Θάνατος

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:
aetos έγραψε:Αγγελούδι δεν το σκεφτηκα απο την αποψη της τιμής και μαλιστα δεν εχω και κανενα, ακριβως επειδή ειναι ετσι συνδεδεμένο...
Αλλα ειναι το πιο καθαρό και διάφανο πετράδι...και αστράφτει μοναδικά @};-
Κατάλαβα αετούλι το πνεύμα σου. Την λάμψη του Ιησού μπορούμε όντως μόνο με διαμάντι να την παρομοιάσουμε. Σαν δάσκαλο λοιπόν τον οραματίζομαι εύκολα ως διαμάντι και σαν τον πολυλατρεμένο μου φίλο τον οραματίζομαι μέσα στο ροζ χαλαζία μου! ;) ;) ;) ;) ;) :oops:
ωράιος συνδιασμος :-D :-D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

για τον Ιησού ένα έχω να πω
ταπεινά ευχαριστώ που άνοιξε τον δρόμο @};-

και παραμένει κοντά μας ...................
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

'Ζωγραφιζετε' στις τελευταιες 7-8 σελιδες..συνεχιστε.... σας 'ακουω'..

ετσι κ αλλιως η μονη αποδειξη για ολα, ειναι το 'αγγιγμα' στο βαθος της ψυχης μου για την αληθεια των πραγματων...ειτε μου αρεσει ειτε οχι... @};-
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Χθες ξυπνησα μεσα στα αγρια μεσανυχτα ,παγωμενη,χωρις να δινει εντολη ο εγκεφαλος για αλλη ανασα...μουδιασμενη .Η πρωτη σκεψη μεσα στην αγωνια μου ηταν *φευγω?*

Πεταχτηκα απο το κρεββατι ,γονατισα και προσευχηθηκα...
ΕΝΙΩΘΑ σαν να υπηρχε στο δωματιο κατι..καποιος...Η φοβια του θανατου σε ολο της το μεγαλειο...


<<τις δ' οίδεν ει ζειν τουθ' ο κ΄εκληται θανειν,το δε ζειν θνησκειν εστιν>>
<<μηπως ειναι η αληθεια στο θανατο,κι η ζωη μηπως ειναι μια πλανη??οτι λεμε πως ζει,μηπως πεθανε και ειναι αθανατο οτι εχει πεθανει??>>..Δροσίνης
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”