συμπτωματα

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Gilda είναι αρκετά δύσκολο οι γύρω σου να αποδεχτούν κάποια νεα δεδομένα σου γιατί είναι ζόρι το ξεβώλεμα!εσύ τους έμαθες να είναι βολεμένοι κάτω απο τη δική σου συμπεριφορά και τώρα που πας να επικεντρωθείς στον εαυτό σου είναι σαν να τους πέρνεις το ψωμί απο το στόμα!όμως απο τη μεριά σου χρειάζεται πίστη και σταθερότητα συμπεριφοράς για ναπιστουν ότι κατι άλλαξε κατ ουσίαν και να σε αφήσουν στην ησυχια σου και αυτό θα το εκπέμψεις μόνο όταν το κατακτήσεις μέσα σου ολοκληρωτικά!γιατί τωρα δεν πείθεις!και δε θα πείσεις αν εσύ μεσα σου δεν κατανοήσεις τους λόγους για τους οποίους έφτασαν τα πράγματα εδώ και στα οποία είχες και εσύ συμμετοχή κατα το ήμισι!είναι ο φόβος να μην χασουμε αυτούς που μας περιβάλλουν, είναι η αγωνία να γίνουμε αποδεκτοί, να είμαστε καλοι για να εισπ΄ράξουμε αγάπη απο τους άλλους γιατί δεν σκεφτήκαμε ποτέ να την παρέχουμε εμεις στον εαυτό μας!είναι όμως πολύ ανθρώπινα όλα αυτά να σου συμβαίνουν και τα έχω περάσει και τα περνάω και εγώ!αγάπησε τον εαυτό σου γιαυτό που είσαι!τοτε δεν θα έχεις κανέναν ανάγκη να στο επιβεβαιώσει! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σ΄ευχαριστω Δωρούλα...το κάνω όποιο και αν είναι το κόστος...όταν κυλίσει η πέτρα στην πλαγιά, δεν σταματάει με τιποτα...
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Nα πω οτι συμφωνώ σε όλα με την ANGELS ON EARTH .

Με την πρώτη ''εισαγωγή'' ενέργειας στην δική μας υπόσταση αλλάζουν τα πάντα [ όπως τα ενιωσα ].
Εχουμε περισσότερη σωματική αντοχή, μεγαλύτερη αισιοδοξία, μια αξαφνη καθαρότητα που κανει το δάσος και τον ουρανό να λάμπουν....
Μια ''περίεργη αίσθηση ζέστης, γλυκειά και ''συμπαγής'' καταλαμβανει την καρδιά μας ,η οποία συνοδεύεται απο ενα παντοδύναμο συναίσθημα , το οποίο μαγεύει και παρασύρει.
Ολα είναι ΄σαν να φαίνονται ξανά ...ακόμη κι η εικόνα μας στον καθρέφτη αλλάζει ...ανάλογα του πως αισθανόμαστε...
Γινόμαστε πιο συνειδητοί και πιο αποφασιστικοί μια και είμαστε πιο γεμάτοι.

Συγχρόνως το σύμπαν γύρω μας καταρρέει, μια και όλο αυτό που εκπέμπουμε , δεν ξέρουμε πως να το διαχειριστούμε και προκαλλεί τρόμο στους άλλους γύρω μας. Αυτό για να το νιώσεις , είναι δύσκολο και το καταλαβαίνεις αργότερα οταν δείς κάποιον αλλο να έίναι σε αυτή την κατάσταση. :roll:

Οι άλλοι , γίνονται ενοχλητικοί ότι και να κάνουν επειδή μας:

Μας ενοχλούν οταν μας βγάζουν απο αυτή την κατάσταση...
Μας δίνουν την εντύπωση οτι αυτοί φταίνε για ολα όσα ανεχθήκαμε , ενω στην πραγματικότητα , δική μας είναι η ευθύνη....
Νομίζουμε οτι αποκλέιεται να ξανασυνεννοειθούμε μαζί τους και το πιστεύουμε οτι μόνο με ανθρώπους που ''ξέρουν'' θα είμαστε όπως επιθυμούμε....
Θεωρούμε οτι οι ''μύστες'' θα μας αντιληφθούν επειδή ''γνωρίζουν'' και οτι ετσι μαζί θα κατακτήσουμε την νιρβάνα.... :wink:

