Μετενσάρκωση!!

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

που συνάντησα μπροστα μου στην διάρκεια της ειλικρίνειας με αυτο αυτο το κομμάτι, θα σου έλεγα ότι έισαι τρελή
και δεν πάω μακρία καθώς πριν μερικούς μήνες δεν αναγνώριζα κάν ότι αυτές οι διαστρεβλωμένες ιδέες μέσα μου ήταν για τα καλά υπαρκτές,
και αυτό είναι το ασυνείδητο κομμάτι που λεμε ότι σε οδηγεί και δεν ξέρεις απο που σου ήρθε

συνήθως μάλιστα΄έχω παρατηρήσει απο εμένα ότι όποτε έχω πει αυτό αποκλέιεται εγω δεν είμαι έτσι με τίποτα σου λέω, έχει έρθει η ζωή και με έχει διαψέυσει περίτρανα

είναι μια φόρμουλα του εγώ να αποκλείει και να εκδηλώνει στη επιφάνεια το αντίθετο του, σαν αντίδραση, το ανεξιχνίαστο κομμάτι σου όμως αλλη εντολή εχει παρει και αργά η γρήγορα αυτή θα εκδηλώσει
δεν διαφωνώ καθόλου με αυτά που λές και ούτε αποκλείω τίποτα φυσικά.
προσπαθώ να είμαι σε εγρήγορση ώστε να μπορώ να αντιληφθώ εγκαίρος αυτές της υπαρκτές διαστρεβλωμένες ιδέες,και να της δουλέψω :x

σε ευχαριστώ Φωτεινούλι μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νομίζω ότι δεν χρειάζεσαι πια άλλο παράδειγμα Ιωαννούλι :-?

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Σου έχω πεί πόσο ευγνώμον σου είμαι για ολη τη βοήθεια και της συμβουλές που μου δίνεις :D


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :* :* :* :*
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:σε ευχαριστώ Φωτεινούλι μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
>:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

>:d< >:d< >:d<

Αυτό που χρειάζεται να έχουμε υπόψη μας, για να πάμε και λίγο παραπέρα, είναι ότι στην ηλικία των 4-5 ετών μας αποκτούμε μια βασική επιθυμία εκπλήρωσης, με βάση την οποία διαμορφώνουμε και τις συμπεριφορές μας. Αυτή η βασική επιθυμία προέρχεται από έναν φόβο που "επιτέθηκε" στο ένστικτό αυτοσυντήρησης κατά την παιδική μας ηλικία και μας δημιούργησε ανάγκες που δεν ήταν καθαρά δικές μας, όμως έγιναν δικές μας για λόγους επιβίωσης.

Το παιδί αναγνωρίζει την αδυναμία του απέναντι στον ισχυρό και αυτό του δημιουργεί αίσθημα κατωτερότητας, το οποίο καλείται συνεχώς στην ζωή του να υπερβεί, με όποιον τρόπο "εγκρίνει" το περιβάλλον του. Η ανασφάλεια του ανίσχυρου μας κυνηγά σε όλη μας την ζωή...Θέλουμε να νιώσουμε ασφαλείς και βρίσκουμε τρόπους να το απαιτήσουμε από τους άλλους μέσα από τα επιτεύγματά μας.

Κυνηγώντας την ασφάλεια μέσω των επιτευγμάτων, των σχέσεων και των κοινωνικών αξιών, χάνουμε την επαφή με τον Εαυτό μας και τις ψυχικές μας ανάγκες ανάπτυξης...

Βρισκόμαστε διαρκώς σε μειονεκτική θέση μέσα στην ζωή μας, γιατί ακολουθούμε ανάγκες που δεν γνωρίζουμε συνειδητά, είτε αυτές αφορούν σπουδές, είτε κοινωνική καταξίωση, είτε σχέσεις, μέσω των οποίων τρέφουμε τον βασικό μας φόβο και εκπληρώνουμε την ασυνείδητη βασική μας επιθυμία για ασφάλεια.

