ÃÅÉÙÓÇ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλί...πρόσεξε τις αρχές που λένε...

μόνο για σήμερα δεν θυμώνω

χωρίς να έχουν ξεκαθαρίσει με τις αιτίες, επεμβαίνουν στο αποτέλεσμα...

έτσι όμως, αύριο θα θυμώσεις...Να είσαι σίγουρη γι' αυτό!

και αν δεν θυμώσεις και καταπιείς τον θυμό σου, να είσαι σίγουρη ότι αύριο θα πονάει το στομάχι σου...

Θέλω να πω, ότι με αυθυποβολή δεν θεραπεύεσαι...

Οι αρχές του ρέικι είναι θαυμάσια βάση για διαλογισμό και ενδοσκοπηση...

Αλλιώς δεν γειώνουν παρά αυτό που ονειρεύεσαι να γίνεις...

Εδώ μιλάμε, όμως, γι' αυτό που είσαι...

:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ναι πράγματι όταν τις δεί κανεις από την ηθικολογική τους πλευρά είναι έτσι αλλά ως γραμμή πλεύσης για να αναλυθεί και να αξιολογηθεί αυτό που προσπαθείς να αποφύγεις, και στην εποχή μας είναι ο Θυμος, το άγχος, η ελειψη σεβασμού ΄τότε η αρχή σου θυμιζει κάτι που έχεις βάλει σαν στοχο στην πνευματική σου ζωή. Προτού απορίψω πολλά πράγματα άπό την θρησκεία έζησα οχτω χρόνια ως μοναχή φραγκισκανή στην Ρώμη. Ποσες φορές μέχρι σήμερα θυμάμαι τα βιώματα μου εκεί μέσα!! Ηταν σκέτο σχολειό κι ας φρίκαρα κανονικά!!! Εκεί είχα κάτι πολύ πιο περιοριστικό από τις αρχές του ρέικι. Ακόμα το πληρώνει το νευρικό μου σύστημα!!! ωστόσο αυτό που όλες μας ειχαμε ως στόχο ακόμα κι αν δεν καταφέρναμε μα είμαστε πάντα πιστές σε αυτό μας καθοδηγούσε!! Υπήρχε ένας άξονας αναφοράς που μας γειωνε και αυτος ήταν ο κανονας του μοναστηριού. Οι όρκοι ανήκαν στη πνευματική σφαιρα αλλά ο κανόνας τους γείωνε!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τους γειωνε βίαια όμως...

δεν είναι αυτή η σημασία της γείωσης...

μόνο μέσα από την αγάπη μπορείς να συνηχήσεις με την απόφασή σου να εκφράσεις τον Εαυτό σου φυσικά μέσα στην ύλη...

Οτιδήποτε άλλο έχει επίπτωση ακριβώς στο νευρικό σύστημα, μια και η ζωή δεν επιβάλλεται, αλλά μετουσιώνεται...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Υπήρχε ένας άξονας αναφοράς που μας γειωνε και αυτος ήταν ο κανονας του μοναστηριού.
Oχι μόνο δεν γειώνεσαι με κανόνες κι άξονες αλλα συγχρόνως δημιουργείς ενα ηφαίστειο που καποια στιγμη θα εκραγεί...με κάθέ τρόπ στο σωμα σου.
Με κανόνες και νόμους δεν βρίσκεις τον εαυτό σου απλά τον θάβεις και θελεις να τον ξεχασεις.
Οσο για τους κανόνες καθε θρησκείας και μοναστηριού.....εξαρτάται απο ποιο σημειο της ιεραρχιας εισαι οπως και στην πολιτική....την υπηρεσία...κλπ οσο πιο ψηλά τοσο πιο πολύ επιβάλεις τους κανόνες για αλλους εκτος απο σενα.
Ο δρόμος είναι ατομικός και μοναχικός,επιλεγεται και δεν επιβάλεται!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