Οι άλλοι αμύνονται η επιτίθενται παντιοτρόπως....ανάμεσα σε όσα θα μας πούν τα πιο πολλά είναι δυστυχώς αλήθεια , εκείνη την στιγμή μια και θα μας ξεφουρνήσουν όλα μας τα ελαττώματα, σε μεγένθυση όμως.
Θα δείς φωνές, απειλές, κλαμματα, όλα οσα υπάρχουν σε αυτό πο λέγεται ψυχικός εκβιασμός.
Μόνο που δεν θα είναι συνειδητό επειδή είναι τρομοκρατημένοι.

Αργότερα , οταν κάποιος σταθεροποιείται ο ίδιος , σιγά σιγά , αλλάζουν πάλι όλα ως δια''μαγείας''.

Τότε εναρμονίζεσαι με το περιβάλλον σου και πολλες φορές βλέπεις απλά πράγματα που παλιά διαφέυγαν της εκτίμησης σου..

Τότε , μαθαίνουμε οτι και οι άλλοι ''μυστες'' είναι σαν κι εμάς και όλοι μαζί απλώς Ανθρωποι και τίποτα περισσότερο.
Μερικοί πιο μπρός , αλλοι πιο πίσω αλλά στο βάθος το ίδιο...πως λέει και το τραγούδι του Χατζή ,<< ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ...ΚΛΠ>>

Καταλαβαίνεις οτι επειδή, οι αδελφοί , φίλοι , ομάδα κλπ ασχολούνται με την αυτογνωσία , τον εσωτερισμό κλπ δεν τους κάνει αγγέλους , ουτε σημαίνει οτι εχετε τα πάντα κοινά ..

Και πάλι σιγα σιγά , αρχίζεις να βλέπεις πιο τρυφερά όσους είναι κοντά σου ....και αυτοί το νιώθουν....και πάλι μπερδεύονται... αλλά τώρα στριφογυρίζουν γύρω σου και δεν σε πιέζουν επειδή εσύ απο μόνη σου ''ξεφεύγεις '' σαν χέλι και δεν ''κολλώνεις'' πια....

Αυτή η αίσθηση του φωτός , είναι η διαφορά κραδασμού...αλλά για να την διατηρήσουμε απο ενα σημείο και μετά, θέλει πολλή δουλειά και πείσμα.

Δεν ξέρω αν κατάφερα να περιγράψω το τι γίνεται....
Εμένα με βοηθήσαν και με βοηθούν ενα σωρό άλλοι που ''βλέπαν '' τον εαυτό τους...
Δεν ακουσα ποτέ κανένα και πήρα αμπάριζα τα πάντα...
Προφανώς υπήρχε μεχρι τώρα ενας αόρατος ας πούμε άγγελος που με τράβαγε πάνω την τελευταία στιγμή...

Μετα μου φαίνεται, οτι πρέπει να κάνουμε εμείς την δουλειά του αγγέλου και τότε δυσκολεύει κι άλλο το πράγμα..

Μην βιάζεσαι λοιπόν ....απαλά απαλά και με υπομονή..
Ολα θα γίνουν όπως πρέπει αν και μερικές φορές αυτό που θέλει η ψυχή είναι άλλο απο αυτό που ζητα η προσωπικότητα και αυτά είναι που καλούμαστε να ενώσουμε..

΄Τα λέμε :)
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

......Σας ευχαριστώ όλους....
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