΄Ενα παιδί που μεγάλωσε σε ένα επικριτικό περιβάλλον, που το μάλωναν συχνά για τις αδυναμίες του, για τα ελαττώματά του και για τις ανάγκες του, θα γίνει ένας αντιδραστικός ενήλικας που θα αγωνίζεται για την τελειότητα, χωρίς να μπορεί να αποδεχθεί τον εαυτό του και μοιραία και τους άλλους. Θα εγείρει συνεχώς απαιτήσεις που δεν θα ικανοποιούνται και θα αποφεύγει να δει τις αδυναμίες του και να τις βελτιώσει, προσπαθώντας να καλύψει έτσι τον βασικό του (ασυνείδητο) φόβο και να νιώσει ασφαλής, εναποθέτοντας τα σφάλματά του στους άλλους.

To πέρασμά μας στην ωριμότητα απαιτεί αναγνώριση των πραγματικών μας αναγκών και μια καλοπροαίρετη διάθεση να ανακαλύψουμε την εσωτερική Πηγή τροφοδοσίας ενέργειας, ώστε να μην βρισκόμαστε στην αδύναμη θέση να παίρνουμε ενέργεια από τους άλλους, ή αντίθετα να δίνουμε την ενέργειά μας, απλά και μόνο για να νιώσουμε ασφαλείς μέσα σ’ αυτήν την απαιτητική «δοσοληψία»…

Η στοχοθέτηση χρειάζεται να επανεξεταστεί. Οι στόχοι που βάζουμε σαν φυσικοί άνθρωποι χρειάζεται να ανταποκρίνονται στις πραγματικές μας ανάγκες ανάπτυξης.
Συνήθως οι άνθρωποι βάζουν στόχους που καλύπτουν το τραυματισμένο ένστικτο αυτοσυντήρησης και αγωνίζονται να τους φτάσουν, χωρίς να το συνειδητοποιούν, αφήνοντας έξω από την ανέλιξή τους την Ψυχική τους Βούληση.

Ο κοινωνικός άνθρωπος ψάχνει διαρκώς να βρει την χρησιμότητά του στην κοινωνία, όχι γιατί ακολουθεί την πνευματική του ενότητα που του αναπτύσσει τις ιδιότητες της προσφοράς, αλλά γιατί έτσι νιώθει ότι γίνεται αποδεχτός από το σύνολο, εκφράζοντας κάποια ιδανικά. Αυτό όμως δεν αρκεί τελικά, γιατί τα ιδανικά αυτά προσβάλλονται συνεχώς, όταν πίσω από αυτά κρύβονται πολλαπλές ασυνείδητες διεκδικήσεις, με αποτέλεσμα να τον απογοητεύουν και να τον βάζουν σε διαδικασία θλίψης και μελαγχολίας ή αντίθετα σε διαδικασία σύγκρουσης.
Εχουμε λοιπόν ρόλους… γονείς και δάσκαλοι είναι ρόλοι που αναπτύσσονται στην κοινωνία μέσα σε μια διαρκή μάχη χρησιμότητας, αλλά δυστυχώς όχι προσφοράς, γιατί ο ρόλος συγκρούεται με την ασυνείδητη ανάγκη επιβεβαίωσης και παραπέρα, επιβίωσης.

Το ασυνείδητο δεν είναι απαραίτητα εχθρός μας. Λειτουργεί με βάση τις εντολές που πήρε κατά την παιδική μας ηλικία και ακολουθεί μια φυσική διαδικασία εκπλήρωσης, που έρχεται σε αντίθεση με το συνειδητό μας μέρος που έχει αναπτυχθεί διαφορετικά από την εμπειρική μας ζωή. Ο φυσικός άνθρωπος βρίσκεται στην αδύναμη θέση να μην μπορεί να συνθέσει τα ψυχικά περιεχόμενα και έτσι τα αποκλείει από την ολότητά του, ταυτιζόμενος πάντα με το συνειδητό του μέρος, του οποίου την ανάπτυξη μπορεί να αντιληφθεί μέσα από την πραγμάτωση του, για την οποία και αγωνίζεται διαρκώς, μέσα από τις σχέσεις του, την εργασία του, την πίστη του σε κάποια θρησκεία και γενικά, την χρησιμότητά του στην κοινωνία.

