στρες /μπλοκαρισμα και θεσεις

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Danny έγραψε:Μα στη τζαμαρία.... στο πόδι, Βρε Καλλιώπη μου??? :shock:
Τι πιθανότητες υπάρχουν να καταλαβει κάποιος που ερχεται για πρώτη φορά σε επαφή με την ενέργεια τα βασικά?? :roll:
Την πιθανότητα που δίνει ο αναζητών την "βαθμολογία" Ντανιελακι μου κι όχι την ενεργεια κι ότι αυτή αναταράσσει!
Κι έτσι ο "μαθητής"βρίσκει τον "δάσκαλό του" :wink: ¨οτι μπορεί να αντέξει κανείς....
Νομος της έλξης,ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟΣ!!!!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Απο μυήσεις έχουμε ακούσει πολλές ιστορίες παιδιά...

πράγματι είναι σημαντικο όταν κάνεις ένα βαθμό ρέικι να μάθεις κάποια πράγματα σε σχέση με το ρέικι ...

ο αναζητητής έχει την "ευθύνη" της "επιλογής" του εκπαιδευτή ρέικι..

αν θέλει να ψάξει και να μάθει για το ρέικι και ότι έχει σχέση με τα σεμινάρια θα το κάνει..

Αν νοιώσει ότι ένα σεμινάριο δεν τον καλύπτει επιλέγει να παρακολουθήσιε ένα αλλο... μέχρι να βρεί κάτι που θα τον/την καλύψει....

Ο εκπαιδευτης ρέικι δεν είναι ο "τελειος άνθρωπος" όλοι επιλέγουμε για το τι θα κάνουμε πως θα φερθουμε και τι θα προσφέρουμε...

Οι εκπαιδευτές ρέικι επιλέγουν για το τι θέλουν να "δώσουν" σε ένα σεμινάριο ρέικι..


Ο αναζητητής επιλέγει τον εκπαιδευτή με βάση τα κριτίρια που έχει θέσει ο ίδιος...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Χαίρε Ηλία μου! :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
chagall
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 22 Ιουν 2008 7:04 pm

Δημοσίευση από chagall »

chagall= εννοειται οιτ ξερω τις θεσεις τους και τις σημασιες ΄. :wink:
αλλο εννοουσα..........
Vaso έγραψε:chagal...πως πήρες τον 1ο, αν δεν ξέρεις το ηλιακό πλέγμα?
πως εργάζεσαι δηλαδή? :shock:

η ενέργεια που ονομάζουμε ρέικι από που προέρχεται αν όχι από το πνευματικό μας πεδίο??

αυτά δεν έχουν να κάνουν με το 2ο επίπεδο...

η πρόθεση ναι, αλλά αυτά τα κομβικά σημεία των "σωμάτων" μας είναι σημαντικά στο 1ο επίπεδο του ρέικι... :)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τι ενοούσες?

δεν κατάλαβα την ερώτηση και συγνώμη... :oops: :oops:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:Ετσι είναι Ντάννυ, η πρόθεση ΠΡΕΠΕΙ να εκπορεύεται από το κέντρο της καρδιάς…όμως!!!!

Η πρόθεση των ανθρώπων, που δεν έχουν αντίληψη του Εαυτού, εκπορεύεται από το ηλιακό τους πλέγμα…
Ακόμα και οι «θεραπευτές» που δεν έχουν κάνει καμία εργασία με τον Εαυτό, από εκεί εργάζονται…Γι’ αυτό τις περισσότερες φορές οι πρώιμοι «θεραπευτές» έχουν και εντάσεις ή ανακατατάξεις μετά την «θεραπεία»…

Το άγχος είναι συναισθηματική κατάσταση που προέρχεται από το 2ο κέντρο, το οποίο είναι ανεπεξέργαστο και δεν μπορεί να ισορροπήσει με το κέντρο της καρδιάς.

Οι σχέσεις μας με τους άλλους είναι ένα σοβαρό κομμάτι εργασίας που περνάει πάντα από την σεξουαλική συμπεριφορά μας και επεκτείνεται στην ανάγκη του «μαζί»…

Η πρόθεση είναι το μεγαλύτερο χάρισμα του ανθρώπου κα αυτό προσεγγίζεται με παρατήρηση και επεξεργασία των επιθυμιών μας, και από πού αυτές εκπορεύονται…

Η απλή φράση «για το ανώτερο καλό», αν δεν εκπορεύεται από την καρδιά, χτυπάει κατ’ευθείαν το ηλιακό πλέγμα και δημιουργεί στο υποσυνείδητο την συνέχεια, χωρίς να το παίρνουμε είδηση… «για το ανώτερο καλό το δικό μου»…
αυτή η τηγανιά είναι από της πιό βάριες ,κουδουνίζει το κεφάλι μου :D
μου κάνουν όμως τόσο αλήθεια αυτά που λές Βασούλα :x

@};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Danny έγραψε:Γμτ την κατάντια μας!!! 12 ώρες την ημέρα δουλεύω μίνιμουμ:lol: :lol:

Οταν σκέφτωμαι του Ανώτερο καλό ΜΟΥ , και λειτουργώ από το κέντρο του εγωισμού (ηλιακό πλέγμα), η πρόθεσή μου είναι προιόν εμμονης, ανάγκης για χειραγώγιση,συμφέροντος προσωπικού.

Για να στο πω ποιο παραστατικά: Δεν στέλνω Φως αλλά κακή ενέργεια. Η μάλλον φωτίζω τον πόλο εκείνο που θα φέρει το΄πραγματικά ανώτερο καλό το δικό μου και των ανθρώπων γύρω μου, αλλά μέσα από αντιξοότητες !!!!
Το μαθηματάκι μου δηλαδή!!!Αν δεν το μάθω έτσι, θα το μάθω αλλιώς...

Πιστεύω ότι καμμία πρόθεση στο Σύμπαν δεν πάει χαμμένη!!
Είναι ενέργεια που θα υπάρχει.... Μόνο εξισορροπείται.
Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να πάρω την ευθεία ή να πάω περιφεριεακά!!! :lol: :lol:
Πόσο σε χαίρομαι Ντανιελί μου :x
και από κοντά έτσι όμορφα και απλά τα εξηγείς @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

>:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”