό κιτς ξεσκεπάζει την ακροδεξιά περί ηθικής υποκρισία.

Η παρουσιάστρια είναι στρατευμένη ακροδεξιά και σύζυγος του βουλευτή 'Αδωνι Γεωργιάδη (...του ΛΑΟΣ του Καρατζαφέρη).
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33552
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Η παρουσιάστρια είναι στρατευμένη ακροδεξιά και σύζυγος του βουλευτή 'Αδωνι Γεωργιάδη (...του ΛΑΟΣ του Καρατζαφέρη
Απίστευτο!!!! :-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Ε και?...σιγα το πραμα!!...τιποτα δεν μου κανει εντυπωση εδω και πολυ καιρο..ολα για τη 'μασα' ειναι....οπως και να λεγονται..αριστεροι-δεξιοι-κεντρωοι και πολλα αλλα..

παμε παρακατωωωω :P :x :x :x :x
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

και ποτέ δε θα συμμετείχε σε τέτοιο παιχνίδι, ούτε και ο άντρας της- σύμφωνα με δηλώσεις της...
:-?
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

...Μα γιατί να πάμε παρακάτω;

................................

"Η πνευματικότητα, όμως, έχει νόημα μόνον αν μπορεί να επιφέρει αλλαγές στην καθημερινή ζωή της ανθρωπότητας, αν μπορεί να κάνει την ζωή όλων μας καλύτερη, αν οδηγεί σε μια σταδιακή αφύπνιση όχι λίγων "εκλεκτών", αλλά της μεγάλης μάζας που υποφέρει λόγω της άγνοιάς της, αλλά και λόγω των σημερινών δομών μιας κοινωνίας που σβήνει γιατί δεν έμαθε πώς να αλλάζει ανταποκρινόμενη στις ανάγκες των καιρών. Θα μας απασχολήσουν συνεπώς τα μεγάλα κοινωνικά θέματα που βασανίζουν τον σημερινό άνθρωπο, και θα αναζητήσουμε μαζί τις λύσεις που προσφέρει η πνευματικότητα στα καθημερινά βιοτικά προβλήματα. Μια πνευματικότητα αποκομμένη από την πραγματικότητα της ζωής είναι επικίνδυνη, γιατί οδηγεί μόνο στις ψευδαισθήσεις του φιλόδοξου μυαλού μας. Η λυδία λίθος της πνευματικότητας πάντα ήταν η κοινωνική μεταστοιχείωση, η κοινωνική "θεραπεία", με την έννοια της κατανόησης και της εξάλειψης των αιτίων των ανθρώπινων βασάνων..."
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πάνο ωραία τα λες...και πολύ σωστά...

Η πνευματικότητα δεν είναι μόδα, αλλά κατάσταση και η ανθρωπότητα σαν σύνολο, δεν μπορεί να την βιώσει, παρά μόνο με βούλησή της.

Κανείς δεν θα σου αλλάξει την ζωή, παρά μόνο εσύ ο ίδιος, όταν πάρεις και την ευθύνη της...

Συνήθως όλοι την σπρώχνουν αλλού...

Στους πολιτικούς, στους διευθυντές, στους δάσκαλους, στους μη αφυπνισμένους...
Αλλά όταν τους πεις να δράσουν προς τον εαυτό τους, μάλλον σφυρίζουν, γιατί είναι και αυτά τα δάνεια που τρέχουν, γιατί είναι και ο Μήτσος που δεν μας παντρεύεται, γιατί ειναι και τα αυτοκίνητα πολύ ακριβά πια, γιατί η ζωή εδώ έγινε ανυπόφορη...

Δεν πιστεύω σ' αυτά!
Δεν πιστεύω στην φτώχεια, αλλά στις ανόητες ανάγκες
Δεν πιστεύω στην ανεργεία, αλλά στην επιλογή του βολέματος
Δεν πιστεύω στην δυστυχία, αλλά στο σπρώξιμο της ευθύνης της σε όποιον άλλον, εκτός από τον εαυτό μας
Δεν πιστεύω στην ασθένεια, αλλά στον εγκλωβισμό της ψυχής μας

Δεν με πείθει κανένας ότι είναι δυστυχισμενος και ασθενής
Με πείθει όμως ότι είναι ένας ανθρωπάκος, χωρίς να υποτιμώ αυτήν την έκφραση.

