ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:-( @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Giotoula »

@};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Μάνος »

Δημητρούλα διαβάζοντας το ποστ σου μπηκε στο μυαλό μου μια σκέψη η οποία με κάνει να ντρέπομαι και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας...
Δυστυχώς ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που όταν δουν στο πεζοδρόμιο πεσμένο κάποιον συνάνθρωπο συνεχίζουν τον δρόμο τους σα να μη συνέβη τίποτα... Ντρέπομαι πολύ για αυτό που λέω όμως είναι η αλήθεια...
Καχυποψία να ξέρεις δεν υπάρχει μόνο από τη μεριά του χτυπημένου, αλλά και από τη μεριά του διαβάτη... "Ποιος ξέρει τι είναι αυτός", "Μπορεί να είναι συμμορία και μόλις πλησιάσεις να στην πέσουν και οι υπόλοιποι" και "που να μπλέκεις τώρα" είναι κάποιες από τις σκέψεις που κάνω μόλις αντικρύσω ένα τέτοιο περιστατικό...
Πολλές φορές κατηφορίζοντας την Στουρνάρη (στο Πολυτεχνείο) είδα κάποιον πεσμένο στο πεζοδρόμιο και ούτε που νοιάστηκα!!! Πολύ ανθρωπάκι μιλάμε!!!!!! Κρίμα...
:-( :-( :-(

Σ' ευχαριστώ που μου έδωσες την ευκαιρία να μοιραστώ αυτή την άσχημη πτυχή μου...
Αυτά...
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ψυχούλα μου, δεν είσαι ο μόνος.. :-(

Να ξέρεις ότι πιο εύκολο είναι να νοιαστείς για έναν πεσμένο άνθρωπο, όταν τον δεις σε ένα χωριό ή όταν γύρω σου δεν υπάρχουν άλλοι άνθρωποι, παρά σε μία μεγαλούπολη και με πολύ κόσμο γύρω..

Κι αυτό γιατί ασυνείδητα υπάρχει επιμερισμός ευθύνης! Δηλ.θεωρώντας ότι υπάρχουν τόσοι άνθρωποι τριγύρω, ασυνείδητα μεταθέτεται η ευθύνη από τον έναν στον άλλο, με αποτέλεσμα να μη κάνει κανείς τίποτα!

@};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Μάνος »

Δήμητρα έγραψε:Κι αυτό γιατί ασυνείδητα υπάρχει επιμερισμός ευθύνης! Δηλ.θεωρώντας ότι υπάρχουν τόσοι άνθρωποι τριγύρω, ασυνείδητα μεταθέτεται η ευθύνη από τον έναν στον άλλο, με αποτέλεσμα να μη κάνει κανείς τίποτα!
Αυτό! Αυτό ακριβώς Δημητρούλα μου που περιγράφεις... Το έχω νιώσει τόσες φορές... :-(

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Ellaki »

Στην Καλιφόρνια οι βουλευτές ετοιμάζονται να καταθέσουν πρόταση για δημοψήφισμα που προτείνει όχι μόνο να απαγορευθεί ο σοδομισμός αλλά και να εκτελούνται οι ομοφυλόφιλοι.

Το σχέδιο νόμου αποκαλείται «Νόμος για την απαγόρευση του σοδομισμού» και παρουσιάστηκε από έναν δικηγόρο λεγόμενο Matthew McLaughlin, δικηγόρος του κράτους. Ο εν λόγω δικηγόρος θέλει να αλλάξει τον ποινικό κώδικα της Καλιφόρνιας και να εγγράψει το αδίκημα της ομοφυλοφιλίας μαζί με αυτά που επισείουν την ποινή θανάτου.

Ο δικηγόρος γράφει στην έκθεσή του ότι το αδίκημα της ομοφυλοφιλίας προκαλεί «τον θυμό του Θείου» τον οποίο, θυμό, υφίστανται και οι υπόλοιποι πολίτες. Η πρότασή του είναι η ακόλουθη:

«Εκτιμώντας ότι οι παραβάτες είναι καλύτερα να χάνονται παρά να βλέπουμε τους υπόλοιπους ανθρώπους να υφίστανται τον θυμό του Θεού, επειδή ήμασταν ανεκτικοί απέναντι στο κακό που απλώνεται γύρω μας, ο λαός της Καλιφόρνια, με τον φόβο του Θεού, απαιτεί με τη σοφία του κάθε άτομο που εγγίζει εν γνώσει του ένα άλλο άτομο του ίδιου φύλου με σεξουαλικούς σκοπούς, θα εκτελείται με σφαίρες στο κεφάλι ή με κάποιον άλλο πιο πρακτικό τρόπο».

