ετος 2012

Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Giota2103 έγραψε:Επειδή και εγώ μπερδευτικα που ακριβώς να κοιτάξουμε??? :oops:
Λοιπόν, αιτούμαι από τον admin τα χρώματα των links να έχουν διαφορετικό χρώμα από τους υπόλοιπους χαρακτήρες, ώστε να μπορεί να τα διακρίνει ο κόσμος! :-D[/quote]

φφφφφφφφ το βρήκα και εγώ!!!!!!

:D :D :D
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΊΝΩ οταν καποιος γραφει ενα link κι ο αλλος για καποιο λογο δυσκολευεται,απλά να τον παραθετει ξανα ώστε να μην ταλαιπωρείται κανείς ψάχνοντας και ξαναψάχνοντας...
Τοσα παρατεθηκαν και μια παραπομπη στο στο link ακόμα έρχεται!
ΑΠΛΑ πράγματα! :* [/list]
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Η προσωπική μου άποψη για το 2012 είναι ότι δεν πρόκειται να γίνει κάτι που θα καταλάβει ο κόσμος, εκτός από κάποια φυσικά φαινόμενα όπως είναι η ευθυγράμμιση των πλανητών ας πούμε που έχουν πέσει μέσα οι Μάγιας.
Έχουν υπάρξει και άλλες ευθύγραμμης δεν θα είναι η πρώτη. Αν θυμάμαι καλά και το 1982 είχε γίνει και από εκεί βγήκε για τα Ιντιγκο
Καμία καταστροφή...

Αυτό που δεν έχω διαβάσει σε κάποιο άρθρο για το ημερολόγιο των Μαγιας είναι για την γέννηση του Ιησού και την αλλαγή της μέτρησης τον χρόνων από π.Χ σε μ.Χ. Πως πρόβλεψαν το 2012 όταν δεν είχαν προβλέψει την αλλαγή αυτή (π.Χ. μ.Χ)?

Μην ξεχνάτε τον Νοστράδαμο. Πάλη καταστροφή στο τέλος. Γενικά στην ιστορία πολλές καταστροφές.

Είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα το έτος 2012 αλλά βασίζετε μόνο σε προσωπικές απόψεις.
Έχω και εγώ την προσωπική μου άποψη που φτάνει για βιβλίο αλλά είναι μια άποψη ακόμα.

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να συνεχίσουμε να ΕΙΜΑΣΤΕ...
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

eudemonia έγραψε: Áõôü ðïõ äåí Ý÷ù äéáâÜóåé óå êÜðïéï Üñèñï ãéá ôï çìåñïëüãéï ôùí Ìáãéáò åßíáé ãéá ôçí ãÝííçóç ôïõ Éçóïý êáé ôçí áëëáãÞ ôçò ìÝôñçóçò ôïí ÷ñüíùí áðü ð.× óå ì.×. Ðùò ðñüâëåøáí ôï 2012 üôáí äåí åß÷áí ðñïâëÝøåé ôçí áëëáãÞ áõôÞ (ð.×. ì.×)?
Óïâáñïëïãåßò ôþñá?
ÄçëáäÞ üëïò ï ðëáíÞôçò èá 'ðñåðå íá êéíåßôáé ìå âÜóç ôï ÷ñéóôéáíéêü çìåñïëüãéï?
Ïé ìåôñÞóåéò åßíáé áíåîÜñôçôåò áð' áõôü, áðëþò õðüêåéíôáé óôéò áðáñáßôçôåò ìåôáôñïðÝò ïýôùò þóôå üôáí öôÜóïõí óôá ÷Ýñéá óïõ (óôá ÷Ýñéá ôïõ áíáãíþóôç) íá âñßóêïíôáé óå êáôáíïçôÞ ìïñöÞ. Êé áõôÞ ôç óôéãìÞ, êáëþò Þ êáêþò, ç ìïñöÞ çìåñïìçíßáò ðïõ Ý÷åéò óõíçèßóåé, áðïäå÷ôåß êáé êáôáíïÞóåé åßíáé ç 2012 ì.×. êáé ü÷é ð.÷. ç 3392ìì÷ì (áêüìá êé áí åßíáé ç ßäéá ÷ñïíéêÞ ðåñßïäïò ìå ôï 2012 áëëÜ óå äéáöïñåôéêü ÷ñïíïëïãéêü óýóôçìá).

