ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ

Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

Τόσο καιρό μακριά σας <<θελημένα>> μετά από πολύ σκέψη, μια και το εγώ μου κατάλαβε την αλλαγή έφτασα ως εδώ θέλοντας να αρχίσω την αντίστροφη μέτρηση με την βουτιά .

βρίσκομαι μέσα σε ένα τοίχος χτισμένο ολόγυρα μου ο οποίος κατηκλιζεται από έναν κεκεωνα (θύελλα σκέψεων πρέπει και μη.)
χωρίς πόρτες μόνο με ένα παράθυρο και αυτό ερμητικά κλειστό.
που να πας ?
πως να βγεις?
άντε και βγήκες πως να περάσεις μέσα από αυτή τη θύελλα?????
πως????

βρήκα κάτι καλύτερο λοιπόν αντί να τα περάσω όλα αυτά λέω καλύτερα να τα πάρω μαζί μου έτσι δεν έχω αυτό το βάρος του πως!!!!!!!!!
( =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ )

Έτσι λοιπόν πήρα τον τοίχο μου πήρα την θύελλα μου και άρχισα να προσπαθώ να αποδείξω σε όσους ήταν γύρω μου ότι μπορώ ,μπορώ!!
ανέβηκα βουνά πέρασα από πλαγίες βρέθηκα δίπλα στην θάλασσα δίπλα απο ποτάμια μα η θύελλα δεν με άφηνε τίποτα να δω το παράθυρο δεν με αφηνε τίποτα να νιώσω ούτε το αεράκι ούτε την μυρωδιά ,το μόνο που βλέπω μέχρι σήμερα και μυρίζω είναι το σκοτάδι και η μουχλα ,τα σωθικά μου έχουν ποτίσει και τα ματια μου πια δεν βλεπουν το κορμι μου το μονο γνώριμο πράγμα που νιώθει ειναι η υγρασία και η κουραση .
(ποιο εύκολο μου φαίνεται να τερματίσω τη ζωη μου παρα να την ζήσω)

Αφού δεν μου έφτανε ολο αυτό αποφάσισα λοιπόν να φωτίσω το σκοτάδι να αρωματίσω την μούχλα να κάνω χάδι την υγρασία κλείνοντας τα ματια και φτιάχνοντας ένα δικο μου κοσμο με βουνα με ποτάμια ,λουλούδια ,ηλιο..
Συνέχισα λοιπόν πιο ορεξάτος αυτή την φόρα να αποδείξω στους άλλους ότι μπορώ. ,μπορώ ,μα μα !!!!! και παλι τίποτα
Τα πόδια μου λυγίζανε η ανάσα κοβόταν τα μάτια άνοιγαν και ο πόνος αυτή φορά γινόταν ολο ένα και πιο δυνατός Κάτι έλειπε, κατι έλειπε η αλήθεια η αγάπη η ζωη
τη άλλο να λείπει ????????
Μια ζωή παλεύω να αποδείξω ότι υπάρχω, παλεύω να πάρω και γω μια ανάσα να δω και εγώ λίγο φως μέσα από τους 4 τοίχους της ζωη μου ΜΑΝΑ ,ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΔΕΡΦΙΑ .και όλα αυτά όχι από κακια αλλα από αγαπη και προστασία
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

>:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Κι εγω που ένοιωσες να μοιραστείς μαζί μας την ψυχούλα σου! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33574
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Πανούλη >:d< >:d<
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πάνο είναι συγκινητικό το μοίρασμά σου και σ' ευχαριστώ γι' αυτό... @};-

και είναι αλήθεια, ότι στους περισσότερους ανθρώπους η αποδοχή από το περιβάλλον τους παίζει σημαντικό ρόλο στην κατεύναση των εσωτερικών τους φόβων.

Η ανώριμότητα ενός εγκλωβισμένου "παιδιού" που θέλει συνεχώς να κεντρίσει το ενδιαφέρον των ανθρώπων που μαζί τους νιώθει ασφάλεια, περνάει μέσα από την ανάγκη του να αποδεικνύει συνεχώς ότι είναι άξιο γι' αυτήν...

΄Ετσι ο φυσικά ώριμος άνθρωπος έχει ανοίξει δύο μέτωπα...

τον εαυτό του και τους άλλους...

για να προστατεύσει τον εαυτό του από τους άλλους, δημιουργεί κανάλια φαινομενικής προστασίας, τα οποία όμως καταρρίπτονται αυτόματα από το εσωτερικό παιδί, που δεν έχει ωριμάσει, ώστε να αντέξει τον "αποκλεισμό"...

΄Ετσι βρίσκεται στην πραγματικότητα να παλεύει με τον εαυτό του ουσιαστικά, γιατί απλά δεν τον γνωρίζει...
Από αυτήν την άγνοια και μόνο, δεν μπορεί να καλύψει τις φυσικές του ανάγκες, αφού και οι εσωτερικές του ανάγκες έχουν πόλεμο και αμφισβητούνται!!

