ΟΝΕΙΡΑ....ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Κική μου καλώς ήρθες και απο μένα!! :-D

Εγώ αυτό που θα μπορούσα να σχολιάσω με αφορμή το όνειρο που αναφέρεις είναι ότι κανείς άλλος δεν μπορεί να μεταφράσει για σενα μια τόσο προσωπική και μοναδικά εσωτερική εμπειρία σου!! >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

κικη καλωσ ηρθεσ! :x

θα συμφωνισω με την δωρα και αν θελεισ φυσικα ,μπορεισ να κανεισ ενα ημερολογιο οπου θα καταγραφεισ τα ονειρα σου ,οτι θυμασαι δηλ,και βρεσ μηπωσ υπαρχουν καποιεσ ομοιοτητεσ μεταξυ των ονειρων σου.πιστευω πωσ ετσι μπορει να κατανοησεισ καλυτερα τα μυνηματα που παιρνουμε μεσω ονειρων.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Μου κανει εντυπωση γιατι τωρα τελευταια εφερα ολους τους πεθαμενους συνγγενεις στα ονειρα μου!!
Ολοι αγαπημενοι και χαρηκα πολυ που τους ειδα αλλα με φοβιζει και λιγακι το οτι τους αγκαλιασα και τους φιλησα!!
Λεω...τι εγινε τωρα?? :-? Θα σε παρω να φυγουμε που λεει και το ασμα???? >:\ >:\
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καμία σχέση, Μαράκι! :x

Μάλλον αποχαιρέτισες τους φόβους σου! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Οταν βλεπουμε καποιον δικον μας που εχει πεθανει(πατερας)να ερχεται στα ονειρα και να μιλας μαζι του εχοντας συνειδηση και στο ονειρο οτι εχει πεθανει αλλα παρολαυτα να τον ρωτας και να του λες..
Πως απο εδω?
Πως τα περνας εκει περα?
Τι μπορει να ενοοει? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πολλά μπορεί να μαθαίνεις μέσα από την επικοινωνία αυτή.

Υπάρχουν πολλές θεωρίες για το επέκεινα, Τασούλη...

΄Αλλοι πιστεύουν στην μετενσάρκωση, άλλοι στην μετεμψύχωση, άλλοι στην μία και μοναδική ζωή της ψυχής...

΄Οπως και να έχει όμως, κανένας άνθρωπος δεν κρατά την προσωπικότητα του φυσικού κόσμου, σε εκείνα τα πεδία.
΄Ετσι οι άνθρωποι που έφυγαν από τον φυσικό κόσμο, δεν είναι οι άνθρωποι που γνωρίσαμε ή αγαπήσαμε, αλλά ψυχές που συνεχίζουν τον δρόμο της εξέλιξής τους!

Η συνάντησή μας, κατά την διάρκεια των ονείρων, μαζί τους αντανακλά την δική μας υποσυνείδητη ανάγκη να έχουμε μια επαφή μαζί τους. Ειτε γιατί βρισκόμαστε σε μια δύσκολη φάση της ζωής μας και θέλουμε καθοδήγηση, είτε γιατί πρόκειται να κάνουμε ένα σημαντικό βήμα για την αφύπνισή μας, είτε γιατί θέλουμε να ησυχάσουμε τους φόβους και να γνωρίσουμε τον δικο τους κόσμο!

Ο πατέρας στην φυσική ζωή συμβολίζει την εμπιστοσύνη και την Αρχή μας. ΄Ετσι αν κάτι έχει κλονίσει την εμπιστοσύνη μας, αυτό που υποσυνείδητα θέλουμε, είναι να μπορέσουμε να στηριχτούμε σε ένα σύμβολο, σε μια ιδέα, σε μια παρουσία που μας εμπνέει εμπιστοσύνη. Η εικονα αυτού του συβόλου, κατά την διάρκεια του ονείρου, προσωποποιείται, γιατί ο νους μας δεν μπορεί να φέρει στην συνειδησή μας σύμβολα που δεν είναι φυσικά αποδεκτά, γιατί η συνείδηση θα τα απορρίψει και έτσι δεν θα μπορεί να έχει ενθύμηση των ονείρων.