Náôáëßá-ÍåöÝëç έγραψε:Ïé áñ÷Ýò ôïõò ñÝéêé äåí åßíáé áðü ìüíåò ôïõò Ýíá óçìáíôéêü êëåéäß ãåßùóçò;
Ìðáá, ïé áñ÷Ýò ôïõ êÜèå ñÝéêé äåí ëÝíå ôßðïôá áðü ìüíåò ôïõò. Ï Üíèñùðïò åßíáé áõôüò ðïõ ôéò áðïäÝ÷åôáé (Þ ü÷é) êáé ôéò äéá÷åéñßæåôáé áíÜëïãá, êé åðåéäÞ äåí åßìáóôå üëïé ßäéïé, åßíáé ëïãéêü íá õðÜñ÷ïõí äéáöïñÝò óôç äéá÷åßñéóç (áëëÜ êáé óôç äéá÷åéñéóôéêÞ éêáíüôçôá ãåíéêüôåñá ;) ).
Äåí îÝñù áí öôáßåé ôï üôé ôï ñÝéêé åßíáé áñêåôÜ ðéï äéáäåäïìÝíï óå ó÷Ýóç ìå Üëëåò åíáëëáêôéêÝò ìåèüäïõò, áëëÜ ôçí Ýëëåéøç ãåßùóçò ôçí Ý÷ù óõíáíôÞóåé ðåñéóóüôåñï óå êýêëïõò ôïõ ñÝéêé ðáñÜ óå Üëëïõò. Áêüìá êáé ç ðñþôç åðáöÞ ðïõ åß÷á ìå ôï ñÝéêé, äéáâÜæïíôáò ôï âéâëßï ôïõ ÍôÝéâéíô ÂÝíåëò (ÑÝúêé, ìáèáßíïíôáò ôå÷íéêÝò öõóéêÞò èåñáðåßáò), ìïõ Ýâãáëå áõôÞ ôçí áßóèçóç ôïõ åíôåëþò áðïêïììÝíïõ áðü ôçí ðñáãìáôéêüôçôá. Åßíáé áõôÞ ç áðáñÜäåêôç áíôßëçøç åíüò áíèñþðïõ ðïõ åß÷å ðéÜóåé ôïí áðüëõôï ðÜôï, Ýøá÷íå Ýíá óùóßâéï êáé èåïðïßçóå ôï ðñþôï óùóßâéï ðïõ âñÞêå åýêáéñï! (ðñïöáíþò ôï óõãêåêñéìÝíï âéâëßï äåí ìïõ Üñåóå êáèüëïõ, ðÜëé êáëÜ ðïõ ôï äáíåßóôçêá êáé äåí îüäåøá ëåöôÜ ãé' áõôü).
¿ñåò-þñåò áéóèÜíïìáé óáí åîùãÞéíïò üôáí ëÝù üôé ôï ñÝéêé (üðùò êáé ç êñõóôáëëïèåñáðåßá, ç yïga êáé ãåíéêÜ üëåò ïé ìÝèïäïé áõôïâåëôßùóçò ðïõ ÷ñçóéìïðïéïýìå) äåí åßíáé ðáíÜêåéá.
galazia_sfaira έγραψε:Ìå êáíüíåò êáé íüìïõò äåí âñßóêåéò ôïí åáõôü óïõ áðëÜ ôïí èÜâåéò êáé èåëåéò íá ôïí îå÷áóåéò.
Êé üìùò, ìÜëëïí ôï áíôßèåôï óõìâáßíåé! Ç ðåéèáñ÷ßá ëåéôïõñãåß ïñãáíùôéêÜ ãéá ôïõò ðåñéóóüôåñïõò áíèñþðïõò, ðïõ ÷ùñßò áõôÞí äåí èá äïýëåõáí êáé ôüóï óõóôçìáôéêÜ ìå ôïí åáõôü ôïõò. ÖõóéêÜ äåí ëåéôïõñãïýí üëïé ïé Üíèñùðïé ìå ôïí ßäéï ôñüðï, áëëÜ ïé ðåñéóóüôåñåò ðåñéðôþóåéò áíèñþðùí ðïõ ãíùñßæù (óõìðåñéëáìâáíïìÝíïõ êáé ôïõ åáõôïý ìïõ) ëåéôïýñãçóáí ðéï áðïäïôéêÜ üôáí ç äéáäéêáóßá ôçò áíáæÞôçóçò ðëáéóéþèçêå ìå êáíüíåò óôïõò ïðïßïõò Ýðñåðå íá ðåéèáñ÷ïýí. :)


