ΟΙ ΧΡΥΣΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΤΗΣ ΣΑΜΠΑΛΛΑ

Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

ΟΙ ΧΡΥΣΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΤΗΣ ΣΑΜΠΑΛΛΑ

Δημοσίευση από zefira »

Η νέα Πνευματική τεχνολογία για την Εξύψωση
και την Ευτυχία του ανθρώπου είναι κωδικοί από αριθμούς.
Οι λεγόμενοι Κωδικοί της Σαμπάλλα.

Τους είδα πρώτη φορά μέσα στο περιοδικό του
Reiki.

Ήθελα να ρωτήσω τους έχετε ακουστά, ξέρετε
τι κάνουν, τους έχει χρησιμοποιήσει κανείς.

Εγώ είμαι σε δοκιμαστικό στάδιο ακόμη, αλλά αν κάποιος ξέρει
ας μου πει.

Ευχαριστώ
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Η Σαμπάλλα που έκανα εγώ Zefira δεν είχε κωδικούς...

Μόνο μυήσεις και γνώσεις...

Υπάρχουν δύο είδη Σαμπάλας προφανώς! :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Βασω τι ξερεις γι' αυτο το περιοδικο του reiki ;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Το ReikiTime?

Eίναι το μοναδικό περιοδικό για το ρέικι και το στηρίζω με όλες μου τις δυνάμεις...!!!
Είναι στο μόνο περιοδικο που βάζω καταχώρηση, όχι γιατί με ενδιαφέρει καθόλου, αλλά γιατί οι εκδότες δεν δέχονται χρήματα αλλιώς... :wink:
Μπορεί σε μερικούς να φαίνεται ατελές, αλλά εγώ μένω στην προσπάθεια και την μοναδικότητα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
dino
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 28 Σεπ 2007 7:09 pm

Δημοσίευση από dino »

Εγώ πάλι το θεωρώ παραπλανητικό και άχρηστο αλλά είναι η γνώμη μου, sorry ε ...
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σεβαστή η γνώμη σου Ντίνο, αλλά εγώ βλέπω την ουσία για έναν άσχετο με την ενέργεια και όρους όπως "Ανώτερος Εαυτός" κλπ.... :wink:

Το να ξεκινήσει κάποιος να ενδιαφέρεται για την γνώση του ρέικι και γενικά της πνευματικής του φύσης, είναι ένα σημαντικό βήμα.
Μετά θα βρει και τις ισορροπίες στην πορεία, τις αλήθειες, την γνώση και την δική του διαδρομή...

Το περιοδικό είναι απλά, για μένα, ένα κίνητρο για να ανοίξει κανείς την πόρτα και να προσπαθήσει να δει τι γίνεται εκεί μέσα...

Το ίδιο γίνεται και στο ιντερνετ.
Η γνώση για το ρέικι είναι διαφορετική...
΄Ομως δεν μπορώ να απομοιώσω την αξία της ενημέρωσης, μένοντας σταθερά σε κάποιες φράσεις, που δεν αντιπροσωπεύουν την δική μου αλήθεια...

Φαίνεται ότι σ' αυτό βοήθησε και η δική μου επιθυμία, τον καιρό που είχα μεγάλη ανάγκη να στραφώ στο ρέικι, λόγω εσωτερικής παρόρμησης, αλλά δεν έβρισκα τρόπο να το προσεγγίσω...μια και τότε κανείς δεν μιλούσε ανοιχτά γι' αυτό!

Για μένα Ντίνο, οτιδήποτε γίνεται προς την κατεύθυνση του Πνεύματος έχει και αξία...
Αρκεί ο καθένας να βάζει τους δικούς του στόχους και να ακολουθεί την εσωτερική του φωνή.
Η διαφορετικότητα των αντιλήψεων, για μένα δεν μετράει, γιατί ο καθένας μας ακολουθεί τον δικο του δρόμο...

Για μένα μετράει το σημείο συνάντησης όλων μας...που αυτό δεν διαφέρει τελικά.

