Βάφτιση... τί συμβαίνει?

Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Γράφτηκαν πολλά από την τελευταία φορά που διάβασα αυτό το θέμα... :-D
Όμως Γιάννη μου, δεν θα συμφωνήσω μ' αυτό που είπες παραπάνω, όχι γιατί είναι η Ναταλί, που εσείς, και την έχετε δει και την έχετε γνωρίσει από κοντά σε αντίθεση μ' εμένα, αλλά γιατί είναι κι εκείνη ένας άνθρωπος.
Μη κάνεις ποτέ το λάθος Γιάννη μου, να υποτιμάς έναν άνθρωπο. Ο κατώτερος ή και ο χειρότερος να είναι, πάντα έχει κάτι να δώσει..

Τα προβλήματα που έχει δεν είναι καθόλου εύκολο για κείνη να τα αντιμετωπίσει, όπως και για τον καθένα στη θέση της! Το ότι τα εκφράζει όμως και τα βγάζει από μέσα της με αυθορμητισμό, απλότητα, χωρίς υποκρισίες και ντροπές, νομίζω ότι αυτό είναι αρκετά σεβαστό κι εκτιμητέο, ε?
Δήμητρα εύλογη η απορία σου και κατανοητές οι παρατηρήσεις σου. Θα στο θέσω ως εξής για να γίνει πιο κατανοητό.

Αν συναντήσω έναν Μουσουλμάνο, έχω δύο επιλογές.
Η μία είναι να ξεκινήσω μία συζήτηση, υπερθεματίζοντας υπέρ της δικιάς μου θρησκείας, του δικού μου θεού, της δικιάς μου κουλτούρας, της δικιάς μου καταγωγής, επιχειρηματολογώντας και προσπαθώντας να τον πείσω για την βασιμότητα των απόψεών μου... οδηγώντας την συζήτηση σε σύγκρουση αφού ο άλλος θα επιτεθεί, στην προσπάθειά του να αμυνθεί.

Η άλλη επιλογή που έχω, είναι να αδράξω την ευκαιρία, να ρωτήσω και να μάθω από αυτόν πράγματα που δεν γνωρίζω, για τον τρόπο ζωής του, τις παραδόσεις του, το θρησκευτικό του πλαίσιο, διευρύνοντας το γνωστικό μου πεδίο.

Όλα είναι θέμα επιλογών. Η μία επιλογή είναι η πόλωση και αναπόφευκτα η σύγκρουση και η άλλη η αποδοχή και η διεύρυνση.
Η στάση που θα κρατήσουμε απέναντι στα γεγονότα, δεν αντανακλά τίποτε άλλο παρά τον εσωτερικό μας κόσμο.
Ο κόσμος είναι έτσι επειδή εμείς είμαστε έτσι και όχι το αντίστροφο.
Αντανακλά τις σκέψεις μας, τα συναισθήματά μας, τις πεποιθήσεις μας και αυτά εισπράττουμε τελικά.
Η άρνηση να αποδεχθούμε αυτή την αληθεια, είναι απλά άρνηση της ευθύνης μας και κατ' επέκτασιν άρνηση της εξέλιξής μας...
@};-
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δήμητρα εύλογη η απορία σου και κατανοητές οι παρατηρήσεις σου. Θα στο θέσω ως εξής για να γίνει πιο κατανοητό.
Evi, σ' ευχαριστώ για την ανάλυσή σου, αλλά η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν είχα καμία απορία!

Η μόνη απορία που είχα ήταν η εξής:
Μα και βέβαια συμφωνώ μαζί σου Βασούλα μου, όμως είναι η πρόθεση της Ναταλί να προσυλητίσει κάποιον?
Και αυτό στην ουσία δεν ήταν απορία γιατί είναι προφανές ότι η Ναταλί απλά έλεγε τις απόψεις της, με όποιον τρόπο και να τις έλεγε.
Όλο αυτό το θέμα δημιουργήθηκε γιατί διαισθάνθηκα ότι το πρόβλημα δεν ήταν αυτά περί εκκλησιών που έλεγε η Ναταλία αλλά τελικά το πρόβλημα ήταν αυτό:
Ενταξει δεχομαι οτι ημουν σκληρος αλλα τοσους μηνες δεν ελεγα και τιποτα.. εκνευριστηκα ομως με τιν κριτικη και την ασεβεια απεναντι σε προσωπα που αγαπω και εκτιμω οπως ειναι η Βασω και η Φωτεινη
Για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους! :-D