ÕÃ.: ÅðåéäÞ êáôÜ êáéñïýò ìðïñåß íá öáßíåôáé üôé ôïðïèåôïýìáé áñêåôÜ êñéôéêÜ áðÝíáíôé óôï ñÝéêé (ðåñéóóüôåñï óôéò áíôéëÞøåéò ôùí áíèñþðùí ãéá ôï ñÝéêé âáóéêÜ, ðáñÜ óôï ßäéï), èá Þèåëá íá äéåõêñéíßóù ðñïò áðïöõãÞí ðáñåîçãÞóåùí üôé Ý÷ù ðÜñåé êé åãþ ôïí 1ï âáèìü ñÝéêé êáé ôï ÷ñçóéìïðïéþ.
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

για το πρώτο μέρος του ποστ σου, συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!

για το δεύτερο, είναι θέμα συνειδητής απόφασης, αν χρειάζεσαι εξωτερική πειθαρχία σε κάποιους κανόνες, γιατί νιώθεις αδύναμος να προχωρήσεις μόνος σου, ή είσαι αποφασισμένος να αφοσιωθείς στους εσωτερικούς κανόνες της εργασίας που ανοίγεται στον εσωτερικό σου δρόμο...

Εγώ πχ. θα ήταν αδύνατον να πειθαρχήσω σε κανόνες που θα μου επιβάλλονταν από κάποιον "δάσκαλο", ενόσω δεν θα μπορούσε να μου τους εξηγήσει πρακτικά...

Και επειδή πρακτικά κανείς δεν μπορει΄να εξηγήσει τους κανόνες, αποφασισα να αφοσιωθώ στον πνευματικό μου στόχο μόνη μου...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:για το πρώτο μέρος του ποστ σου, συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!

για το δεύτερο, είναι θέμα συνειδητής απόφασης, αν χρειάζεσαι εξωτερική πειθαρχία σε κάποιους κανόνες, γιατί νιώθεις αδύναμος να προχωρήσεις μόνος σου, ή είσαι αποφασισμένος να αφοσιωθείς στους εσωτερικούς κανόνες της εργασίας που ανοίγεται στον εσωτερικό σου δρόμο...

Εγώ πχ. θα ήταν αδύνατον να πειθαρχήσω σε κανόνες που θα μου επιβάλλονταν από κάποιον "δάσκαλο", ενόσω δεν θα μπορούσε να μου τους εξηγήσει πρακτικά...

Και επειδή πρακτικά κανείς δεν μπορει΄να εξηγήσει τους κανόνες, αποφασισα να αφοσιωθώ στον πνευματικό μου στόχο μόνη μου...

:x
=)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :))
Που να είχες και την ηγουμένη μου Βασουλίνι!! Ειδικά αυτή του προδοκιμίου και την τελευταία μου προτού φρικάρω και φύγω!! Ακόμα τις θυμάμαι και μου έρχεται υπέρταση!!! Ωστόσο σε αρκετά πράγματα γίνανε και δασκάλες μου και αυτό δεν μπορώ να μην τους το αναγνωρίσω!!!
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Η πειθαρχία λειτουργεί οργανωτικά για τους περισσότερους ανθρώπους, που χωρίς αυτήν δεν θα δούλευαν και τόσο συστηματικά με τον εαυτό τους. Φυσικά δεν λειτουργούν όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο, αλλά οι περισσότερες περιπτώσεις ανθρώπων που γνωρίζω (συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου) λειτούργησαν πιο αποδοτικά όταν η διαδικασία της αναζήτησης πλαισιώθηκε με κανόνες στους οποίους έπρεπε να πειθαρχούν. :)
Εγώ πάλι πιστεύω το άκρως αντίθετο! Πειθαρχία, κανόνες και... εσωτερική αναζήτηση να το πω, δεν πάνε μαζί. Θα το εξηγήσω...

Κανόνες δεν υπάρχουν γιατί δεν μπορεί να τους θέση κανένας, παρά μόνο ο καθένας για τον εαυτό του, στην ουσία επιλέγει τι είναι και τι όχι, ή ποιο απλά ποια είναι αλήθεια του. Και πάλη ώμος όπως έχουμε ξαναπεί στην αλήθεια μας κατά καιρούς προσθέτουμε και αφαιρούμε οπότε...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

δεν ισχύει για όλους τους ανθρώπους αυτό Μιχαήλ!