Οι Αρχές της Καλιφόρνια δεν έχουν την δυνατότητα από το νόμο να αποτρέψουν αυτό το δημοψήφισμα. Κι αυτό γιατί ο νόμος προβλέπει ότι αν το Κράτος αρνηθεί να επιβάλλει το μέτρο, το κοινό έχει τη δυνατότητα να επιβάλλει το δίκαιο μόνο του, χωρίς να επιβληθούν ποινές.

Απαιτούνται 365.000 υπογραφές για να κατατεθεί προς δημοψήφισμα αυτή η πρόταση. Το δημοψήφισμα θα γίνει τον Νοέμβριο του 2016.

Ας σημειωθεί ότι οποιοσδήποτε μπορεί να υποβάλλει πρόταση για δημοψήφισμα στις ΗΠΑ αρκεί να πληρώσει 200 δολάρια. Οι πιο τρελές ιδέες έχουν υποβληθεί , όπως η απαγόρευση του διαζυγίου, η υποχρεωτική εκπαίδευση των ψαλμών των Χριστουγέννων, η δια νόμου καταδίκη των ψεμμάτων μιας προεκλογικής εκστρατείας, την νομιμοποίηση της ιατρικής μαριηουάνας κλπ. Κάποιοι προτείνουν να ανέβει το ποσό κατάθεσης στα 800 δολάρια. «Ζούμε στην Καλιφόρνια, τη μητέρα των άμεσης δημοκρατίας. Αλλά πρέπει να επιβάλλουμε και ένα πλαφόν στην κοινή λογική» δήλωσε εκλεγμένος της περιοχής.

Η εφημερίδα Los Angeles Times έψαξε αλλά δεν μπόρεσε να εντοπίσει τον δικηγόρο Matthew McLaughlin. Πρόκειται για άτομο που είχε γίνει γνωστό ήδη εδώ και δέκα χρόνια όταν ζητούσε να διδάσκεται η Βίβλιος στα δημόσια σχολεία.

Το κοινό κινητοποιήθηκε και συλλέχθηκαν 32.000 υπογραφές στο σάιτ Change.org, από τις 20 Μαρτίου, που ζητούν να εκδιωχθεί από τον δικηγορικό σύλλογο. «Από άποψη ελευθερίας έκφρασης είναι ενδιαφέρον, αλλά εδώ πρόκειται για δικηγόρο και η πρότασή του καλεί σε δολοφονίες !» δηλώνει η Carol Dahmen, η οποία συλλέγει τις υπογραφές. Οι οργανώσεις λεσβιών, γκέι, μπαϊσέξουλα και τρανς ή LGBT προειδοποίησαν ότι όποιος υπογράψει το κείμενο του McLaughlin, το όνομά του θα αναρτηθεί δημόσια και θα διαπομπευθεί.

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr

:-% :-% :-% :-%

αηδιάζω όχι μόνο με την πρόταση του @@@@@ αλλά και με τους νόμους που ισχύουν X( X( X( X(
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από margaritarenia »

:-( @-)
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:? :-%
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Evoula »

Εδώ σε θέλω... να είναι η κοινωνία τόσο ώριμη, που να μπορεί να έχει στους κόλπους της ΚΑΙ τους μουρλούς, χωρίς να νοιώθει πως κινδυνεύει. :*
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Stefanos »

:-%
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Μάνος »

:-% :-% :-%
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Όταν σε χτυπούν στο ένα μάγουλο, γύρνα και σάπισέ τους στο ξύλο.
Η ιστορία της αντιπαλότητας μεταξύ των Ελληνορθόδοξων και Αρμένιων μοναχών, που συχνά μετατρέπει τους ιερότερους τόπους της χριστιανοσύνης σε ρινγκ.

http://popaganda.gr/otan-se-chtipoun-st ... -sto-xilo/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ειναι αδικος πάντως αυτός ο κόσμος. Όταν το κάνουν οι σαολίν μοναχοι τους θαυμάζουν. Όταν το κάνουν οι χριστιανοι μοναχοι μονο κριτική...

Για την αγάπη του Χριστού.

@};- @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Να κλάψω ή να γελάσω? :-?


Εγώ γέλασα :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Έλεν! :)) :)) :)) :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”