Μετά την ζωή τί;;;

Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Παιδιά τα δικά μου βιώματα με ψυχές είναι πάρα πολλά.

Από πολύ μικρή είχα μια επικοινωνία.

Μια από τις πιο συγκλονιστικές μου εμπειρίες μοιάζει λίγο με της Έλενας .
Πριν από πολλά χρόνια γνώρισα ένα παλικάρι. Εκείνος είχε χάσει τον πατέρα του 2 χρόνια πριν. Δεν τον είχα δει ποτέ ούτε σε φωτογραφία.

Ένα βράδι λοιπόν και ενώ ο φίλος ήταν για ένα 3μερο στην Κρήτη. Ήρθε στο δωμάτιό μου ένας άντρας. Αρκετά γεμάτος, είχε ένα περίεργο περπάτημα κάθισε στην άκρη του κρεβατιού και μου είπε να προειδοποιήσω τον φίλο που βρισκόταν στην Κρήτη να προσέχει. μόλις ξυπνήσεις μου είπε ενημέρωσέ τον ότι κινδυνεύει.
Εγώ δεν ήξερα ποιος είναι αυτός ο άντρας πρώτη φορά τον έβλεπα.

Την άλλη μέρα πήρα τον φίλο τηλ και του είπα την ιστορία. Εκείνος μου είπε ότι ο άντρας που του περιέγραψα ήταν ο πατέρας του.
Στη συνέχεια μου είπε ότι θα πήγαινε από Ηράκλειο στα Χανιά με τη μηχανή για βόλτα.
Τότε του είπα να προσέχει.

Το βράδι λοιπόν που επέστρεφε από τα Χανιά τον πήρε ο ύπνος πάνω στη μηχανή. Κάποια στιγμή ένιωσε μια σφαλιάρα στο κράνος και άνοιξε τα μάτια του. Σε κλάσματα δευτερολέπτου είδε ότι βρίσκεται στο αντίθετο ρεύμα και έκανε κίνηση να παέι στο δικό του ρεύμα όταν είδε ένα αυτοκίνητο βολίδα να περνάει από δίπλα του.
Τότε θυμήθηκε τον πατέρα του που τον είχε προειδοποιήσει μέσα από εμένα.

Αυτή είναι μια από τις ιστορίες που μου έχουν συμβεί. Όμως αυτή έχει ενδιαφέρον γιατί τον συγκεκριμένο άνθρωπο δεν τον είχα δει ποτέ μου.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Zefira, δεν το πιστεύω!

Την ίδια ακριβώς εμπειρία είχα στις πρώτες μου διακοπές με τον άντρα μου...
Είμασταν μόλις 4 μήνες μαζί και πήγαμε διακοπές. Δεν είχα πάει ποτέ στο σπίτι της μητέρας του ως τότε, δεν την είχα γνωρίσει καν και δεν είχα δει καμιά φωτογραφία του..
Εχει χάσει τον πατέρα του από όταν ήταν 23 ετών. Στο δωμάτιο λοιπόν το πρωί που ξύπνησα είδα ένα άντρα ντυμένο με ένα λευκό κουστούμι να κάθεται σε μια καρέκλα σκηνοθέτη. Μου είπε οτι είναι ο πατέρας του και χαίρεται πάρα πολύ που είμαστε μαζί γιατί ο γιός του είχε ταλαιπωρηθεί πολύ στις προηγούμενες σχέσεις του.
Μόλις ξύπνησε ο Πέτρος του τον περιέγραψα και δεν το πίστευε...

Πηγαίνοντας δε πρώτη φορά να γνωρίσω τη μαμά του στο σπίτι της, αναγνώρισα την μορφή σε μια μικρή φωτογραφία και του την έδειξα... Δεν το πίστευε με δεδομένο οτι ο Πέτρος μοιάζει πάρα πολύ στον παππού του και υπάρχει μια μεγάλη φωτογραφία του παππού του μπροστά μπροστά σε ένα έπιπλο μπαίνοντας στο σπίτι της μητέρας του, ενώ με τον πατέρα του δεν μοιάζει καθόλου!!!

Απίστευτο!
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Και γω Έλενα όταν είδα τη φωτογραφία του πατέρα του φίλου μου έπαθα ένα σοκ.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πόσα απίστευτα πράγματα μας συμβαίνουν?

Αρκεί να είμαστε ανοιχτοί, θετικοί και παρατηρητικοί!