Από κει και πέρα Βάσω μου ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είναι η απουσία της σοφίας από τη συμπόνια που έδειξα στη Ναταλί @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Evi, σ' ευχαριστώ για την ανάλυσή σου, αλλά η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν είχα καμία απορία!
Οκ.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Eγώ πιστεύω πως το όλο θέμα ξεκινάει απο την ύπαρξη αυτού του φόρουμ και την αναγκαιότητα του για τον καθένα.Τι θέλω να πώ,
για μένα αυτός ο χώρος άλεξε πολές φορές χρησιμότητα.Ξεκινόντας και το είχα πεί, πως μου άρεσε γιατί βρήκα ενα χώρο που μπορώ να μιλάω για θέμματα που με απασχολούν στη ζωή μου και που δυστηχώς άτομα τέτοια ήταν λίγα στη ζωή μου,μετέπειτα είχα πει πως το φόρουμ είναι σαν τον ψυχολόγο που του ανοίγεσε με βαθιά συναισθήματα και ξαλαφρώνεις και διάφορες αλλες εναλαγές,
Η αλήθεια είναι πως κιάλλες φορές χαλάστρικα με τον τρόπο που έχουν μιλήσει κάποιοι για μέλη που έχουν έλθει και απέλθει απο εδώ,εδώ δε σε έχει τοποθετήσει κανένας μόνος σου κάνεις εγραφή μόνος σου την κάνεις με ελαφρά όποτε θές.Το σύγουρο είναι πώς σου δείνετε η ευκαιρία να πάρεις και να δώσεις πολά εδω μέσα ,απο μια καλημέρα ,απόψεις ,αγάπη και ανθρώπους που θα δώσουν απο το χρόνο τους(ανεκτίμητος για το σύνολο)για να ''θεραπέυσουν''
ανθρώπους και καταστάσεις.Σαφέστατα και είναι και παρεήστικο φόρουμ αλλα τέτοια υπάρχουν χιλίαδες αν ψάχνεις απλά καλούς ανθρώπους για παρέα θα τους βρείς εδω μέσα ,όμως επαναλαμβάνω κατεμέ η Βάσω και αυτό που δημιούργησε είναι για συγκεκριμένο λόγο,απλά για τον καθένα για ξεχωριστό λόγο,ασ ψάξει να δεί .
Με χαλάει σαφώς να βλέπω όταν κάποιος ξεκινάει να τα χώνει σε κάποιον να εμφανίζετε μια ομάδα-παρέα σε χρόνο μηδέν έχοντας ίδιες απόψεις ,όμως έιναι απλά τα πράγματα είμαστε επισκέπτες στο σπίτι που δημιούργησε η Βασω ,όπως έχει πεί αρκετές φορές και οι περισσότεροι το ξεχνάν.Οσα ξέρει ο νοικοκύρης δε τα ξέρει ο κοσμος όλος λέει μια παροιμία ,το συγκεκριμένο φόρουμ εκπέμπει και έχει ανοικτές πόρτες να μπείς ....και να βγείς όποτε θές.Κατα καιρούς ήτε έιμαι ενεργό μέλος ήτε απλά διαβάζω απόψεις,είμαι εδώ για τη δική μου εξέλιξη βασικά ...........
Το κράτα με να σε κρατώ δέ σημαίνει οτι απαρέτητα θα ανεβούμε μαζί το βουνό :-? η βοήθεια είναι αμοιβέα......... @};-

Ειναι μια καθαρά δική μου άποψη για το χώρο αυτόν,ευχαριστώ για τη φιλοξενία.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ω Ευούλα :-D :-D :-D

Η πόλωση όπως γνωρίζουμε αφορά μόνο στην αγνοια!! Από εκεί προκύπτει το Κακό και δεν είναι αυθύπαρκτο!

