Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΑΥΤΗ Η ΑΓΝΩΣΤΗ ΖΩΗ....

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

δεν μπορώ να το γενικεύσω...

το τι επικαλείται ο καθένας, ειναι ο δικός του δρόμος και πόσο τον δεσμεύει.

Αυτό που εγώ έχω νιώσει είναι ότι η συνεργασία μας με τις οντότητες δεν έχει χειριστική δράση. Ούτε ανώτερη, ούτε κατώτερη, ούτε δώσε μου, ούτε πάρε...

Ο σεβασμός μεταξύ μας δεν έγκειται στην ανωτερότητα, αφού αυτή είναι μονο στο νου μας.

Τώρα το τι επικαλείται με το "κύριε" ο καθένας μας, μπορεί να επικαλειται και την πιο στριφνή του σκεπτομορφή, η οποία μπορεί να έχει και "αγγελική" μορφή... :cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΤΟΠΙΑΣΕΣ ΒΑΣΟΎΛΑ.....Συμφωνώ με όλα, θα τα συζητήσουμε αναλυτικά...εγώ όμως φοβήθηκα τότε...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εμ πήγες "ξυπόλητη στα αγγούρια"... :shock:

αχ, πόσο προσοχή χρειάζεται!!!

δεν ειναι εύκολα τα πράγματα με τον εσωτερισμό!

όμως όλα είναι εύκολα, αν η πρόθεσή μας είναι αγάπη!

Αυτή είναι η ουσία μας και αυτή μας κάνει δυνατούς...

Θα σας εξηγήσω αργότερα, κάτι και για το "ατομικό συμφέρον" μέσω της δύναμης... κοινως, τα θαύματα που συμβαίνουν μέσα από την δύναμη και την γνώση...
Κάτι που μου συνέβη πρόσφατα...Απλά θέλω χρόνο!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πρώτα να ευχαριστήσω και για την μεταφορά του θέματος και για τις απαντήσεις .
Τζίλντα, πρίν θέσω τις ερωτήσεις στις καλημέρες ....σκεφτόμουν αρκετή ώρα αν θα πρέπει να σου στείλω πμ,....αν θα πρέπει να ρωτήσω την Βάσω με πμ η αν θα ήταν καλύτερα να το κάνω ανοιχτά πρός όλους.
Προτίμησα τελικά το τελευταίο , τοποθετώντας το αόριστα , μια και ήξερα οτι αν δεν είναι να δωθούν απαντήσεις , θα βγεί εκτός θέματος και τέλος...πράγμα που εχει γίνει όσες φορές ρώτησα σε συζητήσεις ....

Πιστεύω οτι είναι βασικό ζήτημα και απο τα πρώτα που πρέπει να γνωρίζει κανείς αν ασχολείται ....
Η αρχική μου ερώτηση στρεφόταν στο ζήτημα του ομαδικού διαλογισμού [ τα άλλα είναι δυστυχώς και ευτυχώς ήδη γνωστά και μάλιστα με εμπειρία ....].

Δεν χρειάζεται να αναφερθούμε σε ονόματα που ουτε μας ενδιαφέρουν ετσι κι αλλιώς αλλά σε γεγονότα που μπορούν να μας διαφωτίσουν.

Αυτό που με εντυπωσίασε και μου κίνησε την περίεργεια οταν ανακατεύτηκα ενεργά ...ηταν η επιμονή μερικών να συνεχίσουμε να είμαστε μαζί αν και δεν υπήρχε ουτε ιδιαίτερο χρηματικό αντίκρυσμα , ούτε φιλίες, ούτε σχέσεις .....ουτε έβλεπα να μαθαίνουμε κάτι που δεν θα το βρίσκαμε διαβάζοντας...
Εβλεπα όμως η ένιωθα μια ελξη να συναντηθούμε και μετα μια κατάσταση που θα μπορούσε να μοιάζει με ευφορία η γλυκειά ζάλη που εκανε όλους να είναι αγαπητοί. Μόλις όμως πέρναγαν μια η δύο ημέρες...και αρχιζα να επεξεργάζομαι το τι είπε ο ένας και ο άλλος ....το τι άκουσα.....είδα κλπ ανακάλυπτα οτι διαφωνούσα κάθετα.....αλλά ξαναπήγαινα.....
Μετα απο λίγο καιρό , επειδή επήλθε εθισμός, η ταχύτητα επεξεργασίας δεδομένων ήταν άμεση και αντιδρούσα αμέσα.

Το χερισμό τον είδα και τον βλέπω ακόμη αφου όλο κάποια συγκέντρωση γίνεται για γιορτές κλπ και θυμούνται .....ανα τακτά χρονικά διαστήματα...

Για να πω την αλήθεια στην αρχή δεν μπορούσα να τον αντιληφθώ με την λογική , αφου ήταν κάτι εξω απο εμένα . Μου φώναζε όμως αυτό που εγω λέω διαίσθηση , επειδή ενιωθα οτι αυτό που άκουγα [ φιλοφρονήσεις η δήθεν ανάγκες η ιδεες ανθρωπιστικές κλπ] δεν ταίριαζε καθόλου με το συναίσθημα που ελάμβανα. Δεν υπήρχε για την ακρίβεια κανενα συναίσθημα πλήν μιας αίσθησης '' στρατιωτικου καθήκοντος και ακαμπτης μορφής''....
Και αυτό ήταν που αρχισα να ψάχνω ......μέχρι που αποφάσισα να δω τι γίνεται εξω απο εκεί , πως είναι κλπ και ....ησύχασα μια και καλή.

Τα λέω όλα αυτά , γιατί όλο και κάποιος μπορεί να την γλιτώσει....
μπορεί να θέλω και να τα ξεφορτωθώ....



Τώρα το τι επικαλείται με το "κύριε" ο καθένας μας, μπορεί να επικαλειται και την πιο στριφνή του σκεπτομορφή, η οποία μπορεί να έχει και "αγγελική" μορφή...

ΤΟΠΙΑΣΕΣ ΒΑΣΟΎΛΑ.....Συμφωνώ με όλα, θα τα συζητήσουμε αναλυτικά...εγώ όμως φοβήθηκα τότε

εμ πήγες "ξυπόλητη στα αγγούρια"...

αχ, πόσο προσοχή χρειάζεται!!!

Επειδή εγω δεν τόπιασα και πρέπει να το πιάσω οπωσδήποτε , μπορείτε να το αναλύσετε λίγο???

:?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι λάθος κατάλαβες...

το ΤΟ ΠΙΑΣΕΣ της Τζίλντας αναφερόταν στις καμπαλιστικές επικλήσεις...

Επί του θέματος τι να πω????
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μικρε και αθώε μου αετέ, τις περισσότερες απαντήσεις τις έδωσες

μόνη σου...

Η φράση μου 'ΤΟΠΙΑΣΕΣ ΒΑΣΟΎΛΑ" ήταν απάντηση σε μια δική της

παρατήρηση σχετικά με το ποια σχολεί ακολουθει τελετουργικό με

επικλήσεις...Ξαναδιάβασε εκείνη τη σελίδα και θα καταλάβεις
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μικρε και αθώε μου αετέ,
Ασχετο απο το θέμα αλλα το ξανασκέφτηκα το πρωί..
Απο που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα?