Η ωρίμανση απαιτεί μετακίνηση των στόχων της πραγμάτωσης σε στόχους αυτοπραγμάτωσης. Ο άνθρωπος μετακινεί την αντίληψη του νου του σε εσωτερικές διαδικασίες ανέλιξης που αγγίζουν τον πιο βαθύ πυρήνα του και τότε εκφράζεται στο σύνολο με αρετές της θειότητάς του. Σ’ αυτήν την διαδικασία ωρίμανσης δεν παίζει ρόλο ο φυσικός χρόνος και κυρίως δεν παίζει ρόλο η επιβεβαίωση από τους άλλους.
Κάθε πνευματική «κατάκτηση» της αλήθειας δεν προσβάλλεται από κανέναν, γιατί δεν υπάρχει αυτή η αναγκαιότητα, της εσωτερικής σύγκρουσης, που συνήθως εκφράζεται με υπόγεια συναισθήματα διαχωρισμού (θυμός, μίσος, ζήλεια, ανταγωνισμός)…

Η Ζωή είναι γενναιόδωρη και όχι απαιτητική…Είναι δίκαια και όχι ανταγωνιστική…
Είναι ευσπλαχνική και όχι οργισμένη…
Η ελεύθερη βούληση τα χωράει όλα όμως…Ο καθένας μας μπορεί να εκφράσει την ελευθερία του όπως μπορεί, την δεδομένη στιγμή της εξέλιξής του, να την αντέξει…

Είναι σημαντικό να γνωρίζει ο άνθρωπος ότι δεν φτάνει μόνο να θέλει να αναρριχηθεί σε ένα ψηλό βουνό, αλλά χρειάζεται να προετοιμαστεί γι’ αυτήν την αναρρίχηση… να εξασκηθεί στην αντοχή, στην πίστη και στο θάρρος και να μην φοβηθεί το ύψος, γνωρίζοντας τις αντιστάσεις του, τις οποίες μόνο με ειλικρινή και καλοπροαίρετη διάθεση μπορεί να αντιληφθεί...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};-

>:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

@};- :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

@};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ενα παιδί που μεγάλωσε σε ένα επικριτικό περιβάλλον, που το μάλωναν συχνά για τις αδυναμίες του, για τα ελαττώματά του και για τις ανάγκες του, θα γίνει ένας αντιδραστικός ενήλικας που θα αγωνίζεται για την τελειότητα, χωρίς να μπορεί να αποδεχθεί τον εαυτό του και μοιραία και τους άλλους. Θα εγείρει συνεχώς απαιτήσεις που δεν θα ικανοποιούνται και θα αποφεύγει να δει τις αδυναμίες του και να τις βελτιώσει, προσπαθώντας να καλύψει έτσι τον βασικό του (ασυνείδητο) φόβο και να νιώσει ασφαλής, εναποθέτοντας τα σφάλματά του στους άλλους.
το έχω ζήσει αυτό ακριβώς όπως το λές Βασούλα :-( :-( :-(
Ο κοινωνικός άνθρωπος ψάχνει διαρκώς να βρει την χρησιμότητά του στην κοινωνία, όχι γιατί ακολουθεί την πνευματική του ενότητα που του αναπτύσσει τις ιδιότητες της προσφοράς, αλλά γιατί έτσι νιώθει ότι γίνεται αποδεχτός από το σύνολο, εκφράζοντας κάποια ιδανικά. Αυτό όμως δεν αρκεί τελικά, γιατί τα ιδανικά αυτά προσβάλλονται συνεχώς, όταν πίσω από αυτά κρύβονται πολλαπλές ασυνείδητες διεκδικήσεις, με αποτέλεσμα να τον απογοητεύουν και να τον βάζουν σε διαδικασία θλίψης και μελαγχολίας ή αντίθετα σε διαδικασία σύγκρουσης.
Εχουμε λοιπόν ρόλους� γονείς και δάσκαλοι είναι ρόλοι που αναπτύσσονται στην κοινωνία μέσα σε μια διαρκή μάχη χρησιμότητας, αλλά δυστυχώς όχι προσφοράς, γιατί ο ρόλος συγκρούεται με την ασυνείδητη ανάγκη επιβεβαίωσης και παραπέρα, επιβίωσης.
Αυτή τη τηγανιά την έφαγα πρόσφατα με το 3α και ακόμα να το χονέψω :-(
Η ωρίμανση απαιτεί μετακίνηση των στόχων της πραγμάτωσης σε στόχους αυτοπραγμάτωσης. Ο άνθρωπος μετακινεί την αντίληψη του νου του σε εσωτερικές διαδικασίες ανέλιξης που αγγίζουν τον πιο βαθύ πυρήνα του και τότε εκφράζεται στο σύνολο με αρετές της θειότητάς του. Σ� αυτήν την διαδικασία ωρίμανσης δεν παίζει ρόλο ο φυσικός χρόνος και κυρίως δεν παίζει ρόλο η επιβεβαίωση από τους άλλους.
Κάθε πνευματική «κατάκτηση» της αλήθειας δεν προσβάλλεται από κανέναν, γιατί δεν υπάρχει αυτή η αναγκαιότητα, της εσωτερικής σύγκρουσης, που συνήθως εκφράζεται με υπόγεια συναισθήματα διαχωρισμού (θυμός, μίσος, ζήλεια, ανταγωνισμός)�
πολύ θέλω να κατακτήσω αυτόν τον στόχο :x
Είναι σημαντικό να γνωρίζει ο άνθρωπος ότι δεν φτάνει μόνο να θέλει να αναρριχηθεί σε ένα ψηλό βουνό, αλλά χρειάζεται να προετοιμαστεί γι� αυτήν την αναρρίχηση� να εξασκηθεί στην αντοχή, στην πίστη και στο θάρρος και να μην φοβηθεί το ύψος, γνωρίζοντας τις αντιστάσεις του, τις οποίες μόνο με ειλικρινή και καλοπροαίρετη διάθεση μπορεί να αντιληφθεί...
:x @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Θα εγείρει συνεχώς απαιτήσεις που δεν θα ικανοποιούνται και θα αποφεύγει να δει τις αδυναμίες του και να τις βελτιώσει, προσπαθώντας να καλύψει έτσι τον βασικό του (ασυνείδητο) φόβο και να νιώσει ασφαλής, εναποθέτοντας τα σφάλματά του στους άλλους.
Πωπω, τι μου πες τώρα... Νομίζω πέρασα μεγάλο διάστημα να έχω ανάγκη να δημιουργώ απαιτήσεις με σκοπό να μην ικανοποιούνται...

Γιατί πιστεύω ότι και αυτό είναι ανάγκη. Μέχρι να φτάσει κανείς στο σημείο του να δει τι δεν πάει καλά με την κατάσταση.

Μου αρέσει να βλέπω εδώ πράγματα που περίμενα να ακούσω :x Ευχαριστώ ^_^
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

Wisdom έγραψε:Α ρε Βάσω, γιατί δεν ανοίγεις ένα σχολείο για γονείς? Θα έρθουν πολλοί και θα έχουμε και παιδιά με λιγότερα ψυχικά πέρα-δώθε..!
Τέλεια ιδέα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

anima22 έγραψε:
Wisdom έγραψε:Α ρε Βάσω, γιατί δεν ανοίγεις ένα σχολείο για γονείς? Θα έρθουν πολλοί και θα έχουμε και παιδιά με λιγότερα ψυχικά πέρα-δώθε..!
Τέλεια ιδέα!
΄


Νομίζω ότι βρίσκεστε μακρυά από την κοινή γνώμη, κορίτσια... :-D :-D

Η αναγκαιότητα για μια τέτοια σχολή, χρειάζεται πρώτα να εκδηλωθεί σαν αναγκαιότητα του ενήλικα να νιώσει αυτάρκης!