κάποιοι δεν μπορούν να αυτο-πειθαρχήσουν...

οπότε τι πιο λογικό, να αναζητήσουν κάποιον "δάσκαλο" και να χρειάζονται τους κανόνες του?

η αλήθεια πάντως είναι ότι είναι πολύ δύσκολη η αυτο-πειθαρχία στον εσωτερικό σου σκοπό!

Εγώ είμαι περισσότερο προς την κατεύθυνση του Ταο!
΄Ενα νεαρό άτομο δεν μπορεί να αφοσιωθεί στον εσωτερικό δρόμο, αν δεν έχει ολοκληρωθεί και κοινωνικά...Η παραμέληση της κοινωνικής ζωής κατά την νεότητα, καθώς και οι ελλιπείς γνώσεις εσωτερισμού, είναι οι μεγαλύτερες ελλείψεις που μπορεί και να παραπλανήσουν τους "μαθητές"...

:x

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Ναι αλλά ένας δάσκαλος δεν θα έβαζε ποτέ κανόνες και πειθαρχεία, θα σου δήξει έναν τρόπο, θα σου ανοίξει την πόρτα, θα σου δώσει τα εργαλεία. Δεν θα σου πει αυτό είναι και τέλος.
΄Ενα νεαρό άτομο δεν μπορεί να αφοσιωθεί στον εσωτερικό δρόμο, αν δεν έχει ολοκληρωθεί και κοινωνικά...
8 στους 10 που ασχολούνται με εσωτερισμό είναι πάνω από 40 και 6 από αυτούς τους 8 έχουν περάσει πολύ χάλια καταστάσεις έτσι ώστε είναι μονόδρομος το πνεύμα.
Όταν βλέπω νέαρο άνθρωπο να έχει λογικές απόψεις για τον εαυτό του και τους γύρω του όπως και για το τι είναι αγάπη και δεν την θεωρεί δεδομένη εμένα μου αρκεί.
η αλήθεια πάντως είναι ότι είναι πολύ δύσκολη η αυτο-πειθαρχία στον εσωτερικό σου σκοπό
Δύσκολο ξε-δύσκολο έτσι είναι, έστω από ένα σημείο και μετά.

Προσωπική μου άποψη πάντα :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι αλλά ένας δάσκαλος δεν θα έβαζε ποτέ κανόνες και πειθαρχεία, θα σου δήξει έναν τρόπο, θα σου ανοίξει την πόρτα, θα σου δώσει τα εργαλεία. Δεν θα σου πει αυτό είναι και τέλος.
χμ...μάλλον είσαι (και εύχομαι να παραμείνεις) και εσύ όπως κι εγώ, έξω από σχολές εσωτερισμού!!! Δεν είναι έτσι τα πράγματα εκεί...
Την γνώση (όποια και αν είναι) την "πληρώνεις" με την αφοσίωσή σου στον "δάσκαλο"... :?
8 στους 10 που ασχολούνται με εσωτερισμό είναι πάνω από 40 και 6 από αυτούς τους 8 έχουν περάσει πολύ χάλια καταστάσεις έτσι ώστε είναι μονόδρομος το πνεύμα.
δεν υπάρχει μονόδρομος στο πνεύμα, βρε Μιχαήλ! Αλλίμονο αν και οι 8 το πιστεύουν! :-(
Όταν βλέπω νέαρο άνθρωπο να έχει λογικές απόψεις για τον εαυτό του και τους γύρω του όπως και για το τι είναι αγάπη και δεν την θεωρεί δεδομένη εμένα μου αρκεί.
σου αρκούν οι λογικές απόψεις? Εμένα πάλι όχι! :D

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

δεν υπάρχει μονόδρομος στο πνεύμα, βρε Μιχαήλ! Αλλίμονο αν και οι 8 το πιστεύουν
Όχι λέω ότι είναι μεγάλη σε ηλικία οι 8 στους 10 που ασχολούνται με τον εσωτερισμό και ότι 6 από αυτούς τους ώθησε κάποιο πρόβλημα ή έχουν περάσει πολύ χάλια ή ακόμα περνάνε χάλια. Λίγοι είναι αυτή που τα έχουν όλα καλά στην ζωή τους και ασχολούνται και ακόμα ποιο λίγοι είναι η νέοι.