Την ημέρα που έφευγε ο φίλος μου, ήμουνα στην παραλία στον Σχοινιά και καθόμουν σε μια ξαπλώστρα...Ξαφνικά εμφανίστηκε ένα φίδι πάνω στα πόδια μου, έκανε ένα 8άρι (το σήμα του απείρου) πάνω στο κουτεπιέ και βούτηξε στην άμμο...Απίστευτο... Φίδι στην παραλία στην αμμουδιά που ακούστηκε!!! Ευτυχώς δεν το είδα μόνο εγώ ... Αλλά δεν τρόμαξα . Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν τρόμαξα καθόλου.
Μετά από 5 λεπτά με πήρανε τηλέφωνο να μου πούνε οτι ρίξανε τον Σωτήρη σε καταστολή και την επόμενη το πρωί έφυγε...

Ο πνευματικός μου μου είπε οτι το φίδι είναι πανάρχαιο καλό σημάδι!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ελενα είναι συγκλονιστικό πως αντιλαμβάνεσαι τα μηνύματα!

Και η "περιοχή" της ψυχής είναι ένας χάρτης που, μεταξύ μας, δεν έχει απόλυτα χαρτογραφηθεί...

Οι εμπειρίες μου σ' αυτήν την "περιοχή" μου έδωσαν την γνώση των εξελικτικών σταδίων της εκεί.

Δεν είναι όλες οι ψυχές ίδιες σε δόνηση, όπως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι...

Αυτό που για μένα είναι "ακατόρθωτο", για σένα μπορεί να είναι "καθημερινότητα"...

Η ψυχή που έχει ολοκληρώσει συνειδητά κάποιον κύκλο εξέλιξης, δεν χάνει την μνήμη της όταν βρεθεί στο πεδίο δράσης της...Απλά συνεχίζει!!!

Δεν γνωρίζουμε πολλά για την εργασία της στο φυσικό κόσμο μέσω της συνείδησης, αλλά είμαι απόλυτα σίγουρη, ότι όταν ο πατέρας μου έρχόταν στα όνειρά μου, τον καιρό που έβλεπα όνειρα και αντιλαμβανόμουν το πεδίο που βρισκόμουν, δεν ήταν ο πατέρας μου, αλλά αυτό που εγώ είχα "τοποθετήσει" εκεί σαν συναισθηματική σκέψη. Αυτά που ένιωθα να μου λέει, ήταν οι αντιλήψεις και οι επιγνώσεις που χρειαζόμουν σαν "σπρωξιά" για να προχωρήσω.
΄Οταν ξυπνούσα, επειδή δεν μπορούσα να αντιληφθώ τον εαυτό μου εκεί, νόμιζα ότι όλα αυτά μου τα έλεγε ο πατέρας μου...

΄Οταν αντιλήφθηκα βιωματικά την αλήθεια, κατανόησα ότι ο πατέρας μου ποτέ δεν θα μπορούσε να δρα εκεί σαν συνειδητή ψυχή, γιατί δεν είχε ανακαλύψει σαν συνείδηση, ούτε καν το διαφορετικό όλον του!!!
Δεν πίστευε πουθενά, και δεν είχε εργαστεί ποτέ του προς την πνευματική ολοκλήρωση, καθότι υπερβολικά υλιστής!!!

Η ψυχή του λοιπόν, συνέχισε την πορεία της και στο αστρικό πεδίο, εργαζόμενη, όχι σαν πατέρας μου, αλλά σαν συναισθηματική συνείδηση που αναγνώρισε την πορεία της στον φυσικό κόσμο, σαν εμπειρία και όχι σαν προσωπικότητα...

Στο αστρικό πεδίο δεν υπάρχει χωροχρόνος που διαχωρίζει τα στάδια της ψυχής, ανάλογα με την προσωπικότητα που βίωνε τον υλικό κόσμο...

Αυτή είναι η δική μου βιωματική εμπειρία με το αστρικό πεδίο!!!

:D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

...αυτο κι εγω νομιζα οτι συμβαίνει.Οτι ειναι δικη μας εξέλιξη βασει βιωματων!
Ευχαριστω.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ενδιαφέρουσα η θεωρία σου Βάσω μου!

Ισως το οτι ήρθε στον ύπνο/ ξύπνιο μου πραγματικά να ήταν μια παρέμβαση του δικού μου ανώτερου εαυτού που ήρθε σε επικοινωνία μαζί μου διότι εγώ ήμουν ανοιχτή εκείνη τη στιγμή και να αφίπνησε μία γνώση μου σε σχέση με τον αμέθυστο...