Ξέρετε πολλούς ενήλικες που το επιδιώκουν?

Οι περισσότεροι προσπαθούν μέσα από μια σκόρπια γνώση να γίνουν ικανοί να αντιμετωπίσουν τα καθημερινά προβλήματα της ζωής τους και λιγότερο ενδιαφέρονται για τους άλλους...ακόμα και αν αυτοί είναι τα παιδιά τους!

Και αυτό, γιατί δεν έμαθαν ποτέ την "χρήσιμη" πλευρά της Ζωής...Παρατηρήστε τους ανθρώπους, πόσο η προσοχή τους είναι στραμμένη στο "εγώ" και καθόλου στο "εμείς"...
Το θάρρος, η εμπιστοσύνη, ο σεβασμός, η αγάπη, δεν είναι κάτι αυτονόητο και φυσιολογικό, αλλά είναι κάτι που συνεχώς προσπαθούν να αποκτήσουν μέσα από την κάλυψη των ασυνείδητων αναγκών που τους δημιουργήθηκαν στα πρώιμα χρόνια τους και διαμόρφωσαν την "εικονα" τους και την στάση ζωής τους!

Παρατηρήστε τον απογοητευμένο, τον απομονωμένο, τον καταθλιπτικό, τον φοβισμένο, τον φιλόδοξο, τον ανταγωνιστικό, τον τεμπέλη, τον τελειομανή, τον εκδικητικό, τον ζηλόφθονα, τον συμπονετικό, τον "οπαδό", τον ναρκομανή, τον αλκοολικό...

Πίσω από κάθε χαρακτήρα παρουσιάζεται εμφανώς η ανάγκη να αγαπηθούν και να νιώσουν αποδοχή...Ο καθένας με τον δικό του τρόπο απαιτεί την προσοχή των υπολοίπων στο "εγώ" του, ασυνείδητα, χωρίς να το γνωρίζει...

Πως λοιπόν ένας τέτοιος "τύπος" θα αναζητήσει σχολή για γονείς, όταν πιστεύει ότι κάνει το καλύτερο για τα παιδιά του, αφού δεν αντιλαμβάνεται το κακό που κάνει στον ίδιο του τον εαυτό?

...και η ζωή συνεχίζεται! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Παρατηρήστε τον απογοητευμένο, τον απομονωμένο, τον καταθλιπτικό, τον φοβισμένο, τον φιλόδοξο, τον ανταγωνιστικό, τον τεμπέλη, τον τελειομανή, τον εκδικητικό, τον ζηλόφθονα, τον συμπονετικό, τον "οπαδό", τον ναρκομανή, τον αλκοολικό...

Πίσω από κάθε χαρακτήρα παρουσιάζεται εμφανώς η ανάγκη να αγαπηθούν και να νιώσουν αποδοχή...Ο καθένας με τον δικό του τρόπο απαιτεί την προσοχή των υπολοίπων στο "εγώ" του, ασυνείδητα, χωρίς να το γνωρίζει...

Πως λοιπόν ένας τέτοιος "τύπος" θα αναζητήσει σχολή για γονείς, όταν πιστεύει ότι κάνει το καλύτερο για τα παιδιά του, αφού δεν αντιλαμβάνεται το κακό που κάνει στον ίδιο του τον εαυτό?
@};- :x :thumbsup:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Πως λοιπόν ένας τέτοιος "τύπος" θα αναζητήσει σχολή για γονείς, όταν πιστεύει ότι κάνει το καλύτερο για τα παιδιά του, αφού δεν αντιλαμβάνεται το κακό που κάνει στον ίδιο του τον εαυτό?
είμαστε λίγοι αλλά μπορούμε να κάνουμε μεγάλη διαφορά :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Elisavet έγραψε:είμαστε λίγοι αλλά μπορούμε να κάνουμε μεγάλη διαφορά :x
να κλάψω ή να γελάσω ?? :-? 8) :mrgreen: >:) :((
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”