Η Κολαση, Μας Τελειωσε...

Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

΄Οχι άλλες Τερέζες, θα διαδηλώνουν σε λίγο...
Και γω οχι αλλες κατσαριδες :lol: :lol: :lol: φτανει :evil: :evil: :evil: :evil:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πρόσεχε...μόλις τελειώσουν οι κατσαρίδες, σειρά έχουν οι αράχνες...στο λέω από πείρα!! :(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Μη μου λές τέτοια γιατι και εγώ κατσαρίδες βλέπω συνέχεια...
πω, πω. :? :? :? :?

Το κείμενο φοβερό!
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:όχι καλέ δεν ήταν κατσαρίδα...η άκρη του καραβιού ήταν!!!


:lol: :lol: :lol:

και μετά...για σκεφτείτε...χωρίς κόλαση, οι παπάδες θα μείνουν χωρίς δουλειά... :shock:

΄Οχι άλλες Τερέζες, θα διαδηλώνουν σε λίγο... :P

Και άντε μετά η Τερέζα να ξαναβρει τον θεό της...θα έχει πάρει συνταξη... :shock: :shock:
Βρε σύ.....οι παπάδες φοβούνται την κόλαση πιο πολύ από όλους τους άλλους θνητούς γιατί ξέρουνε ότι μάλλον θα μπούνε αυτοί πρώτοι!!!!! Αλλωστε αυτοί δεν την ανακάλυψαν;;;; Θα την ξ έρουν και καλύτερα από εμάς!!!
ΠΩΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ Αρχίζω και χαλνάω κι εγώ εδώ μέσα!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) Χαλνάω και μ' αρέσει ρε γτω!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Μπα Ναταλί μου νομίζω ότι αρχίζεις να φτιάχνεις εδώ μέσα :x :x :x δε χαλάς σίγουρα ;) ;) ;) ;)
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Και αυτοί οι παπάδες κρίμα είναι όμως..
Ζούνε μια προ τετελεσμένη ζωή..
Πολέμα και Οραματίσου
Valia

Δημοσίευση από Valia »

Είσαι σατανικός Βασιλάκι.... :))
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Ώρες είναι να αρχίσουμε να τους λυπόμαστε :D :D :D

Τους καημένους, που οι τσέπες τους δεν έχουν όριο ;) ;) ;)
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ρε ζεφυράκι αν δεν λυπηθώ τους παπάδες που έχουν τις πιο πολλές ψευδαισθήσεις ποιούς θα λυπηθώ δηλαδή για εξήγα μου!! Εγώ τους θεωρώ τα πιο δυστυχή πλάσματα και ΝΑΙ τους λυπάμαι!! Γιατί είναι πιο πολύ στην μπόλια της ύλης αλλά και στην μπόλια του φόβου και των ενοχών ανίκανοι να ζήσουν ότι οραματίστηκαν!! Αυτό εγώ που έζησα ΄μέσα σε περιβάλλον μοναχών το βίωσα μέχρι το μεδούλι μου και μπορώ να σας το πω βάζοντας το χέρι στην φωτιά!!! Μεγαλύτερο διχασμό, μιζέρια και δυστυχία από αυτή που είδα στο μοναστήρι δεν είδα ούτε όταν τριγυρνούσα στις φτωχογειτονιές της Μανίλας στις Φιλιπίνες!!!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Aυτοι που αναφερεις Ναταλια ειναι οι καλογεροι και μαλιστα οχι του αγιου ορους ή αλλων πλουσιων μονων..
Οι παπαδες δεν ειναι για λυπηση ουτε μιζερα περνανε αν κρινουμε απο τις χοντροκοιλαρες τους
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οι παπαδες δεν ειναι για λυπηση ουτε μιζερα περνανε αν κρινουμε απο τις χοντροκοιλαρες τους
Πιστεύετε δηλαδή πως η υλική αφθονία φέρνει ευδαιμονία?
Αυτή η "χοντροκοιλάρα" είναι γεμάτη συναισθήματα και απωθημένα...

Η αποκρυστάλλωση από μόνη της προκαλεί εσωτερική μιζέρια...

΄Ομως κανείς άνθρωπος δεν είναι για λύπηση!
Είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο στον δρόμο μας, ο διαχωρισμός αυτός που κατατάσσει τους ανθρώπους σε κοινωνικές κατηγορίες!

Δεν μου κάνει ο δικός τους δρόμος σίγουρα, αλλά για να φτάσω στον δικό μου, για να βιώσω τον θεό μέσα μου, χρειάστηκε να ανταμώσω με την εσωτερική μιζέρια και κατανοώντας την, να την συγχωρήσω...