"Καραντινα καθαρισμου"
ετσι μου 'ρθε αυθορμητα κι ετσι το λεω
λοιπον
εδω και 2 μηνες περιπου..με μεγαλυτερη ενταση τον τελευταιο μηνα(σιγουρα συνεβαλλε και το γεγονος της παρακολουθησης του εργαστηριου 'Σαμπαλλα-13Διαστασεις'...)και ιδιαιτερα την τελευταια εβδομαδα...ΗΜΟΥΝ καπως περιεργα...θα το κανω πιο συγκεκριμενο
1ον...αισθανομουν μια 'ζαλαδα' χωρις να ειμαι ζαλισμενος
2ον...αισθανομουν τα ματια μου βαρια/'κλειστα'/κουρασμενα μου ελεγαν καποιοι
3ον....ειχα ενα ειδος δυσκοιλιοτητας
4ον...εβγαινα εξω(μπαρ/καφε)αλλα ημουν συγκρατημενος..δεν ειχα διαθεση, η δεν ηθελα να βγω για διασκεδαση
5ον...δεν ασχολιομουν ενεργα με το αντιθετο φυλλο
6ον....υπνηλια χωρις να νυσταζω και δεν κοιμομουν πολυ καλα
7ον..δουλευε το μυαλο αλλα το σωμα 'κοιμοταν'

Σημερα το πρωι με το που ξυπνησα ενανα την εξης διαπιστωση:
(Και λεω μεχρι σημερα και γι αυτο ειπα το ΗΜΟΥΝ με κεφαλαια..γιατι τελειωσε..τουλαχιστον γι αυτη την περιοδο)

Τα περισσοτερα που ανεφερα εχουν να κανουν με την υλη και τις αισθαντικες καταστασεις τα οποια τα ειχα βαλει σε καραντινα.
Πιο πολυ δουλευα με το μυαλο.
Απο σημερα το πρωι καταλαβα οτι περασα τις υλιστικες μου συνηθειες μεσα απο ενα 'καθαρτηριο' και τωρα πια θα ζω αυτα τα υλιστικα θεματα πιο κρυσταλλινα και αληθινα.
Θα ζω το σωμα μου παρεα με το μυαλο μου!..και οχι ξεχωριστα
δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω...αλλα μ αρεσει να ζω γηινα με πνευμα...νους υγιης εν σωματι υγιες..αυτο αισθανομαι.
Ξεκινησα να ζω πιο συνειδητα σε πραγματα της καθημερινοτητας.
Μ αρεσει να κανω πραγματα της υλης αλλα πλεον τα κανω με επιγνωση και τους δινω σημασια με πνευμα παρα με υλη.

ΥΛΗ ----> ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ----> ΥΛΗ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑ
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Καταλαβα επισης οτι καθε φορα που περναμε 'καθαρισμο'..γινεται αλλαγη στα μεχρι τωρα συνηθισμενα πραγματα 'μεσα' μας....κατι σαν αποδιοργανωση....αλλα οταν φτανει και κορυφωνεται η αισθηση του 'περιεργου'..ολα επανερχονατι αλλα πλεον ειναι και η στιγμη που αυτοματα περναμε σε αλλο 'επιπεδο'...δονηση....αληθεια...επιγνωση
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Μου λεει μια φιλη μου εχθες..''δεν αισθανεσαι μοναξια που δεν εχεις σχεση?''...''οχι''..της λεω..και με κοιταζε σαν ηλιθια!!!!!
τοσο περιεργο της φανηκε...κι εγω πραγματι αισθανομαι ομορφα με την 'παρεα' ΜΟΥ!!!!!....ΑΛΗΘΕΙΑ!!!
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Σε πιστευω καλε!!!!!!!!!
Θυμασαι τι σου ειπα στο τραπεζι;
χαχα καλω στον και καλως τον!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

μα δεν τα λεω μονο σε σενα :-D :-D :-D :-D ..χερακια δεν εχει? =)) =))
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Mπράβο Μαντρυ!!!!!!
Χαίρομαι όταν ακούω τέτοια!!! :x :x :D :D
Άβαταρ μέλους
xamogelo
Δημοσιεύσεις: 1020
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2008 8:17 am
Τοποθεσία: Κύπρος

Δημοσίευση από xamogelo »

mandry επειδή δεν με ξέρεις δεν σε πειράζει αν σου δώσω αγκαλίτσα ετσι >:D< για το πόσο όμορφα νιώθεις.
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Madraoulas έγραψε:μα δεν τα λεω μονο σε σενα :-D :-D :-D :-D ..χερακια δεν εχει? =)) =))
Το ξερω βρε πουλακι μου.......αλλα ελα μου ντε που ειμουν πισω απο καθε τι που εγραφες και σε παρακαολουθουσα χεχε :D :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Μπραβο Γιωργο................



>:D<

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”