Ρεικι & διατροφικες αλλαγες

Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Ρεικι & διατροφικες αλλαγες

Δημοσίευση από Madraoulas »

Θελω να ρωτησω αν με τους βαθμους παρουσιαζονται αλλαγες(μονιμες-προσωρινες) στις διατροφικες μας συνηθειες.

Κι εξηγουμαι:
μετα ακριβως απο τον α' βαθμο ειδα στον εαυτο μου τα εξης
1)μειωση της ορεξης
2)το κρεας το βλεπω τελειως ουδετερα, ενω μεχρι τωρα μου αρεσε πολυ
3)ετρωγα καθε μερα αμυγδαλα και μου αρεσαν πολυ και τωρα θελω να τα φτυσω
4)μια ταση για τροφες απο αλευρι(κουλουρια,ψωμι,ζυμαρικα αλλα κυριως κουλουρια Θεσσαλονικης)

Για πεστε τις εμπειριες σας
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Εγω παντως δεν παρατηρησα πολλες διατροφικες αλλαγες...το μονο ειναι οτι ετρωγα οταν πειναγα....οτι το φαγητο εγινε πιο νοστιμο με τα συμβολα και πιο υγιεινο.......

Ακομα και η καρμποναρα... :D :D

Αλλα τυχαινει...μπορει να συμβει Μαδρυ..
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Emmanouela έγραψε: Ακομα και η καρμποναρα... :D :D



Αχχ αυτη η Καρμποναρα ......
( ιδιαιτερα αν η κρεμα ειναι ζωικη με 35 % +++ λιπαρα ) εε ; :!: :!:

:lol: :lol: :lol:
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Δεν μπορώ να πω και εγώ ότι παρατήρησα κάποια διαφορά στις διατροφικές μου συνήθειες. Μπόρεσα όμως να νιώθω ακόμα περισσότερο τις ανάγκες του σώματός μου και να μπορώ να επιλέγω τί είναι αυτό που χρειάζομαι για να τραφώ.
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οι διατροφικές αλλαγές Madraoulas μπορούν να συμβούν, ανεξάρτητα από το ρέικι, όπως επίσης μπορούν να συμβούν, αν με την μυηση "πυροδοτηθεί" το νευρικό σύστημα του εγκεφάλου που δίνει εντολές για την "όρεξη"...΄Ολα μπορούν να συμβούν...

Δεν μου κάνει εντύπωση αυτή η αλλαγή...Περίμενε να δεις και τις υπόλοιπες που έρχονται... :wink: :wink:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Δεν μου κάνει εντύπωση αυτή η αλλαγή...Περίμενε να δεις και τις υπόλοιπες που έρχονται...
:shock: :shock: :shock:

