ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Μάνος »

Θοδωρής έγραψε:Άντε καλέ, και χρειάστηκε να πας στην Αυστραλία για να τα βρεις αυτά; Εγώ τα έχω βρει και στην Ελλάδα, χρόνια τώρα.
Πλάκα κάνεις;;;;;; Τελικά ή είμαι πολύ αθώος ή πολύ ηλίθιος!!!!!!! Θοδωράκο μου σου ρίχνω μια δεκαετία και εσύ ξέρεις περισσότερα από μένα... Κανονικά δε θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο;;; Συγνώμη κι όλας! ...Μωρέ μπράβο μόρφωση η νέα γενιά!!! :doh: :doh: :doh:
Θοδωρής έγραψε:Εγώ πιο πολύ το βλέπω ως "θέλω μεν να κάνω σεξ με διάφορους, αλλά από την άλλη κρατάω και μια πισινή για να μην αισθάνομαι και μόνος".
Μωρέ κι εγώ κάπου εκεί κλείνω... Κατά συνέπεια μιλάμε και πάλι για άλλη μια φορά για επιφάνεια στις ανθρώπινες σχέσεις... :-(
Δήμητρα έγραψε:Μάνο μ' αρέσει όπως το θέτεις!
...Μα άδικο έχω;;; ~x( :-??
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ρε παιδιά δεν ξέρω αν εγώ είμαι παλιομοδίτισα η κάτι άλλο αλλά δεν το θεωρώ αγάπη αυτό το πράγμα
πέρσι το καλοκαίρι το έλεγα και σε έναν σύναδερφο μου που κάναμε πολύ παρέα και μου έλεγε ότι με την γυναίκα του είναι πολύ ερωτευμένοι και αγαπημένοι αλλά πάνε και με άλλους :roll:
δεν το θεωρώ εγώ τώρα αυτό αγάπη ,ίσως και να το βλέπω εγώ λάθος αλλά προσωπικά δεν μπορώ να διανοηθώ να είμαι σε μία σχέση καλά ,να καλύπτονται οι ψυχικές και σωματικές μου ανάγκες και να θέλω να πάω και με άλλον ,δεν βρίσκω κανέναν λογικό λόγο :-??
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Μάνος »

Ιωάννα έγραψε:προσωπικά δεν μπορώ να διανοηθώ να είμαι σε μία σχέση καλά ,να καλύπτονται οι ψυχικές και σωματικές μου ανάγκες και να θέλω να πάω και με άλλον ,δεν βρίσκω κανέναν λογικό λόγο
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Ιωάννα μου!
...Από την άλλη όμως σκέφτομαι και λεώ: Μήπως έχω παρωπίδες; Μήπως αίναι ακόμα μια οδηγία - κατεύθυνση της οικογένειας, της θρησκείας και της κοινωνίας και θα πρέπει να γκρεμιστεί;;; Αν όμως γκρεμιστεί, τότε τι; όσοι πιστοί προσέρθετε...; ~x(
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Πλάκα κάνεις;;;;;; Τελικά ή είμαι πολύ αθώος ή πολύ ηλίθιος!!!!!!! Θοδωράκο μου σου ρίχνω μια δεκαετία και εσύ ξέρεις περισσότερα από μένα... Κανονικά δε θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο;;; Συγνώμη κι όλας! ...Μωρέ μπράβο μόρφωση η νέα γενιά!!! :doh: :doh: :doh:
:)) :)) :)) Ήμουν από μικρό ξεπεταγμένο και πολύ "μέσα στα πράγματα", οπότε ναι, μπορώ να πω πως έχω αρκετές εμπειρίες και έχω γνωρίσει αρκετό κόσμο και κοσμάκι για να ξέρω ή έστω να έχω ακουστά αρκετά πράγματα :P :)) :))


