Tachyon

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Tachyon

Δημοσίευση από Αμαλία »

Τελευταία έπεσε πολλές φορές το μάτι μου πάνω σε αυτήν την λέξη, αλλά ομολογώ πως δεν κατάλαβα πολλά...
Έχω δει κάτι κρυστάλλους πχ που υποτίθεται είναι "φορτισμένα" με αυτό.

Στην φυσική θεωρητικά είναι σωματίδιο που ταξιδεύει πιο γρήγορα απο το φως.. Αλλά η ύπαρξη του φυσικά δεν έχει αποδειχτεί.

Ξέρετε λοιπόν τι είναι; ποια η "διαφορά" του ας πούμε με το ρέικι, και πώς δουλεύει; [στην κλίμακα που μπορούμε να ξέρουμε, δηλαδή]
Πώς φορτίζουν τους κρυστάλλους με αυτό;

[αν το έβαλα σε λάθος τόπικ να με διορθώσετε, αλλά το έβαλα εδώ γιατί χρησιμοποιείται και για θεραπευτικούς σκοπούς]
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αμαλίτσα μου, πριν 5 χρόνια περίπου έφερα ταχυον από την Γερμανία για προσωπική χρήση. Δεν υπήρχαν στην Ελλάδα, και διαβάζοντας στα γερμανικά σάιτ, μου δημιουργήθηκε η επιθυμία να εξερευνήσω αυτό το σύστημα...

Πήρα 5 Zellen σε διάφορα χρώματα και πειραματίστηκα πάνω μου, στο σώμα μου...Δεν μπορώ να σου πω ότι έγινε το "θαύμα", περισσότερο ήταν η ομορφιά των χρωμάτων που με έκανε να τα αγγίζω...

Πήρα 2 σπείρες που ισορροπούν τις ενέργειες στο σπίτι, μα δεν μπορώ να σου πω ότι έκαναν και σημαντική δουλειά σ' αυτό!

Πήρα μία κρυστάλλινη πυραμίδα, που είναι για ενεργοποίηση (?) του χώρου, αλλά και μ' αυτήν δεν μπορώ να σου πω ότι ένιωσα κάποια διαφορά...

Βέβαια όταν την κρατάω στο χέρι μου νιώθω μια έντονη ενέργεια, αλλά μέχρι εκεί...

Είμαι σίγουρη πια, τουλάχιστον όσον αφορά στον εαυτό μου, ότι όλα είναι θέμα δικό μας.

Η ενέργεια στο σπίτι μου είναι δυνατή και γλυκιά
Ασθένεια δεν παρουσιάζεται πια σε μένα (ούτε πονοκέφαλος)
΄Οσο και να καπνίσω στο καθιστικό, το σπίτι μου πάντα μυρίζει όμορφα...

Δεν μπορώ λοιπόν να σου πω με σιγουριά, ότι τα τάχυον με βοήθησαν για παραπάνω επεξεργασία...

Σήμερα φοράω ένα "κόσμημα" τάχυον (αυτό που βλέπεις στην φωτογραφία), γιατί μου άρεσε τρελλά το χρώμα του αφενός, και αφετέρου αγαπάω πολύ τον Τάκη και την Κάρλα, που τα εμπορεύονται στην Ελλάδα, ώστε τους θεωρώ "θετική πηγή" αγάπης, χωρίς να πολυψάχνω τις ιδιότητες που λένε ότι έχουν!!

Ο καθένας μας πιστεύω βρίσκει τρόπο να εμπιστευθεί και να οφεληθεί, από κάτι που για τον άλλον έχει διαφορετική προσέγγιση...

