Επικοινωνία με το "ορατό" αόρατο!

΄Ενας ιδιαίτερος κόσμος στον φυσικό κόσμο! Γιατί δεν υπάρχει τίποτα ανεξήγητο στην ζωή μας!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Ανθρωπος-ξωτικό και να΄έχει και αντρίλα???? :lol: Πες μου κι άλλα!!!!! :lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

χμ...με την διαφορά ότι οι άνθρωποι-ξωτικά συνηθίζουν μονο στην αντρίλα...και ξεχνάνε το "ξωτικά"....
Κοινώς σέρνουν το καράβι...χιχιχι να μην πω από που, άντε ας πω από τα αυτιά που είναι και μεγάλα!!! :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Λάθος Ηλία μου...
Το θέμα δεν βγήκε οφ τόπικ...

Τα "πρότυπα" λειτουργούν σε κάθε ψυχή που έρχεται στον φυσικό κόσμο με την θέληση να ενσαρκωθεί σαν άνθρωπος!

Το βασικό χαρακτηριστικό είναι η λήθη...Χρειάζεται κανείς να θυμηθεί τι είναι, ποιός είναι...για να μπορεί να πορευθεί στην γη, με τις θεϊκές ποιότητες, που έχουν όλα τα όντα, που νιώθουν την προέλευσή τους από τον θεϊκο ωκεανό δημιουργίας.

Ο διαχωρισμός υφίσταται από την στιγμη που για μορφή αποκτούν υλικό σώμα...
Στους άλλους κόσμους δεν συμβαίνει αυτό! Οι ψυχές αυτές ζουν για να προάγουν την θεϊκή δημιουργία και να στηρίζουν τον φυσικό κόσμο με τις θεϊκές ποιότητες που δεν τις ξεχνούν.

Κάθε τι που υπάρχει πάνω στην γη, είναι μορφή ζωής...Ακόμα και οι ακίνητες πέτρες!

΄Οταν είπα για τα "ξωτικά-άνδρες" αυτό ακριβώς εννοούσα...

Εννοούσα ότι μπορεί από τον άλλον κόσμο να έρχονται σ' αυτόν σαν άνθρωποι, όμως τα "πρότυπα" που λειτουργούν έτσι κι αλλιώς, τους κάνουν ή να ξεχνούν τελείως και να εντάσσονται σ' αυτόν ή να νιώθουν τόσο ξένοι σ' αυτόν, ώστε να μην μπορούν εύκολα να εμπιστευτούν και να επιβιώσουν...

"Η εργασία" τους είναι ίδια με των υπόλοιπων ανθρώπων που αναζητούν τον θεό...και την πνευματική τους ανέλιξη...

Δηλαδή, ενίσχυση του συναισθηματικού τους πεδίου ώστε να μην αποσυντονίζονται με τις ενέργειες των άλλων, και εφαρμογή της ισορροπίας των ενεργειακών κέντρων για να μπορούν να κάνουν χρήση της ανθρώπινης φύσης τους, στην συνάρτηση πνεύμα-ψυχή-σώμα!

Τα "αντρικά πρότυπα" δυστυχώς μεταξύ των ανθρώπων, μου έχουν δείξει μέχρι στιγμής, ότι τα στάδια αφύπνισης και ωρίμανσης της ψυχής αργούν περισσότερο να ενσωματωθούν στο πνεύμα τους.

Η ψυχή μας δεν έχέι φύλο και ηλικία! Αν το νιώσει κανείς αυτό και ταυτιστεί μαζί της, τότε δεν υπάρχει ανδρικό-γυναικείο...παρά μόνο ανθρώπινο και προσαρμόζεται στην εκδήλωση της φυσικής μορφής που έχει επιλέξει, χωρίς διαχωρισμό, κρατώντας τα χαρακτηριστικά του φύλου του μόνο για τις λειτουργίες της δυαδικής κοινωνίας που χρειάζεται "ταυτότητα"...

Στον άλλον κόσμο, τα όντα δεν λειτουργούν με φύλο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχουν...Αλλά οι θεϊκές ποιότητες είναι και για τους δυο οι ίδιες!!!
Ο δυαδισμός του κόσμου αυτού, δεν έχει την ιδιότητα που έχει η ανθρώπινη φυλή...γιατί αυτα τα όντα που ζουν εκεί, έχουν καταφέρει να μην δημιουργήσουν "συλλογικό΄ασυνείδητο"...
Αντί γι' αυτό υπάρχει το "συλλογικό πνεύμα τους", που τους ορίζει τον χρόνο ζωής και τους νόμους της φυλής τους, που αρχετυπικά δεν εντάσσεται στο ανθρώπινο, παρ' όλο που ζουν παράλληλα...

Εχουν κι αυτά τα όντα τις δυσκολίες τους...Μην νομίσει κανείς ότι ο φυσικός κόσμος της 3ης διάστασης είναι για τους μεν δύσκολος και για τους δε εύκολος...
Καταστρέφονται κατά συρροήν, σε φωτιές, σε ανθρώπινες επεμβάσεις στο φυσικό περιβάλλον, σε μολύνσεις υδάτων κλπ.

Δυσκολα τα πράγματα, στον φυσικό κόσμο! Απ' όποια μεριά του και αν κατοικείς...