΄Ετσι όσο και αν λες ότι στο περιοδικό γράφονται και παραπλανητικά άρθρα, εγώ θα θεωρώ ακόμα και αυτήν την υποτιθέμενη παραπλάνηση, σαν ένα μικρό φως που κάνει την ψυχή σου να σκιρτά και να αναζητά την αλήθεια της...
Είναι θέμα χρόνου να αντιληφθεί κανείς την αγνότητα στις πνευματικές "διδασκαλίες"...Και αυτός ο χρόνος για τον καθένα μας διαφέρει, και το ξέρεις...
Η παραπλάνηση συμβαίνει τόσο χρόνο, όσο εσύ έχεις ορίσει για την ανάπτυξη του εγώ και την πνευματική σου ανέλιξη...
Αλλωστε το είπαμε, μέσα από την διαφορετικότητα, οδηγούμαστε στον χώρο της αγάπης, όπου και συναντιόμαστε...

:wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Κατά πρώτον Εικόνα γιατί το θέμα της zefira δεν είναι το περιοδικό του ρέικι.

Κατά δεύτερον, dino σε παρακαλώ τουλάχιστον στον τρόπο που εκφράζεις τη γνώμη σου λίγο πιο ήπιος. :roll:
Μπορεί να διαφωνείς σε κάτι με τον οποιοδήποτε(και καλά κάνεις!) όμως στο όνομα της αυθεντικότητας δεν είναι απαραίτητο να ακυρώνεται η προσπάθεια ενός ανθρώπου και το ενδιαφέρον του για ένα αντικείμενο. (Πόσο μάλλον να την πετάς αυτή την ακύρωση ωμά καταπρόσωπο).
Λίγη παραπάνω ενσυναίσθηση προς τον όποιο άλλο, όχι μόνο στον εαυτό σου.
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24678
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Με τον κίνδυνο να δεχτώ κόκκινη , θ'ελω να πω ότι συνυπογράφω μέχρι την τελευταία τελεία τα όσα γράφει η Βάσω .
Γιατί οι πληροφορίες ( απ' όποιο μέσο ) μπορεί να αποδειχθούν πολύτιμες .Μετά εξαρτάται από τον καθένα πως θα τις χρησιμοποιήσει .
Γιατί αν έστω και ένας βοηθήθηκε στην αναζήτησή του , από κάτι που διάβασε στο περιοδικό ή σε σχετικά σάιτ στο διαδίκτυο , είναι μεγάλο κέρδος.
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Γιαυτο λεμε ..... με Reiki ξεκιναμε με ReikiDo συνεχιζουμε . :-)
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Και δεν τελειώνουμε ποτέ...Qisan μου...

Απέραντη και αιώνια η ενέργεια!!! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Είναι στο μόνο περιοδικο που βάζω καταχώρηση, όχι γιατί με ενδιαφέρει καθόλου, αλλά γιατί οι εκδότες δεν δέχονται χρήματα αλλιώς...


Απ' αυτές τις "λεπτομέρειες" καταλαβαίνεις πολλά πράγματα... @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ντινο σε οποιοδήποτε έντυπο θα βρείς και άρθρα που δεν σε εκφράζουν. Εφημερίδες περιοδικά....Εδώ ο κόσμος δεν τα αγοράζει πια παρα μόνο για τα δώρα που προσφέρουνε!!! Το Reiki time είναι η μοναδική φωνή του ρέικι που υπάρχει σε μια χωρά σαν την Ελλάδα που οτιδήποτε πνευματικό ή εσωτεριστικό σαμποτάρεται και εκμηδενιζεται. Αντι λοιπόν να ΄χαίρεσαι που υπάρχουν και δύο άνθρωποι να νοιάζονται και να κανουνε κάτι για να υπερασπιστούν τις αλήθεις ολονών μας έσυ κρεμιέσαι από τις εξαιρέσεις κάποιων άρθρων; Εγώ θέλω να προσεύχομαι ότι όπως και τα βιβλία για ρέικι έτσι και αυτό το περιοδικό-εγκυκλοπαίδεια του ρέικι θα γίνει γνωστο και θα έχει πολύ μεγαλύτερη ζήτηση κι από μαγαζία γιατί από αυτό εξαρτούνται πάρα πολλοί θεραπευτές και δάσκαλοι για να γίνουν καποια μέρα πιο σεβαστοί για αυτή την αποστολή τους!!!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”