Βάφτιση... τί συμβαίνει?

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ουπς συγνωμη βασω επρεπε να απαντησω και δεν προλαβα να διαβασω πριν δημοσιευσεις. @};-

Δεν θα το συνεχισω αλλο σε προσωπικο επιπεδο γιατι δεν με ενδιαφερει. :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γι' αυτό σε παρακαλώ να σέβεσαι τον χώρο μου!
εννοώ τον χώρο μέσα στην καρδιά μου, για να μην γίνει καμία παρεξήγηση!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν πειράζει Γιαννάκη, γράφαμε ως συνήθως μαζί! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σε ξαναρωταω τι ειπα πισω απο την πλατη σου που δεν το ειπα εδω
Επειδή το ανάφερε και η Δήμητρα, μήπως χρειάζεται να ξεκαθαρίσουμε ότι εδώ δεν είναι ένα κλειστό δωμάτιο που κουτσομπολεύουμε, αλλά ένα δημόσιο φορουμ που εκφράζουμε απόψεις?

Ο καθένας μπορεί να δει τι συζητήθηκε, σήμερα, αύριο, μεθαύριο και σε έναν αιώνα...

Επίσης, όταν κάποιος διακόπτει τον διάλογο, γιατί έτσι του κάπνισε, δεν νομίζω ότι η συνέχισή του αφορά κουτσομπολιό!!

όχι απλά το σχολιάζω, για να αποδώσουμε τα ίσια στις έννοιες, γιατί μάλλον μας ξεφεύγουν απο το ορισμό ενός δημόσιου φόρουμ!

Δηλαδή, αν έμπαινα σήμερα και διάβαζα, δεν θα επρεπε να τοποθετηθώ, γιατί κάποιος από τους συμμετέχοντες στον διάλογο δεν ήταν στο φόρουμ την συγκεκριμένη ώρα?

Πίσω απο την πλάτη μπορείς να πεις ΠΟΛΛΑ
ολοι μπορεί να το κάνουν αυτό Ναταλί! Και εσύ και εγώ και ο καθένας! ΄Οταν όμως κατηγορείς κάποιον ότι το κάνει, δημόσια, δεν θα έπρεπε να έχεις και στοιχεία γι' αύτό?

Αόριστα, μπορώ να πω κι εγώ (και ο καθένας) ότι κι εσύ κάνεις το ίδιο! Αν είναι δυνατόν... :-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Καλημέρα σας.

Βάσω μου δεν ξέρω για ποια πληροφόρηση μιλάς, από εσένα διάβασα το
«έχουν την αντίληψη της "κλίκας" που τους πέταξε έξω». ’λλωστε εγώ συναναστρέφομαι με όσους συναναστρεφόμουν και πριν και αυτός ο ένας έχει τις ιδέες του για τα θέματα που τον αφορούν, δεν φοβάται να συζητήσει τις απόψεις του και εκεί λήγει.

Προσωπικά θεωρώ τους ανθρώπους που έφυγαν δυναμικά άτομα που προσπαθούν όπως όλοι μας να διαχειριστούν τα θέματα της ζωής τους με τον καλύτερο για εκείνους τρόπο. Ήταν εδώ για κάποιο χρονικό διάστημα και κάποια στιγμή αποφάσισαν ότι κάτι που βίωναν δεν τους έκανε, ήθελαν κάτι άλλο βρε αδελφέ, έτσι έφυγαν για να βρουν το άλλο.

Επιπλέον το ότι έφυγαν δεν πρέπει να ερμηνεύεται απαξιωτικά ούτε για εσάς ούτε για εκείνους.
@};-
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Ναταλία ανάλογα πράγματα με αυτά που σου είπε ο Γιάννης είναι συνηθισμένα στα φόρουμ και οι συντονιστές επεμβαίνουν μόνο όταν παραγίνεται το πράγμα και θα αρχίσουν να βρίζονται. Βεβαίως δεν είναι ευγενικό να μιλάμε έτσι για ανθρώπους αλλά δεν σε βλέπω να έχεις και πρόβλημα να αντιμετωπίσεις την οποιαδήποτε συμπεριφορά, τα λες μια χαρά.

Και σιγά τώρα που δεν ξέρεις τίποτα και όλοι οι άλλοι είναι ψαγμένοι. Στα μηνύματά σου διακρίνονται γνώσεις απλώς δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι τις έχεις, όταν καταφέρεις να ξεπεράσεις κάποια θεματάκια θα πηγαίνεις σφαιράτη. Αυτά σε κάνουν να έχεις μια συμπεριφορά που πιθανόν να εκνευρίζει κάποιον άνθρωπο αλλά και τι να γίνει, πιθανόν και η δική του συμπεριφορά να εκνευρίζει εσένα, ουδείς τέλειος.

’ντε τώρα μην στενοχωριέσαι.
Τι να πω κι εγώ βρε που με είπες γκουρουνίτσα? Έκλαψα πικρά:(( :(( :(( ………… αλλά το ξεπέρασα. =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ξέρω να ζητώ συγνώμη για κάποια λεγόμενα μου και το ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ!! Εσυ άραγε ξέρεις όταν έχεις μιλήσει προσβλητικότατα για τους άλλους;
Ναταλίτσα, νομίζω ότι το θέμα αυτό πια το εξαντλήσαμε, είπε ο καθένας την άποψή του και από κει και πέρα το σημαντικό είναι ο καθένας που συμμετείχε να εστιαστεί στην ουσία και να πάρει τις επιγνώσεις του!