Η εργασία με το πνεύμα της Γης, είναι συλλογική και περιλαμβάνει και τους δύο κόσμους...Η φωτεινή ψυχή των ανθρώπων μπορεί να βοηθήσει να γειωθεί το θεϊκό φως, δίνοντας ανάσα και στους δύο κόσμους. Αρκεί να γίνεται ολόψυχα και να περιλαμβάνει την ολότητα της γης και όχι μόνο το σώμα της!!!

Μέχρι στιγμής αυτά ξέρω... :wink:

πάρτε και μια εικόνα...έτσι για καλημέρα και ευγνωμοσύνη σ' αυτό το τόπικ και τους επισκέπτες του!!!!

Εικόνα Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

:oops: Με συγκινήσατε στην 1η σελίδα..
Βάσω την 2η φωτό που έβαλες στο τελευταίο ποστ σου την έχω πολύυυυ καιρό ταπετσαρία στο κινητό μου! :lol:
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
ANDROMEDA
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008 4:08 am
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευση από ANDROMEDA »

Μία ωραία ιστοσελίδα με νεραιδούλες....

http://faeriefae.50megs.com/faery_art.htm
Φιλικά Ανδρομέδα~!

Μέσα στο σκοτάδι μου βρήκα το φώς
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εμ...Αμαλία μου, τυχαία λες άνοιξε αυτό το τόπικ?

Τίποτα δεν "ανοίγει" τυχαία, όλα ειναι μια θεϊκή συγχρονικότητα...

Ανδρομέδα, τι όμορφα...

αυτή μ' αρέσει... :D

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:cry: α, δεν μπορούμε!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ANDROMEDA
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008 4:08 am
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευση από ANDROMEDA »

Βάσω,μπορείς μόνον εάν αποθυκεύσεις την εικόνα στον υπολογιστή σου και μετα με ένα πρόγραμμα όπως το imageshack.gr το ανεβάσεις εδώ στο φόρουμ.
Φιλικά Ανδρομέδα~!

Μέσα στο σκοτάδι μου βρήκα το φώς
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D

θα το κάνω από το σπίτι, γιατί από δω...άσε καλύτερα! χιχιχι!!

θέλω να δείτε τι επέλεξα!!! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Λοιπόν λέω να παίξουμε ένα παιχνίδι...

αλλά το απόγευμα!

Θα διαλέξει ο καθένας μας μια νεραϊδούλα και μετά οι υπόλοιποι θα προσπαθήσουν να αποκωδικοποιήσουν την επιλογή του μέσω συναισθημάτων...ε? Τι λέτε?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ANDROMEDA
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008 4:08 am
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευση από ANDROMEDA »

Τέλειοοο :spin: :spin: :spin: :spin: :cheers:
Φιλικά Ανδρομέδα~!

Μέσα στο σκοτάδι μου βρήκα το φώς
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D :D :D

το απόγευμα, γιατί θέλω ησυχία γι' αυτό το παιχνίδι...
αν θέλετε όμως εσείς και μπορείτε, κάντε το από τώρα...
εγώ θα ακολουθήσω από το σπίτι!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Katrin
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 18 Απρ 2008 9:49 am

Δημοσίευση από Katrin »

Είμαι μέσα για την επιλογή νεραιδούλας αλλά ... από που θα την επιλέξουμε???(Είμαι λιγουλάκι ξανθιά...όχι πολύ, υπερισχύει το καστανό συνήθως :lol: ).
Εγώ πάλι έχω μια λατρεία στις μάγισσες. Και δεν είναι απλή λατρεία(αν υπάρχει απλή λατρεία!!!). Κάτι βλέπω στην εικόνα της μάγισσας. Τη θεωρώ δική μου εικόνα. Με εμπνέει πάρα πάρα πολύ και συμβολίζει, τουλάχιστον, πολλά χαρακτηριστικά του ιδανικού εαυτού μου.
Μάκια
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλώς την μαγισσούλα...

Μήπως σε "έκαψαν" Κατερινάκι? Εκεί κάπου στην εποχή ΙΕΡΑΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ... Μεσσαίώνας και βάλε... :roll:

αυτή η εποχή σηματοδότησε πολλούς από εμάς, σαν γνώση των πνευματικών ιδιοτήτων του ανθρώπου!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ANDROMEDA
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008 4:08 am
Τοποθεσία: Αθήναι

Δημοσίευση από ANDROMEDA »

ΚΑΤΡΙΝ μπορείς να το κάνεις όπως είπα στην Βάσω πρίν.
Διαλέγεις μία φώτο κάνεις κλίκ επάνω της να μεγαλώσει και την αποθηκεύεις στον υπολογιστή σου.Μετα πήγαινε στο http://www.imageshack.gr (το οποίο θα σε παραπέμψει σε έναν άλλο ιστότοπο,διότι προσωρινά δεν λειτουργεί) και έτσι μετά θα την ανεβάσεις στο φόρουμ.
2ον τώρα.Εφόσον σε γοητεύουν οι μαγγισούλες,θα ψάξεις μία που να αντιπροσωπέυει εσένα κι έτσι εμείς μέσα απο αυτό θα ανακαλύψουμε τον δικό σου κόσμο :D

Βάσω εγώ πάντως θα περιμένω εσένα. :)
Φιλικά Ανδρομέδα~!

Μέσα στο σκοτάδι μου βρήκα το φώς

Επιστροφή στο “ΜΙΑ ΝΕΡΑΪΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ”