Ο "ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ" ΕΝΟΣ ΜΕΛΟΥΣ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επειδή δεν έχω φτάσει στο τέρμα του δρόμου, έχω πολλά να μάθω ακόμα....... η αναφορά στον Παύλο....... είναι για τον Απόστολο Παύλο........και που αναφέρθηκε νωρίτερα ρήση του... της οποίας χρήση γίνεται......?
Κι εγω την ιδια απορια ειχα αλλα ενημερωθηκα σε αλλο θεμα οτι ο Παυλος ισως ειναι καποιος ταξιτζης ή νταλικερης ή καποιος μεγαλεμπορος μπροκολων στην λαχαναγορα... Παντως δεν ειναι ο γνωστος Αποστολος Παυλος
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Νομίζω ήσουν σαφής........silver29.......!

η ανωτερότης αφορούσε την τιμή του μπρόκολου προφανώς......!

συμφωνώ οτι το μπρόκολο είναι ακριβότερον του μαϊντανού, αν και δεν γνωρίζω γιατί...........! δεδομένου ότι ο μαϊντανός είναι και πιο χρήσιμος στην μαγειρικήν αλλά και θρεπτικότερος.....καθώς επίσης τον βρίσκεις και ευκολότερα......! ’σε που η ποιότης του μπρόκολου είναι αμφίβολος διότι δεν το καλλιεργούμε εμείς....!

Προς τι λοιπόν τέτοιος διαχωρισμός.....???? !!!!! :-? :-? :-?

Ευχαριστώ και πάλι.-
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι να σου πω βρε Ιππολυτη μου... εγω ημουν σαφης στην απορια που ειχες..
Απο κει και περα ενας απλος εργενης ειμαι και δεν εχω ιδεα απο μαγειρικη :-D
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ααααααααα...... να ανοίξουμε θεματάκι τότε....!

Μαθήματα μαγειρικής δι αλληλογραφίας......να σε σώσουμε από την ασιτία....!
χαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Αν και κάπου έχει πάρει το μάτι μου κάτι ανάλογο.....!

δοκίμασε αυτό:
viewtopic.php?t=104
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

εισαι παρα πολυ καλη!!!

μπηκα στο λινκ που μου εδωσες και το μελετησα για αρκετη ωρα!

αλλα παλι πειναω γμτ...

γιατι?

κατι δεν εκανα καλα? :-D
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ξανακάντο............ίσως πιάσει.............!
φόρεσε και μαύρα γυαλιά........! και πάρε και ένα μπουκάλι 2λιτρο
με νερό........μέχρι να τα διαβάσεις να το έχεις πιεί όλο........!

Θα δεις μετά δεν θα πεινάς............!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

το εκανα και μου περασε!!!!!

τελικα δεν πεινουσα, απλα.... διψουσα!!
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

είδες...........? χαχαχαχαχαχαχαχαχ
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το μπροκολον αγαπητή Ιππολύτη ειναι ακριβοτερον -βεβαιως βεβαιως- διοτι μπορει να μαγειρευτει μονο του...ειναι αυτοτελές αυτονομον και αναλογα με τον τροπο παρασκευής του, δυναται να καλύψει τας προτιμήσεις ενος εκάστου εξ ημών-υμών!

Ο μαιντανος, παρόλες τις θαυματουργές του ιδιοτητες απλά συμπληρωνει γευστικά και αρωματικά άλλες πρώτες ύλες...γι΄αυτο μπαίνει παντού -βοηθάει και το οτι ειναι μικρος...μικρούτσικος- αλλά πέραν τούτου ουδέν! μονος του δεν μπορει να σταθει..Ασε που σε μεγάλες ποσοτητες -μετά συγχωρήσεως- φέρνει και αέρια!


(πολύ μου άρεσε η εκτος λεξικού του φιλτατου και εγκριτου Μπαμπινιώτη λεξις "[/b]εγωπαιδακια"
Άβαταρ μέλους
yannis
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Δημοσίευση από yannis »

Μαθήματα μαγειρικής δι αλληλογραφίας......να σε σώσουμε από την ασιτία....!
χαχαχαχαχαχα
ΠΕΝΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΣΩΝΑΜΕ!!!! :-? :-? :-?
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Γιαννάκο μου............!
Πόσο χαίρομαι......!

Στο έχω έτοιμο...... κι ας μην το πιστεύεις.
τυπωμένο, άμεσα παραδοτέο.......!

Φιλάκια πολλά.
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

gilda έγραψε:Ο μαιντανος, παρόλες τις θαυματουργές του ιδιοτητες απλά συμπληρωνει γευστικά και αρωματικά άλλες πρώτες ύλες...γι΄αυτο μπαίνει παντού -βοηθάει και το οτι ειναι μικρος...μικρούτσικος- αλλά πέραν τούτου ουδέν! μονος του δεν μπορει να σταθει..Ασε που σε μεγάλες ποσοτητες -μετά συγχωρήσεως- φέρνει και αέρια!
Ενημερώνω, ότι ο μαϊντανός στέκει και μόνος του ως σαλάτα και μάλιστα, ένα μπωλ καθημερινά φρεσκοκομένος είναι άριστο φάρμακο για την ακμή.....!
εγγυημένο, το δοκίμασα στην κόρη μου, μετά από συμβουλή γιατρού, ο οποίος ασχολείτο με την βοτανολογία........!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

μαϊντανός στέκει και μόνος του ως σαλάτα και μάλιστα, ένα μπωλ καθημερινά φρεσκοκομένος είναι άριστο φάρμακο για την ακμή.....!
Το φαντάζεσαι να τρως καθε ημερα ενα μπωλ μαιντανό? %%-

Και καλά να το δέι κανείς σαν φάρμακο για τα σπυράκια ....
Διαφορετικά καταπίνεται?????
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ΧΙ ΧΙ!!!! :alien:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μα βρε Ελένη μου......ετσι ειναι....τρώγεται ένα μπωλ μαιντανος έτσι για σαλάτα μονος του? Συμφώνησα για τις θαυματουργές του ιδιοτητες αλλά...Θέλει τη ντοματούλα του θέλει το πληγουράκι του, θέλει το κατιτις του!

Διαφορετικά (αν το δεις σαν φαρμακευτική αγωγή δηλαδή) μπορει κάποιος να το κάνει.....κλίσμα!

(Βρε κορίτσια.....αυτο που έγραψα ηταν και λιγο συμβολικο.....καταλαβαινετε σε ποιους μπορει να παραπέμπει η λέξη μαιντανος!)

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”