Ουουουουουυου!!!!!!!!!
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ουτε εμενα μου κανει εντυπωση οι αλλαγες γενικα....
Για το φαγητο δεν λεω γνωμη γιατι δεν με παιρνει...ουτε αλλαξε κατι..
Αλλα απο αλλαγες αλλο τιποτα!!!!!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Λοιπόν αυτό με το κρέας συνέβη και σε έμένα και είχα να το λέω. Με το ψάρι και τα θαλασσινά επίσης, δεν τα τρώω πια. Τα έκοψα όλα μετά τον Πρώτο βαθμό. Αυτό όμως που είναι το πιο παραξενο από όλα είναι ότι εγώ αν δεν χτύπαγα τουλάχιστον τρία σουβλάκια με πίτα εβδομάδιαίως πάθαινα σύνδρομο στέρησης!!!! Ασε το γάλα που κατανάλωνα και τα γαλακτομικά!! Ε τώρα το μόνο ζωικό που τρώω είναι το τυρί και τα αυγά. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ !! Και μάλιστα χωρίς ουδεμία προσπάθεια για να τα κόψω όλα αυτά. Δεν με πιστεύει κανείς!!! Αυτό που ήλπιζα να γίνει αλλά δεν έγινε δυστυχώς ακόμα είναι να κόψω αυτό το ρημοδοκαφέ που είναι το αλκοολίκι μου!!! Οσο ρέικι κι αν έχω στείλει εκεί ρε παιδιά....μου επιστρέφει σαν διαμαρτυρημένο γραμμάτειο!!! Γιατί όμως;;;; Με πιάνει το παράπονο εδώ δηλαδή!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Γιατι κοριτσακι μου ...σε πειραζει ο καφες?
Τι ζοριζεσαι ?
Ενα ενα στην ωρα του ;) >:d< >:d< >:d< >:d< ~o) :-~ :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Οχι μωρέ δεν με πειράζει, και μου αρέσει υπερβολικά..... αλλά να....εκτός ότι πίνω πολλούς νιώθω πως χωρίς αυτόν μάλλον θα είμαι καλύτερα γιατί μου έχει γίνει πια εθισμος και με το που θα ξυπνήσω θέλω επειγόντως καφέ!!! Βασικά προσπαθώ στην ζωή μου γενικά να μην έχω προσκολήσεις γιατι έτσι θα την απλουστεύω και περισσότερο και απλή ζωή σημαίνει και περισσότερη ευδαιμονία!!! :x @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και απλή ζωή σημαίνει και περισσότερη ευδαιμονία!!!


και ποιός είπε ότι στην απλότητα δεν υπάρχει η ευχαρίστηση?

Εθισμός είναι όταν κάνεις κάτι που σε βλάπτει, το ξέρεις και συνεχίζεις να το κάνεις...

Η απόλαυση είναι μέσα στα δικαιώματα μας, όπως επίσης η χαρά...

Αυτές οι άσκοπες απαγορεύσεις οφείλονται στα θρησκευτικά μας πρότυπα, που θεωρούν την απόλαυση, αμαρτία...

Αν αφεθείς στον Εαυτό σου, εκείνος γνωρίζει πως να βιώσει την φυσική του εκδήλωση, με αγάπη...
Αυτό που βλάπτει πραγματικά δεν είναι το "αντικείμενο" αλλά η αντίληψη που έχεις για την πράξη σου...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αυτές οι άσκοπες απαγορεύσεις οφείλονται στα θρησκευτικά μας πρότυπα, που θεωρούν την απόλαυση, αμαρτία...
:*
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αυτό που βλάπτει πραγματικά δεν είναι το "αντικείμενο" αλλά η αντίληψη που έχεις για την πράξη σου...
^:)^ ^:)^ ^:)^
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

:)) :)) :)) :)) Μάλλον έχω μπολικη εργασία μπροστά μου ακόμα μετά από το θρησκευτικό μου παρελθόν!!!! Βάλτε με στην εντατική παρακολούθηση!!! Ελπίζω υποσυνείδητα να μην νιώθω το ίδιο και για το σέξ γιατί αλοίμονο μου!! Γεροντοκόρη θα γίνω!!! =)) =))
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αυτό που βλάπτει πραγματικά δεν είναι το "αντικείμενο" αλλά η αντίληψη που έχεις για την πράξη σου...
>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< πόσο συμφωνώ!!

Έπινα καφέ με το κιλό Ναταλάκι και δεν μιλιώμουνα το πρωϊ αν δεν ρούφαγα καμιά γουλιά καφέ!!!επίσης με πείραζε στο νευρικό σύστημα!!τέντα τα νεύρα μου!!νόμιζα ότι οφειλόταν στον καφέ και η τσατίλα και η κακοαδιαθεσία το πρωϊ και αποφάσισα να τον κόψω!!όταν ανκάληψα ότι άλλα τελικά μου φταίγανε, ξανάρχισα να πίνω και τον απολαμβάνω πραγματικά γιατί μου αρέσει πολύ!! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΥΓΕΙΑ - ΟΜΟΡΦΙΑ”