συμπτωματα

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Οι λεγόμενοι καθαρισμοί είναι ακριβώς αυτά που συμβαίνουν μετα τον συντονισμό της επίφυσής μας με τη συμπαντική ενέργεια, τον συντονισμό του Ρέικι δηλαδή!είναι φαντάσου ενα ποτήρι νερό και στον πάτο του έχει κατακαθήσει ίζιμα, όταν μπαινει το φως είναι σαν να μπαίνει ένα κουτάλι και να αναταράσσει αυτό το ίζιμα, το οποίο ανεβαίνει στην επιφάνεια!απο εκεί και πέρα εξαρτάται απο τον καθένα μας πώς θα αξιολογήσουμε αυτά που βγαίναουν στην επιφάνεια και πως θα τα νιώσουμε πάντα με γνώμονα τον εαυτό μας!και αυτό το ανφέρω γιατί ανέφερες κάποιοα άτομα παραπάνω που σε πλήγωσαν!αυτοί είναι οι μεγαλύτεροι δάσκαλοί μας, μας μαθαίνουν να αναπτύσσουμε πολλά καλά όπως οριοθέτηση, αποδοχή και κυριως ανάλυψη των δικών μας ευθυνών σε όλα αυτά που μας συμβαίνουν!τίποτα δεν γίνεται ερήμην μας!είναι όλα δικές μας επιλογές και οφείλουμε να τις σεβόμαστε! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το ξέρω ότι αυτοί που μας πληγώνουν είναι η καλλίτεροι δάσκαλοί μας...μεσα απ΄αυτές τις εμπειρίες αρχισα να μαθαίνω τον εαυτό μου!
Το θεμα είναι ότι οι σωματικές ενοχλήσεις τον τελευταίο καιρό μου έχουν αλλάξει την καθημερινότητα μου....Τι να σου πώ...από πόνο στο στομάχι, καρδιά...κεφάλι...μεχρι πονόδοντο.....΄Εχω πίστη όμως στον εαυτό μου και στο δρόμο που επ έλεξα και ...θα τα καταφέρω!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Μιλάς για συγκεκριμένες τεχνικές ή μέσω του ρέικι?
Ολα μεσω του Ρέικι φωτίζονται και με την δικη μου θεληση να δω το θεριό μεσα μου και το κουμάσι μου.
Εκει παιζιε ο καθαρισμος.Ρέικι,Ρεικι,μετα κι απο την μυηση ολα ερχονται το ενα πισω απο το αλλο ΑΛΛΑ ειμαι ετοιμη και ΘΕΛΩ να τα καθαρίσω.Δεν φοβαμαι να φοβηθώ. :D
Μπαίνω στον φοβο μου,μπαινω στην βρωμιά μου,μπαινω στον θυμό μου και τα αρπαω απο το λαιμο.
Βεβαια τωρα με εχει αρπαξει ο καθαρισμος εμεν απαο τον λαιμο αλλα δενμασαω,εχω εμπιστοσυνη σε μενα κι οσα με αγαπη μου εμαθαν να εμπιστεύομαι.
Δες οτι το καθε τι οσο κι αν ποναει ΄τοι ειναι ευλογία.ακομα κι αν δεν μπορεις να το δεις τωρα,ειναι ευλογία.
Εινα μαθημα ,ειναι περασμα για να πας παραπερα και να εισαι ελευθερη αποδεσμευμένη,να εισαι ο Εαυτος σου.Δεν μας αξίζει τίποτα λιγώτερο.