Γι' αυτό βλέπουμε δέντρα, ζώα, σπίτια, βουνά, αυτοκίνητα και ανθρώπους! ΄Ολα αυτά στον κόσμο των ονείρων είναι σύμβολα του ασυνείδητου...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
MARAKI1
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 22 Φεβ 2010 9:14 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από MARAKI1 »

Απόψε είδα ένα όνειρο που με τρόμαξε. Είδα τον πατέρα μου (ο οποίος έχει φύγει από την ζωή) ότι ήταν στο σπίτι της μητέρας μου και έπιασε ένα φίδι μεγάλο χρώματος πράσινου και το πέταξε έξω. Μετά είδα ότι προσπαθούσα να καθαρίσω το σπίτι της μητέρας μου το οποίο ήταν πάρα πολύ βρώμικο και γεμάτο με μαλλιά (πολλά μαλλιά) Δεν κατάφερα να το καθαρίσω γιατί δεν έβρισκα την σκούπα. Τρόμαξα πολύ και ξύπνησα ιδρωμένη.
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

ksan8oula έγραψε:Μου κανει εντυπωση γιατι τωρα τελευταια εφερα ολους τους πεθαμενους συνγγενεις στα ονειρα μου!!
Ολοι αγαπημενοι και χαρηκα πολυ που τους ειδα αλλα με φοβιζει και λιγακι το οτι τους αγκαλιασα και τους φιλησα!!
Λεω...τι εγινε τωρα?? :-? Θα σε παρω να φυγουμε που λεει και το ασμα???? >:\ >:\
Τελικα δεν αποχαιρετησα Βασω μου τις φοβιες μου.Αγαπημενο φιλο αποχαιρετησα..... :-(
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:πολλά μπορεί να μαθαίνεις μέσα από την επικοινωνία αυτή.

Υπάρχουν πολλές θεωρίες για το επέκεινα, Τασούλη...

΄Αλλοι πιστεύουν στην μετενσάρκωση, άλλοι στην μετεμψύχωση, άλλοι στην μία και μοναδική ζωή της ψυχής...

΄Οπως και να έχει όμως, κανένας άνθρωπος δεν κρατά την προσωπικότητα του φυσικού κόσμου, σε εκείνα τα πεδία.
΄Ετσι οι άνθρωποι που έφυγαν από τον φυσικό κόσμο, δεν είναι οι άνθρωποι που γνωρίσαμε ή αγαπήσαμε, αλλά ψυχές που συνεχίζουν τον δρόμο της εξέλιξής τους!

Η συνάντησή μας, κατά την διάρκεια των ονείρων, μαζί τους αντανακλά την δική μας υποσυνείδητη ανάγκη να έχουμε μια επαφή μαζί τους. Ειτε γιατί βρισκόμαστε σε μια δύσκολη φάση της ζωής μας και θέλουμε καθοδήγηση, είτε γιατί πρόκειται να κάνουμε ένα σημαντικό βήμα για την αφύπνισή μας, είτε γιατί θέλουμε να ησυχάσουμε τους φόβους και να γνωρίσουμε τον δικο τους κόσμο!

Ο πατέρας στην φυσική ζωή συμβολίζει την εμπιστοσύνη και την Αρχή μας. ΄Ετσι αν κάτι έχει κλονίσει την εμπιστοσύνη μας, αυτό που υποσυνείδητα θέλουμε, είναι να μπορέσουμε να στηριχτούμε σε ένα σύμβολο, σε μια ιδέα, σε μια παρουσία που μας εμπνέει εμπιστοσύνη. Η εικονα αυτού του συβόλου, κατά την διάρκεια του ονείρου, προσωποποιείται, γιατί ο νους μας δεν μπορεί να φέρει στην συνειδησή μας σύμβολα που δεν είναι φυσικά αποδεκτά, γιατί η συνείδηση θα τα απορρίψει και έτσι δεν θα μπορεί να έχει ενθύμηση των ονείρων.

Γι' αυτό βλέπουμε δέντρα, ζώα, σπίτια, βουνά, αυτοκίνητα και ανθρώπους! ΄Ολα αυτά στον κόσμο των ονείρων είναι σύμβολα του ασυνείδητου...