Ενας άνθρωπος στην ζωή του χρειάζεται να μάθει ποιός είναι και αυτό δεν αφορά μόνο στα συναισθήματα και τα βιώματα, αλλά και στην δυναμική του και τις ευκαιρίες ανάπτυξης που του δίνονται μέσα στην πολικότητα.

Αν ακολουθεί έναν δρόμο, δεν καταπίνει αμάσητες τις πληροφορίες που λαμβάνει, αλλά τις φέρνει στην ζωή του και τις μετουσιώνει σε αλήθεια...Την δική του αλήθεια που τον αναπτύσσει με κρίση και αισθήματα, μέσα στην πνευματική του δομή!

΄Ετσι, ανεξάρτητα από χριστιανούς και μουσουλμάνους, που υπάρχουν χάρη στην πολικότητα, χρειάζεται να ακολουθεί την μέση οδό του ανθρώπου, ώστε να μην πολώνει τον εαυτό του στην μία μεριά ή στην άλλη!

Υπάρχει περίπτωση κανείς να "διαφημίσει" τον ήλιο, έναντι της σελήνης, δύο σύμβολα της πολικότητας στον φυσικό κόσμο?
Φυσικά όχι...Προσαρμόζει την ζωη του ανάμεσα στα δύο!
΄Ετσι προκύπτει η νύχτα και η ημέρα!

Θεωρώ ότι όταν απευθύνεσαι στους ανθρώπους μεσα από την πολικότητα, αυτό θεωρείται κριτική για όσους δεν αναγνωρίζουν στην ζωή τους, παρά μόνο την πόλωση...

Από εκεί προκύπτουν οι μάχες μεταξύ μας και οι διαφοροποιήσεις στα ιδανικά του καλού!

Το "καλό" είναι ανισορροπία, αν την ίδια στιγμή δεν το ισορροπείς με σοφία. Οπότε το σίγουρο είναι ότι, όταν επιλέγεις μόνο το πολωμένο καλό (υποκειμενικό καλό), θα δράσουν οι φυσικές δυνάμεις του κακού, ώστε να ισορροπήσει ξανά ο άνθρωπος στον δρόμο του.

Αλλιώς θα νομίζει οτι ακολουθεί το φως, αγνοώντας ότι και η σκιά είναι μέρος του! Και θα την πολεμάει στους άλλους, φεύγοντας από την αρμονία της ισορροπημένης διαδρομής!!

Και αν το φέρουμε αυτό εδώ μέσα, και στους διαλόγους, θα βρούμε και τις φυσικές δυνάμεις που έδρασαν, για να ισορροπήσουν μια ανισόρροπη εκδήλωση!

Δεν θεωρώ, και το λέω σε εσένα Δήμητρα περισσότερο, ότι ο σεβασμός και η αποδοχή για έναν άνθρωπο και τον δρόμο του περιέχει την παραμικρή δυσφορία! Αν υπάρξει, χρειάζεται να εκδηλωθεί και ο τρόπος είναι ανάλογος με την δουλειά που έχει κάνει ο καθένας μας με τον εαυτό του και όχι με το καλό ή το κακό!

΄Ετσι καμιά φορά ο τρόπος που μας δίνει η Φύση τα "χαστούκια" είναι ανάλογος με τον τρόπο που της έχουμε δώσει εμείς πρώτοι τα "χαστούκια"!!!

:x :x :x :x :x
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 14 Ιαν 2010 9:49 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τασούλη... >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Το "καλό" είναι ανισορροπία, αν την ίδια στιγμή δεν το ισορροπείς με σοφία. Οπότε το σίγουρο είναι ότι, όταν επιλέγεις μόνο το πολωμένο καλό (υποκειμενικό καλό), θα δράσουν οι φυσικές δυνάμεις του κακού, ώστε να ισορροπήσει ξανά ο άνθρωπος στον δρόμο του.