Τώρα το τι επικαλείται με το "κύριε" ο καθένας μας, μπορεί να επικαλειται και την πιο στριφνή του σκεπτομορφή, η οποία μπορεί να έχει και "αγγελική" μορφή...
Αυτη την πρόταση δεν την καταλαβαίνω καθόλου.
Τι εννούμε οταν λέμε στριφνή σκεπτομορφή με αγγελική μορφή...
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χαριτολογώντας το λέω βέβαια...επάνω σ΄αυτό που ανέφερες...για την εμπειρία σου σε κάποια ομάδα...που ένοιωθες ευφορία....στην αρχή...΄
Δεν ξέρω να κ άνω και παράθεση...θα καταλάβεις

Στη δεύτερη ερώτηση θα απαντήσει η Βάσω σχετίκά με τις σκεπτομορφές
Kalliopi
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2008 10:34 pm
Τοποθεσία: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευση από Kalliopi »

’λλη μια περίπτωση συγχρονικότητας!!!

Χθες το βράδυ ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την

αρνητική ενέργεια που δεχόμαστε. Μου τηλεφώνησε μια πολύ καλή

μου φίλη από το νησί όπου παραθερίζει με την οικογένειά της.

Την γνωρίζω περίπου ένα χρόνο και την εκτιμώ πολύ. Τον τελευταίο

χρόνο, απ' όσο μου έχει πει, η μια κακοτυχία διαδέχεται την άλλη

και όλες "χτυπούν" την μητέρα της, την κορούλα της και την ίδια.

Μιλούσαμε για κακό μάτι, έτρεχε σε παπάδες, ευχέλαια κλπ.

Το κακό όμως συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς. Χθες μου είπε ΤΑ

απίστευτα που τους συμβαίνουν εκεί που είναι. Μη φανταστείτε πως

πρόκειται για καμιά κοπέλα που της αρέσει να μεμψιμοιρεί, το

ακριβώς αντίθετο. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Υπάρχει περίπτωση να

φταίει το γεγονός ότι η ίδια αισθάνεται πολύ τυχερή στη ζωή της

και φοβάται αυτή την τύχη; Είναι σ' ένα γάμο που την καλύπτει,

έχει δική της δουλειά που την καλύπτει επίσης...νοιώθει πληρότητα.

Καταλαβαίνω πως δεν έχετε πλήρη εικόνα για να μπορείτε να πείτε,

όμως, απλά αν θέλετε, πες τε μου αν αυτό που ρωτώ θα μπορούσε

να ισχύει. Κι ακόμα κάτι. Είναι άτομο που "ψάχνεται" εσωτερικά,

μήπως αυτά είναι μηνύματα για μεγαλύτερη εμβάθυνση;
If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth a distance...
R. Kipling

http://www.youtube.com/watch?v=tV8x2HKTRdM
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν η φίλη σου νοιώθει ευγνωμοσύνη γι΄αυτά που έχει και παράλληλα θεωρεί ότι όλα αυτά τα αξίζει...νομίζω πως δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα..


Ολα εξαρτώνται και απο το πόσο συνειδητοποιημένη είναι...σε τί δρόμο βρίσκεται...

Ας περιμένουμε όμως τη Βασούλα, εκείνη θα σου δώσει καλλίτερες απαντήσεις..
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Υπάρχει περίπτωση να

φταίει το γεγονός ότι η ίδια αισθάνεται πολύ τυχερή στη ζωή της

και φοβάται αυτή την τύχη;

Στην ουσία φοβαται για τα καλα της παρα νοιωθει τυχερή.
Αυτο στελενει ως δονηση κι αυτο έλκει.
Το να λεει νοιωθω τυχερή ειναι απλά γιατι η ίδια προσπαθεί να "εξορκισει"τον φοβο της.
Ετσι νομιζω εγω.'Και θα βιώνει οτι δεν της αξίζουν ολα αυτα.Η πεποίθηση μεσα της ειναι αυτή κι αυτή εκδηώνει.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Συμφωνω μαζί σας κορίτσια, για το τι μπορούμε να δημιουργήσουμε στην ζωή μας μέσα από τον φόβο της.