Πως αλλιώς θα γνωρίσετε την μιζέρια, αν δεν την νιώσετε στον εαυτό σας πρώτα?

Είναι εύκολο να την εντοπίζουμε στους άλλους, το δύσκολο είναι να την ανακαλύπτουμε σε κάθε υλική επιδίωξη, διεκδίκηση, φιλοδοξία, αλαζονεία που δημιουργείται μέσα μας από την ίδια την πόλωση...

Δεν γνωρίζω αν ο δικός μου δρόμος είναι ο τέλειος δρόμος για τον θεό, γνωρίζω όμως ότι ο δικός μου δρόμος σίγουρα δεν μου αφήνει περιθώρια να κρίνω την ατέλεια της ζωής...
Γιατι αυτή προκύπτει έτσι κι αλλιώς, ανεξάρτητα από την κρίση μου...
Αρα είναι από μόνη της τέλεια, και δεν σταματά από την δική μου άποψη, ούτε από την άποψη των άλλων, να συντελείται μέσα σε ένα μεταφυσικό μυστήριο, που άλλοι ονομάζουν θεό, άλλοι ονομάζουν σύμπαν...

Αυτό το μεταφυσικό μυστήριο σε "αναγκάζει" να βρεις την εσωτερική τελειότητα, όταν η εξελικτική σου πορεία περνάει μέσα από την υλική μορφή, σαν αιτία ενός αποτελέσματος, του οποίου ο "δράστης" είσαι μόνο εσύ!

:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πιστεύετε δηλαδή πως η υλική αφθονία φέρνει ευδαιμονία?
οχι βεβαια!!! αλλα οταν η εκκλησια ειναι παμπλουτη και οι "πιστοι" της πεινανε σιγουρα δεν μπορουμε να το αφησουμε ασχολιαστο!!

:-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μα φυσικά θα το αφήσεις ασχολίαστο, αν η εκκλησία δεν είναι για σένα ο οίκος του θεού, αλλά μια ακόμα επιχείρηση...

είναι κάτι άλλο?

Αυτό το φαινόμενο της οικειοποίησης του πνευματος, δυστυχώς, δεν το βλέπουμε μόνο στην εκκλησία, αλλά και στα πνευματικά συστήματα, που έχουν πνευματικά δικαιώματα... :-( :-(

όπως λοιπόν δέχεσαι τα πνευματικά δικαιώματα κάθε πνευματικου συστήματος, αδιαμαρτύρητα, θα δέχεσαι και τα πνευματικά δικαιώματα της εκκλησίας...

Κανείς δεν σε υποχρεώνει να ασπάζεσαι την θεωρία της οικειοποίησης, από όπου κι αν προκύπτει...

Αυτή είναι η ελεύθερη βούληση, και η χρήση της προς όφελός μας, είναι δικαίωμα του καθενός μας...

Το "όφελος" για τον καθέναν μας προκύπτει διαφορετικά και έχει να κάνει με την πνευματική μας νοημοσύνη, που στην φυσική μας έκφραση μάς αναπτύσσει με ευφυία...

Φυσικά και δεν επιλέγεις ότι δεν σε εξελίσσει!
Αν όμως εξελίσσει τον άλλον, είναι θέμα ακριβώς πνευματικής νοημοσύνης και αυτή μας κατατάσσει σε "νεκρους' και "ζωντανούς" ανθρώπους...

Αν γνωρίζεις τι είναι για σένα ο θέος, τότε θα γνωρίζεις τι είναι και για τον άλλον, ανεξάρτητα από το προσωπικό του βόλεμα, που μορφοποιεί τον θεό σε ον, που, ανάλογα με το βόλεμα, συγχωρεί, αγαπά ή τιμωρεί...
Μπορείς τότε να είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ανθρώπινη ανοησία, αλλά ανθρώπινος φόβος!

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Πιστεύετε δηλαδή πως η υλική αφθονία φέρνει ευδαιμονία?
Ευδαιμονία με ημερομηνία λήξης. Δεν είναι λίγα τα παραδείγματα "ευτυχίας" που βλέπουμε τριγύρω, και "επιτυχημένης ζωής", λόγω της υλικής αφθονίας που έχει κάποιος. Όταν γνωρίζει κανείς μόνο αυτό που βλέπει, και έχει στην κατοχή του πολλά από αυτά που βλέπει, τότε ναι είναι ευτυχισμένος, προσωρινά όμως.. γιατί κάποια στιγμή θα ανέβουν στην επιφάνεια και τα ανικανοποίητα.
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Και τα ανικανοποίητα βγαίνουν με πολύ πόνο και συνήθως σωματικό :-( :-(
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”