΄Ομως για να ξέρεις...κανένα σύστημα, κανένα αντικείμενο, καμία πράξη "θεραπείας", δεν ξεκινά εξωτερικά...
Και σ' αυτό συγκαταλέγονται όλα τα ενεργειακά "θεραπευτικά" συστήματα, ακόμα και το ρέικι! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Έβαλα πέρισυ τα Tachyon στο σπίτι μου μετά από ραβδοσκοπική μελέτη χώρου για ηλεκτρομαγνητικές και γεωπαθητικές επιβαρύνσεις και εντοπισμό υπόγειων υδάτων, γραμμών Hartmann-Curry, υπόγειων υδάτινων ρευμάτων, έντονης ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας. Η ζωτική ενέργεια ανέβηκε αυτόματα με την τοποθέτηση από 20>40 που ήταν έφτασε 140<145.
Επί του πρακτέος, πού είδα την αλλαγή; Ο άντρας μου υπέφερε από τη μέση του κι ήταν έτοιμος για επέμβαση, η θέση ύπνου του ήταν σε κόμβο τέτοιων γραμμών. Δεν τον ξαναενόχλησε δόξα τω Θεω και κάνει δυο δουλειές πια.
Η κόρη μου που είναι στην εφηβεία της χαμήλωσε σταδιακά τους τόνους και έχουμε λιγότερη ένταση πια στο σπίτι μας.
Η μικρή μου, αρκεί να σου πω ότι δεν κοιμήθηκε λεπτό στην κούνια της από ένστικτο, που διάσχιζαν τέτοιες γραμμές καθώς και υπόγεια ύδατα! Τι τύχη για εκείνη! Τώρα πια, ο χώρος αυτός είναι προσφιλής της. :roll:
Το πρωινό μου ξύπνημα ήταν συνήθως με βαρύ κεφάλι, κάτι που απέδιδα στην υγρασία της Λάρισας, στο χαζοκλίμα της. Σπάνια ως ποτέ συμβαίνει πια αυτό. Το πρώτο διάστημα με την τοποθέτησή τους είχα αυπνίες, κάτι που συζήτησα με τον ραδιαισθητικό και απέδωσε στο ότι ανέβηκε η ενέργεια στο χώρο απότομα.
Αυτά θυμάμαι για την ώρα. Κοντολογίς, είδα αλλαγές.
Για τα μενταγιόν κι αυτά, δε γνωρίζω- δεν έχω τέτοια. Έχω τη σφαίρα με τα ταυ στις γωνίες του σπιτιού για πλήρη κάλυψη από γεωπαθητικά και πρίσμα για ηλεκτρομαγνητικές ακτινοβολίες.
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ok παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D
Οτιδήποτε παραπάνω τύχει να μάθετε, εδω ε :D :D
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Στην φυσική θεωρητικά είναι σωματίδιο που ταξιδεύει πιο γρήγορα απο το φως.. Αλλά η ύπαρξη του φυσικά δεν έχει αποδειχτεί
To Φως ταξιδεύει με υποσωματίδια (πολύ μικρά σωματίδια) που λέγονται φωτόνια. Η Συνείδηση ταξιδεύει με ταχυόνια γιαυτό και η ονομασία. Φυσικά οι φυσικοί προσπαθούν να αποδείξουν την ύπαρξη αυτών και έχουν προχωρήσει σήμερα σε σωματίδια ανώτερης γενιάς όπως λεπτόνια, Κουάρκς κλπ.
Όταν λοιπόν κρατάς στα χέρια σου ένα ταχυονισμένο αντικείμενο δηλ φορτισμένο από υψηλ δονητική ενέργεια ίσως λόγω της κρυσταλλικής του σύνθεσης στον πυρήνα του και της έκθεσης του σε ηλιακό φως,τότε σε συνδυασμό με την δική σου ενέργεια όταν το κρατάς ή το φοράς σου δημιουργεί ευεξία ή ηρεμία ίσως γιατί και συ συντονίζεσαι με τις ανώτερες δονήσεις σου εκείνη την στιγμή. Όμως χωρίς εσωτερική διεργασία κανένα αντικείμενο δεν μπορεί να φέρει αλλαγές σε οποιοδήποτε τομέα της ζωής μας.
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ελληνικές σελίδες για τα τάχυον:

http://www.tachyon.gr

http://www.cosmicpower.gr

http://www.tachyon-bioenergy.gr

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”