Νιώθει αδύναμη μάλλον η φίλη σου , Καλλιοπίτσα, να στηρίξει την ευτυχία της, και δουλεύουν τα πρότυπα που σε τοποθετούν σε θέση πάντα άμυνας στην ζωή. Η ζωή μας είναι τιμωρία λένε τα πρότυπα που σε αποκόβουν από την θεϊκή σου ουσία. Πρέπει να αρνιόμαστε την ύλη για χάρη του πνεύματος, λένε ξανά τα πρότυπα.

΄Οποιος λοιπόν δεν έχει προετοιμαστεί εσωτερικά να ζήσει όπως θέλει, η ευτυχία τον κάνει να αισθάνεται ενοχές και δημιουργεί διάφορες καταστάσεις για να κατευνάσει το ασυνειδητο συναίσθημα που τον πιέζει...

Αμ τα θρησκευτικά πρότυπα δεν καταλύονται χωρίς εργασία...
Και ούτε φτάνει, να μην πιστεύουμε απλά στην θρησκεία...
Χρειάζεται να τα βρούμε στο βάθος των αιώνων και να καθαρίσουμε μια και καλή με ότι μας "κλέβει" την χαρά της ζωής...

ένα από αυτά τα ασυνείδητα είναι ο διωγμός από τον Παράδεισο και ένα άλλο είναι η σταύρωση του Ιησού, που την σέρνουμε....
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Kalliopi
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2008 10:34 pm
Τοποθεσία: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευση από Kalliopi »

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας. Όσο πιο πολύ διαβάζω αυτά που

γράψατε, τόσο πιο πολύ πιστεύω πως η αιτία των βασάνων της ,

τουλάχιστον η επιφάνεια, βρίσκεται στα πρότυπα που μας έχουν

περάσει ανά τους αιώνες...Είναι πρόκληση να είσαι ευτυχής, είναι

πρόκληση να είσαι πλούσιος- άσχετα που η κοπέλα δουλεύει σαν

το σκυλί στην επιχείρησή τους, κλπ. Κι έτσι, φοβάται την εύνοια

της τύχης της και προκαλεί γεγονότα στη ζωή της αρνητικά...για

να αποστρέψει από πάνω της το ποτήριον της ευτυχίας...το

έσχατο αμάρτημα. Σας ευχαριστώ ξανά. Κρατάω κι εγώ το μάθημα

μέσα από αυτή τη σχέση. ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΤΥΧΕΙΣ,

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΧΤΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ

ΕΥΤΥΧΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΑΠΤΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥΣ.
If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth a distance...
R. Kipling

http://www.youtube.com/watch?v=tV8x2HKTRdM
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:D :D :D επειδή τώρα είναι όλα πιο εμφανή.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ σε όλους
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι εννούμε οταν λέμε στριφνή σκεπτομορφή με αγγελική μορφή...
Χμ Ελενάκι….σκεπτομορφές ε?

Θα σου πω την δική μου εμπειρία…

Οι σκεπτομορφές δεν είναι παρά συμπυκνωμένη ενέργεια που δημιουργούμε με τον νου μας στην αστρική διάσταση. Η μορφή που έχουν, αντικατοπτρίζει και τους φόβους μας ή και ότι αγαπάμε δεσμευτικά μέσα από την επιθυμία μας.

Αυτές οι μορφές είναι ενεργειακοί «βρικόλακες» που τροφοδοτούνται από εμάς, αφήνοντάς μας «στεγνούς» από ενέργεια και έτσι «φοβισμένους», ώστε μέσα από την σύνδεσή τους μαζί μας, να μπορούν να μας ελέγχουν.

΄Εχουν σχέση με τα όνειρά μας, αφού ένα μέρος της συνείδησής μας ταξιδεύει εκεί, όταν κοιμόμαστε, και έρχεται αντιμέτωπο με αυτό το περιβάλλον των επιθυμιών μας.