Ομως πως εξηγείς το φαινόμενο των "διάμεσων" και δεν μιλάω για τους απατεώνες που σαφώς υπάρχουν αρκετοί...

Η κόρη της κοπέλας του φίλου μου που είναι πολύ χαρισματική έρχεται σχεδόν καθημερινά σε επικοινωνία (και όταν λέω επικοινωνία μιλάω οπτική επαφή) μαζί του και μεταφέρει πράγματα που δεν γνώριζε στην μητέρα της από τον Σωτήρη που σαφώς ένα κορίτσι 15 ετών. Μπορεί και "βλέπει" τον φύλακα άγγελό της από πολύ πολύ μικρή. Κάποια φορά τη ρώτησα πως είναι και μου απάντησε οτι είναι κορίτσι στην όψη και έχει ίδια ηλικία με την ίδια (όσο μεγαλώνει, την ίδια την ηλικία της πέρνει και ο άγγελός της)
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βάσω,
η φωτογραφία σου που έχεις βάλει στο προφίλ σου που είναι τραβηγμένη? Την έχεις κόψει για να την βάλεις στο site? Πολύ θα ήθελα να τη δω ολόκληρη...
Εχεις ένα φως στην κορυφή του κεφαλιού σου με διάφορ χρώματα...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Είναι τραβηγμένη πέρυσι το καλοκαίρι στην Βουλγαρία.

Και είναι λίγο κομμένη για να χωρέσει... :D

Από το σπίτι, θα την ανεβάσω ολόκληρη, αφού θέλεις να την δεις! :D


Τώρα για το άλλο που με ρωτάς, θα σου πω ότι ουδέποτε πίστεψα σε αληθινή επικοινωνία με τις ψυχές σαν συνείδηση που είχαν σε ενσάρκωση, εκτός από λίγες πνευματικές οντότητες που δεν έρχονταν όμως σε επικοινωνία από το αστρικό πεδίο, μαζί μου. Και αυτό μου εξηγήθηκε...

Κι εγώ είχα τέτοιες επικοινωνίες από 14 ετών...
Μετά τις εγκλώβισα μέσα στην υλική μου ζωή, αφού έπρεπε να κατανοήσω πρώτα τον Εαυτό μου, για να έχουν και αξία για την πνευματική μου ανέλιξη!!! Αλλιώς θα ήταν ένα ακόμα "χάρισμα" που δεν θα ήξερα να το αξιολογήσω παρά μόνο σαν μελλοντολογία, πράγμα που δεν γίνεται!!!)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ενα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο είναι

"Η σχολή των Θεών",
εκδόσεις Ελφιλ
Συγγραφέας Stefano Enrio D'anna


Είναι μια αφηγηματική ιστορία που δίνει μηνύματα του πως φτιάχνουμε μόνοι μας την πραγματικότητα που ζούμε μέσω των σκέψεών μας...

Επίσης πολύ ενδιαφέρον είναι το τελευταίο του Coelo
"Μπριντα"
Συνδέει πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία όπως σύμβολα, κρύσταλλοι σε μια ιστορία μιας κοπέλας που ήταν μάγισσα σε πολλές προηγούμενες ζωές της... Δίνει επίσης μεγάλη έμφαση στον Ιησού και το έργο του και στην Παναγία (πρώτη φορά διάβασα κάτι τέτοιο σε βιβλίο του Coelo).
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο Coello θα επιστρατεύσει και τον πάπα, προκειμένου να πουλήσει... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Και όχι μόνο!!!!

Ομως πραγματικά είναι το 1ο βιβλίο το Coelo που το ρούφηξα...
Αξίζει τον κόπο...
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:Ο Coello θα επιστρατεύσει και τον πάπα, προκειμένου να πουλήσει... :wink:
=)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) Αν επιστρατεύσει τον προηγούμενο πάπα μπορεί να έχει και ενδιαφέρον . Ο τωρινός είναι τοσο....μα τόσο......μ@@@@ας!!!!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Αυτός όπως και οι προηγούμενοι, είναι πρόσωπα εξουσίας, οπότε, αυτόματα εξανεμίζεται κάθε πνευματικότητα. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Πώς θα ξεχωρίζαμε το άσπρο αν δεν υπήρχε και το μαύρο?

Κάθε ένας από αυτούς έχει το ρόλο του. :D :D :D
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”