:x :x :x
:x :x :x

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Το να βλέπω στον ύπνο μου σκάλες / ασανσέρ είναι σύνηθες. Τις περισσότερες φορές έπιανα κατήφορο... Εχθές όμως ανέβαινα φαρδιές ξύλινες σκάλες που δεν συναντούσαν κάποιο επίπεδο, ανάμεσα στο ανώτερό τους σημείο και το πλατύσκαλο υπήρχε κενό και εγώ θα έπρεπε να το περάσω με άλμα.... Δεξιά-αριστερά-πάνω-κάτω δεν υπήρξε τίποτα, μόνο ουρανός. Δεν πίστευα ότι ήμουν σε θέση να κάνω ένα τέτοιο άλμα.... Με θυμάμαι να λέω σε κάποιον δικό μου άνθρωπο κοντά μου ότι θέλω οι σκάλες να έχουν στηρίγματα δεξιά κι αριστερά αλλιώς φοβάμαι... Είπα επίσης ότι μου έχει γίνει φοβία, φοβάμαι πως δίχως στηρίγματα θα πέσω.... Τελικά ξάπλωσα πάνω στα σκαλιά και έμεινα εκεί ακίνητη και.... ασφαλής....
Έχω την εντύπωση πως ήταν ένα όνειρο που δεν χρήζει καμίας ερμηνείας, μόνη τα είπα και μόνη τα ένιωσα στον ύπνο μου!!!! Προφανώς φοβάμαι την πνευματική πρόοδο α)γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου (άλμα), β)γιατί έχω μάθει να στηρίζομαι αλλού (έλλειψη στηριγμάτων) και γ) φόβος αποτυχίας (πτώση)
Για τον φόβο απόρριψης / αποτυχίας, ναι, το ήξερα από χρόνια ότι υπάρχει. Τα άλλα όμως είναι .... ΑΜΙΤΑ (άλλα φρούτα) !!!!

Καμιά άλλη ιδέα ???
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τα είπες όλα Ελενάκι! Και μια χαρά τα γνωρίζεις τα εμπόδια...

Οπότε σήκω και ανέβα...Η ακινησία είναι, μερικές φορές, χειρότερη και από την πτώση... >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΕΙχα δει πριν μια εβδομάδα ότι ειμουν στο σπίτι χωριό που έχω χρόνια να πάω ότι έξω από την πόρτα ήταν ένα άλογο θυμωμένος,έβλεπες το μάτι του άλλο πράμα.
Σκευτικα θα του κάνω ρεικι έστω πίσω απο το παραθυράκια της πόρτας
κ με το που έβαλα τα χέρια μου το μάτι του ηρεμήσε κ
έγινε αγαθό.. :-?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 28 Απρ 2010 9:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Vaso έγραψε:τα είπες όλα Ελενάκι! Και μια χαρά τα γνωρίζεις τα εμπόδια...

Οπότε σήκω και ανέβα...Η ακινησία είναι, μερικές φορές, χειρότερη και από την πτώση... >:d< >:d< >:d< >:d<
Στα τυφλά πάω Βάσω μου με βάρκα την ελπίδα. Ίσως πάλι αυτό και να είναι το κλειδί που ψάχνω. Το να εμπιστευτώ δηλαδή ''πραγματικά'' και όχι μόνο στα λόγια το ''άγνωστο'' και το ''νέο''. Απ'την άλλη, γιατί να το φοβάμαι? Το άγνωστο και το σκοτάδι θα έπρεπε να τα γνωρίζω αφού τα έχω ήδη μέσα μου ..........
Ευχαριστώ! :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

^tasoulis^ έγραψε:ΕΙχα δει πριν μια εβδομάδα ότι ειμουν στο σπίτι χωριό που έχω χρόνια να πάω ότι έξω από την πόρτα ήταν ένα άλογο θυμωμένος,έβλεπες το μάτι του άλλο πράμα.
Σκευτικα θα του κάνω ρεικι έστω πίσω απο το παραθυράκια της πόρτας
κ με το που έβαλα τα χέρια μου το μάτι του ηρεμήσε κ
έγινε αγαθό.. :-?
το άλογο έχει να κάνει με το σεξουαλικό ένστικτο Τασούλη!

Τι θέλει άραγε να πει το όνειρο? 8) :P
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:
^tasoulis^ έγραψε:ΕΙχα δει πριν μια εβδομάδα ότι ειμουν στο σπίτι χωριό που έχω χρόνια να πάω ότι έξω από την πόρτα ήταν ένα άλογο θυμωμένος,έβλεπες το μάτι του άλλο πράμα.
Σκευτικα θα του κάνω ρεικι έστω πίσω απο το παραθυράκια της πόρτας
κ με το που έβαλα τα χέρια μου το μάτι του ηρεμήσε κ
έγινε αγαθό.. :-?
το άλογο έχει να κάνει με το σεξουαλικό ένστικτο Τασούλη!

Τι θέλει άραγε να πει το όνειρο? 8) :P
Δεν πιστευω να θελει να πει οτι θα ηρεμησει το σεξουαλικο ενστικτο :-? :P :P :))

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”