ΟΝΕΙΡΑ....ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σας αγαπαώ πολύ πολύ!


Δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση αυτό που λες Ελενάκι!!

μα καθόλου!!!!!!!!!!!!!!!!!


:D :D :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καθότι είμαι ένα πολύ παιχνιδιάρικο λιονταράκι
1ον...που ήσουν μωρέ την Παρασκευή που συναντηθήκαμε????

2ον ... ψήφισε στην ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ, και δήλωσε τα γενέθλιά σου να μπεις στην λίστα των Ευχών!!!! ΄Οχι τίποτα άλλο, αλλά μας έφαγαν οι καρκίνοι...΄Αντε κοριτσάκι μου!! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

1ον: Δεν διάβασα τίποτα για την Παρασκευή... δυστυχώς! Την επόμενη φορά είμαι μέσα ...

2ον: μόλις ψήφισα αλλά και πάλι τα καρκινάκια υπερτερούν!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

υπερτερούν ε? μμμ.... :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
zwgrafia
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 12 Οκτ 2008 1:55 pm

Δημοσίευση από zwgrafia »

Σημερα επισκεπτομενη την αδερφη μου, μου λεει: Ασε ειμαι πολυ στεναχωρεμενη...ενα κοριτσακι στο σχολειο(οπου δουλευει) καταλαθως σκονταψε και χτυπησε το πιγουνι του τοσο που το αιμα ετρεχε ποταμι....το επλυνε το καθαρισε αλλα εκεινο εκει...το μωρο σπαραζε και εκλαιγε και εκεινη ειδιοποιησε αμεσως τους γονεις να το πανε στο γιατρο...τελικα το κοριτσακι ειναι καλα με μολις 2 ραμματακια ευτυχως!

Γυριζοντας στο σπιτι απο την στεναχωρια της παιρνει τηλεφωνο την γιαγια μας για να της πει τι εγινε και να βρει παρηγορια. Η γιαγια πριν ακομα η αδερφη μου αρχισει να της εξιστορει το περιστατικο της λεει: Σημερα ενα περιεργο ονειρο που ειδα με σενα...ημασταν σε ενα μοναστηρι και ενας παππας μου εδωσε να κρατησω απο το χερι ενα κοριτσακι, ξαφνικα το κοριτσακι σκονταφτει και πεφτει κατω σε κατι σκαλια...εσυ (λεει την αδερφη μου) ετρεξες να το πιασεις και οταν σου ειπα αστο θα χτυπησεις και εσυ μου απαντησες ειναι ευθυνη μου δεν μπορω να το αφησω ετσι....

Φυσικα μεινανε αφωνες οπως και γω...και συνεχιζει η αδερφη μου. και αν σου πω οτι το βραδυ ειδα εναν απιστευτο εφιαλτη ενω ειχα να δω παρα πολυ καιρο καποιο ονειρο θα με πιστεψεις?

Μετα λενε να μην πιστευεις σε ονειρα :smile:
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Η "συγχρονικότητα", που είναι μια κάποια εξήγηση σε παρόμοιες περιπτώσεις ονείρων που μοιάζουν "προφητικά", εξηγεί "συμπτώσεις με νόημα". Στο συγκεκριμένο όνειρο, η γιαγιά (θέλει να) βλέπει την εγγονή να θέλει να αναλάβει τις ευθύνες της, όταν το παιδάκι πέφτει και χτυπά. Η ιδέα της συγχρονικότητας, σύμφωνα με τον Jung, είναι ότι υπάρχει μια αναιτιώδης αρχή (acausal) που συνδέει γεγονότα με παρόμοια σημασία ανάλογα με τη χρονική σύμπτωση τους. Την επομένη, το παιδάκι χτυπά, η αδερφή σου νοιώθει ευθύνη και σπεύδει να ειδοποιήσει τους γονείς του.
Πάμπολλες εξηγήσεις ωστόσο έχουν δοθεί για τα "προφητικά" όνειρα, αφού όλοι λίγο-πολύ έχουμε δει την "επόμενη μέρα" να διαδραματίζεται στον ύπνο μας. Προσωπικά πιστεύω ότι κανείς δεν γίνεται "προφήτης" επειδή έτυχε να δει κάποια όνειρα με σημασία. Γινόμαστε όμως σοφότεροι αν παρατηρούμε τις διαδρομές μας στα όνειρα, τις επιθυμίες, τα θέλω, τους φόβους μας. Σαν τέτοιο εργαλείο αυτοπαρατήρησης αξίζει να τα χρησιμοποιούμε και να τα σημειώνουμε αν υπάρχει κάτι που θέλουμε να ανακαλύψουμε για μας τους ίδιους μέσα από αυτά.
:)
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
zwgrafia
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 12 Οκτ 2008 1:55 pm

Δημοσίευση από zwgrafia »

Οπως λες πολλες φορες εχω δει ονειρα που ετυχε να γινουν ειτε ακριβως οπως τα ειδα στον υπνο μου ειτε με καποιο συμβολικο νοημα...για παραδειγμα οποτε εβλεπα εναν συμμαθητη μου αχωνευτο γραφαμε διαγωνισμα οποτε εβλεπα τον φιλο του γραφαμε τεστ :P :P

Αληθεια!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Που είναι η διαφορα μεταξυ διαγωνίσματος και τεστ??? :-o

Πάνε κατι χρόνια που εγραψα το τελευταίο...και δεν .....
Ο φίλος του αχώνευτου ήταν συμπαθητικός η και αυτός τα ίδια...?
Ζωγραφιά , αποκλειεται να τράβαγε η όρεξη σου τον αχώνευτο και να σου την επεφτε ο φίλος του....οπότε πηγαινες αδιάβαστη???? ;)

ερωτήσεις.....οπως πάντα.. :-B
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Λοιπον Αετε μου η διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο ειναι οτι στο διαγωνισμα ειχαμε διαβασει ενω στο τεστ οχι!!! :D :D
Άβαταρ μέλους
zwgrafia
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 12 Οκτ 2008 1:55 pm

Δημοσίευση από zwgrafia »

Μπραβο βρε Δημητρη!Μεσα απο το στομα μου το πηρες :P

Μπα και οι δυο αχωνευτοι ηταν....ασε εγω μια ζωη αδιαβαστη πηγαινα...καμια φορα απορω με τον εαυτο μου πως περασα τοσες ταξεις... :P :P
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Το διαγώνισμα συνήθως ήταν επαναληπτικό ενώ το τεστ ήταν για το μάθημα της ημέρας..... Παρόλο που έχουν περάσει 800 χρόνια από τότε..... :? :?
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-?

16 δεν είσαι? :P
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Ναι ναι για την ακρίβεια 16,5. :thumbsup: :thumbsup: =)) =)) =)) :-h :-h
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μπα και οι δυο αχωνευτοι ηταν....ασε εγω μια ζωη αδιαβαστη πηγαινα...καμια φορα απορω με τον εαυτο μου πως περασα τοσες ταξεις... Scoate limba Scoate limba
Ζwgrafia γραψε μια απο τα ιδια.... αυτο που με εσωζε ηταν που δεν εκανα φασαρια στην ταξη :D :D :D

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”