΄Οταν στην ανδρική φύση η εμπιστοσύνη προσβάλλεται από εξωτερικούς παράγοντες, ο άνθρωπος μένει χωρίς ρίζες, στήριξη και έμπνευση...
΄Ετσι ασυνειδητα, χρειάζεται πάντα επιβεβαίωση του ανδρισμου του, που στην απλή γλώσσα των ανθρώπων, αυτό συνεπάγεται με σεξουαλική δραστηριότητα, μια και δεν μπορεί να κατανοήσει ότι η ακεραιότητα στον άνδρα, έχει σημείο αναφοράς στον 1ο του κέντρο, που στηρίζει την φυσική ζωή...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μια ζωή παλεύω να αποδείξω ότι υπάρχω, παλεύω να πάρω και γω μια ανάσα να δω και εγώ λίγο φως μέσα από τους 4 τοίχους της ζωη μου ΜΑΝΑ ,ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΔΕΡΦΙΑ .και όλα αυτά όχι από κακια αλλα από αγαπη και προστασία
Καλως τον Πανο μας :x
και τωρα ας ''παλεψουμε'' για τον εαυτο μας ....φτάνουν οι μαμαδες και οι μπαμπάδες .... ;) ε τι λες κι εσυ?
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Βάσω λιγακι ακόμα......
μια και δεν μπορεί να κατανοήσει ότι η ακεραιότητα στον άνδρα, έχει σημείο αναφοράς στον 1ο του κέντρο, που στηρίζει την φυσική ζωή...
>:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Πάνο >:d< >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24619
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πανούλη :* :* :* >:d< >:d< >:d< >:d<
Μη νομίζεις πως είσαι ο μοναδικός μέσα σε τοίχους,
όλοι μας τους γνωρίζουμε ;)
Αρκεί που αποφάσισες να τους γκρεμίσεις :x
αλλά αυτό θα γίνει σταδιακά και με επιμονή,
το ότι έκανες την αρχή είναι πολύ σημαντικό,
προχώρα και μεις από κόντα >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Είναι κανείς εδώωωωωωωω!!! Αυτή είναι η εσωτερική μου κραυγή Πάνο μου από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πολλές φορές ασχολούμαστε με ένα σωρό πράγματα αλλά στην ουσία ζούμε με ψευδαισθήσεις. Εμένα τα παιδιά με ειδικές ανάγκες με άνοιξαν στην Ενέργεια!!! Τη συνάντησα μέσα άπό αυτά τα παιδιά. Ηταν κι αυτά τα παιδιά μια από τις αιτίες των μυήσεών μου στο Ρέικι. Οταν ζεις με την αγνότητά τους νιώθεις να ξυπνάει και να αρχίζει να ισορροπεί κιολας το εσωτερικό σου παιδί και αρχίζεις να αναρωτιεσαι. Στην αρχή ούτε κι εγώ το κατάλαβα. Νομιζα ότι απλά ο Θεός με καλούσε σε ένα ιεραποστολικό έργο με τους πιο αδύναμους και πήγα κι έγινε καλόγρια το μαλακισμένο!! Χαχαχαχαχαχα!!! Με πήρε κάτι χρόνια να καταλάβω ότι η αδύναμη, Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΔΥΝΑΜΗ είμαι ΕΓΩ!! Επρεπε να χτυπήσω σε τοίχο για να βάλω το εγώ στην άκρη και να αρχίσω το μεγάλο ταξίδι με την Ενέργεια και στο πλαι αυτών των ατόμων ταυτόχρονα!!! Οι γονείς θα βάζουνε πάντα τοιχους και στεγανά!!! Ακόμα και οι γονείς των συγκεκριμένων παιδιών βάζουνε τοίχους !!!! Τώρα μπορώ καθημερινά να δοξάσω τον θεό όχι μόνο για την Ενέργεια που με προσγείωσε, και για το εγώ μου που με έπεισε να βάλω κατά μερός οσο μπορώ τουλαχιστον, αλλά και για αυτά τα παιδιά που μου δείξανε και συνεχίζουν να μου δείχνουνε τον δρόμο. Γι αυτό όταν μου παρουσιάζουνε την αδελφότητα του Πίστη και Φως όπου τα συνάντησα σαν.....εθελοντισμό.......μου ερχεται να τους δείρω!!!! Θέλω να φωνάξω: Εθέλοντισμός από ποιόν βρε βλαμένε/η !! Νιώθεις αυτοδικαίωση επείδη συναναστρεέφεσαι με αυτά τα άτομα; Αγιασες και δεν το ξέρουμε ακόμα; Αλλά... είναι ακριβώς οι ψευδαισθήσεις που λεγα παραπάνω!!!!
Και εμένα ο αγώνας μου αυτός ήταν ! Να αποδείξω στην οικογένεια και στο σκυλόσογο ότι υπάρχω κι ότι μπορώ. 38 χρόνια μετά παραδόθηκα στην Ενέργεια και παραιτήθηκα από τον αγώνα για να μπορέσω να μαζέψω τα συντρίμια μου και να ξαναχτίσω την Ναταλή./color]
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

μια και δεν μπορεί να κατανοήσει ότι η ακεραιότητα στον άνδρα, έχει σημείο αναφοράς στον 1ο του κέντρο, που στηρίζει την φυσική ζωή...
Και η συνάφεια με το 7ο???1ο και 7ο είναι ζευγάρι!!!ακεραιότητα, πίστη, εμπιστοσύνη!!!! @};- @};- @};-

Πάνο μου!! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Δηλαδή σαν να λέμε......ταράτσα και υπόγειο ε!!!! :)) :)) . Πάντως όταν συνεργάζονται αυτά τα δύο κέντρα ρε παιδι....γίνονται θαύματα!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

....γίνονται θαύματα!!
Πραγματικά!! @};- :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Πάνο..... >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”