...Από την άλλη όμως σκέφτομαι και λεώ: Μήπως έχω παρωπίδες; Μήπως αίναι ακόμα μια οδηγία - κατεύθυνση της οικογένειας, της θρησκείας και της κοινωνίας και θα πρέπει να γκρεμιστεί;;; Αν όμως γκρεμιστεί, τότε τι; όσοι πιστοί προσέρθετε...;
Μάνο μου, απλά τα πράγματα: σκέφτεσαι μήπως θα σου άρεσε; Το δοκιμάζεις και βλέπεις. Έτσι θεωριτικά δεν θα σε βγάλει πουθενά η συζήτηση. :) :) :)



ΥΓ: Πωπω... έφτασα να το λέω εγώ αυτό... μπρρρρ... 8-x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάνο μου εγώ δεν πήρα καμία τέτοια πεποίθηση από την οικογένεια-θρησκεία-κοινωνία, γιατί τους είχα όλους χεσμένους, γενικά, όπως σου έχω πει...
Όμως αυτό το ξόδεμα της σεξουαλικής μου ενέργειας δεν το έκανα ούτε σαν πειραματισμό, ενώ έκανα χίλια άλλα...
Και επειδή είχα Δάσκαλο μεγάλο μέσα μου, τόσο που με προστάτεψε από ακραίες καταστάσεις όπως είναι το αλκοόλ και τα ναρκωτικά, ποτέ δεν ένιωσα την σεμνότητά μου στα σεξουαλικά θέματα, σαν μέρος ενός στερεότυπου πίστης, αλλά το ένιωσα σαν τον δικό μου Δρόμο, χωρίς να έχω την ανάγκη να κρίνω τον διαφορετικό δρόμο κανενός...

Αν μέσα σου είναι εντελώς ξεκάθαρο τι θέλεις εσύ, τότε νομίζω ότι ούτε καν να πειραματιστείς δεν χρειάζεται...
Πειραματίζεσαι μόνο΄αν χρειάζεσαι να οριοθετήσεις τα "θέλω" σου, ειδικά σε κάποιους ευαίσθητούς τομείς, όπως είναι οι σχέσεις...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Αν μέσα σου είναι εντελώς ξεκάθαρο τι θέλεις εσύ, τότε νομίζω ότι ούτε καν να πειραματιστείς δεν χρειάζεται...
Αυτό κρατάω για την ώρα Βασούλα μου...
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Μάνος »

Θοδωρής έγραψε:Ήμουν από μικρό ξεπεταγμένο και πολύ "μέσα στα πράγματα", οπότε ναι, μπορώ να πω πως έχω αρκετές εμπειρίες και έχω γνωρίσει αρκετό κόσμο και κοσμάκι για να ξέρω ή έστω να έχω ακουστά αρκετά πράγματα
Μωρέ μακάρι να ήμουν κι εγώ έτσι, αλλά με έφαγε το δήθεν και ο καθωσπρεπισμός της οικογένειας, της κοινωνίας, αλλα κυρίως του ίδιου μου του εαυτού...
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από AMALIA »

Αν μέσα σου είναι εντελώς ξεκάθαρο τι θέλεις εσύ, τότε νομίζω ότι ούτε καν να πειραματιστείς δεν χρειάζεται...
Πειραματίζεσαι μόνο΄αν χρειάζεσαι να οριοθετήσεις τα "θέλω" σου, ειδικά σε κάποιους ευαίσθητούς τομείς, όπως είναι οι σχέσεις...
ετσι ειναι... @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Αν μέσα σου είναι εντελώς ξεκάθαρο τι θέλεις εσύ, τότε νομίζω ότι ούτε καν να πειραματιστείς δεν χρειάζεται...
Πειραματίζεσαι μόνο΄αν χρειάζεσαι να οριοθετήσεις τα "θέλω" σου, ειδικά σε κάποιους ευαίσθητούς τομείς, όπως είναι οι σχέσεις...
@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Αν μέσα σου είναι εντελώς ξεκάθαρο τι θέλεις εσύ, τότε νομίζω ότι ούτε καν να πειραματιστείς δεν χρειάζεται...
Πειραματίζεσαι μόνο΄αν χρειάζεσαι να οριοθετήσεις τα "θέλω" σου, ειδικά σε κάποιους ευαίσθητούς τομείς, όπως είναι οι σχέσεις...
@};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από eirini »