Åëðßæù ôþñá íá êáôáëáâáßíåéò ãéáôß äåí Ý÷åéò äéáâÜóåé ãéá ôçí ðñüâëåøç ôçò ãÝííçóçò ôïõ ÷ñéóôïý áðü ôïõò ÌÜãéáò. :mrgreen:

Êáé êÜôé áêüìá. Ïé ÌÜãéáò ÷þñéæáí ôï ÷ñüíï óå 3 êýêëïõò äéáöïñåôéêþí ôá÷õôÞôùí, êõñßùò ìå êñéôÞñéï ôéò áóôñïíïìéêÝò ôïõò ðáñáôçñÞóåéò êáé ìåôñÞóåéò. Ï ìéêñüò äéÜñêåéáò 52 åôþí, ï ìåãÜëïò äéÜñêåéáò 5.125 åôþí êáé ï ãßãáò äéÜñêåéáò 25.627 åôþí.
Ôï "ôÝëïò ôïõ ÷ñüíïõ" ðïõ ðñïáíÝöåñá Ýãêåéôáé óôï ãåãïíüò üôé, óýìöùíá ìå áõôÜ ðïõ îÝñïõìå ãéá ôï çìåñïëüãéï ôùí ÌÜãéáò (áí åßíáé áëçèÞ áõôÜ ðïõ îÝñïõìå), óôéò 21 Äåê. 2012 êëåßíïõí ôáõôü÷ñïíá êáé ïé ôñåéò êýêëïé.
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Κοντός ψαλμός ...Αλληλούια!!!
Για θεσεις ...απόψεις.... >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αντί να κάνουμε εικασίες για το 2012, θα έλεγα καλύτερα ας βρούμε τον δρόμο μας μέσα στην εσωτερική αρμονία...΄Ολα τα άλλα θα είναι απλά εκδηλώσεις αυτής της αρμονίας... @};-

ο χώρος και ο χρόνος απομυθοποιούντα από την φοβιστική τους δομή, όταν απλά ΕΙΣΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ. @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

:-o :-o :-o :-o :-o :-o


2009 και μιλαμε για το 2012....μετα απο 3 χρονια δηλαδη, εικασίες ,προβληματισμοί και αγωνία σε οσους διαβάζουν το τοπικ και δε γνωριζουν πολλα περί του θεματος,για να μη πω πανικο..

Αν η κατσαρόλα μου σημερα ειναι αδεια ,πως να σκεφτω τι θα φαω μετα απο 3 χρονια...

Που πηγε το ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ....περιπατο??
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

έλα βρε Μαράκι, μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς...
Το να γνωρίζεις εσωτερικά θέματα για την γη και την συμπαντική σύγκλιση, δεν είναι αυτή τη στιγμή η πρώτη σου προτεραιότητα.

Περισσότερο χρειάζεται να γνωρίσεις την Μαρία και όλα τα άλλα θα τα βρεις στην πορεία μαζί της...

Η καταστροφολογία δεν βοήθησε ποτέ την ανθρωπότητα.΄

Οπότε μόνο για σήμερα είμαι ο Εαυτός μου...

Το 2012 θα εξακολουθώ να είμαι ο Εαυτός μου!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Σοβαρολογείς τώρα?
Δηλαδή όλος ο πλανήτης θα 'πρεπε να κινείται με βάση το χριστιανικό ημερολόγιο?


Βασικά έτσι γίνεται, π.Χ. μ.Χ...

Το ότι κάποιος έδωσε μια εξήγηση σε αυτό το ημερολόγιο εμένα δεν μου λέει τπτ.
Υποθέσεις κάνουν...

Επίσης οι επιστήμονες λεν ότι το έτος 2009 το οποίο διανύουμε τώρα δεν είναι ακριβές και ότι είναι παραπάνω η χρονολογία. Οπότε το 2012 ίσως και να έχει περάσει...

Από την άλλη ευθυγράμμιση όπως είπα έχει γίνει και άλλες φορές με την ποιο πρόσφατη 1982.

Εξήγησέ μου τι περιμένεις να γίνει δλδ το 12? ’ντε και έκλισε ο κύκλος τι θα γίνει?

Όσο για το τέλος του χρόνου δεν χρειάζεται να έρθει καμία ημερομηνία...

Ανθρώπινο κατασκεύασμα είναι η μέτρηση χρόνου τπτ περισσότερο... Όλα είναι εδω και τώρα
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

Οπότε μόνο για σήμερα είμαι ο Εαυτός μου...

Το 2012 θα εξακολουθώ να είμαι ο Εαυτός μου!


:* :* :* :*
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ......ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΟΥΜΕ...........ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ.......ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ........

ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ν ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΣ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ Ν ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΤΟΜΙΚΑ,ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ............... @};- @};- @};- @};-


ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΡΟΥΜΕ!!!! :-D
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

¹èåëá íá 'îåñá ôß ôï êÜíáôå ôï ôüðéê ãéá ôï 2012, 2 ó÷åôéêÜ ðïóôò Ýãéíáí ìå ôï èÝìá êáé ïé õðüëïéðåò 12 óåëßäåò Üó÷åôá (ìå ôï èÝìá).
Áêüìá êáé ôþñá ðïõ ðÞãá íá ôï åðáíáöÝñù, öáßíåóôå áðñüèõìïé íá ôï ðñïóåããßóåôå. :-?

ÐñïóùðéêÜ äåí ìéëÜù ãéá ôï 2012 åðåéäÞ ðåñéìÝíù êÜôé éäéáßôåñï áð' áõôÞ ôç ÷ñïíéÜ, ïýôå åðåéäÞ äåí æù ôï óÞìåñá. Ôï óõæçôÜù åðåéäÞ öáßíåôáé Ýíá ðïëý åíäéáöÝñïí èÝìá áðü öéëïëïãéêÞò ðëåõñÜò.
Åðßóçò, áðïôåëåß Ýíá åíäéáöÝñïí êïéíùíéïëïãéêü öáéíüìåíï, ìéáò êáé ôþñá ôåëåõôáßá öáßíåôáé íá õðÜñ÷åé Ýíáò Üôõðïò áíôáãùíéóìüò áíÜìåóá óôéò èñçóêåßåò ãéá ôï ðüôå èá Ýñèåé ôï ôÝëïò ôïõ êüóìïõ.

Ìðïñåßôå, îÝñåôå, íá êÜíåôå öéëïëïãéêÝò óõæçôÞóåéò ãéá ôï ìÝëëïí, ÷ùñßò áõôü íá óçìáßíåé üôé äåí æåßôå ôï ðáñüí. Ïýôå åßðå êáíåßò üôé äåí èá åßóôå ï åáõôüò óáò ôï 2012. :-D
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Επίσης, αποτελεί ένα ενδιαφέρον κοινωνιολογικό φαινόμενο, μιας και τώρα τελευταία φαίνεται να υπάρχει ένας άτυπος ανταγωνισμός ανάμεσα στις θρησκείες για το πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου.

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιααφέρουν πλεον φιλολογικά θέματα που γίνονται ανάλογα με το περιέχομενο κοινωνιλογικά,περιβαλοντικά,οικονομικά κλπ....
Πολύ δε περισσοτερο με ενδαφέρουν οι θρησκείες και το χαλι τους το μάυρο.....και βεβαίως βεβαίως ο ανταγωνισμος τους,γιατι πολύ ευστοχα το θετεις.....ΕΚΕΙ ακριβως εστιαζεται το θεμα και στο ποιος στο τελος(δενξερω πιο τελος...) θα εχει δικιο.
Μεσα σε αυτην την ανευρεση του δικιου του σωστου...του εγω και του εσυ εχασε ο κόσμος την ουσία του και ακόμα πιο επικύνδυνα ΝΟΜΙΖΕΙ ότι κάτι κανει και προσφερει στο σύνολο.
Για μενα απλά το αποπροσανατολίζει και ακόμα πιο επικίνδυνα το κάνει να πιστέυει πως ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ στο γίγνεσθαι απόντος του Εαυτού του(που να τον βρείς οταν πρεπει να επιχειρηματολογίσεις ,αποδείξεις,υποδείξεις κλπ κλπ κλπ
Καλημερα σας!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ,ΣΕΒΑΣΤΗ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ν ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ,ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΓΓΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ!
ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ........ΟΣΟ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΝΕΙΣ ΤΡΟΦΗ.........ΟΣΟ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙΣ ΤΟΣΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΥΣΗΧΟΥΝ....
ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΙΩΠΗ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ,ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΥΠΟ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ........
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

Áí êÜðïéïò äåí åíäéáöÝñåôáé Þ äåí èÝëåé íá áó÷ïëçèåß ìå Ýíá èÝìá, áðëþò äåí ãñÜöåé óôï áíôßóôïé÷ï ôüðéê.
Åõôõ÷þò õðÜñ÷ïõí ðÜñá ðïëëÜ ôüðéêò, þóôå üëïé íá âñßóêïõí êÜôé ðïõ íá áíôáðïêñßíåôáé óôá åíäéáöÝñïíôÜ ôïõò. Óå áõôÜ ðïõ äåí ôïõò åíäéáöÝñïõí, ìðïñïýí áðëþò íá ìç óõììåôÝ÷ïõí. ;)
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”