πότε .........πιάνει το ρέικι....???

Συντονιστής: Vasoula

xrysopsaro
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 30 Ιουν 2008 9:55 am
Τοποθεσία: Ξάνθη εκ Θεσσαλονίκης

πότε .........πιάνει το ρέικι....???

Δημοσίευση από xrysopsaro »

θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία που σε εσάς τους προχωρημένους θα φανεί αρκετά χαζή.......... :roll: :roll: :roll: :roll:

όταν θέλω να δώσω ρεικι σε ένα σημείο πρέπει να είμαι αποκλειστικά συγκεντρωμένη σε αυτό ή μπορώ να κάνω και κάτι άλλο?

πχ χθες το βράδυ έβλεπα τv και με πονούσε το δόντι έπρεπε να κλείσω την τηλεόραση για να δώσω ρέικι ή μπορείς να το δώσεις και διαβάζοντας ή γράφοντας ή ότιδήποτε άλλο?
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31627
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

xrysopsaro καλημέρα :D

θα σου πω πως το έχω βιώσει απο προσωπική εμπειρία γιατί ήταν ένας προβληματισμός που έιχα και εγώ και έτσι πειραματίστηκα

αρχικά δεν πιστεύω ότι υπαρχουν πρέπει στην ζωτική ενέργεια, το ρεικι, το ρεικι πιάνει παντού

υπάρχουν κάποιες στιγμές που πραγματικά έχεις ανάγκη να ακουμπήσεις τα χεριά σου και να δώσεις ρεικι αλλά συγχρόνως τρέχουν και άλλα εραθίσματα γύρω σου, δεν πιστεύω ότι δεν δουλεύει το ρεικι και σε αυτές τις συνθήκες, το ρεικι ενεργοποίειται με την πρόθεση και αυτό μπορεί να γίνει παντού χωρίς περιορισμούς και πρέπει, γιατί τότε χάνεται η ελευθερία και η μαγεία

έχω παρατηρήσει πάντως ότι επείδη περισσότερο εμείς σαν άνθρωποι χρειαζόμαστε την εστίαση και την συγκέντρωση για να αφηνόμαστε και να ανοίγουμε ως κανάλια είναι καλό να υπάρχει χώρος για εστίαση στην ροη της ενέργειας

εγώ προσωπικά δεν περιορίζομαι ακόμα και στην βαβούρα και χωρίς ιδιαίτερη εστίαση σε αυτό που κάνω, το κάνω γιατί νοίωθω ότι το ρεικι θα ενεργοποιηθεί, καλύτερα σύντομο ρεικι παρά καθόλου, με το που ακούμπας τα χέρια σου η ενέργεια ρεει

αφιερώνω πάντως και χρόνο στον εαυτό μου μέσα σε πιο ήρεμες συνθήκες και πιο εστιασμένη για να είμαι πιο ανοικτή στην ενέργεια και να είναι πιο δυνατή η συνεδρια

άλλωστε μας αξίζει να χαιδεύουμε και να αφιερώνουμε στιγμες χαλάρωσης και ηρεμίας στον εαυτό μας
εσάς τους προχωρημένους θα φανεί αρκετά χαζή
κανένας δεν είναι πιο προχωρημένος και πιο έξυπνος απο τον άλλο εμπειρίες ανταλλάσουμε :D
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33634
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:thumbsup: :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το ρεικι πιανει στο ματι??(ξεματιασμα)
Και αν ναι σε ποιο σημειο ειναι καταληλο του σωματος να γινει? :-?
O:-)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88637
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Tασούλη δώσε ρέικι στο στήθος και προσπάθησε να πάρεις βαθιές ανάσες (τόσο βαθιές που να τις νιώσεις μέχρι τις πατούσες)

Επίσης σημεία που εμένα με είχαν διευκολύνει ήταν οι καρποί των χεριών μας.

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βασουλα μου οταν ειναι να φυγει το ματι σε αλλον??
Δοκιμασα χθες σε ενα συναδελφο στο κεφαλι εκει που μας πιανει πονος στα πλαγια και του περασε :D
Δεν ξερω αν ηταν το σωστο αλλα προφανως επιασε :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88637
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κεφάλι ή ηλιακό είναι οι κατάλληλες θέσεις.

και το στήθος βεβαίως.

Πειραματίσου, μικρέ μου! Τίποτα δεν συμβαίνει λάθος, όταν η πρόθεσή σου είναι αγαθή! :-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βασουλιτσα μου >:d< :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Πειραματίσου, μικρέ μου! Τίποτα δεν συμβαίνει λάθος, όταν η πρόθεσή σου είναι αγαθή!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

:x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”