Και η μάζα δυστυχώς, θέλει γρήγορα και απλά, να γίνει ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ...

Εμ δεν γίνεται φίλε μου Πάνο! Δεν γίνεται...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Είμαι ρεαλιστής και συνάμα αισιόδοξος!

Θα το παλέψουμε;

Ας το παλέψουμε, καλό θα μας κάνει!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εγώ Πάνο δεν παλεύω...

το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι να αγαπώ και την αδυναμία!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χαίρομαι που αγαπάς την αδυναμία μου: να θέλω να το παλέψω!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα σε στηρίξω Πάνο σ' αυτήν σου την αδυναμία

μήπως σταματήσεις να την νιώθεις σαν αδυναμία και την μετασχηματίσεις σε δύναμη του Εαυτού σου!

τότε δεν θα παλεύεις ούτε εσύ, αλλά θα αγαπάς! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zwgrafia
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 12 Οκτ 2008 1:55 pm

Δημοσίευση από zwgrafia »

Σε κάποιο προηγούμενο παιχνίδι η κόρη ομολογεί δημόσια ότι για κάποιο ποσό θα εγκατέλειπε παντοτινά τη μητέρα της!
Να σημειωσω πως σε εκεινο το επεισοδιο η κορη απαντησε πως δεν θα παρατουσε την μητερα της για το υπερογκο ποσο που την ρωτησαν....

Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα μαζι σου πολυ reality και σκληρο μαλιστα...το χειροτερο...τους σερνουν απο καναλι σε καναλι για λιγη ακομα τηλεθεαση....
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Την ευθύνη παιδιά την έχουμε και εμείς που βλέπουμε, όσοι βλέπουμε.

Η τηλεθέαση ξεκινάει κι από το κοινό. Αν τις κλείσουμε τις τηλεοράσεις τότε ίσως σκεφτούν σοβαρά να αλλάξουν προγράμματα.

Αλλά το ποσοστό που προτιμάει να βλέπει τηλεόραση αντί να διαβάσει ένα βιβλίο είναι πολύ μεγάλο.

Αφού συνεχίζει και έχει "εκπομπή" η Πάνια κλπ τι να περιμένουμε.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21682
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Εγώ θεωρώ χρήσιμα όλα τα προγράμματα...
Όπως και όλα τα βιβλία. Ο καθένας έχει δικαίωμα επιλογής. Κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να τα βλέπει αυτά.
Πιστεύω δε και στους αντίθετους πόλους. Μόνο αν έχεις δεί και τους δύο θα επιλέξεις αυτό που σου ταιριάζει.
Πάρτε παράδειγμα τα ριάλιτυ. Φασαρία, κακό, επικρίσεις, τρελλέ τηλεθεάσεις. Πού βρίσκονται όλα αυτά τώρα;
Μια μόδα ήταν, πέρασε. Η περιέργεια ανέβασε τους δείκτες τηλεθέασης αλλά τελικά όταν κάτι είναι κενό, γίνεται γρήγορα αντιληπτό και παίρνει την θέση που του αξίζει.
’σε που ο κάθε λαός καθώς κατά την γνώμη μου, έχει την κυβέρνηση που του αξίζει, αναλόγως έχει και την τηλεόραση που του αξίζει.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καλά αυτό με την κυβέρνηση ας το προσπεράσουμε...γιατί έτσι κανένας λαός δεν αξίζει κάτι καλύτερο, γιατί δεν έχω δει κάτι καλύτερο, από το λίγο που ασχολούμαι με την πολιτική...

όσο για το άλλο, επαυξάνω... :x
Κανείς δεν έβλεπε τα ριάλιτι, αλλά εγώ τα πλήρωνα χιλιάδες ευρώ το δευτερόλεπτο! :? :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”