Αυτά που βλέπουμε σαν όνειρα είναι όσα ζήσαμε στον ύπνο μας, επεξεργασμένα με την συνειδηση και έτσι μη κατανοητά πάντα. ΄Όμως αν μπορέσεις να αναλύσεις ένα όνειρο ή έναν εφιάλτη, θα αναγνωρίσεις φόβους σου και επιθυμίες σου, που μέσα από το υποσυνείδητο, δεσμεύουν την φυσική σου ζωή.

Αυτές τις μορφές δεν είναι εύκολο να τις αντιληφθείς….η μάχη λοιπόν, που πιθανά θα ήθελε κανείς να κάνει μαζί τους, είναι άνιση, αφού οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν άγνοια, για τα «δημιουργήματά» τους.

΄Οσοι έχουν όμως γνώση, τροφοδοτούν αυτές τις σκεπτομορφές συνειδητά, και επεκτείνουν αυτήν την τροφοδοσία, παίρνοντας ενέργεια και από άλλους, συνδέοντάς τους μαζί τους μέσα από τον φόβο και την επιθυμία, που οδηγεί σε συναισθηματική εξάρτηση από τον «δημιουργό».

Με αυτήν την πράξη, οι ίδιοι παίρνουν δύναμη και ενέργεια, από αυτές τις σκεπτομορφές, μέσα από το συναίσθημα των άλλων και μπορούν να τους χειριστούν και να διαχειριστούν την ενέργειά τους κατά πως θέλουν.

Θεωρώ ότι έχουν την εντύπωση ότι συνδέονται με κάτι ανώτερο, αφού η σκεπτομορφή σαν ομάδα ενέργειας είναι ισχυρή και μπορεί να τους δώσει λανθασμένη νοητική πληροφορία, ότι έρχονται σε επικοινωνία με τον θεό.

Υπάρχουν όμως και άλλοι που ξέρουν συνειδητά ότι συνδέονται με την σκοτεινή πλευρά του θεού και έτσι έχει επικρατήσει η άποψη περί σατανισμού.

Τίποτα δεν μπορεί να μας κάνει κανείς, όταν το πνευματικό μας σώμα δρα στην φυσική μας δομή!!! Είναι ελάχιστη η επιρροή των άλλων, όταν συνειδητά εργαζόμαστε με το φως της ύπαρξής μας που είναι το πνεύμα μας!! Μας βάζει στον ατομικό μας δρόμο και έχουμε και την δύναμη να τον βιώσουμε σύμφωνα με το σχέδιο μας.

Αυτό αντιλήφθηκα ότι συνέβαινε σε κάποια ομάδα εσωτερισμού, συζητώντας, πριν χρόνια, με ένα μέλος της.

Η δύναμη των σκεπτομορφών είναι τόσο ισχυρή που μπορούν να δρουν και στο φυσικό μας περιβάλλον. Ο άνθρωπος αυτός είχε τόσο εξάρτηση με τον δάσκαλό του, που όταν κάποια φορά ήρθε σε διαπληκτισμό μαζί του, λόγω κάποιου χρηματικού ποσού που του ζήτησε και αρνήθηκε να το δώσει, έπιασε το σπίτι του φωτιά από το πουθενά.

Η σκεπτομορφή που είχε συνδεθεί μαζί του, δρώντας από το αστρικό, που είναι χωρίς χρόνο, μπορούσε να ενεργοποιήσει γεγονότα στο γήινο πεδίο, χωρίς να υπάρχει λογική εξήγηση, αφού η λογική μας δεν μπορεί να χωρέσει αυτήν την δράση.

΄Όμως…πόσο προσεχτικός πρέπει να είναι κανείς, παίζοντας με τις ενέργειες…
Η ίδια η σκεπτομορφή, ανεξαρτητοποιήθηκε και έδρασε εναντίον του, και ο άνθρωπος αυτός (o υποτιθέμενος δάσκαλος) νοσηλεύτηκε στο ψυχιατρείο…!!!!! Νομίζω τώρα έχει πεθάνει…

Αυτή είναι εν μέρει, η μαύρη μαγεία! Δεν έχω συναντήσει τίποτα άλλο στα «ταξίδια» μου, ούτε κακές οντότητες, ούτε αγγέλους του σκότους.