@};- @};- @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Sofoula »

Μάνος έγραψε:: Αν είναι δυνατόν! Πόσο πραγματική αγάπη μπορεί να κρύβει αυτό; Πόση αρρώστια! Κρύβονται πίσω από το δάχτυλο τους και καμώνωνται τα "ευτυχισμένα ζευγάρια". Για ποια ακριβώς επι της ουσίας σχέσης μπορούμε να μιλάμε σε αυτές τις περιπτώσεις; Για ποιο ακριβώς μοίρασμα; Για ποιό ένωμα ψυχών;;;
Από την άλλη πάλι λέω: Κάνεις ακριβώς αυτό που έχουν κάνει οι άλλι σε σένα τόσα χρόνια τώρα: Κρίνεις, και όχι μόνο κρίνεις, αλλά επείδη κάτι διαφοροποιείται, το ακυρώνεις και το απαξιώνεις! Αν οι ανθρωποι περνάνε καλά και είναι ευτυχισμένοι ή νομίζουν πως είναι ευτυχισμένοι εσένα τί λόγος σου πέφτει;;;
Μμμ, το να κρίνεις είναι κάτι πολύ εποικοδομητικό... Η σωστή κρίση χρησιμοποιεί την Λογική, επιχειρήματα, καθρεφτίζεται στην πραγματικότητα, περιέχει Αλήθεια. Το να επικρίνεις πάλι, κατά την άποψή μου, δεν βοηθάει πουθενά. Η επίκριση περιέχει συναισθηματικές αντιδράσεις... Αυτό που δεν χωράμε μέσα μας και δεν αντέχουμε στους άλλους... Χμμ, τώρα που το ξανασκέφτομαι, ντάξει, βοηθάει και η επίκριση. Στο να γνωρίσουμε αυτό το κομμάτι μας, που μας βγάζει μια αντίδραση η οποία μπορεί να μας βγάλει εκτός ισορροπίας...

Μιας και αναφέρθηκες σε σχέσεις με 3 άτομα, θα το πάρω σαν αφορμή να κάνω κ εγώ το δικό μου μοίρασμα. Προσωπικά έχω υπάρξει (και ακόμα είμαι δηλαδή εμπλεκόμενη) σε σχέσεις με περισσότερα από ένα άτομα.
Υπήρξε περίοδος που το αναζητούσα από ελλείψεις, από αντίδραση, από ανασφάλειες, από κάποιον ασυνείδητο λόγο γενικά. Ε και φυσικά δεν μπορούσα να είμαι καλά μέσα σε μια τέτοια επιλογή, γιατί δεν ήταν καθαρά δική μου.
Τώρα μπορώ να πω πως το επιλέγω πιο συνειδητά, περισσότερο για θέμα εμπειρίας, μιας και είναι κάτι που, στο τώρα μου, μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ. Έχω περάσει και περιόδους που προτιμώ να είμαι σε αποκλειστική σχέση, αλλά η πολυερωτία (και όχι πολυγαμία) με εκφράζει περισσότερο, τουλάχιστον στην παρούσα φάση.

Η εμπειρία μας εδώ είναι απλή και αθώα, όταν δεν την δηλητηριάζουμε με ασυνείδητα θεατράκια, παιχνίδια ελέγχου, κενά και απωθημένα. Δεν πιστεύω πως η ψυχή περιμένει μια σχέση για να βιώσει τον Έρωτα, την Αγάπη, την ολοκλήρωσή της. Αυτό είναι για μένα κάτι που μπορεί να προκύψει μόνο εντός του Εαυτού - και να μοιραστεί στην συνέχεια :x
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από eirini »

Σοφάκι >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Σοφάκι μου >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ????

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Σοφάκι >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”