σου αρκούν οι λογικές απόψεις? Εμένα πάλι όχι!
Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω... Κατάλαβες τι θέλω να πω πιστεύω! :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις Μιχαήλ, μόνο και μόνο γιατί συνδύασες την λογική με την αγάπη στην φράση σου! :x :x :x

Δεν είναι αλήθεια ότι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία άνθρωποι βρίσκουν τον δρόμο και τον Εαυτό τους. Πολλοί νέοι άνθρωποι πια αναζητούν την ουσία της ζωής και σ' αυτό έχω προσωπική εμπειρία.

Βέβαια είναι πολύ δύσκολο να γκρεμίσουν τις αξίες που τους εμφύτευσαν οι γονείς τους, αλλά αναγνωρίζουν πια το κυνήγι της δυστυχίας και των αγαθών και αρχίζουν να προσανατολίζονται προς άλλες πηγές, εσωτερικές!

Παρατηρώντας τους ανθρώπους που τρέχουν να προλάβουν την ζωή τους, σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι να τους σταματήσει κανείς! Πόσο δύσκολο είναι να τους μιλήσει για την ισορροπία και την αρμονία, για την αγάπη και την ουσία της θεότητας!

΄Ολοι οι άνθρωποι έχουν έναν σκοπό. Να ισορροπούν μεταξύ Ουρανού και Γης, και, δυστυχώς, αυτός ο σκοπός δεν εκδηλώνεται, όταν ο Ουρανός μένει απάτητος από την αμφιβολία και η Γη πατημένη από την απόδειξη!

Ακόμα και αν αντιστρέψει κανείς τους όρους, και ο Ουρανός γίνει πατημένος από την απόδειξη και η Γη απάτητη από την αμφιβολία (που είναι το κύριο "λάθος" των "πνευματικών" ανθρώπων), χάνεται η ευκαιρία να βιώσεις εσωτερικά την θεότητα...

Ας ελπίσουμε ότι θα κατανοηθεί η "ανεκτικότητα" του Ουρανού να περιλαμβάνει όλα τα όντα, όπως και να εκδηλώνονται και η "υπομονή" της Γης, να αντέχει όλα τα όντα όπως και να εκδηλώνονται, για να βρουν οι άνθρωποι τον σκοπό τους και να προχωρήσουν με σθένος την ζωή τους, παραμένοντας ΑΝΘΡΩΠΟΙ!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

όταν ο Ουρανός μένει απάτητος από την αμφιβολία και η Γη πατημένη από την απόδειξη!
:thumbsup: :-D

Βάσω αν είναι πολύ δύσκολο για έναν νέο να αποβάλει τα γονικά εμφυτεύματα τότε για έναν μεσήλικα φαντάζομαι πόσο δυσκολεύει το πράγμα.. γενικά δεν θεωρώ ότι οι άνθρωποι μπορούν εύκολα να περάσουν στην εξατομίκευση, και να ασχοληθούν με θέματα εσωτερισμού, γιατί ο υπαίτιος της όποιας "δυστυχίας" τους γίνεται αυτόματα ο εαυτός τους.
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι έτσι είναι...και αυτό Βασίλη μου χρειάζεται κουργάγιο για να το κατανοήσει κάποιος...
Η συνηθέστερη εκδοχή της δυστυχίας είναι "οι άλλοι"...

από την στιγμη που κάποιος αντιλαμβάνεται τον εαυτό του σαν ον, τότε σταματάει να τον αντιμετωπίζει σαν αντικείμενο, που πάνω του ξεσπούν οι άλλοι τις συνήθειες και τις εμμονές τους...Παραμένει στον εαυτό του, ακόμα και αν αυτό περνάει από την βασική μοναξιά...Είναι ένα πολύ μεγάλο εμπόδιο στην αρχή του δρόμου της αναζήτησης, η μοναξιά!
Γιατί οι άνθρωποι βλέπεις, χρειάζονται να ανήκουν κάπου σαν "ομοιότητα πόνου και επιθυμίας"...

Δεν μπορεί κανείς να επιβιώσει, όντας δυστυχισμένος, ανάμεσα σε ευτυχισμένους ανθρώπους...Και έτσι ψάχνει τους ομοίους του, για να παρηγορηθεί, ξεχνώντας τις αιτίες, θεραπεύει τα συμπτώματα...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”