Συμπαντικός νόμος,η κατανοησή του σε λυτρώνει απο την αποδοχή του εαυτού σου.............. :x
Και αν το φέρουμε αυτό εδώ μέσα, και στους διαλόγους, θα βρούμε και τις φυσικές δυνάμεις που έδρασαν, για να ισορροπήσουν μια ανισόρροπη εκδήλωση!
Τόσο απλά :thumbsup: @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Από κει και πέρα Βάσω μου ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είναι η απουσία της σοφίας από τη συμπόνια που έδειξα στη Ναταλί


Δεν είχα διαβάσει την ερώτησή σου όταν έγραφα, Δήμητρα! :-D

Νομίζω ότι σου απάντησα όμως! Αν όχι, αν χρειάζεσαι περισσότερες διευκρινήσεις, είμαι στην διάθεσή σου!

Σου διέφυγε ότι η συμπονετική δράση ενός πνευματικού όντος, δεν έχει προτιμήσεις. Δρα σε όλα τα επίπεδα της Φύσης και όχι σε όποιον φαίνεται ότι είναι αδικημένος στην ζωή του, από την υποκειμενική κρίση.

΄Ετσι για μένα και ο Γιαννάκης είχε το ίδιο δίκιο με την Ναταλί, ενόσω είναι στον δρόμο της εξισορρόπησης!

Της το έχουμε πει, όλον αυτον τον καιρό, όσο πιο ευγενικά μπορούσαμε για το θέμα της κραχτής ευλάβειας στην θρησκεία της, με άμεση αντίθεση στην κραβγαλέα της έκφραση για την μητέρα της, Δήμητρα...

Που λοιπόν είναι η σοφία, όταν δέχεσαι συνεχώς η συμπονια να δρα ενάντια στην ανοχή σου?
Σκέφτηκες παραπέρα ότι η συνεχιζόμενη και χωρίς κρίση ανοχή, δεν βοηθά τον άλλον να βελτιώνει τα ελαττώματά του?

Μην κοιτάς το δέντρο, και χάνεις το δάσος...αυτό θα σε συμβούλευα παραπέρα! Με πολύ αγάπη, και αν σε ενδιαφέρει, αλλιώς αγνοείς το ποστ μου έτσι όπως είναι! :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

΄Ετσι καμιά φορά ο τρόπος που μας δίνει η Φύση τα "χαστούκια" είναι ανάλογος με τον τρόπο που της έχουμε δώσει εμείς πρώτοι τα "χαστούκια"!!!

Έτσι ακριβώς είναι και σχεδόν πάντα υπάρχει προειδοποίηση ,
άσχετα αν εμείς δεν θέλουμε να το δούμε , γιατί δεν αντέχουμε
να παραδεχθούμε την αλήθεια ,να δούμε μέσα μας και να πάρουμε την ευθύνη μας,
αλλά είναι πιο βολικό να τα φορτώνουμε στους άλλους @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Πάντα είναι πιο βολικό να λέμε ότι οι άλλοι είναι αρνητικοί ενώ εμείς αρμονικοί..
Όμως οι Νόμοι λειτουργούν ασχέτως της δικής μας μικρής ιδιοτελούς προσωπικότητας που έχει την εντύπωση ότι μπορεί να χειραγωγήσει τις δυνάμεις της ζωής.

Και Ναταλία μην παρεξηγηθείς σε παρακαλώ, δεν είναι επί προσώπου η τοποθέτηση, έτσι λειτουργούν τα πράγματα.
Εάν είσαι καλά που βρίσκεσαι εδώ έχει καλώς, εάν δεν είσαι το συζητάς για να βρεις λύση και εάν εξακολουθείς να μην είσαι καλά πας αλλού. Υπάρχουν ατέλειωτα φόρουμ για όλα τα γούστα και ενδιαφέροντα.
Δεν χρειάζεται να στενοχωριέσαι και να το παίρνεις επί πόνου.

