Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23115
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Τα βλέπω τα μάτια της ψυχής σου .... εδώ μπροστά μου!!! :cry: :oops: :cry:
Ευχομαι τα ’’επίγεια’’ να πήγαν καλά....
Για τα ...άλλα εδώ είμαστε και θα τα λέμε...και να τα φωτίζουμε ... μαζί... :wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Vaso έγραψε:Ντάννυ...η αγάπη που χάθηκε στην σκόνη, χωράει σ' αυτό το φόρουμ! Γιατί αν δεν κάνεις αυτήν την αγάπη σκόνη, δεν θα φτάσεις ποτέ την ευδαιμονία στην αγάπη!!!

Η αγάπη χωρίς όρους, δεν είναι αυτό που σκέφτεσαι...
Η αγάπη χωρίς όρους είναι να μην έχεις διεκδικήσεις για να την νιώθεις... Η αγάπη γεμίζει το είναι σου...και μετά μπορείς να αντέξεις όλα τα συναισθήματα των ανθρώπων...χωρίς κριτική!

Και επειδή κι αυτό μπορεί να παρεξηγηθεί, εξηγώ ότι η αγάπη χωρίς όρους δεν σημαίνει χωρίς όρια σεβασμού μιας φυσικής πραγματικότητας ε?
Γιατί το έχω ακούσει κι αυτό!!!

Η ψυχή μας είναι αγάπη...δεν χρειάζεται να την στηριξεις με όρους ή όχι...Δεν αναζητάμε την αγάπη, ΕΙΜΑΣΤΕ αγάπη!!! Και εκεί δεν υπάρχουν όροι, όρια και αποδειξεις...

Αν κάποιος μας φέρθηκε άσχημα ή ύπουλα στο φυσικό μας περιβάλλον, η ψυχή δεν σταματά να είναι ΑΓΑΠΗ, οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο από το να ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ...

Να απομακρυνθείς όμως από αυτόν, μπορείς, χωρίς να χάσεις ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!!!

κατάλαβες τίποτα? :roll:
Vaso έγραψε:τον κρίνεις γιατί ακόμα έχέις ένα πληγωμένό παιδάκι μέσα σου που ζητά δικαιοσύνη...
Το θέμα είναι ότι αυτο το παιδάκι την φροντίδα την ζητάει από εσένα, και εσύ μάλλον το αγνοείς, θεωρώντας ότι κάποιος άλλος πρέπει να το φροντίσει... ΚΑΝΕΙΣ!!! στο υπογράφω...

Η αγάπη δεν συναντιέται με τους άλλους...
συναντιέται με εμάς...κι αυτό (το ξέρω ότι είναι δύσκολο) είναι ο αρχικός στόχος, αφού πρώτα έχουμε μαζέψει ότι μας πληγώνει σε μια σφαίρα εξέλιξης και εμπειριών, που είναι στο κάτω κάτω επιλογή μας...
Ενα τοσο δα ακομα μικρο ξεθαψιμο...χρειαζεται που και που @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Αχ βρε Τασούλη σ' έυχαριστώ γι' αυτό που ανέσυρες. :x @};- >:d< >:d<

Η αγάπη που χάθηκε στην σκόνη

Αχ η αγάπη που χάθηκε στη σκόνη
αχ η ζωή που χάθηκε στη σκόνη

Αχ το φεγγάρι που έσβησε
τ' ασημένιο φεγγάρι
η αγάπη που χάθηκε στη σκόνη

Η μέρα μου έρημη κίτρινη μέρα
χαρές που βουλιάξατε
πνιγμένες χαρές μου

Ζωή μου που καίγεσαι
στον κίτρινο αέρα
η αγάπη που χάθηκε στη σκόνη
η ζωή που χάθηκε στη σκόνη


http://www.youtube.com/watch?v=p-w6tYRo ... detailpage" onclick="window.open(this.href);return false;

Πάμε να συναντηθούμε λοιπόν Εμείς με την Αγάπη κι ας τινάξουμε από πάνω μας τη σκόνη @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Τυχαια παντα βρηκα αυτο που εψαχνα αλλα με διαφορετικες λεξεις..
Σκευτομουνα λοιπον...

Αν δεν μπορεις να εισαι σε καποιον στηριγμα στις δυσκολες του ωρες,μηπως χανεται η συμπονοια/αγαπη?



Αγαπη πολυς κοσμος θα πει μα φυσικα πρεπει να εισαι ενα μπαστουνακι να στηριχτει ενα ατομο που νοιαζεσαι...αλλιως πως θα δειξεις οτι εισαι εκει..


Μπορει να ονομαστει και αδιαφορια μα εχω κουραστει πλεον, προτιμω να ειμαι το δικο μου μπαστουνακι...ακομα και αν παω σαν την γριουλα με το Π. @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88516
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από Vasoula »

για να είσαι αποτελεσματικός Τασούλη στην στήριξη των άλλων, χρειάζεται να έχεις πρώτα μάθει τον τρόπο που η Αγάπη δρα με Σοφία στον ίδιο σου τον Εαυτό!

Αλλιώς θα είσαι μάλλον επεμβατικός, αντί να είσαι δραστικός΄

Δηλαδή αν κάνεις πράγματα για να σε πουν συμπονετικό και να πάρεις αξία (ή τουλάχιστον να μην πάρεις άσχημη κριτική), ή αν κάνεις πράγματα για τον άλλον, γιατί μπορείς, έχει σημασία στην τελική εκπλήρωση του στόχου της συμπονετικής δράσης...

Σημασία δεν έχει πόσους θα βοηθήσεις, αλλά πως θα τους βοηθήσεις...

Η προσφορά καμιά φορά είναι τόσο δεδομένη, που μόνοι μας βάζουμε θηλιά στον λαιμό μας, για να μας πνίξουμε στην υποκρισία!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Βασουλα :x
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Η αγάπη χωρίς όρους είναι να μην έχεις διεκδικήσεις για να την νιώθεις... Η αγάπη γεμίζει το είναι σου...και μετά μπορείς να αντέξεις όλα τα συναισθήματα των ανθρώπων...χωρίς κριτική!
Η ψυχή μας είναι αγάπη...δεν χρειάζεται να την στηριξεις με όρους ή όχι...Δεν αναζητάμε την
αγάπη, ΕΙΜΑΣΤΕ αγάπη!!! Και εκεί δεν υπάρχουν όροι, όρια και αποδειξεις...
:x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16553
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από margaritarenia »

Πολλή σκόνη :D ............αλλα το χρειαζόμουνα ! >:d<

Ευχαριστω...... :x @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Η Αγάπη... που χάθηκε στη σκόνη

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

μου χρειαζοταν πρωτοχρονιατικα.... Ευχαριστω @};-
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Valia

Re:

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε: Η αγάπη χωρίς όρους, δεν είναι αυτό που σκέφτεσαι...
Η αγάπη χωρίς όρους είναι να μην έχεις διεκδικήσεις για να την νιώθεις... Η αγάπη γεμίζει το είναι σου...και μετά μπορείς να αντέξεις όλα τα συναισθήματα των ανθρώπων...χωρίς κριτική!
πόσο σημαντικό! @};- @};-

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”