:D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εμένα ο καθαρισμός φαίνεται δεν μ΄έπιασε μόνο από το λαιμό....αλλά θα το παλέψω..τώρα βλέπω τους φόβους μπροστά μου και τους περισσότερους μπορώ να τους πετάξω μαζί με τα υπόλοιπα σκουπίδια μου.Βέβαία όλο και περισσότεροι άνθρωποι φεύγουν από τη ζωή μου...το κακό είναι ότι τους βλέπω ¨μικρούς" και πρέπει να το παλέψω και αυτό γιατί είναι άλλη μια παγίδα. Μια άλλη δυσκολία που αντιμετωπίζω είναι να διώξω κάποιους που έχουν γίνει βδέλλες και δεν ξεκολλούν με τίποτα...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εσυ τους κρατάς καλη μου,εσύ τους χρειαζόσουν!
Εσυ φοαβσαι να τους ξεκολήσεις απο πανω σου.
ΑΛΛΑ το μονο που κανουν ειναι να τρεφονται απο σενα ενω εσυ νομιζει ς οτι εσυ τρεφεσαι και τι θα γίνεις χωρις δαυτους.
Μα δεν σου χρειάζονται πια οι καθρέφτες σου.
Απλά πιασε τους με αγαπη μιας και σε συντροφευσαν τοσα χρονια,ευχαριστησε τους και πες τους οτι δεν τους χρειάζεσαι πια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος galazia_sfaira την 12 Αύγ 2008 9:17 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Gilda δεν είναι κακό να αναγνωρίζεις την ποιότητα της δόνησης των ανθρώπων σαν απλός παρατηρητής!υπάρχει διαφορά στις δονήσεις και αυτό είναι σίγουρο απλά για να μπορέσουμε να φτάσουμε απλά να παρατηρούμε πρέπει να είμαστε και ουδέτεροι συναισθηματικά!σε αυτό διαφέρει και η κ΄ριση απο την παρατήρηση!όταν κρίνεις χαρακτηρίζεις κάποιους με θυμό, φόβο και πολλά άλλα!είναι όμως και αυτό κατι που όλοι μας το περνάμε και είναι πολύ ανθρώπινο και αποδεκτό!θέλει πολύ δουλειά η ουδετερότητα και μέχρι τότε καλό θα ήταν να αποδεχτούμε όλη την γκάμα των συναισθημάτων που μας προκαλεί κάποιος, βοηθάει πολύ!!! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

ANGELS ON EARTH έγραψε:Οι λεγόμενοι καθαρισμοί είναι ακριβώς αυτά που συμβαίνουν μετα τον συντονισμό της επίφυσής μας με τη συμπαντική ενέργεια, τον συντονισμό του Ρέικι δηλαδή!είναι φαντάσου ενα ποτήρι νερό και στον πάτο του έχει κατακαθήσει ίζιμα, όταν μπαινει το φως είναι σαν να μπαίνει ένα κουτάλι και να αναταράσσει αυτό το ίζιμα, το οποίο ανεβαίνει στην επιφάνεια!απο εκεί και πέρα εξαρτάται απο τον καθένα μας πώς θα αξιολογήσουμε αυτά που βγαίναουν στην επιφάνεια και πως θα τα νιώσουμε πάντα με γνώμονα τον εαυτό μας!και αυτό το ανφέρω γιατί ανέφερες κάποιοα άτομα παραπάνω που σε πλήγωσαν!αυτοί είναι οι μεγαλύτεροι δάσκαλοί μας, μας μαθαίνουν να αναπτύσσουμε πολλά καλά όπως οριοθέτηση, αποδοχή και κυριως ανάλυψη των δικών μας ευθυνών σε όλα αυτά που μας συμβαίνουν!τίποτα δεν γίνεται ερήμην μας!είναι όλα δικές μας επιλογές και οφείλουμε να τις σεβόμαστε! :D
Αχ Δώρα , τι ωραία όπως το περιγράφεις... :lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :wink: :oops:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν φαντάζεστε πόσο με βοηθάτε με τα λ όγια σας.....Καποιες φορές στη ζωή μας νοιώθουμε ότι ο χρόνος παγώνει, ότι μπλοκάρουμε, ότι όρνεα μας τρώνε τα σωθικά όπως στο μύθο του Προμηθέα...ξέρουμε την αλήθεια αλλά δεν την αφήνουμε να βγει...και χρειάζεται μόνο μια λέξη, ένα χέρι για να μας βγάλει από την εικονική πραγματικότητά μας και να κάνει τη δύναμή μας, την εσωτερική μας φλόγα -όπως και του Προμηθέα- να κατακτήσουν το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Gilda όλοι περάσαμε και θα ξαναπεράσουμε τέτοιες καταστάσεις!και γιαυτό και όλοι μοιραζόμαστε πράγματα ότι έχει ο καθένας, που είναι πολύ σημαντικό!είναι πολύ καλό που και εσύ καταθέτεις τις εμπειρίες σου και κυρίως αυτό που νιώθεις! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
chagall
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 22 Ιουν 2008 7:04 pm

Δημοσίευση από chagall »