Έτσι όπως εγώ, ο Γιάννης και οι υπόλοιποι πήραμε τις επιγνώσεις μας, καλό θα είναι και για σένα να "πετάξεις" αυτά που σε πικράνανε και να "κρατήσεις" το μήνυμα που χρειάζεται για την δική σου ανάπτυξη και βελτίωση! Γιατί όλο αυτό δεν έγινε τυχαία, ε?

Επίσης, επειδή τα λέμε από την μία, αλλά είναι καλό να τα λέμε και από την άλλη, αν διάβασες προσεκτικά τα προηγούμενα ποστ θα δεις ότι ο Γιάννης ήδη απάντησε στην παραπάνω ερώτησή σου..
Συγνωμη για την σκληροτητα.....
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Προσωπικά θεωρώ τους ανθρώπους που έφυγαν δυναμικά άτομα που προσπαθούν όπως όλοι μας να διαχειριστούν τα θέματα της ζωής τους με τον καλύτερο για εκείνους τρόπο. Ήταν εδώ για κάποιο χρονικό διάστημα και κάποια στιγμή αποφάσισαν ότι κάτι που βίωναν δεν τους έκανε, ήθελαν κάτι άλλο βρε αδελφέ, έτσι έφυγαν για να βρουν το άλλο.

Επιπλέον το ότι έφυγαν δεν πρέπει να ερμηνεύεται απαξιωτικά ούτε για εσάς ούτε για εκείνους.
Ρούλα μου δεν έχω καμία αντίρρηση για τον δυναμισμό τους και κυρίως δεν έχω αντίρρηση για το ότι έφυγαν από δω!

΄Εχω αντίρρηση για το "απαξιωτικά", γιατί εγώ προσωπικά (και εσύ ίσως το ξέρεις) εισέπραξα την απαξίωσή τους μέσα από έναν ανιερό συνασπισμό που μόνο κριτική είχε να προσφέρει στα μέλη του!

Δεν απαξιώνω κανέναν άνθρωπο, όμως μπορώ να αναγνωρίζω αν ένας άνθρωπος εκφράζεται με ευγωμοσύνη ή με αχαριστία! Δεν πιστευω ποτέ ότι δίνω κάτι μεγάλο στους ανθρώπους, ούτε περιμένω τίποτα για κάθε μικρό που δίνω. Να με αφήσουν στην ησυχία μου θέλω μόνο!

Σ' ευχαριστώ για όλα, γιατί ξέρω να αναγνωρίζω, μέσα στον κόσμο αυτόν των αξιών, ανθρώπους με βαθύτερη ποιότητα!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε: Θα ήθελα όμως να γνωρίζεις ότι καταλαβαίνω πολύ βαθύτερα, και περισσότερα από όσο νομίζεις ότι μπορώ...
ε, αυτό Βάσω μου, το έχουμε καταλάβει απο την πρώτη στιγμή που σε γνωρίσαμε!!άσχετα που δεν μας τα λες απο την αρχή αυτά που καταλαβαίνεις για να μη μας σοκάρεις!! :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16545
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Valia έγραψε:
Vaso έγραψε: Θα ήθελα όμως να γνωρίζεις ότι καταλαβαίνω πολύ βαθύτερα, και περισσότερα από όσο νομίζεις ότι μπορώ...
ε, αυτό Βάσω μου, το έχουμε καταλάβει απο την πρώτη στιγμή που σε γνωρίσαμε!!άσχετα που δεν μας τα λες απο την αρχή αυτά που καταλαβαίνεις για να μη μας σοκάρεις!! :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<

Βάλια....δεν τα λέει για να μας αφήσει την χαρά να τ ανακαλύψουμε μόνοι μας ........ :D ;) αν μας τα έλεγε θα ήταν κριτικη ......
ενώ τώρα απλά επιβεβαιωνει τα δικά μας ευρύματα ......για να μπορουμε να μας αποδεχόμαστε ........και να μην περιμένουμε την αποδοχή των άλλων και της Βάσως ....... @};- ^:)^ :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Valia

Δημοσίευση από Valia »

>:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ωραιο θεμεα εχετε ανοιξει.....εγω προσωπικα βαφτιστικα στα 14 μου και ηταν επιλογη μου,γιατι τοτε, ετσι πιστευα πωσ θα ερθω πιο κοντα στο θεο.εχω γινει και νονα επισησ ,και αυτο που με ενωχλισε παρα πολυ ειναι οτι πληρωνεισ για να κανεισ το μυστηριο τησ βαφτισησ.

δεν ειδα εγω προσωπικα πουθενα να λεει στη βιβλο οτι πληρωνεισ χρηματικο ποσο για τα μυστηρια αυτα,ουτε ο ιωαννησ ο βαπτιστησ ζητησε χρηματα απο τον χριστο για να τον βαφτισει. τι να λεμε τωρα.....ακομα και τα μυστηρια η εκκλησια τα καταντησε εμπορικεσ συναλλαγεσ. :-( :-( :-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”