Δεν έχω, ευτυχώς, ιδίαν αντίληψη αυτού του γεγονότος, έχω όμως αντίληψη της δύναμης των δικών μου σκεπτομορφών και της μάχης που έκανα μαζί τους συνειδητά. Όμως αυτό είναι μια πολύ προσωπική εμπειρία που δεν μπορώ να την μοιραστώ στο φόρουμ.

Χρειάζεται προσοχή και επαγρύπνηση πάντα, με ποιους συνδεόμαστε και πως!

Και για να το γνωρίζετε όλοι!!!!

Ο δρόμος μας προς τον θεό, είναι ατομικός και προσωπικός! Δεν πάμε όλοι μαζί κάπου από τον ίδιο δρόμο ποτέ!!!!

Είναι ευλογία να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον στην πορεία προς το φως!
΄Όμως είμαστε μόνοι μας και κανείς δεν μπορεί να μας οδηγήσει πουθενά, εκτός από τον Εαυτό μας, ή αν θέλετε το Πνεύμα μας, ή τον Ανώτερο Εαυτό μας (η ορολογία δεν παίζει ρόλο)
Η σύνδεσή μας με τις ενέργειες των πνευματικών οντοτήτων και η αρχική τους καθοδήγηση δεν προάγει την προσωπικότητά μας, αλλά την διερεύνησή μας της ανθρώπινης φύσης μας και έχει σημασία για το σύνολο της ανθρωπότητας και ποτέ προσωπικό όφελος!!!

Το να στεκόμαστε μέσα στην ανθρωπότητα σαν ακτινοβόλο φως μετασχηματισμού, δεν είναι προσωπικό όφελος, αλλά συνολικό και η εργασία που κάνουμε με τον εαυτό μας δεν γίνεται για να εξελιχτούμε εμείς προσωπικά, αλλά για να μπορούμε να δίνουμε τον χώρο της αγάπης στο σύνολο της!!!

Η εργασία με τον εαυτό μας δεν είναι αιώνια…Είναι λάθος τοποθέτηση αυτή, που έχει ρίζα στην κακή μοίρα και τα δεινά των ανθρώπων που παράκουσαν τον θεό!!!

Τελειώνει, και έτσι μπορούμε να είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ και συνεργάτες της πνευματικής ιεραρχίας, που αυτό σημαίνει ότι η δράση μας στο φυσικό πεδίο είναι συνέχεια της δικής τους, που χρειάζονται συνεργάτες και όχι μαθητές μόνο!

Αυτά είχα να σας πω…εύχομαι να έγιναν αντιληπτά!

Το να μιλάω για τέτοιου είδους εμπειρίες που δεν έχουν φυσική αναφορά, μου είναι δύσκολο, γιατί λείπουν οι αντίστοιχες λέξεις, και οι έννοιες στην γλώσσα μας έχουν συγκεκριμένη σημασία.

Ανοίξτε, λοιπόν την καρδιά σας, και τοποθετήστε τες, για να μπορείτε να τις επεξεργαστείτε με αγάπη, ώστε να γίνουν εύληπτες!!!

Κάποτε η αλήθεια λεγόταν με παραβολές…Σήμερα η εποχή αποκωδικοποιεί τις παραβολές και την μυστικότητα και ορίζει την αγάπη και την αλήθεια σαν αποκωδικοποιητές…

Εγώ είμαι ο δρόμος, εγώ η αγάπη, εγώ η ελευθερία!!!

Εγώ είμαι η οδός, η αλήθεια και η ζωή

Συλλογιστείτε αυτούς τους λόγους και μην τους συγχέετε με την ιστορία του Ιησού που μας μάθανε, για να συνεχίσουν την ντροπή της ανθρωπότητας!!!

:D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”