Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΑΥΤΗ Η ΑΓΝΩΣΤΗ ΖΩΗ....

Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Πριν ένα μήνα σε ένα live σεμινάριο της Doreen Virtue, ένας ακροατής από εμάς που ακούγαμε βγήκε στον αέρα και ρώτησε γιατί δεν μπορεί να συντονιστεί με το σώμα του, και δεν έχει απόλυτη συγκέντρωση.

Η απάντηση της Βετσιου ήταν ότι: Αιστάνθηκε μιά γυναικεία ενέργεια, χαμηλής δόνησης γύρω του εγκλωβισμένη "΄χαμηλά" .
Τον ρώτησε αν νιώθει κουραση, αν συμβαίνουν ατυχήματα σ'αυτόν και την οικογένειά του, και εξήγησε ότι εάν η ενέργεια μείνει καιρό γύρω του, μπορεί μέχρι και να αρρωστησει.

Ζήτησε από όλους εμάς , να οραματιστούμε την ψυχή αυτή να φεύγει προς το Φως με τη βοήθεια των αγγελών και να χάνεται μέσα σ'αυτή την αγάπη.

Ζεφύρα, επειδή κάνεις αρκετές συνεδρίες και έρχεσαι σε επαφή με πολύ κόσμο, λογικό μου είναι να έρχεσαι σε επαφή και με όοοτι έχει κοντά του καθένας.
:wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ντάννυ μου είμαι περίεργη..άραγε η ψυχή απεγκλωβίστηκε?

Δεν νομίζω πως μπορεί κάτι έξω από εμάς να μας αρρωστήσει!!!!
΄
Και για μένα προσωπικά, αυτό είναι απόλυτο!

Μας αρρωσταινει κάτι επειδή εμείς είμαστε αδύναμοι να συγκεντρώσουμε τον Εαυτό μας σε φως!!!

και τέτοιου είδους εγχειρήματα χρειάζονται γνώση και δύναμη και απόλυτη γείώσή...

έτσι απλά να οδηγήσουμε μια ψυχή στο φως όλοι μαζί, μάλλον θα με έκανε να φύγω τρέχοντας από όποιον όμιλο, ή ομάδα!!!

Αλλά αυτό είναι δικό μου!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Το λέω γιατί οι αγγελικές ενέργειες ήδη θα προσπάθησαν να δράσουν προς την απελευθέρωση της ψυχής και δεν περίμεναν την ομάδα να τους καλέσει...

Λίγο δήθεν μου ακούγεται...αλλά τέλος πάντων...
Αυτή η αίσθηση η δικιά μου είναι λίγο "αυστηρή"....
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Δεν ΄μπορώ να ξέρω τι απέγινε ... αυτή η ψυχή :lol: :lol:

Δεν είναι κάτι φοβερό όμως...

Αν υποθέσουμε ότι έτσι είναι, το να προσευχήθείς , ή να ζητήσεις την βοήθεια των αγγέλων να επέμβουν με αγάπη για κάτι...

Εκεί βρίσκονται , γιαυτό το λόγο. :lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Βασω μου το ίδο ενοιωσα και ηθελ αακριβως αυτο να ρωτησω στην Danny........δηλαδη η ψυχη πιστεψαν ότι απεγκλωβίστηκε με τον οραματισμο όλων;
Γιατί αν μια ψυχή με ενα οραμτισμο μπορεί κι απεγλωβίζεται έ τοτε ..........ας μαζευτουμε ολοι μαζι να οραματιστουμε γαι πιο απλά και καθημερινά και θα γινουν Λουης μ ετην αγαπη που θα συντονιστουμε και μονο.
Εμενα μου φανηκε τι να πω..........Δως παραδες παρ'κουκαλες! :shock:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Το λέω γιατί οι αγγελικές ενέργειες ήδη θα προσπάθησαν να δράσουν προς την απελευθέρωση της ψυχής και δεν περίμεναν την ομάδα να τους καλέσει...

Λίγο δήθεν μου ακούγεται...αλλά τέλος πάντων...
Αυτή η αίσθηση η δικιά μου είναι λίγο "αυστηρή"....
Από τα λίγα που καταλαβαίνω:Ολες οι "κολλημένες" ψυχές , έχουν ήδη βοηθηθεί χωρίς επιτυχία...

Η συντονισμένη ενέργεια μιάς ομάδας , μπορεί να κινήσει βουνά, αν είναι το κοινό ενδιαφέρον όλων να το κάνουν...

Καλλιώπη,πιστευω, ότι κάνοντας μιά τέτοια κίνηση για το ανώτερο καλό και με ουδετερότητα, η ενέργεια της αγάπης μπορεί να βοηθήσει και να επανατοποθετήσει οποιαδήποτε ψυχή που υποφέρει σε καλύετρο σημείο τουλάχιστον από εκεί που βρίσκεται...

Η ψυχή δεν ξέρω τι έγινε , ξέρω όμως ότι η ενέργεια που εσταλη ήταν τόσο δυνατή και απτή , σαν την ύλη :wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

από που καταλαβαίνεις ότι οι ψυχές έχουν βοηθηθεί χωρίς επιτυχία? :shock: :shock:

Φυσικά και η ομαδική ενέργεια μπορεί να γίνει τόσο ισχυρή μέσω του νου και να μετακινήσει και βουνά που λέει ο λόγος...