θελω να πιστευω οτι οι ενεργειακες αναβαθμισεις μας εμβαπτιζουν περισσοτερο στον κοσμο αντι να μας αποκοβουν

Εγω δεν "εκοψα" αλλα αρχισα να εκφερω αποψεις και να κανω αναλαφρο χιουμορ . Ολοι το καλοδεχτηκαν και το καταλαβαν και μου ειπαν οτι τους θυμιζω τον παλιο καλο μου εαυτο πριν περιπετεια της καταθλιψης μου --πραγματικης οχι δηθεν μελαγχολιας -

ευτυχως τωρα ειμαι καλα.Αν το ρεικι μας βγαζει σωματικα καλο ειναι να παμε σε γιατρο για τσεκαρισμα
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Οπωσδήποτε το τσεκ σε ιατρικό επίπεδο είναι αναγκαίο!!! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

θελω να πιστευω οτι οι ενεργειακες αναβαθμισεις μας εμβαπτιζουν περισσοτερο στον κοσμο αντι να μας αποκοβουν
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΙΣΤΥΕΩ ΠΙΣΤΕΥΩ!!
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚ’ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΑς ΑΠΟΚΟΒΕΙ ΑΠΟΤ ΟΤΝ ΚΟΣΜΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕς ΜΑΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,Η ΧΑΜΗΛΗ ΑΥΤΟΤΠΕΠΟΙΘΗΣΗ,Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΙΣΤΗς ΣΕ ΜΑΣ.
Gilda η δυναμη ειναι μεσα μας ακομα κι αν την ξεχασουμε υπαρχει.
Ολοι περναμε τον Γολγοθά μας για να μπορέσουμε να νοιωσουμε μεσα μας αυτή την δυναμη.Μην ξεχνιεσαι,μην αφηνεσαι.
Χαμογελα και πιστευε σε σενα!
:D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εμένα ο καθαρισμός φαίνεται δεν μ΄έπιασε μόνο από το λαιμό....αλλά θα το παλέψω..τώρα βλέπω τους φόβους μπροστά μου και τους περισσότερους μπορώ να τους πετάξω μαζί με τα υπόλοιπα σκουπίδια μου.Βέβαία όλο και περισσότεροι άνθρωποι φεύγουν από τη ζωή μου...το κακό είναι ότι τους βλέπω ¨μικρούς" και πρέπει να το παλέψω και αυτό γιατί είναι άλλη μια παγίδα. Μια άλλη δυσκολία που αντιμετωπίζω είναι να διώξω κάποιους που έχουν γίνει βδέλλες και δεν ξεκολλούν με τίποτα...
Εγω Τζίλντα, δεν εχω ρεικι αλλά μεσα απο μια άλλη διαδρομή [ ολες τον ίδιο στόχο εχουν] αντιλαμβάνομαι τι είναι ο συντονισμός και τι ΄γίνεται εκ των υστέρων.

Θα ήθελα να σου πω κατι σχετικα με την παράθεση ...
Περίμενε , μην βιάζεσαι και μην υποτιμάς τους ''μικρούς'' που είναι κοντά σου....η τις βδελλες...που λες.
Η ενέργεια στην αρχή ''μαγεύει'' και τότε μπορεί να προβούμε σε πράξεις άστοχες η παρορμητικές που αργότερα , ισως να είναι μη ανατρέψιμες...
Βήμα βήμα ...λεω τώρα αφου πέταξα ....οσο πιο απότομα μπορούσα...
Ωραία και ανεπανάληπτη είναι αυτη η πτήση , αλλά να μπορείς να προσγειωθείς ομαλά...

Απλώς μια άποψη .....που αν και την είχα ακουσει ...πολύ δύσκολα την σεβάστηκα ....
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αετε΄πόσο δίκηο έχεις...εγω δεν υποτιμώ κανέναν...απλα όσο μου δυσκολεύουν τη ζωή τόσο τσιτώνω.και φταίω, το ξέρω...ολοι ζητούν αλλά εγώ δεν μπορώ να δώσω πια και θυμώνουν, γίνονται κατήγοροι...πέφτω στην παγίδα των ενοχών και ξανασηκώνομαι ....και δώστου πάλι από την αρχή...θέλω να δώσω στον εαυτό μου και δεν τους αρέσει , είχαν μάθει αλλιώς...και θυμώνω κι εγώ...και κάνω λάθη...

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”