Την καλημέρα μου. :-D
@};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

@};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Με πολύ αγάπη, και αν σε ενδιαφέρει, αλλιώς αγνοείς το ποστ μου έτσι όπως είναι!
Μα φυσικά και δεν θα αγνοήσω το ποστ σου Βάσω μου! Αν είναι δυνατόν! Ότι γίνεται και ότι λέγεται εδώ μέσα είναι βέβαιο ότι είναι εποικοδομητικό και θετικό για όποιον αληθινά ενδιαφέρεται να εξελίξει τον εαυτό του και όχι απλά να περνάει την ώρα του! :-D
Που λοιπόν είναι η σοφία, όταν δέχεσαι συνεχώς η συμπονια να δρα ενάντια στην ανοχή σου?
Μέχρι τώρα τουλάχιστον, εγώ δεν αισθάνθηκα να καταπιέζεται η δική μου ανοχή με τη συμπεριφορά της Ναταλί γιατί καταλαβαίνω τα προβλήματα που αντιμετωπίζει και γνωρίζω επίσης ότι θέλει πολύ χρόνο μέχρι κάποιος να αποφασίσει να αποπρογραμματίσει τους αρνητικούς προγραμματισμούς του και ν' αρχίσει να σκέφτεται και να δρα θετικά.
Σκέφτηκες παραπέρα ότι η συνεχιζόμενη και χωρίς κρίση ανοχή, δεν βοηθά τον άλλον να βελτιώνει τα ελαττώματά του?
Οπωσδήποτε! Είναι μεγάλη αλήθεια αυτό!
Αλλά υπάρχουν πολλοί τρόποι να δείξεις σε κάποιον ότι: "Φτάνει! Μέχρι εδώ!" Είμαι αντίθετη σε όποιο είδος προσβολής και μείωσης στο πρόσωπο του άλλου. Και αν το έκανε η Ναταλί αυτό σε κάποιον από σας, τότε δεν δικαιολογείται. Αλλά δε νομίζω ότι το έκανε με τον τρόπο τουλάχιστον που υπέστη η ίδια..

@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αλλά υπάρχουν πολλοί τρόποι να δείξεις σε κάποιον ότι: "Φτάνει! Μέχρι εδώ!" Είμαι αντίθετη σε όποιο είδος προσβολής και μείωσης στο πρόσωπο του άλλου. Και αν το έκανε η Ναταλί αυτό σε κάποιον από σας, τότε δεν δικαιολογείται. Αλλά δε νομίζω ότι το έκανε με τον τρόπο τουλάχιστον που υπέστη η ίδια..
εκεί είναι η μη-αντίληψη, Δημητρούλα!!

Δεν λειτουργούν οι καθρέφτες στην Φύση ανταποδοτικά, μέσα από τον ίδιον άνθρωπο.
Δηλαδή δεν χρειάζεται η Ναταλί να είναι προσβλητική σε εμάς (αν και ήταν πολύ προσβλητική στην ΄Ελλη και στην Ρούλα, κατά την δική μου αντίληψη και χωρίς λόγο συγκεκριμένο...), αλλά να είναι γενικά προσβλητική, για να εισπράξει το ίδιο ακριβώς συναίσθημα, από οπουδήποτε!

Δηλαδή μην περιμένεις να σου φερθώ εγώ προσβλητικά, αν φερθείς εσύ σε εμένα...Θα εισπράξεις αυτό το συναίσθημα έτσι κι αλλιώς από κάπου αλλού, γιατί ο Κοσμικός νόμος δεν αντιλαμβάνεται την υποκειμενικότητα...

όσο για την κατανόηση των προβλημάτων ενός ανθρώπου, αυτή είναι δεδομένη στην φυσική μας πραγματικότητα. ΄Οσο όμως διευρύνεις την αντίληψή σου, αναγνωρίζεις περισσότερο τους Κοσμικούς νόμους πέρα από υποκείμενο και αντικείμενο και έτσι δεν επεμβαίνεις συμπονετικά, εκεί που δεν χρειάζεται...

:x


όσο γι' αυτό...
Μα φυσικά και δεν θα αγνοήσω το ποστ σου Βάσω μου! Αν είναι δυνατόν! Ότι γίνεται και ότι λέγεται εδώ μέσα είναι βέβαιο ότι είναι εποικοδομητικό και θετικό για όποιον αληθινά ενδιαφέρεται να εξελίξει τον εαυτό του και όχι απλά να περνάει την ώρα του!
το είπα απλά γιατί δεν είναι απαραίτητο ο δικός μου τρόπος να είναι εποικοδομητικός για τον δικό σου δρόμο! Υπάρχουν πολλά διαφορετικά δεδομένα στην κατανόηση της αλήθειας απο τον καθένα μας. Και αυτή είναι η ομορφιά των δρόμων μας!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”