Στα αόρατα πεδία υπάρχουν άλλοι νόμοι Ντάννυ μου, που οι ομαδικές ενέργειες, χωρίς συγκεκριμένη γνώσή, ΄δεν μπορούν να βοηθήσουν την ψυχή, γιατί δεν "ακούει" ούτε λαμβάνει κάτι από τους ενσαρκωμένους...

Είναι εργασία άλλων να κάνουν αυτήν την μεταφορά...

Πάντως αν αισθάνθηκες εσύ καλά, εμένα μου περισσεύει...Αυτό και μόνο έχει σημασία...

:D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

..........Δως παραδες παρ'κουκαλες
Να ξανακλάψω????
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής... η συνέχεια...

Οταν συνέβαινε αυτο,η διαίσθησή μου γιαυτό που άκουγα, ήταν: ότι το άτομο που ήταν κολλημένο κοντά στη δική μας διάσταση , ήταν συγγενικό (μάνα του), το "είδα" μαυροφορεμένο και σκοτεινό, και ο λόγος που΄ήταν κολλημένο ήταν επειδή ΑΥΤΟΣ , ήταν κολλημένος με την ενέργεια της.

Φυσικά , δεν επιβεβάιώθηκε τίποτα στον αέρα, απλά εγώ έτσι ένιωσα...
Σίγουρα, δεν με ενόχλησε, και σίγουρα επιβεβαιώνει αυτό που λες, κανείς δεν αρρωσταίνει από εξαωτερικούς και μόνο παράγοντες...
:lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κρατήσου ειμαστε στην ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ...

κι εγώ κρατιέμαι με το ζόρι να μην κλάψω!

δεν είδες? το προσπέρασα...
αμάν βρε σφαιρούλα μου, που τις βρισκεις τόσες παροιμίες???
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Danny μου ναι έχει δικιο για την δυναμη της ομαδας και του ομαδικου νου.Απλά το θεμα με τις ψυχες νομιζω οτι εινα ισε αλλα επιπεδα και υποκειτα και σε αλλους νομους.Απο αυτην την αποχη το ειπα.Μου ακουγεται δηλαδή πολυ απλοϊκό.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, Ντάννυ μου κι εγώ έτσι αισθάνθηκα...ακριβως όπως εσύ!

οπότε τι να κάνουν οι άγγελοι, να ξεκολλήσουν το μυαλό του ανθρώπου? Δεν γινεται...

Η απελεύρωση θα συμβεί όταν κάποιος με γνώση του εξηγήσει τι συμβαίνει στα αόρατα πεδία...

γι' αυτό με είδες επιφυλακτική με αυτό που είπε η Ντορίν!!!

΄Ολα στους αγγέλους τα στέλνει, και έχει κάνει μία άλλου είδους σχολή...Αυτήν που περιέχει μέλη που δεν εργάζονται με τον εαυτό τους, αλλά στέλνουν τα καρμικα στους αγγέλους!!!

Εμένα αυτό δεν με αντιπροσωπεύει, σαν αλήθεια!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

το άτομο που ήταν κολλημένο κοντά στη δική μας διάσταση , ήταν συγγενικό (μάνα του), το "είδα" μαυροφορεμένο και σκοτεινό, και ο λόγος που΄ήταν κολλημένο ήταν επειδή ΑΥΤΟΣ , ήταν κολλημένος με την ενέργεια της.
Γιαυτό συνέβη κατι τέτοιο!ο ίδιος είχε συναισθηματική εξάρτηση!!και το επέτρεψε!ακόμα και αν αρρώσταινε θα ήταν δξκή του επιλογη!όμως μήπως ήταν δική του σκεπτομορφή????όπως συζητούσαμε και πριν!!! :? :roll:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ω ναι μπορεί...εξαρτάται από την εξάρτηση που είχε!!!

οπότε αυτή κι αν δεν φεύγει με το ομαδικό!!!

μάλλον παραμένέι και τρέφεται...


Πόσο προσεχτικοί πρέπει να είμαστε...πόσο!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:΄Ολα στους αγγέλους τα στέλνει, και έχει κάνει μία άλλου είδους σχολή...Αυτήν που περιέχει μέλη που δεν εργάζονται με τον εαυτό τους, αλλά στέλνουν τα καρμικα στους αγγέλους!!!

Εμένα αυτό δεν με αντιπροσωπεύει, σαν αλήθεια!!!
Ολοι αυτοί που ασχολούνται με τους αγγέλους , επικαλούνται πολύ την βοήθεια τους σε όλα τα θέματα, αλλά ιδιαίτεραη Βερτσιου δηλώνει όλα έχουν να κάνουν με τον Ανώτερο Εαυτό.

Είναι μιά καλή αρχή για κάποιους που χρειάζονται στήριγμα στις "Ανώτερες Δυνάμεις" για να ξεκινήσουν να ψάχνονται... Οσο αντιστοιχεί στον καθένα.

Ακόμα και αυτή η σχολή χρειάζεται στους ανθρώπους. :lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”